صفحه 11 از 92 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 101 تا 110 , از مجموع 916
Like Tree2658تشکر

موضوع: ویرایش پیشنهادی شما

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

پیش فرض پاسخ: ویرایش پیشنهادی شما

جناب قشقایی عکس سوم واقعا زیبا شده. نوع ویرایش با موضوع عکس همخوانی خوبی داره.
    بهرام خان عکس دوم رو بیشتر می پسندم. اولی اشباعش خیلی زیاده.
    جناب دلباز منتظر هنر نمایی خودتوتن هم هستیم.
    Delbaz، rebel و QashQai تشکر می‌کنند.
    غلامرضا ترابی
    Canon EOS 400D + EF-S 18-135mm STM

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    اما ویرایش دومی که کار جناب فرساد خان بود بیشتر از اونکه یک ویرایش باشه یک نوع سبک ویرایشه که من خودم خیلی این سبک رو دوست دارم . که البته نمیدونم ایشون چه جوری ویرایش کردن ولی معمولا از یک لایه سیاه و سفید که از کانال رنگ ها گرفته شده باشه برای این سبک استفاده میشه
    تصویر لایه هایی رو كه بر روی عكس اصلی قرار دادم پیوست كردم. امیدوارم كه مفید باشه.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Delbaz، EHSAN2 و rtoraby تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

ممنون از همه دوستان و ویرایش های تکنیکیشون

جناب بهرام خان به نظرم هنوز قسمتهای تاریک زیادی تاریکند . جا داشت که با همون دستور Shadow/Highlight کمی قسمتهای تاریک رو روشن میکردید ( یا هر ابزار مناسب دیگه ای )

==============

جناب محمد عزیز
    حسب الامر شما هم باید بگم استقبال اعضا از عکس شما نشون میده دوستان از کار شما خیلی خوشششون اومده

==============

جناب قشقایی عزیز
    سه تا عکس رو به خوبی ویرایش کردن احتمالا باید خسته کننده بوده باشه. از زحمتی که کشیدید ممنون
    کاش ویرایش مد نظرتون رو تا انتها انجام میدادید تا بهتر و بیشتر یاد می گرفتیم

==============

اما ویرایش من هم درست مثل همه دوستان دیگه است
    شاید هم خیلی خیلی مزخرف باشه
    خودم بیشتر دوست داشتم درختای سمت راست که برگهای رنگارنگ تری داشتند , این تفاوت رنگهاش بیشتر به چشم بیاد

کمی هم البته عکس رو بیشتر از چیزی که مد نظر خودم بود روشن کردم تا معلوم بشه حتی عکسی به این تاریکی میتونه کاملا روشن روشن بشه
    اما خودم یه ذره از این تاریک تر رو میپسندم

[IMG]http://i29.*******.com/osvbma.jpg[/IMG]
    ME، AliMohammadi، ajjadesa و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

جناب دلباز،
    ممنون از عکستون ولی کاش مراحل ویرایش رو هم یک توضیح کوچولو میدادید، ممنون.
    Delbaz تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

گفتن استفاده از ابزارهایی مثل Curve یا level یا Shadow / Highligh یا Brightnes/Contrast چیزیه که همه در صفحه های قبل به اون اشاره کردند و گفتنش فقط تکراره
    اگر هم توضیح مفصل بر اساس عکس بخوام بدم که خیلی طولانی میشه . مخصوصا اینکه شما و دوستان دیگه در این ابزارها به اندازه کافی مهارت دارید

اما من علاوه بر اینها از مدهای آمیختگی مثلا Screen برای سفید کردن قسمت های مورد نیاز یا Linear Dodge و Color Dodge به مقدار کم برای افزایش سفیدی قسمت های روشن و کمی هم افزایش کنتراست در رنگ های روشن , استفاده می کنم

باید با مدهای آمیختگی بازی کرد
    شما نگاه نکنید که مثلا در خودآموز ها گفته میشه که فلان مدآمیختگی رو انتخاب کنید . همون نویسنده خودآموز هم ابتدا چند بار مد های آمیختگی رو امتحان میکنه و فقط نتیجه رو برای شما مینویسه ( پس نباید فکر کنید کسانی که خودآموز مینویسند خیلی واردند و از قبل میدونن که چه مدآمیختگی مثلا بهترین نتیجه رو داره )

منتها بعد از اینکه با مدهای آمیختگی در Opacity های مختلف بازی کردید و مثلا میبینید که فلان قسمت عکستون با این مد آمیختگی خیلی خوب میشه , میتونید از همون استفاده کنید و قسمت های دیگه رو با ماسک یا پاک کن بپوشونید

بعد هم ما برای افزایش اشباع یک رنگ راه های زیادی داریم که تو این طور عکس ها به ما کمک میکنه
    فرض کنید من میخوام رنگ زرد موجود در برگ های درخت سمت راست رو هم روشن تر کنم و هم اشباع بیشتری بهش بدم
    اما رنگ برگهای قرمز و سبز رو مثلا میخوام تیره تر کنم
    ( با این کار اختلاف رنگ بین برگها زیاد تر و درخت پائیزی من شکل زیباتری میگیره )

خب Hue/Satiuration خیلی ابزار خوب و ساده ایه برای این کار
    کافیه از نوار پائین افتادنی این کادر ابتدا رنگ مورد نظر مثلا Yellow رو انتخاب کنم و با ابزار قطره چکان اون یک نمونه از رنگ زرد مورد نظرم رو از تصویر انتخاب کنم و بعد میتونم اشباع و روشنایی این رنگ ر زیاد کنم
    همین جا میتونم از منوی کادر گزینه REd رو انتخاب کنم و باز با ابزار قطره چکان نمونه رنگ قرمزی از تصویر رو انتخاب کنم و این بار روشنایی رو کم کنم و همینطور با رنگ ها بازی کنم تا به نتیجه دلخواهم برسم

قسمتی از کار در واقع استراتژی ویرایش نامیده میشه
    مثلا من از همون ابتدا میخواستم که رنگ زمین و سنگها و دیوارها به صورت اشباع شده نباشن و کمی هم اتفاقا سرد باشن. پس اگر از بالانس رنگ یا دستور یا مد آمیختگی ای استفاده میکردم که همه چیز رو گرم تر میکرد , طبق استراتژی خودم اون قسمت سنگ ها و دیوار و زمین رو با یه ماسک یا با یه پاک کن , پاک میکردم

برای شارپ سازی تصاویر , راه هایی حتی بهتر و سریع تر و کنترل شده تر از Highpass هم هست
    شما میدونید که در شارپ سازی پیشرفته معمولا از فیلتر Highpass استفاده میکنن
    خوبی این فیلتر اینه که اولا شعاع شارپ سازی رو افزایش میده و دو.م اینکه قسمت شارپ کردن روی لبه روشن خطوط عکس میاندازه ( البته شارپ سازی بحث مفصلیه )

اما شما به راحتی با مدهای آمیختگی که در اختیار دارید میتونید به روش هایی بهتر برسید و قسمت سیاه و سفید لبه رو با درصدهای خیلی بهتر کنترل کنید ( حتما بعدا در این مورد صحبت میکنیم )

گاهی باید با ابزار یه قسمتهایی رو انتخاب کنید
    مثلا من اون مرد و الاغ رو با ابزار کمند جدا کردم و در یک لایه جدا قرار دادم و با دستور Shadow/Highlight مقداری قسمتهای تیره رو روشن تر کردم. چون حس میکردم قسمت پشت این مرد و الاغش کمی روشنه در حالیکه خود اینها کمی تیره هستن

به هر حال عکس اولیه دارای شرایط نوری خوبی نبود و اشتباها خیلی تاریک شده بود.
    ببخشید اگر این اشتباه موجب اذیت شما شده
    از همه دوستان هم ممنون به خاطر ویرایش های خوبشون

M.R.Shahbazi، ME، Ahmad Reza و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

سلام ....
    اول از همه بگم که دو ویرایش برام واقعا ٌ زیبا بودند ....
    یکی قسمت بالای ویرایش محمد خان (mzitech) رنگ های شاداب و زیبا ...... وهمچنین ویرایش زیبای جناب " غفاریان " ......

حالا خواهشم از جناب دلباز این هست ..... در مورد این نوع ویرایش که جناب " غفاریان " انجام دادند و کمی از آن را در پست 97 این تاپیک شرح دادید .... بیشتر باز کنید و به بیان جزئیات بپردازید ....
    Delbaz تشکر می‌کند.

If you see the action you missed it.

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

کارهای دوستان آنقدر جالب بود که من را هم به هوس انداخت مشقی محضر دوستان ارائه کنم تا خط بزنند:

مراحل انجام بطور خلاصه:
    ۱- استفاده از یک لایه نگاتیو overlay برای افزایش محدوده دینامیکی
    ۲- استفاده از یک لایه تنظیمی curve
    ۳- استفاده از یک لایه تنظیمی curve با ماسک برای روشن تر کردن زمین
    ۴- استفاده از یک لایه تنظیمی level برای تنظیم روشنایی
    ۵- استفاده از یک لایه تنظیمی chanel mixer برای تنظیم تن های رنگی
    ۶- استفاده از یک لایه تنظمی color balance برای تنظیم ته رنگها
    ۷- شارپنس با استفاده از Unsharp masking در جند مرحله برای شارپ سازی جزئیات ریز و درشت

البته معذرت می خوام که اینقدر دیر.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

دلباز جان این دیگه بهتر از این نشد. من بخاطر موضوعاتی كه در عكس بود (هیزم و جایی كه آتش درست شده) تو این ادیت از تم خاكستری رنگ واسه سایه ها رو جاده خاكی(با دقت به تركیب گزینه ها رو هر دو لایه) استفاده كردم با براش تولز بعد از اینكه دو عكس رو رو هم پلی س كردم با 30 درصد كم كردن یكی در حالت تركیبی تو همون لایه از اون براش واسه ایجاد سایه ها رویه درخت ها با توجه به جهت نور آفتاب استفاده كردم. البته باید اعتراف كنم از میزان نور در قسمت بالا زیاد راضی نیستم خواستم ادیت انجام بدم به دلیل نبود اطلاعات اصلی عكس( یا ترجیحا فرمت Raw بود بهتر میشد ) نتونستم مطلوب در بیارم.
    =

=
    ظاهرا پست من با جناب شهبازی همزمان شده از اینكه لطف میكنند و به ما و دوستان سر میزنند تشكر میكنم جناب شهبازی مواردی كه به نظرتان در ادیت دوستان خوب كار شده كدام است؟ راهنمایی بفرمایید. ممنون
    Delbaz و rtoraby تشکر می‌کنند.

كاربر همراه KingArash آواتار ها
    تشکر کرده
    1226

Wink پاسخ: ویرایش پیشنهادی شما

نظرتون راجع به اين ويرايش چيه؟ قابل تحمله يا نه ؟ ولي با توجه به تجربه اي
    كه از اين مناظر دارم، فكر مي كنم محل مورد نظر يه چيزي شبيه به اين بوده باشه :

Delbaz، rtoraby و smn تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rtoraby آواتار ها
    تشکر کرده
    590

آرش شاه عزیز! کار خوبی شده. فقط زمین و جاده مثل ویرایش من بی روحه!
    از نظر زمین ویرایش جناب شهبازی و دلباز عزیز را می پسندم.
    M.R.Shahbazi، Delbaz و KingArash تشکر می‌کنند.
    غلامرضا ترابی
    Canon EOS 400D + EF-S 18-135mm STM

صفحه 11 از 92 نخستنخست ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 21 61 ... آخرینآخرین