صفحه 45 از 83 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

ممنون از پاسختون،

ولی من یک سیستم رومیزی میخواستم، لپ تاپ به دلایلی برام مناسب نیست، اتفاقا این دوستم پیشنهاد نصب وییندوز 8 رو بهم داد ولی چون با اون آشنا نیستم و نمایشگر لمسی هم ندارم گفتم همون 7 رو نصب کنه.

چون بازار حسابی ریخته بهم بودجه من هم محدود بود و من با سیستم بازی نمیکنم، روی سیستم یک کارت گرافیکی معمولی با حدود 200 تومن کمتر نصب کردیم، 610 VGA GIGA امیدوارم برای فتوشاپ مشکلی ایجاد نکنه !

نمایشگر هم LG IPS 226V گرفتم.

بدرود

كاربر همراه Ahmad.Najari آواتار ها
    تشکر کرده
    3582

سلام بر شما
    لطفا:
    1- نظرتان راجع به این مجموعه چیست؟ آیا قطعات انتخابی با هم سازگاری خوبی دارند؟
    2- ماکزیمم بودجه 2 میلیون تومان است و قیمت این مجموعه بیشتر از بودجه بنده میشود. از نظر شما کدام مورد(یا موارد) برای این سیستم(برای کار ویرایش و نگهداری تصاویر) بیش از حد نیاز است و باید با مدلی پایینتر جایگزین شود که به بودجه بنده بخورد؟ کلا هر تغییری که در راستای بهبود کارایی همزمان با کاهش قیمت!، به نظرتان مفید است بیان کنید.
    (قیمتهای درج شده بر اساس جستجو در سایتهای اینترنتی است و از اختلاف قیمت احتمالی بی خبرم!)

CPU: AMD FX-4170 4.2 GHz X44 320

MainBoard: ASUS M5A78L-USB3 330

RAM: Patriot 2*4GB 1600 Dual Channel 170

VGA: Sapphire HD 6450 2GB 180

HDD: Seagate SATA3 2TeraByte 64MB Buffer 7200 RPM 365

PSU: Green GP480A-EU 155

Case: Green Magnum 2 120

ODD: Pioneer DVD-RW 65

Monitor: LG IPS226V 520

KeyBoard & Mouse: Logitech Wireless Combo MK250 85
    جمع کل: 2310 هزار تومان
    ممنون بابت توجه شما

تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad.Najari نمایش پست ها
    سلام بر شما
    لطفا:
    2- ماکزیمم بودجه 2 میلیون تومان است و قیمت این مجموعه بیشتر از بودجه بنده میشود. از نظر شما کدام مورد(یا موارد) برای این سیستم(برای کار ویرایش و نگهداری تصاویر) بیش از حد نیاز است و باید با مدلی پایینتر جایگزین شود که به بودجه بنده بخورد؟ کلا هر تغییری که در راستای بهبود کارایی همزمان با کاهش قیمت!، به نظرتان مفید است بیان کنید.
    (قیمتهای درج شده بر اساس جستجو در سایتهای اینترنتی است و از اختلاف قیمت احتمالی بی خبرم!)

ممنون بابت توجه شما
    دوستان عزیز یعنی سیستم فوق اینقدر جالب و بدون ایراد است که کسی نظری ندارد؟!؟!

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

سلام بر شما
    لطفا:

ممنون بابت توجه شما
    سلام جناب نجاری عزیز
    سیستم که سیستم خوبیه اما مثل اینکه باید 300 تومنی ازش کم بشه .
    اولین چیزی که میشه به راحتی حذفش کرد یک رم هست . که خودش میشه 85 تومن . مطمئنا مقدار حافظه دو برابر مفید هست اما از طرفی رم چیزیه که هروقت خواستید بدون مشکل میتونید یکی دیگه اضافه کنید .
    نکته دوم مادر بورد M5A78 L از چیپست پل جنوبی قدیمی SB710 استفاده میکنه که از CPU های FX هم پشتیبانی میکنه اما نیاز به آپدیت بایوس داره که برای 4170 نیاز به نسخه 0503 هست (من چند تایی که تست کردم بایوس خود کارخونه نسخه 0391بود ) . منطقی تر اینه که از مادر بورد هایی با چیپست های سری 8 و 9 استفاده کنید که البته با توجه به بودجه همین هم خوبه .
    حالا برای کاهش قیمت میتونید از M5A78L-ML X هم استفاده کنید . که 100 تومنی از مدل L ارزون تر هست و البته کمبود هایی هم داره . جد اکثر فرکانس کاری رم 1866 هست و دو سوکت رم هم بیشتر نداره اما باز هم دو کاناله هست. به عوض یک گرافیک ATI3000 آن بورد داره که میتونید تا مدتی از گرفتن کارت گرافیک صرف نظر کنید تا بعد که دوباره بودجه جور شد یک کارت مناسب هم تهیه کنید بعد هم امکان استفاده به صورتHybrid CrossFireX با کارت اصلیتون رو داره ( در مواقع بیکاری پردازش ها سویچ میشه روی آن بورد).
    اگر هم خواستید کارت گرافیک حتما تهیه کنید(برای ویرایش معمولی عکس کارت گرافیک اون هم کارت ساده ای مثل 6450 خیلی تاثیر زیادی نداره) به هیچ عنوان از نمونه 2GB تهیه نکنید که بار ها و بار ها ثابت شده که 2GB مموری روی چیپ داغونی مثل 6450 هیچ اثری نداره . شاید در حد 2تا 3 درصد کارایی بیشتر.
    تا حالا 360 تومن کم شده که فکر میکنم کافی باشه .
    اگه بخواهید ظرفیت هارد رو کاهش بدید کار خوبی نیست . الان قیمت همین هارد با ظرفیت 1 ترابایت245 هست . مانیتور هم که به نظر من اصلا دست نزنید .
    در مورد کیس هم برای این سیستم زیاد گردش هوای خوب مد نظر نیست و یکی از همین کیس های 40-50 تومنی کار رو راه میندازه .
    Ahmad.Najari تشکر می‌کند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

تشکر کرده
    3582

نقل قول نوشته اصلی توسط auditore نمایش پست ها
    سلام جناب نجاری عزیز
    سیستم که سیستم خوبیه اما مثل اینکه باید 300 تومنی ازش کم بشه .
    اولین چیزی که میشه به راحتی حذفش کرد یک رم هست . که خودش میشه 85 تومن . مطمئنا مقدار حافظه دو برابر مفید هست اما از طرفی رم چیزیه که هروقت خواستید بدون مشکل میتونید یکی دیگه اضافه کنید .
    نکته دوم مادر بورد M5A78 L از چیپست پل جنوبی قدیمی SB710 استفاده میکنه که از CPU های FX هم پشتیبانی میکنه اما نیاز به آپدیت بایوس داره که برای 4170 نیاز به نسخه 0503 هست (من چند تایی که تست کردم بایوس خود کارخونه نسخه 0391بود ) . منطقی تر اینه که از مادر بورد هایی با چیپست های سری 8 و 9 استفاده کنید که البته با توجه به بودجه همین هم خوبه .
    حالا برای کاهش قیمت میتونید از M5A78L-ML X هم استفاده کنید . که 100 تومنی از مدل L ارزون تر هست و البته کمبود هایی هم داره . جد اکثر فرکانس کاری رم 1866 هست و دو سوکت رم هم بیشتر نداره اما باز هم دو کاناله هست. به عوض یک گرافیک ATI3000 آن بورد داره که میتونید تا مدتی از گرفتن کارت گرافیک صرف نظر کنید تا بعد که دوباره بودجه جور شد یک کارت مناسب هم تهیه کنید بعد هم امکان استفاده به صورتHybrid CrossFireX با کارت اصلیتون رو داره ( در مواقع بیکاری پردازش ها سویچ میشه روی آن بورد).
    اگر هم خواستید کارت گرافیک حتما تهیه کنید(برای ویرایش معمولی عکس کارت گرافیک اون هم کارت ساده ای مثل 6450 خیلی تاثیر زیادی نداره) به هیچ عنوان از نمونه 2GB تهیه نکنید که بار ها و بار ها ثابت شده که 2GB مموری روی چیپ داغونی مثل 6450 هیچ اثری نداره . شاید در حد 2تا 3 درصد کارایی بیشتر.
    تا حالا 360 تومن کم شده که فکر میکنم کافی باشه .
    اگه بخواهید ظرفیت هارد رو کاهش بدید کار خوبی نیست . الان قیمت همین هارد با ظرفیت 1 ترابایت245 هست . مانیتور هم که به نظر من اصلا دست نزنید .
    در مورد کیس هم برای این سیستم زیاد گردش هوای خوب مد نظر نیست و یکی از همین کیس های 40-50 تومنی کار رو راه میندازه .
    سلام
    ممنون از راهنمایی شما
    در مورد مادربوردی که معرفی کردید به غیر از فرکانس پایین تر و اسلات کمتر، ماکزیمم رمی هم که ساپورت میکند کمتر از مدل usb3 است(8گیگ در برابر 16 گیگ). من قصدم این بود که رم 8 را در آینده به 16 ارتقاء بدهم. که با این مدل امکانپذیر نیست. و در ضمن رم 4 هم برای من که در حال حاضر لپ تاپم دارای رم 4 است، فرق چندانی (لااقل از بعد ذهنیت مثبت نسبت به کارایی سیستم) نخواهد داشت. حالا با این اوصاف میشود مثلا cpu را ضعیفتر انتخاب کرد؟
    کارت گرافیک پیشنهادی شما چه مدلی است که هم خیلی گران نباشد و هم کارایی قابل قبولی داشته باشد؟
    در مورد کیس هم ارزانترین مدل گرین 80 هزار تومان قیمت دارد که کیس کوچکی است. این مدل مگنوم هم جادار است و هم از کیفیتخوبی برخوردار است. برای همین این مدل را انتخاب کردم. از کیس های متفرقه ارزان قیمت دل خوشی ندارم.

تشکر کرده
    3132

در مورد مادربوردی که معرفی کردید به غیر از فرکانس پایین تر و اسلات کمتر، ماکزیمم رمی هم که ساپورت میکند کمتر از مدل usb3 است(8گیگ در برابر 16 گیگ).
    16 گیگ در برار 32 گیگ ( هر اسلات 8GB ) حالا اگه شما MLX رو انتخاب کنید بعدا که بخواهید به 16 گیگ ارتقا بدید باید دو تا 4 رو بفروشید و دوتا 8 بگیرید .
    خوب اگه واقعا الان کمبود بودجه دارید و باید 300 تومن کاهش قیمت بدید راهی نیست . حالا شما که فعلا بودجه محدوده یک 4 گیگ بگیرید هر وقت نیاز بود دوباره یک 4 میگیرید .
    در ضمن رم 4 هم برای من که در حال حاضر لپ تاپم دارای رم 4 است، فرق چندانی (لااقل از بعد ذهنیت مثبت نسبت به کارایی سیستم) نخواهد داشت. حالا با این اوصاف میشود مثلا cpu را ضعیفتر انتخاب کرد؟
    ارزان ترین و بهترین CPU ای که برتری قابل توجهی نسبت به I3 لپ تاپتون داشته باشه همین است و مدل ضعیفتر پیشنهاد نمیشود . 4150 و 4130 هم فقط فرکانس ها پایین تره و از نظر قیمتی هم تفاوت چندانی نداره .
    در مورد GPU هم دیگه از این 6450 داغون ضعیف تر خریدن توجیه نداره . خودشم توجیهی نداره مخصوصا 2gb .
    فکر کنم تنها راه و بهترین راه کم کردن قیمت تمام شده بدون کاهش قابل توجه کارایی ، همونی هست که عرض کردم مگه اینکه سیستم رو برای کار دیگه ای به جز عکاسی لازم داشته باشید یا تن به کاهش کارایی بدید . اگه از هرجای دیگه ای بخواهید قیمت رو کم کنید باید بعدا با ضرر قابل توجه جبران کنید . اما اگر الان قطعه ای رو نگیرید مثل یک رم کمتر و کارت گرافیک بعدا میتونید بگیرید و دیگه ضرری نمیکنید .
    اما پیشنهاد من اینه که بودجه رو به این سیستم برسونید و چیزی رو حذف نکنید .
    Ahmad.Najari تشکر می‌کند.
    پیمان شکوری من
    Tifoto ball head

تشکر کرده
    3582

16 گیگ در برار 32 گیگ ( هر اسلات 8GB ) حالا اگه شما MLX رو انتخاب کنید بعدا که بخواهید به 16 گیگ ارتقا بدید باید دو تا 4 رو بفروشید و دوتا 8 بگیرید .
    خوب اگه واقعا الان کمبود بودجه دارید و باید 300 تومن کاهش قیمت بدید راهی نیست . حالا شما که فعلا بودجه محدوده یک 4 گیگ بگیرید هر وقت نیاز بود دوباره یک 4 میگیرید .

ارزان ترین و بهترین CPU ای که برتری قابل توجهی نسبت به I3 لپ تاپتون داشته باشه همین است و مدل ضعیفتر پیشنهاد نمیشود . 4150 و 4130 هم فقط فرکانس ها پایین تره و از نظر قیمتی هم تفاوت چندانی نداره .
    در مورد GPU هم دیگه از این 6450 داغون ضعیف تر خریدن توجیه نداره . خودشم توجیهی نداره مخصوصا 2gb .
    فکر کنم تنها راه و بهترین راه کم کردن قیمت تمام شده بدون کاهش قابل توجه کارایی ، همونی هست که عرض کردم مگه اینکه سیستم رو برای کار دیگه ای به جز عکاسی لازم داشته باشید یا تن به کاهش کارایی بدید . اگه از هرجای دیگه ای بخواهید قیمت رو کم کنید باید بعدا با ضرر قابل توجه جبران کنید . اما اگر الان قطعه ای رو نگیرید مثل یک رم کمتر و کارت گرافیک بعدا میتونید بگیرید و دیگه ضرری نمیکنید .
    اما پیشنهاد من اینه که بودجه رو به این سیستم برسونید و چیزی رو حذف نکنید .
    پس مطمئنید که تا 16 گیگ رم را ساپورت میکند؟ گرافیک آنبورد برای ویرایش عکس مشکلی پیش نمی آورد؟ کافی است؟ رم 4 برای شروع کافی است دیگر؟ راستی در مورد پاور چیزی نگفتید. آیا همین کافی است (با توجه به کمی آینده نگری البته!) یا مدل قوی تری مثل 530 یا 600 انتخاب کنم؟
    ببخشید که این قدر سوال میکنم!

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

سلام دوستان عزیز

من میخوام یه کامپیوتر جدید جمع کنم ولی فعلن بودجه ام محدوده میخوام مادر برد ASUS P8H61- M-LE USB3 بخرم که تا Core i7 رو هم ساپورت میکنه ولی فعلن میخوام Core i3 - 3.3GHz - 2120 روش ببندم. سوالم اینه که برای کارهای گرافیکی معمولی (در حد پروسس عکسهای خام با فوتوشاپ و کارهای معمولی) آیا گرافیک آنبرد این مادربرد جواب میده؟ و اگر نمیده ارزونترین کارت گرافیکی پیشنهادی چه مدلیه. خیلی ممنون از راهنماییتون. اینم مشخصات گرافیک آنبردشه:

Integrated Graphics Processor
    Multi-VGA output support : DVI/RGB ports
    - Supports DVI with max. resolution 1920 x 1200 @ 60 Hz
    - Supports RGB with max. resolution 2048 x 1536 @ 75 Hz
    Supports DirectX 10.1

اینم سایر مشخصات مادربرد:

ASUS - - ASUS P8H61-M LE/USB3

قیمت مادربرد حدود 280 تومنه اگه چیز بهتری تو این رنج قیمت هست هم بفرمایید.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

تشکر کرده
    3132

پس مطمئنید که تا 16 گیگ رم را ساپورت میکند؟ گرافیک آنبورد برای ویرایش عکس مشکلی پیش نمی آورد؟ کافی است؟ رم 4 برای شروع کافی است دیگر؟ راستی در مورد پاور چیزی نگفتید. آیا همین کافی است (با توجه به کمی آینده نگری البته!) یا مدل قوی تری مثل 530 یا 600 انتخاب کنم؟
    ببخشید که این قدر سوال میکنم!
    سلام و ببخشید برای تاخیر
    بله تا 16 گیگ قابلیت داره . این لینک مادر بورد ASUS - - ASUS M5A78L-M LX
    علاوه بر کمبود هایی که اشاره کردید نداشتن usb3 و sata6gb/s هم هست .
    در مورد گرافیک و رم . الان رم خود من 2 گیگ هست(اما 2000) که با ادیت عکس مشکلی ندارم البته کند هست اما آزار دهنده نیست . گرافیک هم برای من چند مورد پیش اومده که گرافیکم رو اصلا نصب نکردم(با چیپ های مختلف امتحان کردم) و بعد لایت روم و فوتوشاپ رو اجرا کردم اصلا تفاوت چندانی نداشت . حالا این ati 3000 چیز بدی نیست . حتی در صورتی که کارایی نداشته باشد مشکلی پیش نمیاد چون شما الان دیگه هزینه نکردید . شما همین رو تهیه می کنید باهاش کار میکنید اگه دیدید راضیتون نمیکنه بعد میرید میگیرید .
    در مورد پاور هم اگه نخواهید کار خارقالعاده ای با سیستم بکنید مثل اور های سنگین و نصب کارت های گرافیک های اند مشکلی پیش نمیاد .
    پاور من همین480 هست . من تا 8 گیگابایت رم مادر بورد msi790fx سی پی یو 1090t و گرافیک 6850 بدون هیچ مشکلی با همین پاور تغذیه کردم .
    Pelikan و Ahmad.Najari تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Tifoto ball head

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

آقای شکوری لطفن مرا هم راهنمایی کنید ممنون میشم.

پاور من همین480 هست . من تا 8 گیگابایت رم مادر بورد msi790fx سی پی یو 1090t و گرافیک 6850 بدون هیچ مشکلی با همین پاور تغذیه کردم .
    در سایت Green مصرف معمول تمام مصرف کننده های رایانه رو نوشته میتونید جمع بزنید و با توجه به ضریب همزمانی (معمولن همه تجهیزات با هم کار نمیکنند) میتونید پاور مناسب رو انتخاب کنید. برای رایانه های معمول بیشتر از 480 تا 500 وات درنمیاد.
    auditore تشکر می‌کند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

صفحه 45 از 83 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین