صفحه 157 از 755 نخستنخست ... 57 107 147 153 154 155 156 157 158 159 160 161 167 207 257 657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,561 تا 1,570 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها

اينجا يک فرهنگ خوب حاکم هست که خيلی ازش لذت ميبرم و دارم سعی ميکنم خودم هم از اين فرهنگ تو زندگی استفاده کنم .اون فرهنگ لذت بردن از داشته ها است !!
    مثلاً عکاسی رو ميبينيد که با داشتن يک 350d و لنز کيت داره عکاسی مد ميکنه و از داشتنش خوشحال است در حال اي که بيشتر ما (البته بلا نسبت دوستان) به دوربين و تجهيزت به چشم وسيله اي برای تفريح نگاه ميکنيم و به محض خريد وسيله اي جديد به جای لذت بردن از اون استفاده به بهترين نحو ممکن به فکر خريد اسباب بازی بعدی ميافتييم. خود من اگه جلوی وسوسه هام رو نگرفته بودم الان تو استديو کلی خرت پرت داشتم که بجز از دست رفتن پول چيز ديگه اي برام نداشت .البته نگفته نماند با تجهيزات حرفه اي به شدت موافقم به شرط اينکه بتونيد پول خودش رو از تو خودش در بياريد .

با درود

ضمن اینکه با فرمایشات شما موافق هستم ، با احترام باید عرض کنم که این موضوع به دیدگاها و احساس رضایت داشتن بستگی دارد. خارج از موضوع عکاسی ...مهمترین چیز در زندگی انسانها داشتن احساس رضایت است شخصی خوشبختی را در تحصیلات میبینید و با گرفتن PHD احساس رضایت میکند ، شخصی هم با داشتن یک کلکسیون ماشین و شخصی هم طبق مثال شما با یک 350ِD .

البته باز هم بستگی دارد که به این موضوع به دید حرفه ای نگاه کنیم یا به دید یک علاقه مند و عاشق عکاسی. من خیلی به عکاسی علاقه مندم (چیزی که بلد نسیتم فقط علاقه دارم) برای همیشگی بودن این علاقه هم تصمیم گرفتم که هر چقدر هم که در این موضوع پیشرفت کنم ابدا سعی نمیکنم این کار را به صورت تجاری انجام بدم
    با احترام به همه حرفه ای ها که شغلشان هم اکنون عکاسی است. من یکبار چنین تجربه ای داشته ام. این که موضوع مورد علاقه و عشق و دل مشغولی ادم بخواد تبدیل به شغل بشه ماهیتش عوض میشه خیلی فرق میکنه که کاری رو به عنوان علاقه شخصی انجام بدیم یا به عنوان کار مجبور باشیم یک پروژه رو آماده کنیم. اون جوری تمام زیباییهاش تبدیل به خستگی ها میشود( برای من که اینگونه بوده)

من خیلی به موسیقی علاقه داشتم(پروگرسیو راک) اما متاسفانه از موقعی برام تبدیل به تجارت شد ، ( آهنگسازی و بستن البوم برای دیگران) تمام بار هنریش رو برام از دست داد شدیدا برام خسته کننده شد.

این کار رو هیچ گاه با عکاسی نخواهم کرد ، و ترجیح میدهم این ضمینه علاقه ای که دارم دست نخورده باقی بماند و به خاطر علاقم ممکنه دست به خرید هایی هم بزنم که یک حرفه ای بخواد فکر کنه که در صورت خرید چنین ابزاری تاثیری روی در آمد بیشتر میگذاره یا خیر.

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم. که همون بی اشکال بودن خرید های دوستان است که ممکنه توجیه اقتصادی و بیزنسی نداشته باشه.

و فرهنگ خوب اونجا اینه که از اکنون و لحظه لحظه زندگیشون استفاده میکنن حال با هر وسیله ای اما احساس قدم گذاشتن در تجریبات جدید رو هم از خودشون صلب نمیکنند. به عبارتی از ناشناخته استقبال میکنند هر چند که ممکنه توش نمره C بدست بیاورند اما به تکرار مجدود چیزی هایی که توش بارها نمره A گرفتند دست نمیزنند.

ببخشید که کمی آف تاپیک شد
    موفق باشید
    انوش
    NASSIRI4080، rezakh، mreza1001 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

ممنون دوست عزيز ولی من چند سالی هست که عکاسی رو به عنوان تنها کاری که از زمان تولد به راستی دوست داشتم ادامه ميدم و اين کار اصلی من هست .اما در مورد نظر شما من فکر ميکنم تا عشق و علاقه قلبی تو کاری نباشه نميتونيد تو اون کار پيشترفت کنيد .تفريح من زمانی هات که عکاسی ميکنم و در حالي که اون موقع بايد کار کنم در حقيقت تفريح ميکنم .اين معجزه عشق به کار هست .
    mreza1001، Anoosh-Em و ben163s تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

دوستان نظرشون در ارتباط با ویرایش و سایر نکات این عکس چیست ؟
    سلام

شدت و زاویه نور ها رو درست تنظیم نکردید. روی هر دو گونه هایلایت بوجود آمده و بکگراندی که انتخاب کردید هم هایلایت داره کلا با سوزه قاطی میشه و چشم رو آزار میده.

تو ویرایش هم نور زیاد داید و هایلایت ها اور شده . تو جداسازی سوژه هم خیلی بی دقت کار کردید تو این سایز هم موها تو ذوق میزنه.

شرمنده همش شد ایراد گرفتن

سایه روشن ها رو اگر جدا نگاه کنیم به نظر من طیفشون بد نیست حالت سوژه هم میشه گفت مناسبه.
    rodentia، 2ch.blogfa و ben163s تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

جناب بني اسدي عزيز

من معمولا سعي مي كنم خيلي راجع به عكسها اظهار نظر نكنم ( مار گزيده ام ! ) و صرفا با تشكر از عكسهايي كه خوشم مياد نظرمو بگم ولي گاهي هم فكر مي كنم گفتن بعضي موارد عام شايد به دوستان تازه كار بتونه كمكي بكنه.

مهمترين چيزي كه راجع به عكس شما به نظرم رسيد Pose اي است كه به سوژه گفته ايد بگيرد. بعضي پز ها مخصوص بانوان است و اين Pose ( نحوه ي نگاه و زاويه ي سر و گردن و ... ) از آن جمله است.سعي كنيد براي عكس هاي بانوان و آقايان پز هاي جداگانه اي استفاده كنيد.

مطلب بعدي پس زمينه و نحوه ي جدا كردن سوژه از آن است كه خوب در نيامده و دست آخر هم نوشته ي زير كار است كه همه ي اينها روي هم رفته كار را خيلي بازاري ( از استفاده از اين عبارت عذر مي خوام) كرده.

منتظر كارهاي بعديتان هستيم
    Simaei، A_Maddah، yasin-m و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط 2ch.blogfa نمایش پست ها
    دوستان نظرشون در ارتباط با ویرایش و سایر نکات این عکس چیست ؟

]

ممنون :)
    سلام دوست عزیز
    اولین مشکل عکس شما کادر بندی است .کادر مناسبی انتخاب نکرده اید.مشکلش هم اگر به یقه سوژه نگاه می کردید متوجه می شدید سوژه بطرف سمت راست کادر حرکت کرده است ودر محل مناسب کادر قرار نگرفته است .,طوری که در سمت چپ عکس یقه کامل است و سمت راست عکس یقه ناقص شده کاش طوری کادر بندی می کردید گه هر دویقه کامل در عکس دیده می شد.دوم اوراکسپوز شدن جاهای سفید رنگ لباس سوژه.
    سوم رنگ نا مناسب مو ها که احتمالا ناشی از وایت بالانس اشتباه است .(موها آبی شده است )بماند جدا سازی موها از بگراند هم جندان مناسب نیست .
    چهارم موضوع اصلی,صورت سوژه و نور تابید ه شده .
    پوست سوژه دارای رنگ نامناسبی شده است .چنانچه که می بینی در ناحیه پیشانی قرمز ی زیادی دیده می شود ونور زیادی تابیده شده است ودر قسمت ریشها و گلو سبزی زیادی دیده می شود که کلا رنگ پوست را نامناسب جلوه می دهد.در قسمت چشم خانه هم نور به اندازه کافی نرسیده است.در کل هر دو چشم در قسمت بالای پلک سایه ناخوشایندی قرار دارد که پلک بالای هر دو چشم و پایین ابرو را بهم چسبانده است و مختصات تصویری را ازبین برده است این در صورتی است که شما عکس روشنی از سوژه ثبت نمود ه اید .
    در نور پردازی سوژه گرچه شما ازاد هستید اما اگر هدف اضافه کردن زیبایی به پرتره بوده است در این کار هم موفق نبوده اید.
    زاویه دوربین .برای عکاسی از سوژه زاویه مناسبی برای دوربین انتخاب نکرده اید .بهتر بود برای این عکس شما زاویه بین 20 تا45 درجه (بسته به حالت سوژه)نسبت به محور افقی که بین دوربین و نوک بینی سوژه تشکیل می شود انتخاب میکردید.
    در آخر هم بک نامناسب است که با ز هم سلیقه ای است
    اما به نظر من بکی که اینقدر روشنی داشته باشد بیشتر چشم را بسوی خودش می گرداند تا اینکه چشم را بسوی سوژه سوق دهد.به نظرم بک ها باید زیبایی خاصی به نمای کلی عکس بدهند ولی فکر کنم بک انتخابی شما به این مورد هم کمکی نکرده است .
    انشالله که شما دوست عزیز از ایراد گیریهای من نگران نشوید قصدم کمک کردن به یک دوست بوده .
    پ ن .تواین مدتی که رفتم صبحانه بخورم و بیام دو پست ارسال شد که من نخوانده بودمشون و من پستم را ارسال کردم ببخشید بابت حرف های تکراری
    پایدار باشید
    یا حق
    Amir Mohebi، rezakh، Simaei و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر آشنا 2ch.blogfa آواتار ها
    تشکر کرده
    138

ممنون از همه دوستان عزیزم

بخصوص آقایان مداح و فرهاد خان عزیز

تمام نکاتی رو که گفتید خوب و آموزنده بود ، البته عکس قبل بیشتر یک اسنپ شات ادیت شده بود تا عکس پرتره حرفه ای چون فقط با نور روز گرفتم و بک هم اونقدر بهم ریخته بود که مجبور شدم سوژه رو جدا کنم و روی یک بک دیگه بیندازم ،

راستی برای ترمیم مو کسی پیشنهادی نداشت ؟
    باز هم ممنون
    A_Maddah، farhad44 و ben163s تشکر می‌کنند.
    gear : look & feel
    MY DSLR GEAR : NIKON D90kit 18-105 VR + NIkkor85mmF/1.8

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

Halalzadeh، ghanbar، Amir Abdolpanah و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

آقای memar220 این عکس توسط خود شما گرفته شده؟
    ben163s تشکر می‌کند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر جديد
    تشکر کرده
    21

با سلام
    بله این عکس در میدان مرکزی در شهر وین گرفته شده. یکی از مراکز اصلی توریستی این شهر تقریبا در این میدان کسی رو بدون دوربین نمی بینید.
    Amir Mohebi، Saeed.gh.sh، ghanbar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

نمی دونم این عکس هم تو این دسته بندی قرار میگیره یا نه؟
    Ali Shaterian، Navid Sadat، ghanbar و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG