صفحه 6 از 219 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 2189
Like Tree27758تشکر

موضوع: عکاسی خیابانی Street Photography

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

ماهي فروش - بازار انزلي

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  BazarMahiForushan.jpg
مشاهده: 703
حجم:  194.5 کیلو بایت
    merdax، mreza1001، Herati و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير
    Instagram

كاربر آشنا SORENNA آواتار ها
    تشکر کرده
    251

سلام شاهین جان
    بسیار ممنون از نظر شما
    از ادیتی که شما بر روی یکی از عکس های من انجام دادید متوجه منظور شما می شوم
    اما در عکس های مستند (چه خیابانی چه مستند اجتماعی و چه خبری)بیشتر از لنزهای واید و حتی اولتراواید استفاده می شود تا لنزهای نرمال و تله
    به قول Thoms Leuthard میگه:اگر می تونی به سوژه مورد نظرت نزدیک بشی عکس خیابانی بگیر . در عکس های مستند باید داخل حادثه بود و جزیی از صحنه شد
    البته در این ژانر عکس های پرتره ای هم گرفته می شود که Candid Portrait یاد می شود(تعریفش نمی دانم در فارسی معادل چه میشود ولی همان پرتره های خیابانی است)
    در غیر آ> ژ
    درود به شما
    اصطلاح condid به معنی عکس یا پرتره های رندوم خیابانی هست ... که بدون هوشیاری موضوع گرفته شود...
    و صرفا لازم نیست لنز واید یا اولترا واید به کار برده شود... هر چند برای اینکه عکاسی بدون نگاه به وزویر در اسن روی عکس میگرد به دلیل زمان کم لنز واید کارا تر هست....
    با سپاس
    CANON 7D+Grip | EF-S 18-55 | EF 100-400 L
    امیر حکیمی
    http://amirhakimi.org

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    به منظور رسیدن به عمق میدان کم ,
    استفاده از لنزهای دیاف باز که معمولا قیمتهای گزافی دارند با بدنه های کراپ دار چندان منطقی نخواهد بود
    راهکار پیشنهادی جناب اکبری مبنی بر استفاده از فوکالهای بالا برای رسیدن به عمق میدان کم نیز منطقی نمی باشد اولا همیشه امکان پذیر نیست
    دوما مشکلات و محدودیتهای کادر و کادربندی و نهایتا موضوع پرسپکتیو مطرح میشود که در این نوع عکاسی بسیار مهم است.
    استفاده از لنزهای تيلت شيفت نیز برای این نوع عکاسی منطقی و عملی نیست ,با توجه به محدودیتهی خاص آنها مانند تنظیمات و فیکس بودن و....

پیشنهاد من به جناب هراتی ,با توجه به نوع عکاسی استفاده از بدنه فول فریم و لنز - های - مناسب(دیاف باز) می باشد
    برای مثال: Nikon D700 + Nikon 24-70 F2.8
    بله بردیا عزیز بهترین ترکیب همینی است که شما گفتید ولی امان از بی پولی
    همه که مثل شما ملیو......نیستند(خدا بیشتر بده)

آقای هراتی تلاش خوبی را شروع کرده اید. به نظر من دیدن عکس های قدیمی و سیاه سفید دهه های 40 الی 70 میلادی به شما کمک خواهد کرد. این نوع عکسی رو هر چه بیشتر ببینید و عکس بگیرید تواناییتان بالاتر می رود.
    بسیار ممنون آقای میلانی
    حتما این کار را خواهم کرد.ولی تلاش می کنم عکس رنگی هم بگذارم ولی در بعضی عکس ها تون سیاه سفید حال و هوا دیگری دارد

تشکر کرده
    1581

نام: KAHB.jpg نمایش: 669 اندازه: 168.4 کیلو بایت

بدون شرح

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    شرمنده وحيد جان اگر شما ميخوايد معمولي كار كنيد بحثي نيست . من يكجا رو ميبينم و شما جاي ديگر رو . همه چيز سرجاي خود است. -------- من علاقه و همت اين آدم رو در كارش دوست دارم و كمك ميكنم بهترين باشد نه مقبول ! --------- متاسفانه اين قسمت رو درست متوجه نشديد. دوباره دقت كنيد من در جايگاهي نيستم چيزي رو به شما ياد بدم تا بوده هميشه از شما آموختم. ------- نه وحيد جان متاسفانه حق با خودمه.
    خواهش میکنم ؛ هر چند من متوجه نشدم شما کجا را میبینید ، و متوجه ارتباط بین کمک کردن شما و توصیه لنز نامتعارفی برای این ژانر عکاسی هم نشدم ؛ بگذارید به حساب ضریب هوشی پایین بنده از لطف شما هم سپاسگذارم ، ولی در 99% مواقع من در حال یادگیری هستم. ______________________ پ.ن : هر چقدر جستجو کردم عکاسی که از لنزهای تیلت شیفت برای این سبک عکاسی استفاده کند یا نمونه کارهایی اینچنینی ؛ نیافتم . حالا نظر دوستان در مورد چنین عمق میدانی برای عکاسی خیابانی چیست ؟ (نقل عکس از تاپیک کنترل پرسپکتیو ؟؟)
    Amin Zarif، ashkan 78، M.R.Mir و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

اولین ویژگی در عکاسی خیابانی سرعت عمل است چون فرصت ها و سوژه ها به سرعت در حال تغییر هستند. ویژگی یا لازمه استفاده از لنز تیلت شیفت صبر و حوصله و تغییر صفحه فوکوس برای رسیدن به بهترین عکس است. در استفاده از لنز تیلت شیفت سعی و خطا زیاد پیش میاد و زمانی که ما مشغول تغییرات صفحات لنز هستیم سوژه دیگر در محل نیست. استفاده از لنزهای سریع هم واضح است که برای جدا کردن سوژه و همینطور عکاسی در شرایط نوری غیر قابل پیش بینی است.
    با توجه به اینکه زیاد از موضوع دور نشیم....
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    Amateur، farsad، Javid و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

سلام

نظرات هر سه دوست رو خوندم. بايد خودم دوربين رو بردارم و مواردي رو كه در ذهنمه عملي كنم ببينيم دوستان چه نظري ميدند. در مورد استفاده از لنز تله قانع شدم ولي هرچه فكر ميكنم چرا نميشه تو 200 م.م هم عكس خياباني گرفت ( الزامي در كار نيست ها ) نميفهمم. اما در مورد ديافراگم باز مگر يك لنز وايد با فاصله كانوني معادل 28 يا مثل اون با f2.8 در فواصل چند متري چه عمق ميدان كمي ميتونه ايجاد كنه ؟

پينوشت ( اضافه شده در ويرايش ) : البته اخيرا پست جناب غفاري هم رسيد و در مورد سرعت كار كاملا حق با ايشونه.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Wednesday 19 October 2011 در ساعت 00:38
    FD master

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

اولین ویژگی در عکاسی خیابانی سرعت عمل است چون فرصت ها و سوژه ها به سرعت در حال تغییر هستند. ویژگی یا لازمه استفاده از لنز تیلت شیفت صبر و حوصله و تغییر صفحه فوکوس برای رسیدن به بهترین عکس است. در استفاده از لنز تیلت شیفت سعی و خطا زیاد پیش میاد و زمانی که ما مشغول تغییرات صفحات لنز هستیم سوژه دیگر در محل نیست. استفاده از لنزهای سریع هم واضح است که برای جدا کردن سوژه و همینطور عکاسی در شرایط نوری غیر قابل پیش بینی است.
    منظور بنده هم از مناسب نبودن لنزهای تیلت شیفت به منظور عکاسی خیابانی دقیق همین بود و صد البته فیکس بودن این لنزهاست که محدودیتهای خاص خود را دارد.

تشکر کرده
    1581

سلام

نظرات هر سه دوست رو خوندم. بايد خودم دوربين رو بردارم و مواردي رو كه در ذهنمه عملي كنم ببينيم دوستان چه نظري ميدند. در مورد استفاده از لنز تله قانع شدم ولي هرچه فكر ميكنم چرا نميشه تو 200 م.م هم عكس خياباني گرفت ( الزامي در كار نيست ها ) نميفهمم. اما در مورد ديافراگم باز مگر يك لنز وايد با فاصله كانوني معادل 28 يا مثل اون با f2.8 در فواصل چند متري چه عمق ميدان كمي ميتونه ايجاد كنه ؟

پينوشت ( اضافه شده در ويرايش ) : البته اخيرا پست جناب غفاري هم رسيد و در مورد سرعت كار كاملا حق با ايشونه.
    سلام شاهین جان
    اینکه کسی بگه نمیشه عکس خیابانی با عمق میدان کم گرفت اشتباه است .اما تلاش برای به اثبات رساندن آن بیهوده است
    برای آنکه در دیاف های باز هر چه لنز فوکس سریع داشته باشد بازهم دقت فوکس کم است و در دیاف های باز اندکی خطای فوکس عکس را نابود می کند
    جدا از بحث دقت یا سرعت فوکس اسم این ژانر عکاسی خیابانی است و در آن باید خیابان و آنچه در آن هست را بنمایش بگذاریم و موضوع اصلی خیابان و رخ دادهای روزمره ای است که در گوشه و کنار خیابان رخ می دهد

حال اگر شما امتحان کنید و نتیجه کارا به نمایش بگذارید برای من هم راه گشا می باشد

هراتی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

سلام

درود

موضع شما برام جالبه و هرچه میکنم اصرار شما رو بر موضعی نه چندان استوار متوجه نمیشم!

موضوع سخن دوستان و خصوصا پست آقای غفاری از یک پینوشت ساده بسیار اساسی تره، جناب اکبری در این ژانر سرعت عمل و شکار سوژه حرف اول رو میزنه فارغ از مواردی که شما بهشون اصرار میکنید. خصیصه ی بارز خیابان، جریان و عبوره. شما فرصتی برای سروکله زدن با لنز ندارید!

عمیقا درک کاربرد تیلت شیفت ها (حتی اگر اتوفوکس هم بودن) برای این ژانر عکاسی با توجه به ویژگی ها و شرایط خاصش برای من سنگین و سخته.
    Javid، Herati، M.Mobin و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 6 از 219 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 16 56 106 ... آخرینآخرین