صفحه 287 از 755 نخستنخست ... 187 237 277 283 284 285 286 287 288 289 290 291 297 337 387 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,861 تا 2,870 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

علاوه بر نکاتی که دوستان اشاره کردن ، یک نکته مهم دیگه اینه که هنگام عکاسی پرتره باید به تمام چین و چروک های لباس و یقه و دیگر متعلقات فرد مثل جاسوییچی ، کمربند و غیره توجه کرد . چروکهای نامناسب لباس ،تاثیر نامناسبی بر روی فرم بدن میزاره . هر چند در اینجا خم شدن ایشون حالتی قوزمانند پیدا کرده که کمی نامناسبه . ولی باعث بیشتر شدن چروکهای لباس روی شکم شده . یقه نیز بسیار مهمه به ویژه در مردان . دوم اینکه میتونستید از نور خود فلش با کاهش قدرت اون ، به عنوان نور پرکننده استفاده کنید که از غلظت سایه های غلیظ زیر چانه ها و ... بکاهید .
    behrang_shadow، ..hamed..، peiman_h و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

زاویه عکاسی از نظر نورسنجی مناسب نیست، نور مستقیما به صورت سوژه می تابد و همین باعث شده تا چشمها را جمع کند، گفته دوستان مبنی بر قطع نامناسب کادر هم به نظرم درست است. فکر میکنم اگر پشت به نور عکاسی میکردید و با فلاش صورت را روشن میکردی یا صبر میکردی تا نور ملایمتر شود نتیجه بهتر میشد. در چنین عکسی رنگ کاربرد مهمی ندارد اگر سیاه-سفید عکاسی میکردی یا تبدیل میکردی بازهم خوب بود. اما نکته ای که من خیلی دلم میخواهد انجام میدادی بازکردن کامل دیاف و تار کردن کامل بکگراند بود. قطعا تاثیر زیادی روی جذابیت عکس میگذاشت. موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط behrang_shadow نمایش پست ها
    فایل پیوست 21617
    با عرض سلام، ممنون میشم اگه نقاط ضعف و قوت این عکس رو بررسی کنید.
    (فقط کتک کاریم نکنین چون نمیدونم این پرتره حساب میشه یا اسنپ شات، قبلا یک بار واسه این موضوع کتک خوردم )
    با تشکر
    behrang_shadow و morteza khademy تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

عکس در یک روز ابری بهاری گرفته شده است. فلاش با دوربین سونی اچ 2
    نام: DSC06980_ppw.jpg نمایش: 628 اندازه: 197.5 کیلو بایت

كاربر همراه Halalzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    7988

هر روز دوستان همینطور دارند با همت مضاعف!! عکس های هاردشون رو دونه دونه اینجا آپلود میکنند.

پست 2866 دقیقا چه چیزی داشته که شما قرارش دادید؟؟ عکس های خانوادگیتون رو در هارد خودتون نگهدارید قربان!!

این وضع ارسال عکس دیگه به نظرم ربطی به تازه وارد بودن در وادی عکاسی نداره، انگار عمدی در کاره.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1919

متوجه منظورتون نمیشم. میتونی بدون این که حاشیه ایجاد کنی حرفتو بزنی. 3 راه وجود دارد 1- عکس بدی است حذف شود 2- عکس بدی است نقد شود 3- عکس خوبی است در باره خوبیهاش صحیت شود. شما سنی ازت گذشته وقتی چیزی نوشتی از روی خشم و غضب ننویس. و از همه مهمتر توهین نکن. این یک عکس پرتره است که من گرفتم. عکس خوبی هم هست برای کمک به رفع عیب بعضی از عکسهای ارسال شده. در رابطه با نور، بکگراند، سادگی عکس ، ریلاکس بودن سوژه و ... من نمیدونم کجای این عکس شما رو آزار میده که اینطور بهت فشار میاد آقای حلال زاده. بهتره در مورد شخص من یا خانواده ام اظهار نظر نکنی. اگر مقصر هم باشم، کارم بد باشه(که نیست و یک کار قابل انتظار برای هر کسی که عکاسی را دوست دارد محسوب میشود)، چه از نظر اخلاقی و چه از نظرعرف شما حق نداری هرچی دلت خواست به این دلیل که من عکسی ارسال میکنم که خوشت نیامده یا نپسندیدی، بنویسی.
    بحثهای گذشته را فراموش کن. یک نکته برای من هنوز روشن نیست. در این قسمت چند عکس ارسال شده که ضعیف هستند نه حذف شدند و نه اظهار نظر غیراخلاقی. بنده هم یک عکس ارسال کردم خوب یا بد، مال خانواده ام یا مال دیگری، چرا باید توهین آمیز رفتار کنی آقا؟ شما واردی برایم معایب را بنویس،خیلی تلاش میکنم دوستان در نقد و نظر دهی پای خود عکاس را به میان نکشن و اگر چیزی ازشان بپرسی چند جور متلک و توهین قاطی بحثشان نکنند. خدایا پناه بر تو من مانده ام چی بگم دیگه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Halalzadeh نمایش پست ها
    هر روز دوستان همینطور دارند با همت مضاعف!! عکس های هاردشون رو دونه دونه اینجا آپلود میکنند.

پست 2866 دقیقا چه چیزی داشته که شما قرارش دادید؟؟ عکس های خانوادگیتون رو در هارد خودتون نگهدارید قربان!!

این وضع ارسال عکس دیگه به نظرم ربطی به تازه وارد بودن در وادی عکاسی نداره، انگار عمدی در کاره.
    ویرایش توسط Malekzadeh : Friday 27 January 2012 در ساعت 07:39
    M.Nouri و morteza khademy تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط Malekzadeh نمایش پست ها
    سلام ، اتفاقا عكس بدي نيست فقط مشكل كادر داره ، اگر يه خورده كادرتون بازتر بود چه از پايين چه از بالا عكسي و سوژه وسط قرار نميگرفت عكس خوبي ميشد، قانون يك سوم اصولا روي اينجور پرتره ها بسيار جواب ميده و اون عكس رو زيبا ميكنه، موفق باشيد
    Malekzadeh، ali-yalda، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

متوجه منظورتون نمیشم. میتونی بدون این که حاشیه ایجاد کنی حرفتو بزنی. 3 راه وجود دارد 1- عکس بدی است حذف شود 2- عکس بدی است نقد شود 3- عکس خوبی است در باره خوبیهاش صحیت شود. شما سنی ازت گذشته وقتی چیزی نوشتی از روی خشم و غضب ننویس. و از همه مهمتر توهین نکن. این یک عکس پرتره است که من گرفتم. عکس خوبی هم هست برای کمک به رفع عیب بعضی از عکسهای ارسال شده. در رابطه با نور، بکگراند، سادگی عکس ، ریلاکس بودن سوژه و ... من نمیدونم کجای این عکس شما رو آزار میده که اینطور بهت فشار میاد آقای حلال زاده. بهتره در مورد شخص من یا خانواده ام اظهار نظر نکنی. اگر مقصر هم باشم، کارم بد باشه(که نیست و یک کار قابل انتظار برای هر کسی که عکاسی را دوست دارد محسوب میشود)، چه از نظر اخلاقی و چه از نظرعرف شما حق نداری هرچی دلت خواست به این دلیل که من عکسی ارسال میکنم که خوشت نیامده یا نپسندیدی، بنویسی.
    بحثهای گذشته را فراموش کن. یک نکته برای من هنوز روشن نیست. در این قسمت چند عکس ارسال شده که ضعیف هستند نه حذف شدند و نه اظهار نظر غیراخلاقی. بنده هم یک عکس ارسال کردم خوب یا بد، مال خانواده ام یا مال دیگری، چرا باید توهین آمیز رفتار کنی آقا؟ شما واردی برایم معایب را بنویس،خیلی تلاش میکنم دوستان در نقد و نظر دهی پای خود عکاس را به میان نکشن و اگر چیزی ازشان بپرسی چند جور متلک و توهین قاطی بحثشان نکنند. خدایا پناه بر تو من مانده ام چی بگم دیگه.
    سلام

جناب ملك زاده من توهيني در نظر آقاي حلال زاده نمي بينم. برعكس جملات بالا رو در شان فوروم و دوستانمون نمي بينم. در مورد عكس هم قرار بود دوستان نقد پذير باشند. هر عكسي از چهره يا نيم تنه ي انسان گرفته شود هم مطابق با تعريف اين تاپيك، پرتره محسوب نمي شود. توصيه مي كنم به جاي جبهه گيري وقت خيلي زيادتري فقط و فقط براي عكس ديدن و باز هم عكس ديدن بگذاريد. شايد روزي برسد كه از فرط عكس ديدن هم منتقد عكس خوبي شويد و هم عكاس خوبي. شايد هم مثل بنده فقط منتقد و عكس شناس خوبي شويد ولي به اين نتيجه برسيد كه عكاس خوبي نخواهيد شد.
    nmroshan، Amir Mohebi، A_Maddah و 31 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سوال اینجاست که چه چیز این عکس این عکس رو متمایز میکنه؟ چه چیز این عکس اون رو بالای خط حتی متوسط قرار میده؟
    نور پردازی:با فلاش سر خود دوربین انجام شده و کاملا تخت هست و هیچ حرکت خاص و تکنیکی که منجر به اثر خلاقانه ای بشه در اون صورت نگرفته و دیده نمیشه.
    کادر بندی:محل قرار گرفتن سوژه هست که اصلا نیازی به بحث نداره...
    فرمودید روز بهاری:بنده اثری از بهار نمیبینم!!!
    تنها نتیجه ایکه من به اون رسیدم اینه که این عکس با اندکی تغییرات میتونه یک عکس پرسنلی 3در4 قابل قبول باشه

ویرایش توسط lamagra : Friday 27 January 2012 در ساعت 09:31 دلیل: تایپی
    nmroshan، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

درود
    جسارتاً مواردی که شاید به بهتر شدن این ثبت کمک کنه رو معروض میشم:

اصلاح کادربندی بنحوی است که سوژه وسط کادر نباشد.
    دخیل کردن قسمت بیشتری از بدن سوژه برای ارائه ی اطلاعات بیشتری از سوژه به بیننده.
    دادن پوز بهتر و جهت به نگاه، بمنظور ایجاد حس دراماتیک در ثبت.
    قائل شده HeadRoom برای کادر.
    عدم استفاده از فلاش On-Camera در روز ابری.
    استفاده از Off-Camera Flash بمنظور بعد دادن به تصویر و عدم ثبت چهره بصورت Flattened
    عدم استفاده از عینک (جسارتاً هر دو لنزش هم لب-پر شده)
    هم دما کردن نور فلاش با نور محیط .
    شاید دخیل کردن و استفاده از صحنه ی پائیزی بعنوان بک، بتواند عکس را عکسی داستانگو کرده و کمکی به بیشتر شدن حس فضای ثبت باشد.

حسی که در من از حالت چهره ی سوژه میگیرم، این است که انگار سوژه مشوشش و غمگین است. این غم و تشویش + وسط قرار گرفتن سوژه در کادر، حس سکون و ایستائی عکس رو بشدت افزایش داده ... کادر، دارای نقطه ی ورود و خروجی، منطبق بر هم شده که به حالت ایستائی مطلق رسیده.

پیروز باشید.

كاربر همراه behrang_shadow آواتار ها
    تشکر کرده
    357

نام: IMG_2020.jpg نمایش: 711 اندازه: 186.8 کیلو بایت
    Malekzadeh، m.a.i، ahmad.abaee و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بهرنگ میرصادقی