صفحه 385 از 507 نخستنخست ... 285 335 375 381 382 383 384 385 386 387 388 389 395 435 485 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,841 تا 3,850 , از مجموع 5069
Like Tree52655تشکر

موضوع: بهترین عکس و یا مجموعه عکسی که در طول هفته می‌بینیم

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

درود
    " کرکس بلند ترین چکاد استان اصفهان با 3895 متر بلندی است. خوشبختانه هوا عالی و آسمان در بیشتر نواحی اطراف آبی و بدون ابر بود. با این حال صعود به بلندای 3895 متری و گذر از میان حدود یک متر برف، ماجراجویانه و لذت بخش بود. تصور کنید بر فراز چکاد چه شد!؟ دماوند، گنبد گیتی، که در حدود 300 کیلومتر از آنجا دورتر است، بر فراز افق شمالی سر بلند و استوار خودنمایی می کرد! اتفاقی بسیار کم نظیر و فراموش ناشدنی بود؛ چرا که این تجربه ی ارزشمند، بسیار به ندرت ممکن است برای کسی پیش آید."
    karkasDamavand.jpg
    منبع :

بدرود
    Arash، ME، yaghoobi و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه reza-ngg آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

به نظر من یک افتضاح تمام عیار است. گلمور های خوب هم به ندرت توش گیرمیاد پرتره که هیچ. عکاسی از چهره های شناخته شده کار دشواری است که اگر به نکات اولیه اش توجه شود به سختی میتوان به یک عکس قابل قبول رسید وای به حال زمانی که به اینکه به مینیمم ها هم توجه نشده باشد.
    با سلام.آقاي ميلاني يه مقدار راهنمايي مي‌فرماييد؟ ما آماتورها به راحتي متوجه ضعيف بودن اين نوع عكس‌ها نمي‌شيم. چرا افتضاح هستن؟ اون نكات اوليه و مينيمم ها كه رعايت نشدن چيا هستن؟ با تشكر
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر فعال NASSIRI4080 آواتار ها
    تشکر کرده
    7010

نقل قول نوشته اصلی توسط APR19 نمایش پست ها
    درود
    " کرکس بلند ترین چکاد استان اصفهان با 3895 متر بلندی است. خوشبختانه هوا عالی و آسمان در بیشتر نواحی اطراف آبی و بدون ابر بود. با این حال صعود به بلندای 3895 متری و گذر از میان حدود یک متر برف، ماجراجویانه و لذت بخش بود. تصور کنید بر فراز چکاد چه شد!؟ دماوند، گنبد گیتی، که در حدود 300 کیلومتر از آنجا دورتر است، بر فراز افق شمالی سر بلند و استوار خودنمایی می کرد! اتفاقی بسیار کم نظیر و فراموش ناشدنی بود؛ چرا که این تجربه ی ارزشمند، بسیار به ندرت ممکن است برای کسی پیش آید."منبع :

بدرود
    سلام ، این عکس را یکی از دوستان برای بنده ایمیل کرده بود ، ولی چند تا سوال برام پیش اومد ، دوستان در مورد این سوالاتی که برای بنده پیش اومده فکر کنند ببینند درست عرض می کنم یا در اشتباهم :
    1- با توجه به کروی بودن زمین و آلودگی هوا و غبار و .... آیا از 300 کیلومتری !! میشه همچین منظره ای را دید ؟
    2- فاصله کانونی چقدره ؟ این تقریبا نمائی از دماونده که از تهران (با فاصله حدود 100 کیلومتر) قابل مشاهده است (البته با چشم و بدون بزرگنمائی با لنزهای تله و...)
    ضمن اینکه دوباره عرض کنم سوال برای بنده پیش اومده و قصد اتهام به کسی را ندارم و شاید هم در اشتباهم ، دوستان و اساتید توضیح بدهند ممنون میشم .
    Mohamad_Ali و 1986 تشکر می‌کنند.

محمدرضا نصیری
    Instagram: nassiri4080

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-ngg نمایش پست ها
    با سلام.آقاي ميلاني يه مقدار راهنمايي مي‌فرماييد؟ ما آماتورها به راحتي متوجه ضعيف بودن اين نوع عكس‌ها نمي‌شيم. چرا افتضاح هستن؟ اون نكات اوليه و مينيمم ها كه رعايت نشدن چيا هستن؟ با تشكر
    سلام

هر چيزي را بايد در جايگاه خودش ديد. اگر اين چند عكس به طور معمول و در تاپيك پرتره در فوروم ارسال شده بودند، به عنوان عكس‌هايي نرمال مي‌توانستند مهربانانه‌تر نقد شوند. اما اين‌ها پرتره‌هايي از مشاهير هستند كه قرار است خيلي كم‌نقص باشند علاوه برآن در تاپيكي پست شده‌اند كه مكان عكس هاي كم نقص است. اين پرتره‌ها در تمام مراحل عكاسي، نورپردازي و پست‌پروسسشان داراي اشكالاتي هستند كه زيبنده اين جايگاه نيست.
    Kaveh Ghobadi، Halalzadeh، mreza1001 و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه pinar آواتار ها
    تشکر کرده
    550
    mreza1001، Elend، ravanfar و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اگر یک حرفه را 100سال دنبال کنید در آن موفق خواهید شد.
    bugs a rainforest adventure
    omid golzar

كاربر همراه Morteza Nemati آواتار ها
    تشکر کرده
    3525
    ویرایش توسط Morteza Nemati : Thursday 1 March 2012 در ساعت 17:57
    yaghoobi، mreza1001، alie و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مرتضی نعمتی
    https://telegram.me/Morteza_Nemati63
    Canon EOS 7D-Canon EF 400mm f/5.6L USM-Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162
    ویرایش توسط Madjidm : Thursday 1 March 2012 در ساعت 18:50
    Soha.T، yaghoobi، mreza1001 و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

من اگر جای این 3 هنر پیشه اولی که عکسشان در پست هست بودم از عکاس میخواستم عکس ها را منتشر نکنه!

مینیمم ها : به محل کچ لایت در چشم در عکس اول (همین عکس زیر) توجه کنید . . . این یکی از مینیمم هاست به مماس شدن بینی و گونه توجه کنید . . .این یکی از نکات اولیه است. به وضعیت روسری در سمت مخالف صورت (سمت راست عکس) توجه کنید کاملاً سرگردان است نه معلوم است و نه نیست نه آنقدر معلوم است که بتوان گفت جزئی از تصمیم عکاس است و نه نیست صرفاً اتفاقی است. ویرایش را نگاه کنید . . . کنار ابرو را ببینید . . . نور پردازی خاصی هم که ندارد یک سافت باکس مستقیم تو صورت سوژه بدون زاویه در بدترین ارتفاع ممکن( به سایه داخل بینی توجه کنید). نور پردازی پروانه ای پیش کش اقلاً بینی مدل را اینجوری خراب نمی کرد.

در مورد عکس های دیگر هم می توان نوشت . . . عکس شخصی مثل جمشید مشایخی که همه از نگاه های مختلف ایشان خاطره دارند . . . در این عکس اصلاً نگاهی نمی بینم. این هیچکدام از نگاه هایی که میشناسیم نیست یک نگاه غریبه است . . . نور؟ ویرایش ؟ خودتان با توضیحات عکس اول به سایر عکس ها نگاه کنید متوجه می شوید. دیگه من صفحه رو سنگین نمی کنم

من عکاس را نمی شناسم و قصدم هم کوبیدن یا توهین به ایشان نبوده و نیست اما من بودم اسمم را زیر عکس نمی نوشتم . . . آبروریزی است.

ویرایش : یادم رفت بگم لب سوژه نه باز نه بسته
    ویرایش توسط mreza1001 : Thursday 1 March 2012 در ساعت 21:01
    nmroshan، Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    من اگر جای این 3 هنر پیشه اولی که عکسشان در پست هست بودم از عکاس میخواستم عکس ها را منتشر نکنه!

مینیمم ها : به محل کچ لایت در چشم در عکس اول (همین عکس زیر) توجه کنید . . . این یکی از مینیمم هاست به مماس شدن بینی و گونه توجه کنید . . .این یکی از نکات اولیه است. به وضعیت روسری در سمت مخالف صورت (سمت راست عکس) توجه کنید کاملاً سرگردان است نه معلوم است و نه نیست نه آنقدر معلوم است که بتوان گفت جزئی از تصمیم عکاس است و نه نیست صرفاً اتفاقی است. ویرایش را نگاه کنید . . . کنار ابرو را ببینید . . . نور پردازی خاصی هم که ندارد یک سافت باکس مستقیم تو صورت سوژه بدون زاویه در بدترین ارتفاع ممکن( به سایه داخل بینی توجه کنید). نور پردازی پروانه ای پیش کش اقلاً بینی مدل را اینجوری خراب نمی کرد.

در مورد عکس های دیگر هم می توان نوشت . . . عکس شخصی مثل جمشید مشایخی که همه از نگاه های مختلف ایشان خاطره دارند . . . در این عکس اصلاً نگاهی نمی بینم. این هیچکدام از نگاه هایی که میشناسیم نیست یک نگاه غریبه است . . . نور؟ ویرایش ؟ خودتان با توضیحات عکس اول به سایر عکس ها نگاه کنید متوجه می شوید. دیگه من صفحه رو سنگین نمی کنم

من عکاس را نمی شناسم و قصدم هم کوبیدن یا توهین به ایشان نبوده و نیست اما من بودم اسمم را زیر عکس نمی نوشتم . . . آبروریزی است.

ویرایش : یادم رفت بگم لب سوژه نه باز نه بسته
    عذر میخوام بابت آف تاپیک
    من هم مثل اکثر دوستان با شما موافق هستم و در حد آشنایی خودم با عکاسی انتقادات شما رو کاملا بجا میبینم
    ولی یک سوالی که مطرح میشود این هست که چطور شده که این استدیو این تعداد celebrity رو پوشش داده آن هم کسانی که با نور و صحنه بیگانه نیستند و قطعا هرکدام چندین و چند پرتره از خود دارند. با کیفیتی که مسلما هر طور هم بخواهیم نگاه کنیم بی نقص نیست ایشان چگونه توانسته اند به این حجم از پرتره چهره های مطرح در ایران برسند ؟
    mreza1001 و masoudrejae تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اتهام نمی زنم اما معمولاً مبلغی را پیشنهاد می دهی . . . البته از طریق واسطه وگرنه استدیو و عکاسی هستند که از معروفترین و بهترین هنرپیشه ها عکاسی می کنند ولی منتشر نمی کنند. این حرکت ها تبلیغاتی است
    Kaveh Ghobadi، azarigh، masoudrejae و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی