صفحه 5 از 25 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 241
Like Tree2739تشکر

موضوع: عکاسی از هواپیما و عکاسی هوایی Aerial photography

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

پیش فرض پاسخ: پرنده هاي آهنين

با سلام دوباره
    از تأخیر چند روزه ام عذر خواهی میکنم.
    دوستان عزیزم رو تو این پست با نمایشگاه دائم هوایی واقع در کیلومتر 4 اتوبان تهران - کرج (روبروی پارک ارم) آشنا میکنم. البته قرار دادن عکس تک تک هواپیماهای اونجا فقط توضیح واضحاته. سعی میکنم بیشتر اونهایی که جذابیت عکاسی دارند رو قرار بدم
    این نمایشگاه که شاید بخشی از اون، نمایشگاه باشه ولی بخش دیگرش شبیه به پارکینگ هواپیماهای از رده خارج هما هستش، شامل ده ها هواپیمای کوچک و بزرگ (از یک ملخه تک سرنشین و دو سرنشین گرفته تا بوئینگ 747 باری و یا لاکهید 1011 با گنجایش بیش از 300 نفر) روبروی پارک ارم و در ضلع غربی شهرک اکباتان قرار گرفته.
    متاسفانه با اینکه برای من و امثال من مکان جذابیه اما برای مردم عادی ظاهرا جذابیتی نداره! چون هربار که میرم میشه گفت بیشتر از 3-4 تا خانواده رو نمیبینم که اونها هم اغلب به دلیل اینکه نمایشگاه تو مسیرشون بوده (از شهرستان ها به تهران) برای رفع خستگس یه بازدیدی ازش میکنن. در غیر اینصورت فقط صبح ها شاهد حضور بچه مدرسه ای ها هستیم! که فکر کنم اونهم به دلیل اصرار مدیران نمایشگاه ها به مدارس یا کلیشه ای بودن بازدید مدارس از این نمایشگاه برمی گرده.
    در هر حال به دوستانم توصیه می کنم سری به این نمایشگاه دائمی بزنند و از سوژه های احتمالی اون عکسهای ماندگاری تهیه کنند

یکی از شاخصه های این محل، هواپیماهای تشریفاتی و اختصاصی شاه و خواهر شاه (اشرف پهلوی) هستش که به دلیل تفاوت چیدمان داخلی اونها و زیبایی دکوراسیون، برای بازدید کنندگان یک جذابیت خاصی دارند.

تو این پست عکسهایی از هواپیمای اختصاصی اشرف، قرار میدم. به امید جلب رضایت شما

هواپیمای با دم آبی-سفید که سر و ته پارک شده و در سمت راست تصویر مشاهده میشه، هواپیمای مذکوره.

میز مذاکرات!

مبلمان داخلی

سالن اصلی

دستشویی و یتعلقات! دیوار کاذب منقشی که در آیینه میبینید دیوار دستشویی ثانویه و شاید قابل تبدیل به حمام هستش.
    همونطور که ملاحظه میکنید شیرهای روشویی (به خاطر از جنس طلا بودن) به سرقت رفته!!
    تنها تفاوتی که با دستشویی های هواپیماهای معمول و مورد نظر دوستان داره اینه که میشه در حین .... مناظر زیبای بیرون رو هم مشاهده کرد!

و در نهایت کاکپیت زیبای هواپیما

در انتها عرض کنم که مدل این هواپیما بوئینگ 727 سری 100 هستش که چون مخصوص ایران ساخته شده بود سری 86 نامگذاری شده. (Boeing 727-86 از انواع Boeing 727-100)
    NASSIRI4080، حسام، A_Maddah و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

عجب دکوراتور بی سلیقه ای داشته
    artara74 و arash1988 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا sahamdarjoz آواتار ها
    تشکر کرده
    123

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

عجب دکوراتور بی سلیقه ای داشته
    یکی از بستگان فرنگی بنده اولین بار که به ایران آمد (حدود 15 سال پیش)، دوستان او را به کاخ سعد آباد برده بودند و منتظر یک کامنت ضد امپریالیستی بودند که با این جمله مواجه شدند: "شاه شما چقدر بدبخت بوده. خانه ما از اینجا قشنگتر است!!" این دکوراسیون مال 35 تا 40 سال پیش است (اگر اشتباه نکنم) و این نکته را باید در بررسی آن مد نظر قرار داد.
    A_Maddah، farhad44، rebel و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

اگه آقا شهرام نباشه این تاپیک خاک میخوره...کجایی مرد؟؟؟

درسته که عکس هنری نیست و کلی ایراد بهش وارده ولی از هیچی بهتره.اما ما رو از نظراتتون بی نصیب نذارین.

فکر کنم میل26 ساخت روسیه باشه که جزو قویترین هاست و یه جورایی بی نظیره.

Kourosh Kahal، mreza1001، artara74 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

محل عکاسی تهران . میدان فتح (زمین بابک سابق) از داخل اتومبیل!
    NASSIRI4080، ME، babakdin543 و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    2930

در تایید سخنان جناب میلانی باید بگم که میدان فتح خوراک عکاسی از هواپیماست. چون دقیقا پشت باند فروده.
    اما تابلوی عکاسی ممنوع زده که راه حلش هم عکاسی از توی ماشینه تا جلب توجه نکنه و اگه اتفاقی هم افتاد الفرار...
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

با سلام دوباره خدمت دوستان و عذر خواهی از غیبت طولانی.
    ممنون از سینا و علیرضای عزیز که تو این مدت حداقل 2تا پست گذاشتند.
    درست میگن، میدون فتح همونجایی که من هم برای عکاسی میرم جای بسیار خوبیه اما باید خیلی مراقب باشیم.
    هرچی دوربین و لنز بزرگتر، جرم سنگین تر! اگر یه روز کسی خواست بره اونجا حتما شرایط امنیتی رو رعایت کنه تا خدای نکرده اتفاقی پیش نیاد.
    با چندتا عکس از نمایشگاه هوایی دزفول تو ایام نوروز در خدمتتون هستم....

4 فروند از بهترین اف 5 های پایگاه وحدتی دزفول

یکی از اف 5 ها آماده میشه برای نمایش هوایی. اون آقا رو هم که میبینید از تکنسین های زحمتکش نیرو هوایی هستن.

اف 14 با نام مستعار تامکت، با ارزش ترین جنگنده نیروی هوایی. که فقط ایران و امریکا از این تایپ طیاره دارن. امریکا چند سال پیش اف14 ها رو بازنشست کرد و درحال حاضر فقط تامکت های نیروی هوایی ایران عزیز تامکت های اکتیو دنیا هستن!

یه اف 5 سر حال، برگشته از نمایش هوایی. دهانه ورودی موتورها رو به محض اینکه هواپیما میشینه و سرعتش صفر میشه با این کاور ها پوشش میدن که سنگ ریزه یا سایر اشیاء ممکن به داخل موتور نره و باعث خرابی بشه.

ببخشید اگه زیادی بحث رو هواپیماییش کردم. امیدوارم دوستان از عکسها لذت ببرند و اشکالاتش رو هم حتماً بگن
    NASSIRI4080، ME، A_Maddah و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2930

میدون فتح همونجایی که من هم برای عکاسی میرم جای بسیار خوبیه اما باید خیلی مراقب باشیم.
    هرچی دوربین و لنز بزرگتر، جرم سنگین تر! اگر یه روز کسی خواست بره اونجا حتما شرایط امنیتی رو رعایت کنه تا خدای نکرده اتفاقی پیش نیاد.
    اینجاست که ارزش واقعی کامپکت معلوم میشه!:biggrin:
    البته همونطور که گفتم عکاسی توی ماشین بهترین راهه!

اشکالاتش رو هم حتماً بگن
    چرا عکس آخری بال سمت چپش نصفه است؟
    عکس تام کت زیبا شده. ممنون!
    shahram16216 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina.Phoenix نمایش پست ها
    چرا عکس آخری بال سمت چپش نصفه است؟
    راستش چون هواپیما کاملاً روبروم و متقارن نبود فکر کردم این کادر بهتر باشه.اما اگه ابن کادر به ارزش عکس لطمه میزنه تصحیحش کنم.
    ممنون
    mreza1001 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2930

نقل قول نوشته اصلی توسط shahram16216 نمایش پست ها
    راستش چون هواپیما کاملاً روبروم و متقارن نبود فکر کردم این کادر بهتر باشه.اما اگه ابن کادر به ارزش عکس لطمه میزنه تصحیحش کنم.
    ممنون
    نه... نظر خود عکاس محترمه.
    آخه شما عادت داشتید عکسها رو تا لبه سوژه کراپ میکردید تا فقط سوژه توی کادر باشه.
    shahram16216 تشکر می‌کند.

صفحه 5 از 25 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... آخرینآخرین