صفحه 8 از 25 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 241
Like Tree2739تشکر

موضوع: عکاسی از هواپیما و عکاسی هوایی Aerial photography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

پیش فرض پاسخ: پرنده هاي آهنين

Close Up

A Lufthansa Boeing 747 as it is waiting to embark passengers for a trans-atlantic flight in Frankfurt main airport

nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    251

JAL

A Japan Air Lines ( JAL ) Boeing 747 parked in Frankfurt main airport

reza_Bahman، Kourosh Kahal و shahram16216 تشکر می‌کنند.
    Hamed Khoramyar
    My Gear: D300 + Nikkor(s) 10.5mm / 10-24 / 17-55 / 70-200 / TC 1.7 / SB800 / MF3a + 50 F1.4 D

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram16216 نمایش پست ها
    دوست عزیز آقای قشقایی ممنون از شما. اما من به دلیل اینکه عکاسی بلد نیستم (فقط بلدم عکس بگیرم) همیشه خواهش میکنم از دوستان خوبم اینجا، که عکس ها رو نقد کنند تا شاید چیزی یاد بگیرم اما مدتی هستش که عکسهام نقد نمیشه.
    این دلیل بر خوب بودن کارهای من نیست، شاید دلیلش این باشه که دوستان عکسهایی از این دست کم گرفتند یا نگرفتند و ایده هایی برای بهتر شدن چنین کارهایی یا انتقاد از طرح عکس ندارند.
    به هر حال امیدوارم با بذل توجه خودتون و ریزبینی هایی که از اساتید خوبم تو تاپیک های دیگه در مورد سایر عکس ها دیدم و یاد گرفتم، در مورد این کارها هم ببینم و چیزی یاد بگیرم. ممنون.
    6 تا عکس دیگه از بین منتخب های نمایشگاه دبی حاضر کردم که پیشکش شما دوستان عزیزم میکنم.

ممنون از توجهتون. امیدوارم مورد پسند بوده باشه. : - )

من فکر میکنم شما اگه کمی وقت برای ویرایش عکسها بگذارید عکس‌های بسیار بهتری خواهند شد
    سلام:

شهرام جان با ویرایش عکسهایتان تا حدودی موافقم.

بطور سلیقه ای این عکس:

بطور کل عکسهای شما را که میبینم یک حس جالبی درون آنها قابل رویت است. این حسی چیزی است که با دیدن عکسهای اسد از دانش آموزانش، عکسهای آقای فراهانچی، آقای میلانی ( از دوستان گالری ) از موضوعات مربوطه، آقای هوشمند ( از دوستان گالری ) همینگونه، و دوستان خوب دیگری که هستند.. درون عکسهایتان دیده میشود ( از دیده من )

ارتباط خوبی یا حس خوبی از عکاس، درون عکس دیده میشود که مربوط به علاقه یا عشقی است که به موضوع دارد

بطور مثال: در تمامی عکسهای اسد و دانش آموزانش این حس برای من قابل رویت و بی آنکه ایشان حتی یکبار از این علاقه ( معلم به دانش آموز ) تعریف کرده باشند ( یا من بدانم که تعریف کرده اند ) درون عکسهای ایشان دیده میشود.

خوب این مورد درون عکسهای شما هست. و ازدیده من حتی اگر هم نخواهید عکس خوبی بگیرید، عکسهای خوبی ( در باره موضوع این تاپیک ) خواهید گرفت بی آنکه خیلی خودتان را دربند بُعد تکنیکی قضیه کنید.

حال اگر این روند با اطلاعات مورد نیاز تلفیق شود ( که هست ) قطعا نتیجه کار زیباتر خواهد بود.

شهرام جان من از دید یک کارشناس به این موضوع نگاه نکردم ( چون نیستم ) بلکه یک مشتاق به عکاسی و مباحث آن هستم که عکسهای شما بهانه ای شد تا نظرم را نسبت به عکسهای شما و دوستان فروم " در این تاپیک " یکجا بازگو کنم

موفق باشید :)
    nmroshan، ME، A_Maddah و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    شهرام جان

لطفا در مورد لنز هاتون توضیح بدید. البته شاید دوستانی که رو لنز های نیکون تسلط دارند حدس بزنند. من تو اگزیف عکس های شما از فوکال 12 تا 300 رو می بینم.

اگر فعالیتتون تو اون سایت کادر خراب کن معروف که فرمودید دچار اختلال نمی شه به نظرم وقتشه که کمی کادر هاتون رو باز تر کنید پرنده ها رو در ارتباط با محیط ببینید.

مثلا ایرباس 380 کادر های مختلفی به شما میداد حداقل کمی باز تر شاید اگر من لنز 300 مم داشتم تلاش می کردم عکسی از قسمت دماغه با فضای بیشتری در جلو بگیرم

به هر حال پیشنهادم اینه که کمی با کادر ها و عمق میدان بازی کنید. ما همینجوری هم از عکس های شما لذت میبریم. موفق تر باشید.
    محمدرضا جان ممنون. دوربین خودم Canon 10D هستش با 2 تا لنز Sigma 17-70 و Sigma 100-300 F/4 اما از اونجایی که برای نمایشگاه به یه لنز واید حدود 10 مم احتیاج داشتم دوربین دوستم رو قرض گرفتم که Nikon D300 هستش و دو لنز Sigma 100-300 و Sigma 10-20
    همه عکسهای من از نمایشگاه دبی با 300-100 و 20-10 گرفته شده. اما عکسهای به جز نمایشگاه با لنزهای خودمه. که به جز کاکپیت ها که با 70-17 هستند بقیه همه با همین 300-100 عزیزه !

پیشنهادتون برای باز تر شدن کادر ها در راس کار ادیت های بعدی قرار خواهد گرفت. ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    شهرام عزیز
    ممنون از عکسهاتون
    من فکر میکنم شما اگه کمی وقت برای ویرایش عکسها بگذارید عکس‌های بسیار بهتری خواهند شد. مخصوصا در مورد رنگ آسمان که با توجه به غبار محلی و یا آلودگی هوا در خیلی مواقع خاکستری میشه و از جلوه عکس‌ها کم میکنه.
    فرمایشتون کاملا صحیحه. اغلب اوقات هوای تهران و همینطور هوای اون روز های دبی کاملا غبار آلود و خاکستری بوده و هست همین رنگهایی که الآن مشاهده میکنید هم حاصل کلی تلاش تو فوتوشاپه که به آبی متمایلشون کردم. اصولا چون تو ادیت قوی نیستم معمولا عکسهام با اصلشون تفاوت زیادی ندارن اما دارم کم کم از دوستان یاد میگیرم و قول به بهتر شدنش میدم ممنون
    farsad، mreza1001 و rezabeigi تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

آقای شهرام عزیز سلام
    ابتدا تشکر میکنم از عکسهای خوب شما که در اینجا با ما به اشتراک میگذارید. احتمالا این عکس یا شبیه این را پیش از این دیده اید. با خود گفتم شاید دیدنش باعث بوجود آمدن ایده های جدید در ذهن من و شما و دیگر دوستاران این نوع عکاسی گردد. ممنون و موفق باشید.

farsad، Kourosh Kahal، QashQai و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

آقای قشقایی عزیز ممنون از لطف شما نسبت به من و عکسهام دلگرمی خاصی به من دادید.
    شاید این ادیت بهتر باشه. کادر باز تر، آسمون آبی تر و هواپیمایی معلق! نه در گیر زمین.

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد خرم یار نمایش پست ها

Schweinfurt

A Lufthansa Airbus A319-100 is landing in Frankfurt main airport

حامد خان عزیز ممنونم از عکسهای خوب شما اما 2-3 تا نقد دارم ؛
    این عکس پنینگ از لحاظ تکنیکی خیلی خوبه اما به نظرم نباید دم هواپیما قطع میشد. کامل بودن سوژه ای مثل هواپیما تو این عکس لازمه. یا اگر این مقدار قطع شدگی ناخواسته داشتید شاید بهتر می بود مقداری بیشتر از بدنه رو هم کراپ میکردید مثلا از دم تا چرخ های هواپیما.
    تو عکس Taxi هم تجمع سوژه هایی مثل آشیانه، دکل هواشناسی که نمادی از فرودگاه هستش و خود 340 بسیار خوبه اما موضوعیت تاکسی کردن هواپیما برمیگرده به حرکت آروم یا به اصطلاح خزش هواپیما روی مسیر Taxiway که وابسته به چرخ های اون هستش. به نظرم اشیائی که جلوی دیده شدن چرخ های هواپیما رو گرفتند مفهوم رو تا حدی از بین بردند.
    عکسهای با موضوع Close up و Cloudy رو خیلی میپسندم.ممنون
    Khoramyar، QashQai، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط Kasra.H نمایش پست ها
    آقای شهرام عزیز سلام
    ابتدا تشکر میکنم از عکسهای خوب شما که در اینجا با ما به اشتراک میگذارید. احتمالا این عکس یا شبیه این را پیش از این دیده اید. با خود گفتم شاید دیدنش باعث بوجود آمدن ایده های جدید در ذهن من و شما و دیگر دوستاران این نوع عکاسی گردد. ممنون و موفق باشید.
    کسری جان ممنون.
    راستش از دید من که شرایط مشابه این عکس رو تجربه کردم، این عکس یه کم غیر واقعی به نظر میرسه.
    تو این ساعت از روز که به نظر میاد کمی قبل از غروب هست، عکاسی از ماهی به این روشنی نیاز به سرعت شاتر پایین داره که با توجه به سرعت حرکت هواپیما، تو این صحنه عکس حالت پنینگ خواهد داشت.
    یا به بیان دیگه، عکس از این هواپیما نیاز به سرعت شاتر بالا داره که در اون صورت ماه نمیتونه اینقدر روشن خودنمایی کنه.
    من به شخصه تو جایی که عکس میگیرم بارها با صحنه حظور ماه تو کادرم مواجه شدم که بهترین حاصلش این ثبت بوده :

1/1500 اف 8 ایزو 200

این عکس National Geographic باعث شد به فکر دستکاری و ترکیب 2 تا از عکسهام باهم بیفتم که حاصلش این شد :

جالب شد اما اصالت نداره!
    به هر حال این نظر من آماتور بود، شاید بشه اون عکس رو تو شرایط خاص گرفت و این ثبت یه ثبت واقعی باشه.
    ممنونم از پست شما کسری جان
    farsad، mreza1001، FARID و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

سلام. این عکس رو پارسال در نمایشگاه هوایی دزفول گرفتم. کیفیت مطلوبی نداره اما چون مرتبط با موضوع این تاپیکه برای تشکر از دوستان میذارمش. بویژه شهرام عزیز که با علاقه‌ای که توی عکس‌هاش نسبت به این پرنده‌ةای آهنی می‌بینم،‌مارو هم سر ذوق آورد

Kourosh Kahal، QashQai، mreza1001 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

پی‌کولو

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

کسری جان ممنون.
    راستش از دید من که شرایط مشابه این عکس رو تجربه کردم، این عکس یه کم غیر واقعی به نظر میرسه.
    تو این ساعت از روز که به نظر میاد کمی قبل از غروب هست، عکاسی از ماهی به این روشنی نیاز به سرعت شاتر پایین داره که با توجه به سرعت حرکت هواپیما، تو این صحنه عکس حالت پنینگ خواهد داشت.
    یا به بیان دیگه، عکس از این هواپیما نیاز به سرعت شاتر بالا داره که در اون صورت ماه نمیتونه اینقدر روشن خودنمایی کنه.
    دوست عزیز,
    تا جایی که من می دونم عکاسی از ماه روشن احتیاج به سرعت شاتر بالا داره نه پایین.
    اگه سرعت شاتر پایین بود نور ماه خیلی شدید می شد. البته قبول دارم که مقداری غیر واقعی به نظر می آد .
    mreza1001، Kasra.H، shahram16216 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

کسری جان ممنون.
    من به شخصه تو جایی که عکس میگیرم بارها با صحنه حظور ماه تو کادرم مواجه شدم که بهترین حاصلش این ثبت بوده :

1/1500 اف 8 ایزو 200

این عکس National Geographic باعث شد به فکر دستکاری و ترکیب 2 تا از عکسهام باهم بیفتم که حاصلش این شد :

جالب شد اما اصالت نداره!
    به هر حال این نظر من آماتور بود، شاید بشه اون عکس رو تو شرایط خاص گرفت و این ثبت یه ثبت واقعی باشه.
    ممنونم از پست شما کسری جان
    شهرام جان بنظرم آن عکس میتواند واقعی باشد. با یک لنز سوپر تله ( بدون کراپ ) از زاویه ای درست باید بتوانید با چیزی حدود 12EV به نورسنجی درستی از ماه برسید میماند هواپیما که ....

موفق باشید
    mreza1001، Kasra.H، shahram16216 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 25 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 18 ... آخرینآخرین