صفحه 304 از 755 نخستنخست ... 204 254 294 300 301 302 303 304 305 306 307 308 314 354 404 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,031 تا 3,040 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Reza Safaei آواتار ها
    تشکر کرده
    6620

نام: IMG_2648.jpg نمایش: 627 اندازه: 77.2 کیلو بایت
    yaghoobi، M.Rahimizadeh، M.Nouri و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    رضا صفایی

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط reza.safaei نمایش پست ها
    نام: IMG_2648.jpg نمایش: 627 اندازه: 77.2 کیلو بایت
    پس زمينه زيباي با چتر در پشت سوژه تان پديد آورديد .
    ولي امان از آفتاب نزديك ظهر كه سايه هاي بدي بر روي صورت بوجود آورده. كاش سوژه تان را كمي به سمت چپ ميچرخانديد تا نور خورشيد بر روي صورت سوژه قرار نگيرد (يا استفاده از ديفيوزر )

موفق باشيد..
    yaghoobi، Reza Safaei، Hamid.d و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجید صادقی

كاربر همراه M-ESMAILZADEH آواتار ها
    تشکر کرده
    1583

از دوستان عزیزی که برای عکس بنده نظر دادند و در بحث شرکت کردند بسیار ممنونم .
    هر چند با سوال : هدف یا منظورتان از این عکس ، و یا توضیح این عکس ؟ موافق نیستم . اما لازم دیدم تا نکاتی را توضیح بدهم .
    در موقعیتی که من قرار داشتم اگر قرار براین بود که با عکسی که می گیرم ، فرد مورد نظر را زیبا نشان بدهم ، اصولا باید می گفتم آبی به سر و صروتش بزند و خودش را اماده کند و بعد بنده لنز 15-85 ام را سوار بدنه می کردم و با قرار دادن لنز در فوکال 85 و انتخاب زاویه و کادر مناسب ، از ایشان عکس می گرفتم . اما هدف این نبود . واقعیت این است که اصلا هدف در اول عکاسی نبود ، با دوستان به ساحل دریای خزر رفته بودیم و دوستان یک آبتنی کردند و بنده که لوازم عکاسی ام توی ماشین جا مانده بود یک لحظه با دیدن قیافه و حالت دوست عزیزم که روی شن های ساحل دراز کشیده بود ، هوس عکاسی کردم .
    در مورد ایزو و دیافراگم 8، باید بگویم که احساس می کردم انتخاب عدد دیاف بالا مرا به هدفم نزدیک تر خواهد کرد و چنین هم بود . چون عمق میدان مناسبی در عکس ایجاد شد که حاصلش تغییراتی در چهره دوستمان است . بعد ها احساس کردم که این ثبت را باید دوباره با لنز وایدتر و دیافراگم بالاتری امتحان کنم ، که امتحان کردم و نتیجه جالب توجه نبود .
    Saeed Barikani و mahta G تشکر می‌کنند.
    سایت شخصی من : Mojesm.ir

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط M-ESMAILZADEH نمایش پست ها
    هر چند با سوال : هدف یا منظورتان از این عکس ، و یا توضیح این عکس ؟ موافق نیستم . اما لازم دیدم تا نکاتی را توضیح بدهم .
    در موقعیتی که من قرار داشتم اگر قرار براین بود که با عکسی که می گیرم ، فرد مورد نظر را زیبا نشان بدهم ، اصولا باید می گفتم آبی به سر و صروتش بزند و خودش را اماده کند و بعد بنده لنز 15-85 ام را سوار بدنه می کردم و با قرار دادن لنز در فوکال 85 و انتخاب زاویه و کادر مناسب ، از ایشان عکس می گرفتم . اما هدف این نبود . واقعیت این است که اصلا هدف در اول عکاسی نبود ، با دوستان به ساحل دریای خزر رفته بودیم و دوستان یک آبتنی کردند و بنده که لوازم عکاسی ام توی ماشین جا مانده بود یک لحظه با دیدن قیافه و حالت دوست عزیزم که روی شن های ساحل دراز کشیده بود ، هوس عکاسی کردم .
    در مورد ایزو و دیافراگم 8، باید بگویم که احساس می کردم انتخاب عدد دیاف بالا مرا به هدفم نزدیک تر خواهد کرد و چنین هم بود
    . چون عمق میدان مناسبی در عکس ایجاد شد که حاصلش تغییراتی در چهره دوستمان است . بعد ها احساس کردم که این ثبت را باید دوباره با لنز وایدتر و دیافراگم بالاتری امتحان کنم ، که امتحان کردم و نتیجه جالب توجه نبود .
    جسارتاً، یعنی عمق میدان مناسب، باعث تغییراتی در چهره ی این دوست شد ؟
    منظور شما از تغییرات در چهره ی ایشون چیست ؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

در مورد ایزو و دیافراگم 8، باید بگویم که احساس می کردم انتخاب عدد دیاف بالا مرا به هدفم نزدیک تر خواهد کرد و چنین هم بود . چون عمق میدان مناسبی در عکس ایجاد شد که حاصلش تغییراتی در چهره دوستمان است . بعد ها احساس کردم که این ثبت را باید دوباره با لنز وایدتر و دیافراگم بالاتری امتحان کنم ، که امتحان کردم و نتیجه جالب توجه نبود .
    نظر من اینه که لزومی نداره که هنرمند رو به کارش سنجاق کرد !! یعنی توضیحات هر هنرمندی در کنار کارش حضور داشته باشه . اگر اینطور بود ، داوینچی کنار مونالیزا باید یک کتاب میزاشت !!
    اما با این حال ، من به شخصه از این عکس شما خوشم اومد . یک فضای سنگین و تاثیر گذاری داره . دفرمه شدن صورت و جای گیری چشمها در فضایی نامتجانس و نگاه سرد سوژه ، حجم بدن با پوشش شن و ماسه ، انگار با یک شخصیت مسخ شده یا سنگی طرف هستیم که ابهام زیادی رو ایجاد میکنه . خیلی هم خوبه که ویرایشی بر روی صورت و بدن انجام نشده . در ضمن بالاتر بردن ایزو به جای بازتر کردن دیافراگم هم ( چه عمدی بوده چه سهوی ) بسیار تصمیم درستی بوده . چرا که باعث ایجاد نویزی در تصویر شده که مستندگونه بودن اون رو بیشتر کرده و تاثیر مثبت اش رو روی برجسته تر کردن شن و ماسه روی بدن نشون میده .
    yaghoobi، Saeed Barikani، M-ESMAILZADEH و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

yaghoobi، farhad44، usef و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نظر من اینه که لزومی نداره که هنرمند رو به کارش سنجاق کرد !! یعنی توضیحات هر هنرمندی در کنار کارش حضور داشته باشه . اگر اینطور بود ، داوینچی کنار مونالیزا باید یک کتاب میزاشت !!
    كورش جان اگه داوينچي هم عضو اين فروم بود ازش خواهش ميكرديم تا درباره كارش توضيح دهند (نا سلامتي اينجا يك فروم آموزشيه)

اما با این حال ، من به شخصه از این عکس شما خوشم اومد . یک فضای سنگین و تاثیر گذاری داره . دفرمه شدن صورت و جای گیری چشمها در فضایی نامتجانس و نگاه سرد سوژه ، حجم بدن با پوشش شن و ماسه ، انگار با یک شخصیت مسخ شده یا سنگی طرف هستیم که ابهام زیادی رو ایجاد میکنه .
    نظر شما كاملا محترمه.

در ضمن بالاتر بردن ایزو به جای بازتر کردن دیافراگم هم ( چه عمدی بوده چه سهوی ) بسیار تصمیم درستی بوده . چرا که باعث ایجاد نویزی در تصویر شده که مستندگونه بودن اون رو بیشتر کرده و تاثیر مثبت اش رو روی برجسته تر کردن شن و ماسه روی بدن نشون میده .
    من ميگم عكاس قواعد رو به خوبي بلد باشه بعد اگه خواست از اين قوانين عبور كند ايراد ندارد .با تمام احترامي كه براي آقاي اسماعيل زاده وصداقتشون قائلم واميدوارم از دست من ناراحت نشوند. ايشون عنوان ميكنند دياف وايزو رو به اين دليل اينجوري تنظيم كرده ام كه عمق ميدان در صورت سوژه تاثير بگذارد كه من واقعا تا حالا همچين چيزي نشنيده ام واگه ايشون لطف كنند واين مورد را توضيح بدهند ممنوننشان خواهم شد (شايد من نميدونم)
    ونكته دوم ايشون اصلا دنبال اون نويزي كه شما ازش خوشتون اومده نبودند (همونجوري كه خودشون اشاره كردند) وايزو رو فقط براي جبران نوردهي بالا برده اند .

با سپاس
    M-ESMAILZADEH، Ali Bayati و mahta G تشکر می‌کنند.
    مجید صادقی

كاربر همراه M-ESMAILZADEH آواتار ها
    تشکر کرده
    1583

باز هم از دوستان بخاطر نظراتشان و ادامه بحث تشکر می کنم .
    در مورد عدد f و تاثیر ان باید بگویم که نسبت به فاصله و سوژه ای که من داشتم . ( علاوه بر تاثیرات فوکال انتخاب شده لنز ) هدف نامتعارف نشان دادن حالت صورت بود که بدست آمد . ( شما بگویید همان دفرمه شدن )
    حالا اگر شما معتقدید که تاثیر خاصی نداشته ..بنده معتقدم که تاثیر داشته است ( چون در زمان های متفاوت ، و طی شات های مختلفی امتحان کرده ام )
    Saeed Barikani، Ali Bayati و mahta G تشکر می‌کنند.
    سایت شخصی من : Mojesm.ir

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

باز هم از دوستان بخاطر نظراتشان و ادامه بحث تشکر می کنم .
    در مورد عدد f و تاثیر ان باید بگویم که نسبت به فاصله و سوژه ای که من داشتم . ( علاوه بر تاثیرات فوکال انتخاب شده لنز ) هدف نامتعارف نشان دادن حالت صورت بود که بدست آمد . ( شما بگویید همان دفرمه شدن )
    حالا اگر شما معتقدید که تاثیر خاصی نداشته ..بنده معتقدم که تاثیر داشته است ( چون در زمان های متفاوت ، و طی شات های مختلفی امتحان کرده ام )
    دفرمه شدن (یا همون تغییراتی که اشاره کردید در چهره ی سوژه بوجود آمده) ناشی از عمق میدان مناسبی که حاصل شده بوده، نبوده ...

آن دفرمه شدن که در عکس شما دیده میشود (همونطور که جناب صادقی اشاره کردند: نسبت نامتعارف سر به بدن) ظاهراً طبق خواست مستقیم عکاس در لحظه ی عکاسی بوده و فقط به Focal Lenght انتخابی عکاس، (Exif که ظاهراً مخدوش شده. 32mm در پانویس عکس) باعث این دفرمگی شده و DoF درش بی تاثیر بوده ...

عمق میدانی که بوجود آمده، باعث شارپ ثبت شدن سر و شانه ی چپ سوژه در ثبت بوده.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    ونكته دوم ايشون اصلا دنبال اون نويزي كه شما ازش خوشتون اومده نبودند (همونجوري كه خودشون اشاره كردند) وايزو رو فقط براي جبران نوردهي بالا برده اند .

با سپاس

اول اینکه بالا بردن ایزو یا نبردن اش جزو قواعد نیست که کسی بخواد بابت استفاده کردن یا نکردن از اش توضیحی بده . حالا چه عکاس عمدی این کار رو بکنه یا نه .
    اصولا اگر یک دوربین SLR با دوربینهای کامپکت فرق میکنن به خاطر همین امکانات بیشماری است که در انتخاب آپشن های بیشتر در اختیار هنرمند قرار میده .
    هیچ جایی از تاریخ عکاسی هم گرینی بودن یا نبودن جزو قواعد لایزال هم محسوب نمیشه . همه اینها بستگی به شرایط استفاده اشون دارن و باید در ظرف خودشون بررسی بشن .
    لطفا همینطوری قواعد تولید نکنیم .

و سرآخر اینکه خالق اثر هم عینا همه عناصر و معانی عکس رو باید با آگاهی و قصد و اقدام قبلی تولید بکنه ، اصلن ملاک نیست . بسیاری از منتقدان و کارشناسان در کلیه آثار هنری از نقاشی گرفته تا سینما و همین عکاسی ، گاهی معانی و مفاهیمی از اثر هنری خوانش میکنند که گاه روح خود خالق اثر هم از اونها بی خبر بوده . مثال ها بی شمارند . اساسا تفسیر اثر هنری بخشی اش به همین بر میگرده . گاهی خود هنرمند در فرایندی ناخودآگاه به ثبت اثری اقدام میکنه که اگر ازش سوالی بشه در خودآگاهی پاسخی نداره
    ویرایش توسط کوروش : Tuesday 13 March 2012 در ساعت 19:50
    yaghoobi، azarigh، M-ESMAILZADEH و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.