صفحه 5 از 219 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

با سپاس از همه دوستان بخصوص وحید جان و سینا جان
    دوستان اگر لطف بفرمایند باید های رو که من در عکس هایم رعایت کنم و نظراتشون رو هم بفرمایند بسیار خوشحال می شوم
    اگر در این تاپیک راحت نیستند در پیام خصوصی می توانند نظراتشون رو صریح بگویند

ممنون از تمام دوستان

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

جناب هراتي من جاي خالي يك فاكتور بصري رو واقعا در عكسهاتون احساس ميكنم؛ عمق ميدان كوتاه ! چاره اي بينديشيد. يا از فوكالهاي بالا استفاده كنيد يا از لنزهاي تيلت شيفت استفاده كنيد. اگر به هر دليل مايل به صرف هزينه بالا براي آن نيستيد، به روش ابتكاري خودتان يك لنز مناسب آنالوگ تهيه كنيد و دستي افكت تيلت بدهيد. حقيقتا من به صورت آماده جواب لنز مناسب براي تيلت كردن دهانه كنون fd رو دارم اما بدنه هاي شما رو نميدونم.
    Herati و Nima Sadigh تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    جناب هراتي من جاي خالي يك فاكتور بصري رو واقعا در عكسهاتون احساس ميكنم؛ عمق ميدان كوتاه ! چاره اي بينديشيد. يا از فوكالهاي بالا استفاده كنيد يا از لنزهاي تيلت شيفت استفاده كنيد. اگر به هر دليل مايل به صرف هزينه بالا براي آن نيستيد، به روش ابتكاري خودتان يك لنز مناسب آنالوگ تهيه كنيد و دستي افكت تيلت بدهيد. حقيقتا من به صورت آماده جواب لنز مناسب براي تيلت كردن دهانه كنون fd رو دارم اما بدنه هاي شما رو نميدونم.
    چند سوال :

- عمق میدان کوتاه یک فاکتور بصری است؟ تعریف فاکتور بصری چیست ؟ (واقعا ً سوال است برایم ؛ مواخذه نیست)

- این مساله آنقدر کمبودش در عکسهای ایشان زیاد حس میشود که اینطور جدی خواهان رفع آن هستید؟

- برای رسیدن به عمق میدان کوتاه ؛ چرا استفاده از لنزهای دیاف باز را توصیه نکردید؟ چرا لنزهای تیلت شیفت منوآل فوکوس با آن قیمت گران و کاربری خاص و فاصله کانونی فیکس را پیشنهاد دادید؟

و اینکه میدانیم عمق میدان و منطقه وضوح در لنزهای تیلت شیفت با لنزهای دیگر تفاوت دارد!
    به نظرم توصیه لنز تیلت شیفت در اینجا توصیه درستی نبود.
    Soha.T، Kourosh Kahal، a.abdullahian و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نام: DSC_-0089.jpg نمایش: 766 اندازه: 174.5 کیلو بایت

نگهبان مصالح ساختمانی
    ساعت 2 صبح
    Herati، Miri، M.Moghadam و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

آقای هراتی تلاش خوبی را شروع کرده اید. به نظر من دیدن عکس های قدیمی و سیاه سفید دهه های 40 الی 70 میلادی به شما کمک خواهد کرد. این نوع عکسی رو هر چه بیشتر ببینید و عکس بگیرید تواناییتان بالاتر می رود.
    شاهین اکبری و Herati تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

- این مساله آنقدر کمبودش در عکسهای ایشان زیاد حس میشود که اینطور جدی خواهان رفع آن هستید؟
    شرمنده وحيد جان اگر شما ميخوايد معمولي كار كنيد بحثي نيست . من يكجا رو ميبينم و شما جاي ديگر رو . همه چيز سرجاي خود است.

من علاقه و همت اين آدم رو در كارش دوست دارم و كمك ميكنم بهترين باشد نه مقبول !

چرا لنزهای تیلت شیفت منوآل فوکوس با آن قیمت گران و کاربری خاص و فاصله کانونی فیکس را پیشنهاد دادید؟
    متاسفانه اين قسمت رو درست متوجه نشديد. دوباره دقت كنيد من در جايگاهي نيستم چيزي رو به شما ياد بدم تا بوده هميشه از شما آموختم.

و اینکه میدانیم عمق میدان و منطقه وضوح در لنزهای تیلت شیفت با لنزهای دیگر تفاوت دارد!
    به نظرم توصیه لنز تیلت شیفت در اینجا توصیه درستی نبود.
    نه وحيد جان متاسفانه حق با خودمه.
    Herati تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر همراه abidar آواتار ها
    تشکر کرده
    508

درود

هنگام تردد روزانه در مسیر خانه یا محل کار دستی‌ به دوربین میبرم و تصاویری را ثبت می‌کنم که شاید مقداری متفاوت با شرایط اجتماعی و فرهنگی‌ ایران باشد که اگر دوستان ایرادی یا مصلحتی دیدن لطفا راهنمایی‌ کنند

از لحاظ فنی‌ و هنری حرف خاصی‌ برای گفتن نیست مقصود آشنایی با احوالت یک جامعه مرفه است . تصویر اول مربوط به روز ازدواج شاهزاده هست که مردم منتظر عبور آنها هستند تا مسیر عبور و رودخانه را گٔل افشانی کنند که ظاهراً کمی‌ دیر رسیده‌اند

نام: _DSC0161.jpg نمایش: 725 اندازه: 230.1 کیلو بایت
    Soha.T، Meisam، Javid و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    سلام شاهین جان
    بسیار ممنون از نظر شما
    از ادیتی که شما بر روی یکی از عکس های من انجام دادید متوجه منظور شما می شوم
    اما در عکس های مستند (چه خیابانی چه مستند اجتماعی و چه خبری)بیشتر از لنزهای واید و حتی اولتراواید استفاده می شود تا لنزهای نرمال و تله
    به قول Thoms Leuthard میگه:اگر می تونی به سوژه مورد نظرت نزدیک بشی عکس خیابانی بگیر . در عکس های مستند باید داخل حادثه بود و جزیی از صحنه شد
    البته در این ژانر عکس های پرتره ای هم گرفته می شود که Candid Portrait یاد می شود(تعریفش نمی دانم در فارسی معادل چه میشود ولی همان پرتره های خیابانی است)
    در غیر آ> ژ

نام: sabor .jpg نمایش: 1542 اندازه: 92.2 کیلو بایت

تشکر کرده
    1581

بی خیال دنیا

نام: ice cream.jpg نمایش: 778 اندازه: 98.7 کیلو بایت

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

برای رسیدن به عمق میدان کوتاه ؛ چرا استفاده از لنزهای دیاف باز را توصیه نکردید؟
    به منظور رسیدن به عمق میدان کم ,
    استفاده از لنزهای دیاف باز که معمولا قیمتهای گزافی دارند با بدنه های کراپ دار چندان منطقی نخواهد بود
    راهکار پیشنهادی جناب اکبری مبنی بر استفاده از فوکالهای بالا برای رسیدن به عمق میدان کم نیز منطقی نمی باشد اولا همیشه امکان پذیر نیست
    دوما مشکلات و محدودیتهای کادر و کادربندی و نهایتا موضوع پرسپکتیو مطرح میشود که در این نوع عکاسی بسیار مهم است.
    استفاده از لنزهای تيلت شيفت نیز برای این نوع عکاسی منطقی و عملی نیست ,با توجه به محدودیتهی خاص آنها مانند تنظیمات و فیکس بودن و....

پیشنهاد من به جناب هراتی ,با توجه به نوع عکاسی استفاده از بدنه فول فریم و لنز - های - مناسب(دیاف باز) می باشد
    برای مثال: Nikon D700 + Nikon 24-70 F2.8

صفحه 5 از 219 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 55 105 ... آخرینآخرین