صفحه 42 از 83 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 411 تا 420 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    212

با سلام
    دوستان کارت گرافیک چقدر تاثیر داره توی کار
    منظورم این هست که من الان دارم از آنبرد استفاده میکنم مشکلی آنچنانی هم ندارم اگه گرافیک اضافه کنم تاثیری داره ؟؟؟؟

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط momo000000 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان کارت گرافیک چقدر تاثیر داره توی کار
    منظورم این هست که من الان دارم از آنبرد استفاده میکنم مشکلی آنچنانی هم ندارم اگه گرافیک اضافه کنم تاثیری داره ؟؟؟؟
    خیر
    momo000000 تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه S. Bagherpour آواتار ها
    تشکر کرده
    590

سلام دوستان ،
    یه راهنمایی از حضورتون میخواستم . بعد از خرید دی 800 با وجود اضافه کردن رم به 8 گیگ ، باز سیستم برای کار با فایلهای حجیم اون کم میاره و سی پی یو و رم ظرفیت نهایی خودشون رو نشون میدن و عملا سیستم قفل که نه ، اما در عمل بلااستفاده میشه ! مشخصات سیستم فعلی این هست :
    سی پی یو 4 هسته ای 2.83 ، هارد ساتا 500 ، 8 گیگ رم دی دی آر تری باس 1333 ، کارت گرافیک 9800 جی تی ایکس پلاس 1 گیگ ، مادر برد asus p5qc و ...
    البته کارت گرافیک رو عوض نمیکنم و در حال حاضر در ویندوز 7 به مجموعه سیستم بالا امتیاز 5.9 رو میده که به هاردش مربوط میشه .
    بسیار ممنون خواهم شد اگر اساتید عزیز با پیش شرط هزینه 2 میلیون تومان ، نسبت به معرفی مادربورد ، سی پی یو ، هارد و رم مناسب برای اینکار راهکار مناسب پیشنهاد فرمایند . پیشاپیش متشکرم .
    تجهیزات فعلا هیچی حتی یه پوینت اند شوت !!!
    شهروز باقرپور

كاربر همراه
    تشکر کرده
    65

به ترتیب این موارد، سیستم عامل 64 بیت، داشتن فضای خالی روی هارد، افزایش رم به 12 یا 16 و یا بیشتر.
    اگر مشکل حل نشد، افزودن هارد SSD
    S. Bagherpour تشکر می‌کند.
    ₪ ??D?? ₪
    محمد

كاربر همراه ALI.Barutkub آواتار ها
    تشکر کرده
    1156

تا دوستان متخصص تر جواب بدن، بنده عرض کنم که :
    پیشنهاد میشه از هاردهای SSD و 16 گیگ رم DDR III 1600 استفاده کنید.
    CPU هم Intel Core i5-3570K 3.40GHz عملکرد خوبی داشته (از قیمت و بازارش البته خبری ندارم!) که میتونید در لینک زیر ببینید :
    PassMark - Intel Core i5-3570K @ 3.40GHz - Price performance comparison
    S. Bagherpour تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    590

ضمن عرض تشکر از راهنمایی دوستان ، لطف میفرمایید یک مجموعه با ذکر نوع و مدل ذکر کنید . مثلا مادربرد فلان مارک ، رم فلان مارک با مشخصات فلان ، هارد اس اس دی فلان ظرفیت با مارک فلان و ....
    منتظر راهنمایی دیگر دوستان خوبم هستم .
    الان هم از سون 64 بیتی و فتوشاپ 64 بیت استفاده میکنم !
    شهروز باقرپور

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

ASUS - Rampage III Extreme

Intel Core i7 - 2.66GHz - 920

CORSAIR - 12GB - 2000 - 3x4GB

CORSAIR Force Series 3 CSSD-F90GB

GREEN - GP750B-OC

مادربورد رو مدلی انتخاب کردم تا بتونید در صورت برآورده نشدن نیاز ، OC بفرمایید . در مورد پردازنده میشه مدل های بهتری معرفی کرد ولی بودجتون اجاه نمیده . اگر لطف کنید نام دقیق مدل فعلی پردازنده رو بفرمایید میشه دقیق تر نظر داد . با این حال Ci7 920 از قدرت و پتانسیل بسیار بالایی برای OC برخوداره و مطمئنم نیازتون رو تا حد زیادی مرتفع می کنه .

حافظه ی سیستم شما رو جوری انتخاب کردم که 3 کاناله باشه . لطفا در کنارش از مدل دیگه ای برای افزایش ظرفیت استفاده نکنید ؛ اگر قصد افزایش رم رو داشتید می تونید یک مد 4گیگ دیگه که عینا با بقیه یکسان باشه اضافه کنید .

در مورد هارد جامد هم به نظرم مدل خوبیه و هرچند که ظرفیتش آرمانی نیست ولی با توجه به بودجتون انتخاب شده . برای OC نیاز به یک پاور خوب و قدرتمند داشتید که من این 750وات از گرین رو پیشنهاد می کنم (اگر خودتون پاور خوب دارید ، طبعا نیازی به این مدل نیست) .

لازم به ذکره که در صورت اقدام به OC باید یک خنک کننده ی خوب هم برای پردازنده به صورت جداگانه تهیه بفرمایید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : من قیمت های دقیق رو ندارم ... اگر کمی از بودجه بیشتره یا کمتره ، امیدوام بذاریدش به پای عدم ثبات قیمت های ایران .
    M-Yousefi و S. Bagherpour تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    590

ضمن تشکر از اساتید عزیز ، تا اینجا با راهنماییهای خوب و موثر شما قصدم تهیه این مجموعه هست :
    1- مادربورد اسوس z77
    2- سی پی یو اینتل کور 7 فعلا سرعتش معلوم نیست اما 920 به بالا
    3- رم 2*8 مگ 2000 کورسیر
    4- هارد 120 گیگ ssd
    نظرتون در مورد موارد بالا چی هست ؟ نظرتون در مورد یه سیستم amd چی هست ؟ نظیر amd این سیستم چی میتونه باشه ؟ آیا با هزینه مساوی نمیشه amd قویتری از سیستم اینتل خرید ؟
    شهروز باقرپور

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط S. Bagherpour نمایش پست ها
    ضمن تشکر از اساتید عزیز ، تا اینجا با راهنماییهای خوب و موثر شما قصدم تهیه این مجموعه هست :
    1- مادربورد اسوس z77
    2- سی پی یو اینتل کور 7 فعلا سرعتش معلوم نیست اما 920 به بالا
    3- رم 2*8 مگ 2000 کورسیر
    4- هارد 120 گیگ ssd
    نظرتون در مورد موارد بالا چی هست ؟ نظرتون در مورد یه سیستم amd چی هست ؟ نظیر amd این سیستم چی میتونه باشه ؟ آیا با هزینه مساوی نمیشه amd قویتری از سیستم اینتل خرید ؟
    سلام
    اول از همه که z77 سوکت 1155 هست و و سی پی یو های cor i نسل دوم یا همون 2000 ها مال این سوکت هستند و 920 سوکت 1366 اینتل که مربوط به i7 های سری 900 اینتل هست .
    شما مادربورد های مبتنی بر چیپ های سری z هم نیاز ندارید و همون سری p کار شما رو راه میندازه .
    اگه چینشی بر پایه اینتل مد نظرتون باشه i7 2600 گزینه خوبیست ( فرق 2600k با 2600 معمولی در باز بودن ضرایب فرکانس است که فقط به درد اورکلاک میخوره و اور برای شما تا اون حدی که کمی کارایی رو افزایش بده همون 2600 معمولی عالی است و سراغ k نرید) . با توجه به اینکه کارایی نسبت سری 900 خیلی افزایش پیدا کرده . تنها مزیت استفاده از سری900 توانایی آدرس دهی سه کانال حافظه است که در سری 2000 دو کانال داریم . اما بودجه شما کمی محدود هست و نمیتوان مانور زیادی روی اینتل داد .
    من شدیدا برای این بودجه شما amd رو پیشنهاد میکنم . برای cpu میتونید از سری fx 81xx انتخاب کنید . پیشنهاد من 8150 هست . که از نظر کارایی خیلی از 920 بهتره و حتی در پردازش های گرافیکی مثل فوتوشاپ از i72600 هم به مراتب نتایج بهتری میده . ضمن اینکه قیمت پایینتری داره .
    این هم نتایج تست :
    photoshop.png
    after.png
    همین طور که میبینید خیلی بهتره ..
    مخصوصا که cs6 هم به خوبی برای استفاده از هسته های پردازشی بیشتر بهینه شده و 8 هسته 8150 اونهم با این فرکانس بالا خیلی خیلی به درد میخوره .

ثر قابلیت های این 8150 نازنین می توانید از بین مادر بورد هایی با چیپ 990fx انتخاب کنید . پیشنهاد من GIGABYTE GA-990FXA-UD3 هست که توی ایران راحت پیدا میشه گرانتی هم که آواژنگ هست و خیالتون هم از این بابت راحته مادر بورد مجهزی هم هست . قیمت هم 150 دلار .
    با قیمت های بازار تقریبا 1 میلیون و 100-200 تومن برای همین دو قطعه باید کنار بگزارید . 800 تومن بقیه هم که میشه خرج خرید رم و یک ssc خوب . من پیشنهاد میکنم در کنار اینها هارددیسک اصلی تون رو هم به یک مدل سریع مثل westerndigital 1tb black ارتقا بدید .
    در مورد رم هم میتونید از مدل های مختلف corsair استفاده کنید مخصوصا dominator که هم کیفیت خیلی بالایی دارند و هم کارایی بالا و من خیلی از این مدل فروختم و استفاده کردم واقعا عالی هست . و پیشنهاد من هم 2 تا 8 گیگابایت هست(البته اگه 8 gb به راحتی پیدا بشه اونم فرکانس 2000 ) .
    ASUS - Rampage III Extreme

Intel Core i7 - 2.66GHz - 920

CORSAIR - 12GB - 2000 - 3x4GB

CORSAIR Force Series 3 CSSD-F90GB

GREEN - GP750B-OC
    در مورد پیشنهاد دوست عزیزمون
    اولا که دیگه خرید سری 900 توجیهی نداره و اکثرا در پی فروش اون و ارتقا به 2000 های ایکستریم سوکت 2011 اینتل یا همین 2600 هستند .
    اون قابلیت هایی که rampage 3 داره بیشتر برای گیم هستند و اور های سنگین که اصلا به کار دوستمون نمیاد . اون مقدار اوری که کارایی رو افزایش بده با مادربورد های معمولی تر هم میشود به راحتی انجام داد . که بیشتر از این هم کار خیلی سختیه و به درد کسی که سیستم رو برای ادیت عکس میخواد نمی خوره .
    ویرایش توسط auditore : Sunday 9 December 2012 در ساعت 17:36
    M-Yousefi، ALI.Barutkub، S. Bagherpour و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر همراه data آواتار ها
    تشکر کرده
    2172

نقل قول نوشته اصلی توسط auditore نمایش پست ها
    سلام
    اول از همه که z77 سوکت 1155 هست و و سی پی یو های cor i نسل دوم یا همون 2000 ها مال این سوکت هستند و 920 سوکت 1366 اینتل که مربوط به i7 های سری 900 اینتل هست .
    شما مادربورد های مبتنی بر چیپ های سری z هم نیاز ندارید و همون سری p کار شما رو راه میندازه .
    اگه چینشی بر پایه اینتل مد نظرتون باشه i7 2600 گزینه خوبیست ( فرق 2600k با 2600 معمولی در باز بودن ضرایب فرکانس است که فقط به درد اورکلاک میخوره و اور برای شما تا اون حدی که کمی کارایی رو افزایش بده همون 2600 معمولی عالی است و سراغ k نرید) . با توجه به اینکه کارایی نسبت سری 900 خیلی افزایش پیدا کرده . تنها مزیت استفاده از سری900 توانایی آدرس دهی سه کانال حافظه است که در سری 2000 دو کانال داریم . اما بودجه شما کمی محدود هست و نمیتوان مانور زیادی روی اینتل داد .
    من شدیدا برای این بودجه شما amd رو پیشنهاد میکنم . برای cpu میتونید از سری fx 81xx انتخاب کنید . پیشنهاد من 8150 هست . که از نظر کارایی خیلی از 920 بهتره و حتی در پردازش های گرافیکی مثل فوتوشاپ از i72600 هم به مراتب نتایج بهتری میده . ضمن اینکه قیمت پایینتری داره .
    این هم نتایج تست :
    photoshop.png
    after.png
    همین طور که میبینید خیلی بهتره ..
    مخصوصا که cs6 هم به خوبی برای استفاده از هسته های پردازشی بیشتر بهینه شده و 8 هسته 8150 اونهم با این فرکانس بالا خیلی خیلی به درد میخوره .

ثر قابلیت های این 8150 نازنین می توانید از بین مادر بورد هایی با چیپ 990fx انتخاب کنید . پیشنهاد من GIGABYTE GA-990FXA-UD3 هست که توی ایران راحت پیدا میشه گرانتی هم که آواژنگ هست و خیالتون هم از این بابت راحته مادر بورد مجهزی هم هست . قیمت هم 150 دلار .
    با قیمت های بازار تقریبا 1 میلیون و 100-200 تومن برای همین دو قطعه باید کنار بگزارید . 800 تومن بقیه هم که میشه خرج خرید رم و یک ssc خوب . من پیشنهاد میکنم در کنار اینها هارددیسک اصلی تون رو هم به یک مدل سریع مثل westerndigital 1tb black ارتقا بدید .
    در مورد رم هم میتونید از مدل های مختلف corsair استفاده کنید مخصوصا dominator که هم کیفیت خیلی بالایی دارند و هم کارایی بالا و من خیلی از این مدل فروختم و استفاده کردم واقعا عالی هست . و پیشنهاد من هم 2 تا 8 گیگابایت هست(البته اگه 8 gb به راحتی پیدا بشه اونم فرکانس 2000 ) .

در مورد پیشنهاد دوست عزیزمون
    اولا که دیگه خرید سری 900 توجیهی نداره و اکثرا در پی فروش اون و ارتقا به 2000 های ایکستریم سوکت 2011 اینتل یا همین 2600 هستند .
    اون قابلیت هایی که rampage 3 داره بیشتر برای گیم هستند و اور های سنگین که اصلا به کار دوستمون نمیاد . اون مقدار اوری که کارایی رو افزایش بده با مادربورد های معمولی تر هم میشود به راحتی انجام داد . که بیشتر از این هم کار خیلی سختیه و به درد کسی که سیستم رو برای ادیت عکس میخواد نمی خوره .
    با نظرات این دوستمون موافقم
    بجز قسمت هاردش که به نظر من seagate 7200 rpm بگیرین. مثل 7200.12 یا 7200.14. وسترن قیمتش به شکل غیر منطقی گرونه و کاراییش شاید حتی کمتر از 7200.14 سیگیت باشه
    S. Bagherpour، D.Daneshmand و auditore تشکر می‌کنند.

صفحه 42 از 83 نخستنخست ... 32 38 39 40 41 42 43 44 45 46 52 ... آخرینآخرین