صفحه 41 از 219 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 91 141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 401 تا 410 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

يوسف جان در اين تاپيك بسيار در اين مورد صحبت شده و من در جايگاهي نيستم كه بتوانم موارد آموزشي رو بيان كنم بلكه به عنوان يك بيننده/منتقد عكس مي دانم كه هر عكسي قبل از اينكه از نظر تكنيكي و بايد و نبايد هاش بخواهيم آناليزش كنيم بايد اثر گذار و با معني باشه. اينكه عكاسي خياباني بايد يا مي تواند يا بهتر است "كانديد" يا "مخفي" باشد يا بايد از زندگي روزمره مردم و محيط اطراف آنها باشد ممكن است شروط لازمي باشند ولي كافي نيستند. نمي توان چون فلان عكاس معروف يا فلان نظريه پرداز عكاسي چنين نظراتي داده است استنتاج كرد كه فلان عكس يك اسنپ شاتِ باري به هر جهت است؛ يا يك عكس خياباني درخور.

اميدوارم توانسته باشم منظورم را برسانم.

يك مورد ديگري كه يادم رفت در پست اول ذكر كنم اين است كه نمي دانم چرا در اين تاپيك اينگونه القا شده كه عكس خياباني بايد حتما سياه و سفيد باشد يا بايد حتما نشانگر فقر باشد؟ مگر عكس خياباني نمي تواند عكس رنگي از انسانهاي شاد و سالم و پويا هم باشد!

پي نوشت: اينكه در مورد يك يا چند عكس نقد مي كنيم قابل تعميم به همه ي عكسهاي يك عكاس نيست. بسياري عكسهاي دوستاني كه نام بردم و نام نبردم در اين تاپيك بسيار ديدني و جذاب هستند.
    Kholeno، Kourosh Kahal، abidar و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال Usef Bagheri آواتار ها
    تشکر کرده
    4222

ممنونم آقای حسینی بابت توضیحتون، من به عنوان یک اماتور و هنرجو باید محل رجوعی برای یادگیری تکنیک های عکاسی در این زمینه خاص داشته باشم و اگر هم خودسر عمل کنم قطعا به بیراهه خواهم رفت، نظراتو تئوری های افرادی که در این زمینه متخصص هستند میتونه برای من یک مرجع باشه و ازشون استفاده میکنم، نقشی که من اینجا دارم اینه که کلیه تکنیک ها رو رعایت کنم و سعی کنم در کارهام اونو نشون بدم، در خصوص تاثیر گذار بودن یا نبودن با توجه به اختلاف انسانها و سلایقشون هر عکسی بروی هر کسی میتونه یه تاثیری بزاره، هر کسی می تونه برداشتی از یه عکس داشته باشه و این ازاده، نظر شما هم برای من همیشه محترم است. من صحبتم این بود که اسنپ شات یک تعریف مشخص دارد:
    اسنپ شات: به طور عموم به عکسی اطلاق میشود که بدون مقدمه و سریع و در اغلب موارد بدون اینکه جنبه هنری و یا ژورنالیستی داشته باشد گرفته شود، اسنپ شات ها معمولا به لحاظ تکنیکی ناقص و آماتوری هستندو خارج از فوکوس بودن، کادر بندی نامناسب و ترکیب بندی بد از ویژگی های این نوع عکس ها میباشد. معولا موضوع این نوع عکاسی شامل اتفاقات یک زندگی روزمره مثل جشن تولد ها و سایر جشن ها، هنگامه غروب آفتاب، بازی بچه ها، عکس های یادگاری و گروهی و جاذبه ای توریستی و .. میشود. و این هم نمونه ای از یک اسنپ شات

نام: Snapshot-baby-antics.jpg نمایش: 1059 اندازه: 156.5 کیلو بایت

همانطور که شما مستحضرید دوربین دست گرفتن و عکاسی کردن در یک مکان عمومی و از افرادی که اصلا نمیشناسید به هیچ عنوان کار ساده نیست که آنرا اسنپ شات بنامیم، اسنپ شات تعریف خودش رو داره.باز هم میگم شما استاد ما هستید و برای من بسیار محترم. پیروز و موفق باشید
    farhad44 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Usef Bagheri نمایش پست ها
    اسنپ شات: به طور عموم به عکسی اطلاق میشود که بدون مقدمه و سریع و در اغلب موارد بدون اینکه جنبه هنری و یا ژورنالیستی داشته باشد گرفته شود، اسنپ شات ها معمولا به لحاظ تکنیکی ناقص و آماتوری هستندو خارج از فوکوس بودن، کادر بندی نامناسب و ترکیب بندی بد از ویژگی های این نوع عکس ها میباشد. معولا موضوع این نوع عکاسی شامل اتفاقات یک زندگی روزمره مثل جشن تولد ها و سایر جشن ها، هنگامه غروب آفتاب، بازی بچه ها، عکس های یادگاری و گروهی و جاذبه ای توریستی و .. میشود.
    به نظر من اين تعريف نه صحيح است و نه كامل. چه كسي گفته عكس بايد كادربندي نامناسب داشته باشد و خارج از فوكوس باشد و .... تا بتوان به آن اسنپ شات اطلاق كرد؟ من با اين تعريف كه ترجمه اي از اين صفحه است مشكل دارم. اين يك تعريف فيزيكي است و از نظر من بسياري عكسهاي با كادر بندي و فوكوس صحيح مي توان يافت كه بتوان به آنها اسنپ شات اطلاق كرد. به نظرم از ديد شما يك بار معنايي خيلي بدي بر اين كلمه مترتب است در صورتي كه چنين نيست و بسياري اسنپ شات ها ممكن است خيلي با ارزش باشند.

همانطور که شما مستحضرید دوربین دست گرفتن و عکاسی کردن در یک مکان عمومی و از افرادی که اصلا نمیشناسید به هیچ عنوان کار ساده نیست که آنرا اسنپ شات بنامیم، اسنپ شات تعریف خودش رو داره.
    خوب به نظرم اين دو مقوله اصلا ربطي به هم ندارند. اينكه كاري سخت باشد (يا ساده نباشد) دليلي بر حصول نتيجه ي دلخواه و ايده آل نيست. بسياري مشاغل هستند كه بسيار طاقت فرسا و مشكلند ولي نتيجه و عايدي كارشان ارزش چنداني ندارد. ممكن است مني كه علاقه و تجربه اي در مكرو گرافي ندارم ساعت ها تا گردن در مردابي فرو بروم تا بتوانم از يك پشه ي نادر مرداب عكاسي كنم آيا اين سختي نتيجه ي كار مرا گارانتي مي كند؟

باز هم میگم شما استاد ما هستید و برای من بسیار محترم. پیروز و موفق باشید
    بنده هم براي جنابعالي و تك تك كاربران عزيز فوروم عكاسي احترام قائلم. خوشبختانه همه ي ما اينجا هنر آموزيم همه ي ما بايد مورد احترام يكديگر باشيم. نقد و بحث از ساز و كارهاي پيشرفت در هر زمينه اي است و اگر قرار باشد نقد را بي احترامي و پاسخ آن را گستاخي بشماريم عاقبت خوشي در زندگي نخواهيم داشت.

شاد باشيد
    Kaveh Ghobadi، Kholeno، A.Zabarjad و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    4222

ممنونم آقای حسینی، فکر میکنم که دیگه نکاتی رو که میخواستم از صحبت های شما گرفتم ، ممنونم بابت توضیحاتتون، در ضمن اون بحثی هم که در خصوص سختی کار شد منظورم این نبود که مثلا کلید موفقیت در عکاسی خیابانی اینه که اگر به مشکلاتی که داره غلبه کنی دیگه کار تمومه، البته شاید هم یکی از کلید هاش همین باشه، در کل گفتم که مثلا توی یه اسنپ شات شما خیلی ازاد تر هستید تا این زمینه و چنین مشکلاتی در اسنپ نمیتوان متصور شد. در پایان هم بسیار خوشحالم که شما بعنوان یک مدیر چنین دیدی به نقد و نقادی دارید.
    farhad44، Madjidm و Kavian.Karimi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4222

نام: IMG_3041.jpg نمایش: 784 اندازه: 293.6 کیلو بایت
    سلام
    M.Nouri، ahmad.abaee، Kavian.Karimi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

نام: DSC3095s.jpg نمایش: 804 اندازه: 213.1 کیلو بایت

كاربر همراه kouhsar آواتار ها
    تشکر کرده
    828

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    نام: DSC3095s.jpg نمایش: 804 اندازه: 213.1 کیلو بایت
    سلام بر بردیای عزیز
    و با آرزوی سلامت و شادکامی

نگاه از بالا کمی آزار دهنده است
    Saadat و Usef Bagheri تشکر می‌کنند.

كاربر همراه auditore آواتار ها
    تشکر کرده
    3132

نام: 13.jpg نمایش: 926 اندازه: 263.6 کیلو بایت
    عکس برگزیده مسابقات عکاسی دانشکده های فنی سراسر کشور و راه یافته به نمایشکاه خانه عکاسان ایران .
    nmroshan، Arash، A_Maddah و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پیمان شکوری من
    Nikon d7100 +sigma 20mm1.4 art . nikkor 50mm f1.8g + sigma 150mm macro
    Manfrotto 290dual . Manfrotto 804
    Tifoto ball head

كاربر همراه
    تشکر کرده
    837

نام: 05390026.jpg نمایش: 725 اندازه: 210.0 کیلو بایت
    amirmisagh و alirezasabaghi تشکر می‌کنند.
    در سرزمینی که سایه ی آدم های کوچک بزرگ میشود، قطعا آفتاب در حال غروب است!
    Nikkor 16-35 | Nikon F5

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نام: 10mm Wide (215).jpg نمایش: 846 اندازه: 251.6 کیلو بایت

صفحه 41 از 219 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 91 141 ... آخرینآخرین