صفحه 281 از 755 نخستنخست ... 181 231 271 277 278 279 280 281 282 283 284 285 291 331 381 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,801 تا 2,810 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه S.M.Noorbakhsh آواتار ها
    تشکر کرده
    5438

اطراف اصل ویگنت نرم افزاری ایجاد نشده.نور پشت سوژه هم با فلاش هست.
    خوب پس با این حساب در نورپردازی موفق عمل نکردید. نور بالاتنه زیاده و نور پایین تنه کمه. حتی رنگ بالاتنه و پایین تنه با هم فرق میکنه.

والا با مانیتور من خیلی اور اکسپوز نسیت. فکر کنم کالیبره باشه مانیتورم.
    یه فکری به حال کالیبره کردن مانیتورتون بکنید چون گردن و قسمت هایی از صورت کاملا اور اکسپوزه و این با Eyedropper tool قابل بررسیه.

منظورتون از لکه چی هست ؟ متوجه نشدم؟
    خط های کوچک سفیدی که در سراسر تصویر هست و مثل ذرات کاه میمونه؟
    ben163s تشکر می‌کند.
    سید میثم نوربخش

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

خط های کوچک سفیدی که در سراسر تصویر هست و مثل ذرات کاه میمونه؟
    با براش هست.
    این رو هم اضافه کنم که رنگ پی زمینه در اصل خاکستری بوده و در ادیت به این رنگ در آمده
    mreza1001 و ben163s تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

از نظر کادر مراقب نقاط مرزی باشید. الان پایین کادر با سر انگشتان تلاقی کرده در حالی که بالای کادر فضای اضافه دارد .می تونستید (و باید) کادر رو پایین تر می بستید. تقریباً 4 انگشت پایین تر محل بهتری هم برای قطع ران پا است.

از نظر زاویه نور پردازی نوری که در سمت راست قرار داشته باید کمی بالاتر میرفت تا وضعیت سایه بینی روی گونه چپ بهتر میشد از طرفی ایجاد کمی سایه زیر گردن باعث ایجاد بعد و پیوستگی بیشتر سر بابدن می شود و چانه از این حالت مجرد خارج می شود.

از نظر فلاشمتری سمت راست سوژه از دید ما (سمت چپ خودش) اور اکسپوز شده نور سمت چپ مناسب است که من حدس میزنم نور بازتابی از جانب رفلکتور و یا دیوار باشد. اگر فلاش است مناسب تنظیم شده و میتونه به عنوان الگویی برای نور پردازی های آتی شما باشه (از نظر فاصله رفلکتور و یا شدت نور فلاش) ولی اگر نور بازتابی از رفلکتور یا دیوار و . . . است مناسب بودن شدتش را مدیون شدت زیاد نور سمت راست است یعنی اگر همین عکس با نور سمت راست صحیح گرفته میشد نور سمت چپ کم بود و باید رفلکتور را نزدیک تر می کردید.

از نظر پز دست چپ سوژه نامناسب است. شانه چپ را به شکلی ناقص میبینیم و بقیه دست گم است. در واقع میزانی از دست که میبینیم به چشم بیننده اجازه تصور کردن یک دست را نمیدهد. فرض کنید قسمت ساعد بیشتر معلوم باشد. در این صورت چشم (ذهن) بیننده مسیر فرضی دست را به صورت ناخودآگاه ادامه میدهد و به شانه متصل میکند. برای نمونه و توضیح بیشتر یک نمونه از کار های ناموفق خودم را می گذارم :
    کد:
    http://mreza1001.persiangig.com/akkasee/IMGP2637---50-kA.jpg
    همانطور که میبینید عدم وجود دست در سمت راست عکس حالت نامناسبی ایجاد کرده است.
    ویرایش توسط farhad44 : Saturday 21 January 2012 در ساعت 15:55 دلیل: Clear
    A_Maddah، Soha.T، Daruosha و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال Pouria Arshadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1006

جناب میلانی عزیز ، بی نهایت از اینکه وقت گذاشتید و ایراد های این عکس رو گوشزد کردید ممنونم.به شاگردی در کنار دوستان با تجربه ای همچون شما افتخار میکنم.
    در مورد اون نور سمت چپ که فرمودید ، باید بگم که نور فلاش هست(بوسیله چتر انعکاسی) که با قدرت خیلی کم استفاده شده.
    در مورد نور سمت راست هم حق با شماست.باید سافت باکس بالاتر قرار میگرفت تا سایه بینی ایجاد نشود.ولی متاسفانه فضایی که اون روز در اختیارم بود این امکان رو نمیداد.
    یک سوال دیگه هم دارم جناب میلانی.در مورد اون نور سمت چپ که با چتر هست و تقریبا از پشت تابیده شده ، من کار خیلی از عکاس های تقریبا به نام رو دیده ام که نور فلاش رو انقدر زیاد میکنند که کناره های دست و در پرتره های بسته شقیقه و گردن سوژه کلا اوراکسپوز میشه.(یعنی کلا اون قسمت اصطلاحا میسوزه) میخوام بدونم این روش جدیدی هست یا اینکه مد شده این روزا؟
    اگر متوجه منظورم نشدید بفرمایید تا یک نمونه از یک عکاس در تاپیک نورپردازی استدیویی ارسال کنم تا نظر بدید.
    تشـــکر
    mreza1001 و ben163s تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

بستگی به نوع کار داره. تو این تیپی که شما گذاشتی فکر نمی کنم مناسب باشه. و اینکه اگر فرض کنیم یکی از هدف ها ایجاد اون باریکه سایه باشه الان هم ایجاد شده چه نیازی به سوزاندن است؟ گاهی با کنتراست بالا اینطور به نظر مییاد که قسمت هایی سوخته اما واقعا این طور نیست. من همیشه هایلات وارنینگ دوربینم روشنه و ممکنه تا مرز سوزاندن هم پیش برم اما نمی گذارم اور اکسپوز بشه. تو کار های مثلا آرت نود هم ندیدم که اور کنند. فکر می کنم تو اون کار ها هم هنر اینه که افکت مورد نظر بدون اور شدن حاصل بشه.

حالا فرض کنیم یک عکاس خبره و به نام چنین کاری کرده یا میکنه همیشه . . .

پیکاسو در نوجوانی چهره انسان را به زیبایی و کاملاً عالی نقاشی می کرد. یعنی هنر کلاسیک را کاملاً آموخته بود. بعد ها سبکی را پایه گذاری کرد که امروزه بسیاری از دانشجو های نقاشی بدون تسلط به نقاشی کلاسیک یک راست سراغش میروند و از آن پیروی (بهتره بگیم تقلید) می کنند . . . یقین بدانید استادی که با ظرافت قسمتی از پرتره را اور میکند به نور پردازی صحیح کلاسیک مسلط است.

من خیلی دوست دارم تو این تاپیک نور پردازی رامبراند در حالت های مختلف ببینیم . . . یا سایر نورپردازی هایی که هدفمند انجام شده باشد.
    zarfam، Pouria Arshadi، Ali Bayati و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    66

سلام. خوشحال میشم سیاه مشق اینجانب را هم مورد عنایت قرار بدید.
    نام: IMG_6851_edit_gray_low_verylow.jpg نمایش: 669 اندازه: 71.5 کیلو بایت
    aaallliii، abdolhosein و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر جديد scorpion2147 آواتار ها
    تشکر کرده
    113

سلام خدمت کلیه دوستان عزیز
    این سلف پرتره را نطر بدید ممنون میشم .فایل پیوست 0نام: 283465me.jpg نمایش: 631 اندازه: 197.2 کیلو بایت
    A_Maddah، S E Y Y E D، Saadat و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نام: 37285342377888450071.jpg نمایش: 733 اندازه: 168.4 کیلو بایت
    Saadat، patik910 و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط dada_ali نمایش پست ها
    سلام. خوشحال میشم سیاه مشق اینجانب را هم مورد عنایت قرار بدید.
    نام: IMG_6851_edit_gray_low_verylow.jpg نمایش: 669 اندازه: 71.5 کیلو بایت
    ممنون از به اشتراک گذاری این عکس

با توجه به سایه ی فریم عینک که زیر ابروی چپ و بالاتر از فریم افتاده، بنظر میرسد که MainLight شما دارای ارتفاعی کمتر از چشم سوژه است ... آیا اینگونه بوده ؟

ترکیب BackLight قوی + Back مشکی، جالب از آب در آمده است.

پیروز باشید.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    ممنون از به اشتراک گذاری این عکس

با توجه به سایه ی فریم عینک که زیر ابروی چپ و بالاتر از فریم افتاده، بنظر میرسد که MainLight شما دارای ارتفاعی کمتر از چشم سوژه است ... آیا اینگونه بوده ؟

ترکیب BackLight قوی + Back مشکی، جالب از آب در آمده است.

پیروز باشید.
    با تشکر از توجهتون...
    این تصویر در خانه و با نورهای معمولی درون خانه عکس برداری شده و در واقع اون backlight و پس زمینه مشکلی که میبینید همگی حاصل دستکاری های فوتوشاپی است!
    پشت سر سوژه لوازم منزل بوده که با زحمت بسیار حذف شده و حاشیه بدن سوزه با رنگ روشن آمیخته شده.

فقط نمیدانم چطور شد بعد از اینکه عکس را به حالت سیاه و سپید درآوردم، پس زمینه که طیف رنگی مخروطی است، بصورت پله پله در آمد!؟
    ben163s تشکر می‌کند.