صفحه 285 از 755 نخستنخست ... 185 235 275 281 282 283 284 285 286 287 288 289 295 335 385 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,841 تا 2,850 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    اميرجان 400-500 صفحه ملت در تاپيك "لنز مناسب براي عكس هاي پرتره" گل لقد كرده اند (ايم) آنوقت شما مي فرماييد فاصله كانوني مهم نيست؟
    جناب حسینی آن طور که من متوجه شده ام، فاصله کانونی تنها نقشی که دارد این است که شما عکس پرتره تان رزولوشن بالایی داشته باشد، و گر نه به راحتی با فوکال 35 میلیمتر از راه دور، عکاسی کنید، سپس در حد کلوز آپ کراپ نمایید. در این صورت تفاوت عکس شما با عکس حاصل از یک فوکال بلندتر تنها در رزولوشن پیکسلی آن است. اشتباه می کنم؟
    farhad44، lamagra و illidan تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

جناب حسینی آن طور که من متوجه شده ام، فاصله کانونی تنها نقشی که دارد این است که شما عکس پرتره تان رزولوشن بالایی داشته باشد، و گر نه به راحتی با فوکال 35 میلیمتر از راه دور، عکاسی کنید، سپس در حد کلوز آپ کراپ نمایید. در این صورت تفاوت عکس شما با عکس حاصل از یک فوکال بلندتر تنها در رزولوشن پیکسلی آن است. اشتباه می کنم؟
    سلام دوست گرامی
    ببخشید که دخالت میکنم
    با این حساب پس بک زیبا و محو کار چه میشود ؟
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Malekzadeh نمایش پست ها
    به نظرم بزرگ بودن بینی نسبت به صورت به دلیل اعوجاج لنز(اسفریسیتی) است نه به دلیل بزرگ بودن بینی سوژه. با توجه به این که از لنز 50 استفاده کردید و احتمالا فاصله هم زیاد نبوده کمی بینی بزرگتر از حد معمول نشان داده شده است.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Malekzadeh نمایش پست ها
    ببخشید!
    فقط فاصله با سوژه مهم است؟ پس چرا در سایتهای ریویو مینویسند لنز در فلان فاصله کانونی اسفریسیتی بیشتری دارد و در فلان فاصله ندارد؟ فقط فاصله مهم است؟
    یعنی مثلا عکسی که از فاصله یک متری با 18 میلی متر میگیرید با عکسی که در همان فاصله با 50 میلی متر میگیرید یک وِیژگی دارند؟
    بالاخره شما کدام طرفی هستید؟
    اگر فوکال از دید شما مهم است پس چرا فاصله را در قسمت بولد شده مهم می دانید؟

اگر شما با 18 و 50 مم از یک فاصله عکاسی کنید، اگر کادرتان یکی باشد. یعنی یا عکس 18 را به اندازه 50 کراپ کنید، یا با 50 میلی متر به اندازه 18 میلیمتر پانوراما بگیرید، دو عکس یکسان با ابعاد پیکسلی متفاوت دارید، اشتباه می کنم دوستان تصحیح کنند.
    jebrahim، lamagra و Ahmad_ تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    ببخشید که دخالت میکنم
    با این حساب پس بک زیبا و محو کار چه میشود ؟
    هیچ تفاوتی ندارد.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    صحبت اعوجاج و دفرمه شدن بيني بود نه پرسپكتيو.

دفرمه شدن بینی ناشی از پرسپکتیو نیست؟
    اگر مربوط به فوکال باشد که با عقب روی ما حل نخواهد شد.

نمی دانم شاید من یک چیزی رو واقعا نمی دونم یا بد متوجه شدم ...

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

جالبه این بحث بصورت تناوبی در تاپیک لنز مناسب برای پرتره تکرار میشه حالا هم اینجا مطرح شده.
    با آقای Abdolpanah موافقم. اصولا فاصله کانونی لنز هیچ تاثیری در پرسپکتیو، دیستورشن و کلا هیچ چیزی در پرتره ندارد بجز ریزولوشن.
    یک مورد دیگر اینکه ما تعریفی به اسم دیستورشن در پرتره داریم که بنظر من کمی مشکل ایجاد میکند و با تعریف دیستورشن در لنزها متفاوت است. هر لنزی مقداری دیستورشن دارد به قول دوستان اسفریسیتی که با نرم افزار تا حد بسیار زیادی قابل اصلاح است. این دیستورشن معمولا با دیفرمه شدن اجرای صورت در عکاسی در فاصله نزدیک اشتباه گرفته میشود.
    کلا در پرتره فاصله دوربین تا سوژه مهم است و همه چیز را (دفرمه شدن اجزای صورت، پرسپکتیو کادر و ...) را تعیین میکند.
    illidan و Ahmad_ تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

این بحث، کلاً بحث جالبیه ...

الان داشتم تمام این حالات مختلف رو بر روی کاغذ (دیجیتالی) برای خودم تست میکردم. نتیجه رو میتونید در این فایل ببینید. (جزئیات تصویر، با فایل 750 پیکسلی مناسب در نمیومد، بنابراین به این پست، پیوستش نکردم. زحمت دانلود سایز اصلیش به گردن دوستان)

برای اینکار، دو لنز EF35mm f/2.0 و EF400mm f/2.8 رو انتخاب کردم و سه حالت رو در شکل فوق، ترسیم کردم. برای لنز اولی، زاویه دید افقی 54 درجه و برای دومی 5 درجه و 10 ثانیه است. سوژه رو هم یک ستون 18 ضلعی انتخاب کردم و سطوح جلوئی آنرا نامگذاری کردم. در شکل 3، با لنز اولی، فاصله را به نحوی تنظیم کردم که سطح B در تصویر دیده شود و در شکل 2، همان لنز را به سوژه نزدیک کردم تا سطح B دیده نشود. بنابراین، فاصله ی دوربین تا سوژه در پرسپکتیو موثر است. برای رسیدن به همان کادر شکل شماره ی 3 اینبار با لنز دومی، باید دوربین را از سوژه دور کرد تا به همان کادر رسید.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    نخير دقيقا همين طور است ولي در پست قبلي قضيه ي كراپ و رزولوشن مطرح نشده بود و برداشتي كه از پست مي شد به روشني الان نبود.

حالا البته چند مسئله باقي مي ماند كه يك حد و حدودي نيز با توجه به فاصله ي هايپر فوكال لنزها و محدوديت بازترين ديافراگم وجود دارد. مثلا اگر با لنز 500 از راه دور پرتره بگيريد صورت بيش از حد تخت خواهد شد و يا اگر با لنز 18 از فاصله دور عكس بگيريد و بخواهيد بعدا كراپ كنيد پس زمينه ي بلر نخواهد داشت و ...
    Amir Abdolpanah، lamagra، illidan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    6919

با اجازه
    آقای عبدالپناه به عکسهای زیر که به عنوان نمونه ثبت کردم دقت کنید
    هر دو عکس در دیافراگم 5/6 تهیه شده اند و تنها فرقی که دارند یکی در فوکال 27 ثبت شده و دیگری با فوکال 157
    عکس سمت راست در 27 میلیمتر ثبت شده و بوسیله کراپ کادر را مانند عکس سمت چپ در آورده ام و عکس سمت چپ در فوکال 157 ثبت شده
    همانطور که میبینید فوکال در عمق میدان بسیار تاثیر گذار است و دلیل استفاده از لنزهایی که بالای 80 میلیمتر هستند در عکسهای پرتره همین بلر شدن پشت کار است
    نام: 16594698369226901316.jpg نمایش: 611 اندازه: 129.8 کیلو بایت
    Amir Abdolpanah، ..hamed..، Miri و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط batista_soheil نمایش پست ها
    فکر میکنم آقای حسینی متوجه سوال دوستمان نشدند
    عرض كردم از لحاظ پرسپكتيو. در آخر عرايضم هم به قضيه ي عمق ميدان (بلر شدن پس زمينه) اشاره كردم.
    R.Asgari، lamagra و shahbazi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    6919

عرض كردم از لحاظ پرسپكتيو. در آخر عرايضم هم به قضيه ي عمق ميدان (بلر شدن پس زمينه) اشاره كردم.
    عذرخواهی میکنم متن شما را کامل نخوانده بودم
    کاملاً درست فرمودید در پرسپکتیو چندان فرقی ندارد
    عکس ارسالی هم در پاسخ سوال آقای عبدالپناه بود که در پیام خصوصی گفتگو کرده بودیم در تاپیک گذاشتم ، شاید برای بقیه هم مفید باشد.