صفحه 105 از 755 نخستنخست ... 5 55 95 101 102 103 104 105 106 107 108 109 115 155 205 605 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

[IMG]http://www.*******.ws/files/2ctic18kwlsbl6tmikf2.jpg[/IMG]
    Amir Mohebi، Nader Kohansal، A_Maddah و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

[IMG]http://www.*******.ws/files/k9i3478fn2fk04ye600a.jpg[/IMG]
    nmroshan، Amir Mohebi، Nader Kohansal و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

دقيقه ها با فرشته هاي خدا حرف ميزنم تا احساسشونو از چشماي قشنگشون بيرون بكشم
    canon 17-55
    55 mm
    F/8
    1/160 S
    ISO 100
    [IMG]http://i28.*******.com/2qs6hqu.jpg[/IMG]
    nmroshan، Amir Mohebi، Amirabbass و 40 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سعید نقشبندی

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

علی جان عکس پست آخرت خیلی زیبا شده ، تبریک میگم .
    سعید جان عکست خیلی زیباست ، مخصوصاً اینکه رتوش اضافی نداره و همه ریزه کاریهای صورت این فرشته رو میشه دید
    showan، Ali Shaterian و ben163s تشکر می‌کنند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

ببخشید که دیر به دیر می‌نویسم.
    پست 1028: امیرخان گلابی‌گل، مدتی است عکس قبلی شما (پست 1021 و خیلی از عکس‌های دیگر اعضای فورم – از جمله عکس دختر جناب فرهاد عزیز در تاپیک لطفاً نظر ...) برایم قابل رویت نیست.
    شاید کسی پایش را روی سیم اینترنتم گذاشته است. و الا با کمال میل عکستان را ویرایش می‌کردم.

پست 1029: ما از دیدن باران خسته نمی‌شویم (چون باران رو دونفری می‌بینیم) عجب عکس خوش رنگ و لعابی شده و عجب چشم‌ها قشنگ و درخشان افتاده. شما چشم‌گراف! خوبی هستید امیرخان.

پست 1033: اسدجان پا تو کفش عیسی‌صحابه کردی؟ ادیت و نوع کار شبیه عکس‌های عیسی درآمده که جایش این روزها خالیست.

پست 1034: آقای شاطریان: این عکس دختر زیبای شما از سری‌های قبلی بسیار بهتر و خوش پردازش‌تر‍! در اومده. تنها نکته سایه موهای سوژه است که روی صورتش افتاده (نورتون خیلی بالا بوده)

پست 1035: هرات‌ جان، توصیه‌های فنی کاوه عزیز بسیار دقیق و ارزشمند هستند. و چیزی برای اضافه شدن به آن‌ها ندارم. فقط یک عرض کوچک:‌اگر از فاصله کانونی کم، استفاده مناسب کنید می‌توانید حتی پرتره را واید هم بگیرید.

مثلاً چهار سال پیش با دوربین مینولتا 7i پرتره‌ای از سوژه گیتار به دست گرفتم با هدف نمایش و قدرت‌نمایی گیتار و اهمیت آن برای سوژه و درمقابل سوژه. یعنی پرتره را 28 مم (معادل 35 میلی متری) گرفتم (واید‌ترین حالتی که دوربین داشت) و دسته گیتار با دیستورشن زیاد هم‌اندازه سر سوژه شد (که قصد بنده هم دقیقاً همین بود).

البته ادیت و کیفیت آن‌چنان که باید نیست و فقط برای عرض این مطلب است که گاه می‌تواند پرتره با لنز واید هم گرفته شود (زندگی پروسسی من به دو نیم تقسیم شده است، قبل از آشنایی با نعما روشن و بعد از آشنایی با ایشان! این عکس هم مربوط به قبل از انقلاب فرهنگی! عکاسی من است)

پست 1037: عجب پرتره لطیف و نابی است. عالیست که این پرتره لطیف را با شارپنس زیاد ناهموار نکرده‌اید. لذت بردم. ممنون.

پست 1041: آقای شاطریان، دو سه روزی بود که عکس‌ها را دیده بودم و می‌خواستم برایتان بنویسم که: گرچه احتمالاً سوژه (دوست کاوه‌جان است دیگر؟) آدم با شرم و لطیفی است، اما با توجه به تیپش، این پوز خیلی مناسبش نیست و برای خانم‌های محترم بیش‌تر کار می‌کند.
    اما امروز که تاپیک را دیدم متوجه پست 1042 شما شدم و با خودم زمزمه کردم که کار شما از فکر فعلی من من جلوتر بوده است. خیلی پرتره خوبی درآمده. به نظر من شاید بهتر بود سوژه در قسمت راست کادر باشد نه در قسمت چپ آن. اما این از ارزش کار شما اصلاً کم نمی‌کند.

پست 1043:
    سعیدجان این همه فرشته از کجا میاری؟
    عکس عالیست و چیزی برای گفتن ندارم. فقط چرا اینقدر شارپش کردی؟

در آخر از تک‌تک دوستان به این خاطر که لطف می کنند و کارهای ارزشمند خودشون رو این‌جا به اشتراک می‌گذارند، تشکر ویژه می‌کنم.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Thursday 8 May 2008 در ساعت 21:40
    nmroshan، Nader Kohansal، Saeed61 و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

جناب محبی عزیز شما خیلی محبت دارید شرمنده می کنید.
    اما در باب آپلود نشدن عکس ها من خودم هم همین مشکل رو بعضی وقتها دارم ، اکثراً من عکس ها رو در tynipic آپلود می کنم اما چند تایی رو هم در iranupload گذاشتم ، بعضی وقتها بدون فیلتر شکن نمیشه عکس ها رو دید.
    دوستان آیا سایت مناسبتری رو میشناسند که مشکل فیلتر هم نداشته باشه ؟
    ben163s تشکر می‌کند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

ممنون از جناب محبی که همیشه از توصیه ها و نظراتشان استفاده می کنیم و بسیار لذت می بریم.

بسیار نکات ارزشمندی را تذکر دادند.سپاس...

و پی نوشت..

سوژه عکس شماره 1041 برادرم کارون است... از من خیلی خوش تیپ تره و زیاد شبیه من نیست اما دادش کوچکم کارون است و بسیار دوستش دارم...
    Amir Mohebi، Nader Kohansal، A_Maddah و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام

آقا اجازه بچه ها منو زدن (یادش بخیر دوران دبستان)

Nader Kohansal، Simaei، infinity و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

اسد خان سلام: یک فرقی بین سیاه سفید کردن شما و یک عکس سیاه سفید از آقای شاطریان هست. من یک سوال دارم. آیا اصولی بر این سبک سیاه سفید کردن رعایت آن الزام است.؟یا بسته به سلیقه و تشخیص ویرایش گر این سبک سیاه سفید کردن عکس میتواند متغیر باشد؟ اینگونه بگویم اگر عکس آقای شاطریان را به شما بدهند همانگونه سیاه و سفید میکنید که این عکس پست قبلتان را ویرایش کردید؟ یا حریمی برای نور پردازی ها استوودیو رعایت میکنید؟ و اصولا چقدر قدرت مانور برای یک عکاس پرتره در سیاه و سفید کردن یک عکس هست؟ پیشاپیش از جوابی که میدهید ممنون

پ.ن من در عکس هایی که از انسانها میگیرم چون احساس میکنم باید حسی رو هم به تصویر بکشونم. دقت رو این موضوع تقریبا واسم یک معضل شده. دوست دارم هر کاری میکنم چهره حاوی حسی هم باشه. واسه همین بعضی مواقع عکس از حالت نرمال که به چشم دیده میشه خارج میشه.......

ممنون
    A_Maddah و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    جناب قشقایی عزیز بین سیاه و سفید کردن من با علی جان تفاوت است بخاطر اینکه اون عکس اتلیه ای است و این outdoor است .من از این سبک سیاه و سفید کردن برای بعضی از پرتره ها استفاده می کنم .احساس می کنم برای پرتره های بومی خوب جواب می ده .این سبک سیاه و سفید را من برای عکس های اتلیه ای ام استفاده نمی کنم .
    اما مقدار کنتراست هم می شه گفت سلیقه ای است .بعضی در عکس های سیاه و سفید از کنتراست کم استفاده می کنند . ولی من کنتراست نسبتا بالا را دوست دارم . شاید در بعضی از سیاه و سفید هایم هم کنتراست را کم کنم بستگی داره که چه جوری به دلم بنشینه . راستش از عکس های سیاه و سفید بیشتر از رنگی خوشم می آید .
    اما در خصوص این سبک سیاه و سفید کردن باید بگم که بله .باید اصولی را رعایت کنی .
    اگر عکس پست 1041 علی جان را به من بدهند این گونه که عکس پست قبلی را ویرایش کردم انرا سیاه و سفید نمی کنم . دلیل را هم گفتم .
    من عقیده دارم جوهره هنر آزادی است .به نظر من عکاس برای رسیدن به عکس مورد نظرش می تواند هر مانوری را در گرفتن عکس و ویرایش روی عکس . انجام بدهد .اما نباید به عکس لطمه وارد شود .به عبارتی همون خط قرمز در ویرایش . گاهی به عمد یک عکس را در سیاه و سفید اور می کنم . اما باید توجه داشته باشم به خود سوژه و ارائه حس لطمه وارد نکنه . نمی دونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه .
    اگر روی عکس ویرایشی انجام دهم که عکس حاصله از واقعیت شکل سوژه دور بشه عکس را پاک می کنم و مجددا انرا ویرایش می کنم .
    در نور پردازی استو دیو هم من اکثر مواقع سعی می کنم که اصول نور پردازی رو رعایت کنم .گرچه احساس می کنم با ساده ترین چیدمان نور ها در استودیو هم می توان عکس خوبی گرفت و نیاز نیست نور پردازی و چیدمان نور ها رو پیچیده کرد .
    چقدر حرف زدم فکر کنم افشین جان از سئوالت پشیمان شدی !!!!!!!:biggrin:
    یا حق
    Ali Shaterian، farhad44، DELL و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح