صفحه 20 از 22 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 214
Like Tree515تشکر

موضوع: درخواست راهنمایی در مورد خرید هارد اکسترنال

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

اساسا امنیت 100% نیست، چه در حالتی که از هارد دیسک محلی استفاده کنید چه در ابرها باشید!
    اما از نظر پایداری در مقایسه با امنیت ، شبکه های ابری از نظر دسترسی غیرمجاز ناامن‌تر و از نظر پایداری امن‌تر و در مقابل رسانه های ذخیره سازی محلی از هر دو نظر برعکس هستند.
    این جریان CelebGate هم اولین و آخرین بار نفوذ به شبکه نیست. در نظر داشته باشید بر اساس توافقنامه نخوانده‌ای که امضا می‌کنید اجازه‌های عجیب و غریبی به شرکت‌های خدمات رسان می دهید،
    حداقل دست نهاد‌های ذیصلاح همیشه باز است!
    اما در مورد سرعت باید عرض کنم همین الان هم در ایران می‌شود برای کارهای اداری از سیستم ابری استفاده کرد اما برای عکس ها باید حجم آن‌ها را بیاد داشته باشیم.
    در اغلب موارد امروزه ما با فایل های خام حداقل 20 مگابایتی و بالاتر مواجهیم و این هنوز خیلی با تصور ما از یک کار عادی با شبکه فاصله دارد.
    به نظر من یک شبکه پایدار با سرعت 20 الی 30 مگابیت حداقل سرعت مورد نیاز است .(بر اساس تجربیات شخصی )
    در ضمن من که خیلی به بکاپم سرک می‌کشم و نیاز پیدا می‌کنم اما شاید کسی سال به سال هم احتیاج پیدا نکند .
    اما در واقع با تکنولوژی های موجود دنیای آینده متعلق به Cloud است.
    msh2200، kiavash، ata_m3 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اینستاگرام | FaridKamranNia

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

با تشکر از توضیحات دوستان
    البته غرض از پست قبلی بیشتر اطلاع رسانی موضوع بود و نه اینکه بگویم استفاده از دیتاسنترها برای این کار مناسب نیست.
    همانطور که آقای کامران نیا هم اشاره کردند:
    در واقع با تکنولوژی های موجود دنیای آینده متعلق به Cloud است
    و این یک حقیقت است.
    شاید مهمترین دلیلی که استیو جابز برای محصولاتش "Storage" نگذاشت هم همین طرز تفکر بود، اینکه آینده ذخیره و تبادل اطلاعات، متعلق به رایانش ابری است. همانطور که مستحضرید بسیاری از نرم افزارهای روزمره ای که استفاده میکنیم با این سیستم تطابق یافته اند. برای مثال:
    بررسی نقش Lightroom Mobile در عکاسی دیجیتال | عکاسی

ارادت
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با تشکر از توضیحات دوستان
    البته غرض از پست قبلی بیشتر اطلاع رسانی موضوع بود و نه اینکه بگویم استفاده از دیتاسنترها برای این کار مناسب نیست.
    همانطور که آقای کامران نیا هم اشاره کردند:

و این یک حقیقت است.
    شاید مهمترین دلیلی که استیو جابز برای محصولاتش "Storage" نگذاشت هم همین طرز تفکر بود، اینکه آینده ذخیره و تبادل اطلاعات، متعلق به رایانش ابری است. همانطور که مستحضرید بسیاری از نرم افزارهای روزمره ای که استفاده میکنیم با این سیستم تطابق یافته اند. برای مثال:
    بررسی نقش Lightroom Mobile در عکاسی دیجیتال | عکاسی

ارادت
    جهت بالا بردن اطلاعات خودم . من دو تا مطلب رو فکر میکنم دوستان اشتباه میکنن !
    1. دقت کردید سرعت باز کردن ایمیل ها در آندروید ربطی به سرعت اینترنت نداره؟ (چون از بستر Cloud Application استفاده می کنه)!
    توی cloud شما دقیقا وابسته به سرعت اینترنت هستید و کاملا ربط داره . چیزی که شما میگید دیوایستون Sync میشه و برای همین ایمیلاتون به سرعت باز میشه

2.شاید مهمترین دلیلی که استیو جابز برای محصولاتش "Storage" نگذاشت هم همین طرز تفکر بود،!!!
    یعنی چی ؟ میشه بگید کدوم دیوایسش storage نداره ؟؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    جهت بالا بردن اطلاعات خودم . من دو تا مطلب رو فکر میکنم دوستان اشتباه میکنن !
    1. دقت کردید سرعت باز کردن ایمیل ها در آندروید ربطی به سرعت اینترنت نداره؟ (چون از بستر Cloud Application استفاده می کنه)!
    توی cloud شما دقیقا وابسته به سرعت اینترنت هستید و کاملا ربط داره . چیزی که شما میگید دیوایستون Sync میشه و برای همین ایمیلاتون به سرعت باز میشه

2.شاید مهمترین دلیلی که استیو جابز برای محصولاتش "Storage" نگذاشت هم همین طرز تفکر بود،!!!
    یعنی چی ؟ میشه بگید کدوم دیوایسش storage نداره ؟؟
    اشتباه نکنید! نرم افزارها برای اجرا روی یک سیستم عامل نیازمند پیش نیازهایی خواهند بود که اگر روی یک سیستم عامل وجود نداشته باشه، آن نرم افزار اجرا نخواهد شد.
    مثلا فرض کنید یک نرم افزار روی Win 7 اجرا می شه ولی روی Win XP پیغام خطا می ده و نیاز به dot net frameWork مثلا نسخه 3.5 داره!
    تا زمانی که این پک نصب نشه هم اجرا نمی شه
    یا مثلا فرض کنید خیلی از نرم افزار های دیگه که روی فرضا لینوکس اجرا می شه و روی ویندوز نه!
    تقریبا همه نرم افزارها برای اجرا نیازمند برخی API ها هستند که اگر این موارد در تمام سیستم عامل ها مشترک باشه نرم افزار وابستگی خودش را سیستم عامل از دست می ده!

در واقع ایمیل ها در گوگل همانطور که فرمودید عمل Sync را انجام می دهند ولی مسئله دقیقا در همین مرحله است!
    حتما Windows Mobile داشتید و در ویندوز های XP به خاطر دارید که نیاز به Active Sync داشت ولی در ورژن WIn7 به بعد برای اتصال و همین Sync شدن نیاز به نرم افزار نداره و در واقع داخل خود سیستم عامل موجوده!

در مورد گوگل هم شما در واقع دارید از یک Shell برای ارسال ایمیل استفاده می کنید و در اصل یک ساختار فایل ساده متنی را از طریق نرم افزار به سرور می فرستید و در واقع اتصالی برای کار با نرم افزار بر قرار نمی شه.
    اما در مورد Cloud
    همه چیز خلاصه به Cloud Storage نیست! بلکه ساده ترین و ارزانترین روش استفاده از Cloud این خاصیت Storage است.
    برای مثلا با حتما با ویندوز Azure آشنایی دارید!
    این ویندوز که برای ایران تحریمه یک سیستم عامل تحت وب روی Cloud هست که خیلی از نرم افزارهایی را که ما کلی برای خریدش هزینه می کنید (حتی داخل ایران) به صورت پیش فرض در خودش داره و به سفارش خریدار برای وی فعال می شود.
    مزیت استفاده از این سیستم هم امنیت بالاتر، بروزرسانی سریع تر، همخوانی بیشتر و اشغال فضای کمتر روی سیستم خانگی است. البته این مسئله نیاز به پهنای باند بالاتری نسبت به موارد دیگه داره!

راستی یکی دیگه از نمونه های Cloud Application نرم افزار اظهارنامه م ا ل ی ا ت ی هست!
    برای اجرای این نرم افزار هم شما اصلا نیازی به این ندارید که نوع سیستم عامل ویندوزیتون را انتخاب کنید و حجمش هم کمه! پس فایلهای API مورد نیازش از طریق سرور Load می شه!
    ارادت
    mohammad-q و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    اشتباه نکنید! نرم افزارها برای اجرا روی یک سیستم عامل نیازمند پیش نیازهایی خواهند بود که اگر روی یک سیستم عامل وجود نداشته باشه، آن نرم افزار اجرا نخواهد شد.
    مثلا فرض کنید یک نرم افزار روی Win 7 اجرا می شه ولی روی Win XP پیغام خطا می ده و نیاز به dot net frameWork مثلا نسخه 3.5 داره!
    تا زمانی که این پک نصب نشه هم اجرا نمی شه
    یا مثلا فرض کنید خیلی از نرم افزار های دیگه که روی فرضا لینوکس اجرا می شه و روی ویندوز نه!
    تقریبا همه نرم افزارها برای اجرا نیازمند برخی API ها هستند که اگر این موارد در تمام سیستم عامل ها مشترک باشه نرم افزار وابستگی خودش را سیستم عامل از دست می ده!

در واقع ایمیل ها در گوگل همانطور که فرمودید عمل Sync را انجام می دهند ولی مسئله دقیقا در همین مرحله است!
    حتما Windows Mobile داشتید و در ویندوز های XP به خاطر دارید که نیاز به Active Sync داشت ولی در ورژن WIn7 به بعد برای اتصال و همین Sync شدن نیاز به نرم افزار نداره و در واقع داخل خود سیستم عامل موجوده!

در مورد گوگل هم شما در واقع دارید از یک Shell برای ارسال ایمیل استفاده می کنید و در اصل یک ساختار فایل ساده متنی را از طریق نرم افزار به سرور می فرستید و در واقع اتصالی برای کار با نرم افزار بر قرار نمی شه.
    اما در مورد Cloud
    همه چیز خلاصه به Cloud Storage نیست! بلکه ساده ترین و ارزانترین روش استفاده از Cloud این خاصیت Storage است.
    برای مثلا با حتما با ویندوز Azure آشنایی دارید!
    این ویندوز که برای ایران تحریمه یک سیستم عامل تحت وب روی Cloud هست که خیلی از نرم افزارهایی را که ما کلی برای خریدش هزینه می کنید (حتی داخل ایران) به صورت پیش فرض در خودش داره و به سفارش خریدار برای وی فعال می شود.
    مزیت استفاده از این سیستم هم امنیت بالاتر، بروزرسانی سریع تر، همخوانی بیشتر و اشغال فضای کمتر روی سیستم خانگی است. البته این مسئله نیاز به پهنای باند بالاتری نسبت به موارد دیگه داره!

راستی یکی دیگه از نمونه های Cloud Application نرم افزار اظهارنامه م ا ل ی ا ت ی هست!
    برای اجرای این نرم افزار هم شما اصلا نیازی به این ندارید که نوع سیستم عامل ویندوزیتون را انتخاب کنید و حجمش هم کمه! پس فایلهای API مورد نیازش از طریق سرور Load می شه!
    ارادت
    کل مطالب رو خوندم ولی جواب من توش نبود ..! در واقع یک سری توضیحاتی در مورد تکنولوژی های مختلف بود . بله اینهایی که میگید درسته .و تشکر میکنم از مطالبتون . من مطالعاتی در مورد cloud computing داشتم چون نرم افزار خوندم ولی در کل رایانش ابری چیز خاصی نیست جز همینی که الان داریم استفاده میکنیم ولی با امکانات بیشتر ! بگذریم در واقع اون ایمیلی که به سرعت باز میشه برای این هست که اطلاعات به صورت HTML سمت کلاینت میاد و همینطور که گفتید همه چی سمت سرور هست که بیشتر منظور من این بود که تا قبل از ظهور نام cloud باز هم به همین صورت بوده .

با تشکر از مطالبتون و وقتی که گذاشتید برای سوال من .
    msh2200 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    کل مطالب رو خوندم ولی جواب من توش نبود ..! در واقع یک سری توضیحاتی در مورد تکنولوژی های مختلف بود . بله اینهایی که میگید درسته .و تشکر میکنم از مطالبتون . من مطالعاتی در مورد cloud computing داشتم چون نرم افزار خوندم ولی در کل رایانش ابری چیز خاصی نیست جز همینی که الان داریم استفاده میکنیم ولی با امکانات بیشتر ! بگذریم در واقع اون ایمیلی که به سرعت باز میشه برای این هست که اطلاعات به صورت HTML سمت کلاینت میاد و همینطور که گفتید همه چی سمت سرور هست که بیشتر منظور من این بود که تا قبل از ظهور نام cloud باز هم به همین صورت بوده .

با تشکر از مطالبتون و وقتی که گذاشتید برای سوال من .
    درود
    خوب این لینک شاید براتون جالب باشه!

اما در خصوص پاسختون را نگرفته این اگر منظورتون در مورد عبارت سوالی است که در آخر پستتون مطرح کردید، بنده طرف پاسخگو شما نبودم و در این حوزه (iCloud) اطلاعات دقیقی نداشتم!
    در خصوص رایانش ابری هم بنظرم اگر بخواهیم در این تاپیک ادامه بدهیم باعث آف تاپیک خواهد شد.
    ارادت
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نظر دوستان در رابطه با Seagate Backup Plus Slim به حجم 2 ترابایت چیست؟مدتی است با فرمت NEF عکاسی میکنم و برای دخیره فایلهای خام با مشکل مواجه شده ام.البته یکعدد Adata DashDrive Durable HD710 External Hard Drive دارم که دیگر فضا ندارد.از همین مدل Adata DashDrive Durable HD710 External Hard Drive 2 ترابایتش هم در بازار موجود می باشد.حسب تجربیات دوستان کدام مورد را تایید میکنند؟ترجیها 2 ترابایت.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

سلام. دوستان قصد خرید هارد رومیزی به ظرفیت 3ترابایت برای بک آپ گیری و ذخیره ی اطلاعات مهم دارم که عمدتا عکس هام هستند. ممنون میشم از تجربیات دوستان در مورد انتخاب نوع و برند استفاده کنم.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    سلام. دوستان قصد خرید هارد رومیزی به ظرفیت 3ترابایت برای بک آپ گیری و ذخیره ی اطلاعات مهم دارم که عمدتا عکس هام هستند. ممنون میشم از تجربیات دوستان در مورد انتخاب نوع و برند استفاده کنم.
    درود، من خودم سه ساله که از هارد وسترن استفاده می کنم و تا به امروز هیچ مشکلی نداشته و کاملا راضی هستم. سرعت و کارآیی خوبی هم داره.
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

از آرشیوهای ما هم که خبر داری؟ همگی روی همین هاردهای وسترین ذخیره شدند.اتفاقا چندماه پیش هم یک 3 ترابایت خریدیم.قیمتهای مناسبی هم دارند.
    morteza khademy تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 20 از 22 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 آخرینآخرین