صفحه 43 از 83 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 421 تا 430 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

سلام
    متأسفانه چند روز پیش MainBoard دستگاهم سوخت.
    البته آش دهن سوزی نبود و تو فوتوشاپ کلی اذیت میکرد. .... نمیدونم شاید ناله و نفرینم گرفتدش!!!

بگذریم. یکی از دوستان ی سری قطعات داره که بهم پیشنهاد داده. باهاش فوتوشاپ هم کار کردم و راضی بودم. اما قیمت ندارم و نمیدونم با توجه به قیمت بازار پیشنهاد ایشون چجوریه.
    اینه که محتاج راهنمایی هستم/
    مشخصات:
    CPU: Intel core2 Quad Q6600
    MainBoard: Asus P5K SE/EPU
    Ram: Patriot 1GB DDR2 800 MHz دوعدد
    Kingstone 1GB DDR2 800 MHz دوعدد
    مجموعاً 4 گیگ رم

قیمت ایشون 550.000 تومان است که به نظر خودم ی مقدار ریاده

البته ی کارت گرافیک WinFast PX95GT 1GB DDR2 هم داره که میگه 100.000 تومان (جدا از اون 550.00). این به نظرم خیلی بالا میاد.

دوستان اگر با همین حدود قیمت (500.000 تا 600.000 تومان) هم چیزی میتونن پیشنهاد بدن ممنون میشم.
    بااحترام-صادق
    عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَادُونَهُ فِی أَعْیُنِهِمْ
    خدا در جانشان بزرگ است. پس غیر در نگاهشان کوچک

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

RAM از دو برند مختلف؛ هرگز.
    سرعت BUS هرچه بیشتر، برای فتوشاپ؛ بهتر. ترجیحا DDR3 طبیعتا با بورد اصلی و چیپ‌ستی متناسب که در این سرعت کار کند.
    البته متاسفانه از محدوده‌ی قیمت شما بیشتر میشه DDR3 .
    Kaveh Ghobadi، mreza1001، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

این سیستمی که به شما پیشنهاد دادن یه مقدار به روز نیست

در حال حاضر Ddr3 از ddr2 ارزونتر در میاد
    MSRS تشکر می‌کند.

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    این سیستمی که به شما پیشنهاد دادن یه مقدار به روز نیست
    قبول دارم ، هم DDR2 میباشد و هم سوکت 775 که هر دو منیوخ شده اند
    اما با توجه به اینکه cpu دستگاه خیلی قویه ی مقدار دو به شک هستم. چون با این قیمت (حدود 600 تومن) میشه ی سیستم Core i3 هم تهیه کرد (MB , CPU , Ram)
    سوال من اینه که این cpu (منظورم q6600 است)با توجه به اینکه 4 هسته ای است قوی تره یا i3 که دو هسته ای است و بواسطه Thread شده 4 هسته ای.
    تا به اینجا دارم به این نتیجه میرسم که i3 قوی تره.

دوستان اگر کسی cpu i3 داره لطف کنه بگه در کار پردازش عکس ازش راضیه یا نه .... ممنونم
    بااحترام-صادق
    عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَادُونَهُ فِی أَعْیُنِهِمْ
    خدا در جانشان بزرگ است. پس غیر در نگاهشان کوچک

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط infinity نمایش پست ها
    RAM از دو برند مختلف؛ هرگز.
    سرعت BUS هرچه بیشتر، برای فتوشاپ؛ بهتر. ترجیحا DDR3 طبیعتا با بورد اصلی و چیپ‌ستی متناسب که در این سرعت کار کند.
    در مورد رم که از دو برند مختلف مشکلی پیش نمیاد نکته مهم فرکانس یکسان رم ها و ترجیها حجم یکسان آنهاست که تازه این مال ddr2 ها کمی مشکل درست میکرد در حلفظه های ddr3 حتی 90% مواقع اگر باس هم یکی نباشد هر دو رم با فرکانس رم پایین تر کار میکنند(برای من بار ها پیش اومده که برای تست این کار رو بکنم مثلا یک ddr3 1333 رو در کنار رمهای خودم که 2000 هست گزاشتم و هیچ مشکلی نبود در استفاده طولانی مدت و فقط 2000 های خودم هم در فرکانس 1333 کار میکردند) .
    در مورد قیمت هم فکر کنم منظور شما قیمت مادربورد بوده که اونهم با نصف قیمت بودن ddr3 نسبت به ddr2 قابل جبران است .
    حالا در مورد دوستمون من نمیدونم این اینتل چکار کرده که همه فقط اون رو میشناسن .
    الان i32100 حول و حوش 300 هست . با همین بودجه میتونید یک amd fx 6120 تهیه کنید یا حتی ph2 1070 که افت قیمت هم داشته خیلی هم از این i3 entry level بهتره . مخصوصا برای کار های پردازش گرافیکی که نمونش رو توی چند پست پیش گزاشتم . در مورد رم هم میتونید دو تا ماژول ddr3 1600 دو گیگ تهیه بکنید مادر برد هم که یک چیپ 970 یا 980 که دیگه بسگی به بودجتن داره انتخاب کنید . مثلا asus m5a97 یا msi 970a-g45 .
    masoudrejae، MSRS و خسرو تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط auditore نمایش پست ها
    در مورد رم که از دو برند مختلف مشکلی پیش نمیاد نکته مهم فرکانس یکسان رم ها و ترجیها حجم یکسان آنهاست که تازه این مال ddr2 ها کمی مشکل درست میکرد در حلفظه های ddr3 حتی 90% مواقع اگر باس هم یکی نباشد هر دو رم با فرکانس رم پایین تر کار میکنند(برای من بار ها پیش اومده که برای تست این کار رو بکنم مثلا یک ddr3 1333 رو در کنار رمهای خودم که 2000 هست گزاشتم و هیچ مشکلی نبود در استفاده طولانی مدت و فقط 2000 های خودم هم در فرکانس 1333 کار میکردند) .
    در مورد قیمت هم فکر کنم منظور شما قیمت مادربورد بوده که اونهم با نصف قیمت بودن ddr3 نسبت به ddr2 قابل جبران است .
    حالا در مورد دوستمون من نمیدونم این اینتل چکار کرده که همه فقط اون رو میشناسن .
    الان i32100 حول و حوش 300 هست . با همین بودجه میتونید یک amd fx 6120 تهیه کنید یا حتی ph2 1070 که افت قیمت هم داشته خیلی هم از این i3 entry level بهتره . مخصوصا برای کار های پردازش گرافیکی که نمونش رو توی چند پست پیش گزاشتم . در مورد رم هم میتونید دو تا ماژول ddr3 1600 دو گیگ تهیه بکنید مادر برد هم که یک چیپ 970 یا 980 که دیگه بسگی به بودجتن داره انتخاب کنید . مثلا asus m5a97 یا msi 970a-g45 .
    من یکبار این کار رو انجام دادم و باید عرض کنم تجربه شخصی من خلاف صحبت شما رو میرسونه دوست عزیز
    رم ها از دو برند G.Skill و Corsair بودند با حجم و باس و ولتاژ یکسان, سیستم هر دو رو به خوبی شناخت و ویندوز 7 هم بدون مشکل بالا آمد ولی به محض ورود به photoshop CS5 سیستم وارد blue screen شد (این تنها باری بود که ویندوز 7 صفحه آبی خودش رو به من نشون داد ! )

تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    من یکبار این کار رو انجام دادم و باید عرض کنم تجربه شخصی من خلاف صحبت شما رو میرسونه دوست عزیز
    رم ها از دو برند G.Skill و Corsair بودند با حجم و باس و ولتاژ یکسان, سیستم هر دو رو به خوبی شناخت و ویندوز 7 هم بدون مشکل بالا آمد ولی به محض ورود به photoshop CS5 سیستم وارد blue screen شد (این تنها باری بود که ویندوز 7 صفحه آبی خودش رو به من نشون داد ! )
    من هم قید کردم در اکثر واقع 90% نه همیشه برای من هم بعضی وقت ها پیش اومده که به مشکل بخوره اما خیلی به ندرت و در بیشتر مواقع بدون هیچ مشکلی کار کردند حتی با باس متفاوت . در حالی یک بار تجربه ملاک خوبی برای رد با قبول یک مساله نیست .
    البته از این گفته های من برداشت نشه که برید دو تا رم مختلف بگیرید اما در بعضی موارد مثل این سیستم دست دوم که رم ها متفاوت است حساس نشوید مشکلی پیش نمیاد .
    پیمان شکوری من
    Tifoto ball head

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

درود

برای رسیدن به حداکثر راندمان مالتی چنل توصیه میشه رم ها رو تا جای ممکن یکسان انتخاب کنیم . این کار علاوه بر فراهم کردن حداکثر پهنای باند ، ایراداتی نظیر سینک در فرکانس پایین تر رو هم رفع می کنه ... و از همه مهم تر باعث پیشگیری از اشکالات سخت افزاری میشه ؛ زیرا بعضی از مادربورد ها با مالتی چنل شدن برخی رم ها در کنار هم مشکل دارن ... دقیقا به همین دلیل هم هست که طی چند سال اخیر کمپانی های تولید کننده ی رم ، ماژول ها رو به صورت "جفت" عرضه می کنن (و بعضا 3تایی) .

با توسعه ی تکنولوژی مالتی چنل ، ایراد رایج باتـِل نک (bottleneck) تقریبا دیگه منسوخ شده ولی بعضا به دلیل عدم رعایت استانداردهای چینش مالتی چنل (و صد البته دلایل دیگه) ممکنه پیش بیاد ... بروز صفحه آبی که دوست عزیزمون بهش اشاره کردن به همین موضوع بر می گرده .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    masoudrejae و auditore تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود

برای رسیدن به حداکثر راندمان مالتی چنل توصیه میشه رم ها رو تا جای ممکن یکسان انتخاب کنیم . این کار علاوه بر فراهم کردن حداکثر پهنای باند ، ایراداتی نظیر سینک در فرکانس پایین تر رو هم رفع می کنه ... و از همه مهم تر باعث پیشگیری از اشکالات سخت افزاری میشه ؛ زیرا بعضی از مادربورد ها با مالتی چنل شدن برخی رم ها در کنار هم مشکل دارن ... دقیقا به همین دلیل هم هست که طی چند سال اخیر کمپانی های تولید کننده ی رم ، ماژول ها رو به صورت "جفت" عرضه می کنن (و بعضا 3تایی) .

با توسعه ی تکنولوژی مالتی چنل ، ایراد رایج باتـِل نک (bottleneck) تقریبا دیگه منسوخ شده ولی بعضا به دلیل عدم رعایت استانداردهای چینش مالتی چنل (و صد البته دلایل دیگه) ممکنه پیش بیاد ... بروز صفحه آبی که دوست عزیزمون بهش اشاره کردن به همین موضوع بر می گرده .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    دقیقا به همین صورت هست . بالاترین راندمان 100% با استفاده از رم های یکسان حاصل میشود و من منظورم این بود که جاهایی مثل اینجا که چاره ای نیست یا مثلا هنگام ارتقا رم از همون برند پیدا نمیشه یا قیمتش خیلی بالاتر هست در صورت استفاده از برند دیگه مشکلی پیش نمیاد و به اون شدت که جناب هژیرآذر گرامی فرمودند نیست .
    خیلی ممنون از گوشزد کردن نکات مفید .
    persian.boy تشکر می‌کند.
    پیمان شکوری من
    Tifoto ball head

كاربر همراه S. Bagherpour آواتار ها
    تشکر کرده
    590

خوب ، باز هم با تشکر مجدد از حضرات که حقیر رو مورد الطاف بیکرانشون قرار دادن ، سیستم جمع شده و قیمت تک تک اونها رو برای اطلاع عزیزانم در این جا درج میکنم :
    در مورد قیمتها توجه داشته باشید که حقیر اونها رو در شهرستان تهیه کردم که مسلما بالاتر هست ، البته تا ساعت نوشتن این متن هنوز پرداخت نکردم شاید بتونم تخفیفی بگیرم .
    1- سی پی یو اینتل آی 7 3770 کا به قیمت 1150000 تومان
    2- ماربورد اسوس پی8 زد77 وی پرو بقیمت 710000 تومان
    3- هارد 120 گیگ اس اس دی کینگستون هایپر بقیمت 470000 تومان
    4- رم کورسیر 8 گیگ باس 2000 دو عدد مجموعا 16 گیگ بقیمت هرکدام 264000 تومان جمعا 528000 تومان
    5- پاور 750 وات انرمکس ناکسن بقیمت 310000 تومان
    در کل 3168000 تومان
    کارت گرافیک قبلی یعنی 9800 جی تی ایکس پلاس همراه این قطعات نصب شد . متاسفانه در دو روز گذشته بغیر از نصب یه ویندوز 7 و نصب درایورهای سیستم ، وقت نصب دیگر نرم افزارها و تست اونها رو نداشتم . خود ریتینگ ویندوز 7 ، ریت سیستم رو 7 میشناسه اونم بخاطر کارت گرافیکش .
    persian.boy و Bijan.DSLR تشکر می‌کنند.
    تجهیزات فعلا هیچی حتی یه پوینت اند شوت !!!
    شهروز باقرپور

صفحه 43 از 83 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 ... آخرینآخرین