صفحه 14 از 755 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 64 114 514 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه ashtiani_ali آواتار ها
    تشکر کرده
    93

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

ممنون جناب آشوري نيا كه تو اين چند وقته كلي از تاپيك هارو واقعا متحول كرديد.
    اما 1سئوال...
    گفته بوديد:

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها

مثلا نگاه سوژه در عکس دوم کاملا اشتباه است .
    ميشه بگيد چرا!؟ يا اگر قبلا صحبت شده در اين باره لينك بديد!
    ممنون مي شم.
    ben163s تشکر می‌کند.
    علي آشتياني عراقي

mies van der rohe
    less is more

كاربر همراه paya آواتار ها
    تشکر کرده
    514

جناب عاشوری نیا، عکس هایی که گذاشتین تو یه مساله مشترک هستند (علاوه بر عمق میدان کم !) و اونم اینکه تمام فریم های سمت چپ از بالا تا پایین نفس گیرن .

به نظر من بهترین عکسها دومین سری از بالا هستن .
    و یه نکته دیگه اینکه اگه منبع این عکسهای زیبا رو هم معرفی کنین به نظرم خیلی میتونه برای عکس دیدن و آموزش بیشتر کاربردی باشه .

و اگه امکانش هست، در مورد اون 2 لنز عزیز هم راهنمایی کنید که قیمتشون چنده ؟ ( مخصوصا AF DC-Nikkor 105mm f/2D )
    ben163s تشکر می‌کند.
    پیام اکبری
    my Photos

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

ميشه بگيد چرا!؟
    چشمی که سمت راست عکس قرار دارد کمی زیاد سفید است و چشم سمت چپ در عکس هم کمی دور به نظر میرسه....
    بطور ساده بگم... مدل در این عکس کمی متمایل به سمت راست خودش رو نگاه میکنه... در حالی که بهتر بود مستقیم تر نگاه میکرد تا از سفیدی چشم کاسته میشد.

در عکس دوم ، فلاش به سقف خورده یا سیستم دیگری استفاده شده ؟

در عکس دوم تکنیک ظریف وجود داره....
    از تله 200 استفاده شده. فلاش مستقیم. ایزوی پایین.
    همه این عوامل باعث شده که سایه سر سوژه بک گراند سیاه رنگ و غلیظی رو ایجاد کنه که در واقع وجود نداره و پس زمینه همون پله هست که در عکس سوم میبینید.

در عکس سوم فلاش به سقف خورده و البته همراه با پخش کن نور و کارت کوچکی که فلاشهای نیکون داره هم بالا بود.
    ویرایش توسط Arash : Thursday 9 November 2006 در ساعت 10:54
    ben163s تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

آرش جان متاسفانه بنده عكس هاي پست هاي شما رو نمي بينم.اگر امكان داشت فكري بفرماييد.بخصوص كه جنابعالي در متن ها براي آموزش به عكس ها ارجاع مي هيد، و بنده هيچي دست گيرم نمي شه...
    هرچند كه ميدونم خواسته ي وقت گيريه و حوصله لازم....
    obsidiyan و ben163s تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه towfigh آواتار ها
    تشکر کرده
    1085

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    سلام....

آرش جان متاسفانه بنده عكس هاي پست هاي شما رو نمي بينم.اگر امكان داشت فكري بفرماييد.بخصوص كه جنابعالي در متن ها براي آموزش به عكس ها ارجاع مي هيد، و بنده هيچي دست گيرم نمي شه...
    چند تا پست قبل تر هست دوست عزیز
    ben163s تشکر می‌کند.
    محمد علی توفیق

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    27

جناب هاشمی!
    نمیدانم باعث خوشحالی شما خواهم شد و یا ناراحتی!
    اما قول میدم که کپی ایده عکسی که در فروم گذاشته اید رو اجرا خواهم کرد!
    بسیار جذاب بود!
    اين خيلي عجيبه كه اون دختر خردسال اين ايده رو به آقاي هاشمي داده ! واقعاً دو نفر در دونقطه مختلف دنيا يه ايده مشترك !؟
    http://www.pbase.com/mike_curtis/image/39686343

بيشتر عكسهايي كه عكاسان مبتدي و آماتور ( مثل بنده ) مي گيرند بيشتر جنبه تجربه اندوزي و آزمون و خطا و پيروي و يا تقليد از عكاسان مشهور را دارند و از اين رو معمولاً بار هنري زيادي ندارند . ولي اين تمرينات لازمه پيشرفت در هر علم ، دانش و هنري است . همانطور كه يك شاعر خوب بايد ابتدا مطالعات زيادي در سبكهاي مختلف ادبي و تاريخ ادبيات و غيره داشته باشد و چندين بيت شعر را حفظ كند تا كم كم بتواند شعرهاي خوبي بگويد .

بنا بر اين من هم از اساتيد محترم و محترمه خواهش مي كنم عكسهاي بيشتري را نقد كنند تا باعث پيشرفت همه دوستان شود .
    ben163s تشکر می‌کند.
    Canon 350D + EF-S 18-55 mm Lens Kit + Sigma 17-70 mm
    ‌‌‌‌‌‌‌‌Pentax P30 + Pentax 28-80 mm‌‌‌‌‌

تشکر کرده
    4010

در عکس دوم ، فلاش به سقف خورده یا سیستم دیگری استفاده شده ؟
    جناب سوکی منو به اشتباه انداختید....
    در عکس دوم فلاش مستقیم استفاده شده با همون توضیحی که دادم.... عکس سوم فلاش به سقف خورده.

پست قبلی خودم رو هم ادیت میکنم.
    ben163s تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

amirsooki
    Guest

جناب سوکی منو به اشتباه انداختید....
    در عکس دوم فلاش مستقیم استفاده شده با همون توضیحی که دادم.... عکس سوم فلاش به سقف خورده.

پست قبلی خودم رو هم ادیت میکنم.
    ما هر دو درست میگیم ، من تو پستم جمله شما رو نقل قول کردم " مثلا این دو عکس ... " و منظورم عکس دوم و سوم بوده که بین این دو تا ، عکس دوم ( همون عکس سوم ) منظورم بوده .
    به هر حال ببخشید .
    ویرایش توسط amirsooki : Thursday 9 November 2006 در ساعت 22:18
    ben163s تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4010

سلام....

اشکال از هوست من نیست... بلکه از فیلترینگ است!
    در برخی جاها که البته داره تبدیل میشه به خیلی جاها! کسوف فیلتر شده.
    دوستان در صورت لزوم میتونن از آدرس www.khosoof.com استفاده کنن. اشکالاتی داره ولی کار میکنه... آدرس عکسهارو هم اگر به خسوف تبدیل کنن قابل دیدن خواهد بود.(البته بسیاری جاها خسوف هم فیلتر شده.)
    فعلا هیچ قصدی برای تغییر دامین سایت ندارم.... کسوف رنک 6 گوگل داره که کمتر سایت ایرانی رنک 6 پیدا کرده.
    و با وجودی که در بسیاری جاها فیلتر شده بیشتر از هزار بیننده روزانه.
    حق خودم میدونم که عکسها رو با اسم خودم روی سایت خودم منتشر کنم. عکسهای کسوف نه از اتاق خواب کسی گرفته شده و نه آموزش ساخت مواد منفجره و تروریستی میدهد!

گمان میکنم اگر محتوی ارزشمندی در آن وجود داشته باشد فیلترینگ مانع از دیدن محتوی آن نیست.
    اینترنت برای کشوری مانند ایران قابل فیلتر کردن نیست.
    افرادی که نیاز به دریافت و ارسال آزادانه اطلاعات دارند این کار را آزادانه انجام میدهند! و تاسف میخورند که پول نفت کشور به جیب کشورهایی مانند آمریکا و چین سرازیر میشود برای نصب قفسی سوراخ سوراخ به نام فیلتر! بر روی آسمان اینترنت.
    ben163s تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر جديد bhs2 آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سلام.

نقل قول نوشته اصلی توسط Heydari نمایش پست ها
    اين خيلي عجيبه كه اون دختر خردسال اين ايده رو به آقاي هاشمي داده ! واقعاً دو نفر در دونقطه مختلف دنيا يه ايده مشترك !؟
    http://www.pbase.com/mike_curtis/image/39686343

بيشتر عكسهايي كه عكاسان مبتدي و آماتور ( مثل بنده ) مي گيرند بيشتر جنبه تجربه اندوزي و آزمون و خطا و پيروي و يا تقليد از عكاسان مشهور را دارند و از اين رو معمولاً بار هنري زيادي ندارند . ولي اين تمرينات لازمه پيشرفت در هر علم ، دانش و هنري است . همانطور كه يك شاعر خوب بايد ابتدا مطالعات زيادي در سبكهاي مختلف ادبي و تاريخ ادبيات و غيره داشته باشد و چندين بيت شعر را حفظ كند تا كم كم بتواند شعرهاي خوبي بگويد .

بنا بر اين من هم از اساتيد محترم و محترمه خواهش مي كنم عكسهاي بيشتري را نقد كنند تا باعث پيشرفت همه دوستان شود .
    مرسي كه اينقدر به عكس من و سوژه اون اهميت دادين و به خاطرش رفتين تو اينترنت و كلي گشتين و يك عكسي مثل اون پيدا كردين و گذاشتين اينجا. ولي چند تا نكته:

1. آيا اگر عكسي مانند عكس يك نفر ديگه رو جايي ديديم، ميشه گفت كه اين از اون تقليد كرده؟؟!!
    اين سوژه رو واقعا اون دختر (دختر داييم) به من داد. گفت من ميچرخم تو ازم عكس بگير. منم گرفتم. لزومي هم
    براي دروغ گفتن نمي بينم!!

2.شما اگه به پست شماره 369 من در قسمت تفسير مفهومي نگاهي بندازين، ميبينين كه عكسهايي كه از
    جاي ديگر ميارم و كار من نيست رو اول ذكر ميكنم.

3. تا حالا هيچ عكسي رو نديدين كه از يك مكان ولي توسط دو عكاس متفاوت گرفته شده باشه؟؟ (مثلا تخت جمشيد)
    آيا نكته مهميه؟؟ نه! مهم عكسه و ديد عكاس، همين.

4. من كه اين سوژه واقعا كار خودم بود، ولي كلا سعي كنيم تو زندگي اگه از كسي اشكالي ديديم، اول دقيق فكر كنيم بعد بريم بهش گير بديم. اين طوري براي خودمون هم بهتره.
    ben163s تشکر می‌کند.
    B. Hashemi

Canon Powershot S2 IS

Titanium Tripod

صفحه 14 از 755 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 64 114 514 ... آخرینآخرین