صفحه 115 از 755 نخستنخست ... 15 65 105 111 112 113 114 115 116 117 118 119 125 165 215 615 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

دلباز عزیز ممنون از به اشتراک گذاشتن این پرتره زیبا
    عکس استادانه ویرایش شده است. اما به نظر من چون احتمالاً سوژه را با بک‌‌گراند جدا پروسس کرده‌اید، بالانس رنگ‌ها با هم جور در نمی‌آید. به عبارتی، این رنگ پوست در چنین شرایط نوری و با چنین نور گرمی امکان‌پذیر نیست و این عکس را کمی غیر طبیعی جلوه می‌دهد. البته با یک تغییر اندک و گرم‌تر کردن رنگ پوست، مشکل حل می‌شود.

نکته بعدی گراپ کردن پا از آن محل است که احساس خوبی نمی‌دهد.
    ای کاش سوژه هم حالت خود‌آگاه‌تری می‌گرفت چون این یک پرتره باژست posed محسوب می‌شود.
    اگر هم به پرتره خودمانی تر علاقه داشتید که تکلیف معلوم بود و نیازی به ژست گرفت نبود
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Tuesday 1 July 2008 در ساعت 23:13
    Delbaz، shabab، Behnam_703 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

نه این جور نبودن مال یه موضوع دیگه اس البته فکر میکنم
    والا حقیقتش خورشید از پشت سوژه میتابید و سوژه کاملا ضد نور بود
    من فلاش رو تنظیم کردم و با فلاش عکس برداشتم . اگر روی صورت کمی اور شده به خاطر این موضوع بوده
    اما تاریک شدن پشت سوژه به خاطر سرعت خوبی است که هک هنگام عکاسی با فلاش در اختیارم میذاره. یعنی با فلاش میتونم حتی با سرعت های یک پنجاه هزارم عکس بردارم . منتها بدیش اینه که در این صورت قدرت فلاش حتما روی فول قرار میگیره
    به همین دلیل تونستم از حالت ضد نور دربیارمش ولی صورت یه ذره اور شد

در مورد کراپ حق با شماست . ولی متاسفانه کراپ نبوده و کادر همینجوری بوده و من دقت نکردم
    در مورد ژست هم من خودم خوشم اومد . حالا دیگه نمیدونم چقدر موفق بودم
    ولی مثل اینکه زیاد استقبال نشد با وجود اینکه عکس این رو فکر میکردم
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    ولی مثل اینکه زیاد استقبال نشد با وجود اینکه عکس این رو فکر میکردم
    نه! به هیچ وجه این‌طور نیست.
    پرتره بسیار خوبی است و به خاطر همین دوست داشتم چیزهایی را که به ذهنم رسید بگویم.
    این‌ها چیزی از ارزش این پرتره کم نمی‌کند.
    Delbaz، Behnam_703 و ben163s تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه Mojtaba-N آواتار ها
    تشکر کرده
    337

سلام،

delbaz گرامی این دامین delbaz.pcriot.com را شاتل فیلتر کرده!
    عکس‌هایی که اینجا آپلود می‌کنید قابل رویت برای ما نیست.

موفق باشید
    yasin-m، Minoosepehr، Delbaz و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجتبی ناظمی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

امیدوارم حالا مشکلی نباشه

والا من یه مشکل اساسی دارم و اونم اینکه یه نفر یه سایتی به اسم
    D*e_l b a z.C o m
    درست کرده که قاعدتا فیل شده و حالا من هر سایت یا دامین یا وبلاگی که به اسم خودم میسازم همینطوری فیل میشه. چند بار هم مکاتبه کردم . یه مدت باز میکنن دوباره میبندن

البته این دومین PCri ot فکر میکنم کلا فیلتر شده با همه زیر دامنه هاش
    Amir Mohebi، Mojtaba-N، showan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

امیدوارم حالا مشکلی نباشه
    ياسر عزيز
    سلام
    البته من در حد نظر دادن در خصوص عكاسي پرتره نيستم. ولي چند نكته به نظرم رسيد:
    1- موقعيت قرار گيري سوژه حالت بسيار نامتعادلي را تداعي ميكند. انگار كه سوژه هر لحظه امكان سقوط دارد و به نظر مياد كه عضلات سوژه منقبض است.
    2-كاهش عمق ميدان آنطور كه من ميبينم، به صورت اپتيك نيست و با استفاده از نرم افزار ايجاد شده و در يك مقطع مشخص ناگهان پس زمينه بلر ميشود كه حالت خوش آيندي ندارد.
    3-پز سوژه قاعدتاً در زير مجموعه گ-ل-ا-مور قرار ميگيرد. اما تركيب رنگ لباسها خيلي چنگول پنگول است. ميدانم عكس در پيك نيك گرفته شده و انتظار بيشتري نميتوان داشت ولي عكس گ- ل-ا-مور با كاپشن ورزشي قرمز كه بلوز آبي راه راه از زيرش بيرون اومده باشه يه كم تناقض داره.
    4- به نظر مياد صورت سوژه با استفاده از نرم افزار روشن شده باشه كه هنوز هم رنگ صورت عادي نيست.
    5 دست سوژه كه پشت سرش قرار گرفته شبيه حالت كسي است كه از درد پشت سرش شكايت كنه .كاش دست سوژه داخل موهاش بود.
    6 نظر شخصي من اينه كه اين عكس با كراپ بسته تر زيباتر ميبود. من سوادش رو حقيقتاً ندارم ولي آنچه كه ميبينم كمپوزيسيون طوري است كه حركت نگاه از برند آديداس روي كاپشن شروع ميشه.
    7 حالت به شدت معصومانه سوژه به نظر شخصي من پز سر به زير تري رو ميطلبيد.
    اميدوارم جسارت بنده رو ببخسي ياسر جان
    [IMG]http://i26.*******.com/2zoxj7a.jpg[/IMG]
    الان تو محل كارم و فتو شاپ ندارم. با ACDseeزدم
    Delbaz و ben163s تشکر می‌کنند.
    فرزام

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

والا چی بگم
    از اینکه پا ها روی هم انداخته شده و تعادل فقط روی یک پا بوده کاملا میشه پی برد که اتفاقا سوژه خیلی هم راحت نشسته

در مورد محو پس زمینه اتفاقا حواسم بود و قسمت تیره اصلا محو نشده و هر چه به دورتر میریم حالت محوی افزایش پیدا میکنه . مثلا سبزه زاری که دقیقا در پشت قرار گرفته کمتر محو شده تا مناطق دوردست. اما به هر حال بالاخره بین یک محو شدگی نرمافزاری با محو شدگی حاصل از ویرایش باید تفاوت هایی وجود داشته باشه . از طرفی وقتی عکس کوچک تر میشه این تفاوت ها هم کمتر به چشم میاد

در مورد لباس و رنگ هم باید بگم اصلا پوشش ها و سلیقه ها به این سمت کشیده شده ودیگه از اون لباس های ساده با رنگ های خاکستری یا ساده خبری نیست. بالاخره هر عکس بازتابی از زمان خودش است

نه من واقعا صورت رو روشن تر نکردم

اون دست هم اتفاقا موها رو گرفته . از یک عکاس زپرتی با یک سوژه غیر حرفه ای با یک دوربین کامپکت با فلاش سر خود زیر نور آفتاب بدون هیچ وسیله ای و با یک ویرایش ناشیانه خب نباید بیش از این انتظار داشت. منتها مهم این بود که من خودم از این عکس خوشم اومد . کسی هم که عکس ازش انداختم خیلی راضی بود.

حالا جدا شما نگاهتون از آرم آدیداس شروع میشه :biggrin:. گرچه حذف اون فقط به یک حرکت نیاز داره

در مورد سر به زیری هم باور کن از اون سر به زیر تر دیگه میرفت تو مایه های قوز و قوزبالاقوز

=========================

خب من عکاس نیستم . بارها اینو گفتم . حتی یک ویرایشگر عکس هم نیستم . کار من صرف گرافیکه. کار من طراحی آرم و زدن طرحه . کارم ساخت برنامه است . شاید اتفاقا کمتر پیش بیاد که روزی مثلا بدون Corel یا Flash کار کنم ولی روزها شده که فتوشاپ رو باز نکردم

نمونه آرم های من تو سایت Leanwebtempaltes هست . برای شرکت Freez هم یکی دو نمونه اسکرین سیور ساختم و کلا کارم گرافیک برداری و دو بعدیه
    ولی به هر حال علاقه مندم . به هرچیزی که توش رنگ و تصویر باشه علاقه مندم

این نقد هایی هم که شما میکنید کمترین مزیتش اینه که در عکس بعدی سعی میکنم چنین مسائلی رو رعایت کنم. من واقعا به این عکاسی علاقه مند شدم هیچ وقت فکر نمیکردم به یک هنر اینقدر علاقه مند بشم و روش وقت بذارم . قبلا تو دوران دبیرستان نقاشی میکردم حتی عضو کانون خوشنویسی هستم ولی بعدا رهاش کردم . اما این عکاسی دست از سرم برنمیداره

خدا رو چه دیدی شایدم یه روزی یه دوربین با توانایی های بالاتر گرفتم . شایدم حتی یه آتلیه هم باز کردم ( نخندید خب گفتم شاید ) اونوقت کلی سوال دارم که حتما میپرسم و مطمئنم شما و دوستان دیگه حتما جواب میدید .

ولی تا آن روز باید چنین عکس هایی از من رو تحمل کنید
    خیلی ممنون از جناب محبی - یاسین عزیز و آقای مجتبی ناظمی و شما عکاسباشی عزیز که زحمت کشیدید و وقت گذاشتید و نظر دادید

یعنی جدا عکس های من اینقدر ایراد داره که هربار مخصوصا تو تاپیک پرتره و مخصوصا توی این فروم عکس میذارم تبعات و بحث روش اینقدر کش دار میشه.
    yasin-m، alimha، Farzam53 و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

یعنی جدا عکس های من اینقدر ایراد داره که هربار مخصوصا تو تاپیک پرتره و مخصوصا توی این فروم عکس میذارم تبعات و بحث روش اینقدر کش دار میشه.
    نه یاسر جان. بستگی به انتظارات آدما از یكدیگر دارد. دوستان این فوروم اینقدر عكس عالی از شما دیده اند كه انتظار كار متوسط یا حتا خوب از شما ندارند. حالا اگر جناب امیرخان محبی یه پرتره ی بی نظیر بذارند كه فقط یك سر سوزن ایراد داشته باشه همه راجع به اون ایراد صحبت خواهند كرد چون زیبایی های كار رو از كسانی مثل جناب محبی یا عاشوری نیا و امثالهم طبیعی و بدیهی و وظیفه می دانند .

مثل این می مونه كه سالی 365 روز همسر بنده غذا های خیلی خوشمزه می پزه و لی هیچكس ازش تعریف و تشكر نمی كنه ولی همچین كه من یه املت بپزم بچه ها و همسرم هی تعریف و تشكر می كنند :::big grin:::
    Amir Mohebi، A_Maddah، Delbaz و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

یاسر جان سلام: اتفاقا من برعكس فكر میكنم..... اینطور نیست. بنظرم عكسی كه چیزی برای گفتن داشته باشه بیشتر نفرات رو به سمت نظر دادن میكشونه. من یكی كه از خدام بود یه عكس میذاشتم اینجوری موشكافی میشد. البته خیلی از عكسها هم هست كه نفرات چون همدیگر رو بهتر میشناسند و میدونن عكاس الان از چه تكنیكی استفاده كرده دیگه بحثی تو فاروم نمیشه. شاید ادامه بحث تلفنی باشه( این تجربه را داشتم) اینها رو گفتم كه این تاكید رو داشته باشم. صحبت دوستان الزاما به معنای بد بودن عكس نیست بلكه من احساس میكنم بیشتر بخاطر نكته های بیشتری است كه عكاس در عكس استفاده كرده و دوستان رو ترغیب به بحث میكنه. من یكی كه آرزو داشتم یه عكس میذاشتم. روش بحث میشد.

شاد باشین
    Amir Mohebi، A_Maddah، Delbaz و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

اون دست هم اتفاقا موها رو گرفته . از یک عکاس زپرتی با یک سوژه غیر حرفه ای با یک دوربین کامپکت با فلاش سر خود زیر نور آفتاب بدون هیچ وسیله ای و با یک ویرایش ناشیانه خب نباید بیش از این انتظار داشت. منتها مهم این بود که من خودم از این عکس خوشم اومد . کسی هم که عکس ازش انداختم خیلی راضی بود.

حالا جدا شما نگاهتون از آرم آدیداس شروع میشه :biggrin:. گرچه حذف اون فقط به یک حرکت نیاز داره

در مورد سر به زیری هم باور کن از اون سر به زیر تر دیگه میرفت تو مایه های قوز و قوزبالاقوز

=========================

خب من عکاس نیستم . بارها اینو گفتم . حتی یک ویرایشگر عکس هم نیستم . کار من صرف گرافیکه. کار من طراحی آرم و زدن طرحه . کارم ساخت برنامه است . شاید اتفاقا کمتر پیش بیاد که روزی مثلا بدون Corel یا Flash کار کنم ولی روزها شده که فتوشاپ رو باز نکردم

نمونه آرم های من تو سایت Leanwebtempaltes هست . برای شرکت Freez هم یکی دو نمونه اسکرین سیور ساختم و کلا کارم گرافیک برداری و دو بعدیه
    ولی به هر حال علاقه مندم . به هرچیزی که توش رنگ و تصویر باشه علاقه مندم

این نقد هایی هم که شما میکنید کمترین مزیتش اینه که در عکس بعدی سعی میکنم چنین مسائلی رو رعایت کنم. من واقعا به این عکاسی علاقه مند شدم هیچ وقت فکر نمیکردم به یک هنر اینقدر علاقه مند بشم و روش وقت بذارم . قبلا تو دوران دبیرستان نقاشی میکردم حتی عضو کانون خوشنویسی هستم ولی بعدا رهاش کردم . اما این عکاسی دست از سرم برنمیداره

خدا رو چه دیدی شایدم یه روزی یه دوربین با توانایی های بالاتر گرفتم . شایدم حتی یه آتلیه هم باز کردم ( نخندید خب گفتم شاید ) اونوقت کلی سوال دارم که حتما میپرسم و مطمئنم شما و دوستان دیگه حتما جواب میدید .

ولی تا آن روز باید چنین عکس هایی از من رو تحمل کنید
    خیلی ممنون از جناب محبی - یاسین عزیز و آقای مجتبی ناظمی و شما عکاسباشی عزیز که زحمت کشیدید و وقت گذاشتید و نظر دادید

سلام
    یاسر عزیز
    اولاَ من عذر میخوام اگه باعث تكدر خاطر دوست خوبی چون شماشدم.
    قصدم محكوم یا تخطئه كردن عكس شما نبود. فقط حیفم اومد در خصوص این عكس این مطالب رو نگم. البته همونطور كه گفتم من در حد اظهار نظر در خصوص عكس پرتره نیستم اینهائی هم كه گفتم از دیدگاه یه بیننده است.
    یاسر عزیز ما شما روبه عنوان یه متخصص فتو شاپو پروسس و روتوش و یه عكاس خیلی خوب میشناسیم.خود من بسیاری چیزها از شما آموختم كه هنوز هم سوالات مبتدی من و جوابهای پخته و مفصل مشا در فروم هست.
    ما هم عكاس حرفه ای نیستیم و شغل اول بسیاری از ما چیز دیگری است، مثلاَ من و آقای فرهاد مهندس عمران هستیم. آقای روشن پاتولوژیست هستندو اسد عزیز دبیر آموزش و پرورشه ، امیر خان محبی مهندس برقه، هادی عزیز مهندس كامپیوتره (مثل خودت!).
    ما از عكسهای شما لذت میبریم. اگر عكسی نیاز به تحمل داشته باشه مسلماَ عكسهائی مثل عكسهای منه.
    علت بحث دار شدن عكسهای شما مطرح بودن شما در فرومه و اینكه دوستان میخوان با به چالش كشیدن شما بیشتر بیاموزند.
    موضوع رو ادامه نمیدم. تا تو عزیز رو بیشتر درگیر این موضوع نكنم.
    دوستت داریم یاسر جان
    Delbaz و ben163s تشکر می‌کنند.
    فرزام