صفحه 46 از 83 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 451 تا 460 , از مجموع 827
Like Tree906تشکر

موضوع: کامپیوتر مناسب برای عکاسی

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelikan نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

من میخوام یه کامپیوتر جدید جمع کنم ولی فعلن بودجه ام محدوده میخوام مادر برد ASUS P8H61- M-LE USB3 بخرم که تا Core i7 رو هم ساپورت میکنه ولی فعلن میخوام Core i3 - 3.3GHz - 2120 روش ببندم. سوالم اینه که برای کارهای گرافیکی معمولی (در حد پروسس عکسهای خام با فوتوشاپ و کارهای معمولی) آیا گرافیک آنبرد این مادربرد جواب میده؟ و اگر نمیده ارزونترین کارت گرافیکی پیشنهادی چه مدلیه. خیلی ممنون از راهنماییتون. اینم مشخصات گرافیک آنبردشه:

Integrated Graphics Processor
    Multi-VGA output support : DVI/RGB ports
    - Supports DVI with max. resolution 1920 x 1200 @ 60 Hz
    - Supports RGB with max. resolution 2048 x 1536 @ 75 Hz
    Supports DirectX 10.1

اینم سایر مشخصات مادربرد:

ASUS - - ASUS P8H61-M LE/USB3

قیمت مادربرد حدود 280 تومنه اگه چیز بهتری تو این رنج قیمت هست هم بفرمایید.
    سلام خدمت جناب سرکیسیان عزیز
    مادر بورد های سری 60h (تمام مادر بورد های سوکت 1155) گرافیک آنبورد ندارند ، در اصل این قابلیت را دارند تا از تراشه گرافیک مجتمع موجود در تمام cori های نسل دوم یا همون سندی بریج ها استفاده کنند . پس برای بررسی کارایی گرافیک شما نیاز دارید تا گرافیک مجتمع cpu خودتون که اینجا intel hd 2000 هست رو مورد بررسی قرار بدید .
    بررسی کاملی در این لینک موجود هست Intel HD Graphics 3000 and Intel HD Graphics 2000 Review. Page 6 - X-bit labs . برای فتو شاپ مشکلی پیش نمیاد و کارایی قابل قبولی داره .
    در مورد قیمت هم اگر تصمیم قطعی به خرید اینتل(که برای این بودجه توصیه نمیشود) دارید بهترین مادر بورد همین است .
    برای کارت گرافیک هم مدل های ارزان قیمت مثل 5550 یا 4670 گزینه های مناسبی هستند که با اومدن سری 6و7 افت قیمت هم داشته اند . برای کار راه اندازی می شود به گرافیک دست دوم هم فکر کرد . که دراین صورت با حول و حوش 100 تومن میتونید گزینه های خوبی پیدا کنید مثل gt240 ddr2 و 9600 , 4670 , ... .
    Pelikan تشکر می‌کند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط auditore نمایش پست ها
    سلام خدمت جناب سرکیسیان عزیز
    مادر بورد های سری 60h (تمام مادر بورد های سوکت 1155) گرافیک آنبورد ندارند ، در اصل این قابلیت را دارند تا از تراشه گرافیک مجتمع موجود در تمام cori های نسل دوم یا همون سندی بریج ها استفاده کنند . پس برای بررسی کارایی گرافیک شما نیاز دارید تا گرافیک مجتمع cpu خودتون که اینجا intel hd 2000 هست رو مورد بررسی قرار بدید .
    بررسی کاملی در این لینک موجود هست Intel HD Graphics 3000 and Intel HD Graphics 2000 Review. Page 6 - X-bit labs . برای فتو شاپ مشکلی پیش نمیاد و کارایی قابل قبولی داره .
    در مورد قیمت هم اگر تصمیم قطعی به خرید اینتل(که برای این بودجه توصیه نمیشود) دارید بهترین مادر بورد همین است .
    برای کارت گرافیک هم مدل های ارزان قیمت مثل 5550 یا 4670 گزینه های مناسبی هستند که با اومدن سری 6و7 افت قیمت هم داشته اند . برای کار راه اندازی می شود به گرافیک دست دوم هم فکر کرد . که دراین صورت با حول و حوش 100 تومن میتونید گزینه های خوبی پیدا کنید مثل gt240 ddr2 و 9600 , 4670 , ... .
    ممنون از پاسختون مهندس. یعنی از این Nvidia Geforce 8600 GT که روی کامپیوتر فعلیم هست روی این مادربرد میتونم استفاده کنم؟
    auditore تشکر می‌کند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

تشکر کرده
    3132

ممنون از پاسختون مهندس. یعنی از این Nvidia Geforce 8600 GT که روی کامپیوتر فعلیم هست روی این مادربرد میتونم استفاده کنم؟
    البته هنوز مونده تا مهندس بشیم .
    100% . همه کارت های گرافیک (اسلات pci-e 16x )قابلیت استفاده دارند . 8600 کارت بدی هم نیست . کار فوتوشاپ و ادیت عکس رو کاملا راه میندازه و از hd2000 هم بهتر است .
    Pelikan تشکر می‌کند.
    پیمان شکوری من
    Tifoto ball head

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

آقا خیلی لطف کردی. اگر لطف رو در حقم تمام کنی و بگی این لیست از نظر هماهنگی قطعات مشکلی نداره من سفارش بدم. ضمنن کارت گرافیکی 8600 و دی وی دی رایتر و یه هارد 2 ترابایت وسترن هم دارم که میخوام slave کنم اشکال نداره؟ 4 تا مموری یک گیگ DDr2 هم دارم که فکر کنم با بقیه قطعات بفروشمش بهتره.

Computer-i3.JPG
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

تشکر کرده
    3132

آقا خیلی لطف کردی. اگر لطف رو در حقم تمام کنی و بگی این لیست از نظر هماهنگی قطعات مشکلی نداره من سفارش بدم. ضمنن کارت گرافیکی 8600 و دی وی دی رایتر و یه هارد 2 ترابایت وسترن هم دارم که میخوام slave کنم اشکال نداره؟ 4 تا مموری یک گیگ DDr2 هم دارم که فکر کنم با بقیه قطعات بفروشمش بهتره.

Computer-i3.JPG
    خواهش میکنم .
    مشکلی که نداره فقط بعضی چیز ها عوض بشه بهتره .
    رم adata یا corsair انتخاب کنید(دو برندی که توسط ایسوس خیلی پیشنهاد شده ) و فرکانس هم حداقل 1600 باشه . ما اینجا corsair 4 gb 1600 رو داریم 87 میفروشیم .
    این هارد 500 sata3 هم اونقدر اختلاف سرعت با یک grean sata2 نداره (کلا hdd sata3 یک حربه تبلیغتی هست الان اگه یک وسترن black sata2 رو با همین green sata3 مقایسه کنید میبینید که سرعت black خیای بیشتره) که بخواهید به عنوان مستر و برای افزایش سرعت ازش استفاده کنید . اگه کمبود جا دارید که یک بحث دیگه هست و باز هم خرید این توجیه نداره و 50-60 تومن اضافه میتونید مدل یک ترابایت همین رو تهیه کنید .
    قیمت هاش هم بدک نیست .
    hadhoo، Pelikan، persian.boy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Tifoto ball head

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

دوستان و اساتید ، بنظر شما سیستم برای من برای پردازش فایل های خام D800 مشکلی نداره ؟ (نیاز به Upgrade نداره ؟)

MotherBoard : MSI 790GX-G65
    CPU : AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor 3.01 GHz
    RAM : 2* 2GB DDR3 1333
    HDD : 1024 GB
    Display Adapter : ATI Radeon HD 4890 البته با رمی که share شده واسش شده 2815

البته اون موقع تقریباً 3 - 4 سال پیش واس بازی خریدمش واسه همین مادر بورد game series هست سری G
    اما من که هنوزم واس بازی مشکلی باهاش ندارم و کلا High Quality میترکونه !!!

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    دوستان و اساتید ، بنظر شما سیستم برای من برای پردازش فایل های خام D800 مشکلی نداره ؟ (نیاز به Upgrade نداره ؟)

البته اون موقع تقریباً 3 - 4 سال پیش واس بازی خریدمش واسه همین مادر بورد game series هست سری G
    من خودم D800 ندارم ولی با فایلهاش رو سیستم کار کردم و باید بگم بستگی داره بخواین چه ادیتی انجام بدید اگر هدفتون باز کردن چند فایل خام و کمی ور رفتن با slider های acr هست با کمی تحمل جوابگو هست ولی اگر بخواین هر چند روز یکبار چند صد فایل خامش رو در LR وارد کنید و ادیت انجام بدید یا چندین عکس رو panorama یا HDR کنید و ... خیر جوابگو نیست
    بنظر من میزان رم و ظرفیت هارد شما جوابگوی این دوربین نیست
    در مورد cpu چون با AMD زیاد آشنا نیستم نمیتونم نظری بدم ولی برای تست اینکه ببینید cpu جوابگو هست یا خیر میتونید چند فایل خام این دوربین رو از نت دانلود کنید و ببینید روان هست یا صبر زیادی طلب میکنه
    darkness_land تشکر می‌کند.

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها

به نظر من هم مشکل اولتون با رم خواهد بود. خصوصا برای عکسهای D800 با 36 مگاپیکسل.
    بعد از اون هم شاید cpu ی مقدار کندی ایجاد کنه، البته 945 چهار هسته ای است و زمان خودش عالمی داشته.
    در هر حال حتما به فکر افزایش رم باش و بعد از اون هم ی مدت با سیستم کار کنی متوجه میشی که cpu جوابگو خواهد بود یا نه.
    darkness_land تشکر می‌کند.
    بااحترام-صادق
    عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَادُونَهُ فِی أَعْیُنِهِمْ
    خدا در جانشان بزرگ است. پس غیر در نگاهشان کوچک

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط MSRS نمایش پست ها
    به نظر من هم مشکل اولتون با رم خواهد بود. خصوصا برای عکسهای D800 با 36 مگاپیکسل.
    بعد از اون هم شاید cpu ی مقدار کندی ایجاد کنه، البته 945 چهار هسته ای است و زمان خودش عالمی داشته.
    در هر حال حتما به فکر افزایش رم باش و بعد از اون هم ی مدت با سیستم کار کنی متوجه میشی که cpu جوابگو خواهد بود یا نه.
    چون Cpu شما AMD هست من فکر نمی کنم فعلا به مشکلی بر بخورین. خدا رو شکر AMD تو پردازش برنامه ها عالی عمل میکنه. مگه اینکه شما بخواین به قول دوستان چند صد فایل ادیت کنین که کم میاره. احیانا اگه قصد تعویض سی پی یو رو نداشتین حتما کیس کامپیوتر جایی قرار بدین که گرمای بیش از حد، گرفتار سیستم نشه که راندمان میاد پایین.
    hadhoo و darkness_land تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    81

سلام ...

جهت ویرایش فایلهای ویدیویی، نیاز به یک پی سی دارم . حدود قیمت تا 3.5 میلیون قابل قبول است . قطعاتی که خودم فعلا در نظر دارم فقط کیس

گرین از مدلهایی مانند سایلنت استورم و پاوری قدرت مند از گرین و مانیتور asus ips البته اگر در بازار موجود باشد .

ترجیح میدهم که سیستم بر مبنای اینتل بسته شود .

با تشکر ...

صفحه 46 از 83 نخستنخست ... 36 42 43 44 45 46 47 48 49 50 56 ... آخرینآخرین