صفحه 204 از 755 نخستنخست ... 104 154 194 200 201 202 203 204 205 206 207 208 214 254 304 704 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,031 تا 2,040 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

سلام
    من در این زمینه عقیده ای دارم که شاید درست هم نباشد اماهمیشه اینگونه عمل می کنم .من نظر م این است که عکاس بایدبه زبان ساده و قابل فهم , مشتری را از بعضی مسایل آگاه کندو من این را وظیفه خود می دانم .حال اگر مشتری باز هم پافشاری بر حرف خود می کند باز عملا می توان کارهایی کرد که برمی گردد به مهارت شما .مثلا در خصوص کراپ شاید انچنان وقتی نگیرد که روی عکس خام مشتری چند کراپ مختلف انجام داد و نتیجه را نشان مشتری داد و در خصوص کراپهای مختلف و نتایج ان کمی و خیلی ساده با او صحبت کرد.به یاد داشته باشیم که در میان مشتریها تعداد کمی هستند که این همه ایراد بگیرند و تقریبا می شود گفت همه ایراد گیر نیستند.
    من فکر می کنم انتقال سلیقه عکاس با وجههء او ارتباط بسیار نزدیکی دارد.چنانچه شما عکاس خوش نامی باشید طرف مقابل در اغلب موارد سلیقه شما را می پذیرد.
    در کل شیوه صحبت کردن شما و اطلاعاتی که شما به مشتری می دهید بسیار در این زمینه کارساز خواهد بود.
    مثلا چند پیش مشتری جوانی داشتم که اصرار داشت من از او عکس بگیرم(حالا دیدید که همه جا مشتری بد سلیقه هست:biggrin:)
    ایشان دوست داشتند که عکس با نور پردازی از او بگیرم.خوب من هم اینکارو کردم.البته ایشان جوان خوش قیافه وخوش هیکلی بودند.یکی از عکاسان شهر ما که جوانی 20 ساله هستند به ایشان گفته بود که اصلا عکسی که مداح از شما گرفته عکسی با نور پردازی نیست و یک نمونه عکس سیاه و سفید در سایز 3*4با کنتراست شدید از خود عکاس به او داده بود و گفته بود این عکس نور پردازی است که عکس را نشان من دادند.البته این حرف را بعد از اینکه کمی با من خوش بش کرد و احساس نزدیکی کرد گفتند.خوب من برای اینکه مشتری آگاه شود دوباره او را به آتلیه بردم.نور ها رو چیدم و همان پز را به اودادم عملا نشانش دادم که من از سه منبع نوری استفاده با قدرت های متفاوت کرده ام و نتایج این نوع نور پردازی را روی عکس به اونشان دادم ودر آخر ایشان بسیار راضی از مغازه بیرون رفتند .
    حال اگر مشتری آگاه به مسایل عکاسی باشد مثل جناب مرادی ,در انصورت مسئله کمی سخت تر می شود..............
    پایدار باشید
    یا حق
    Christ Melikian، siamak1681، mreza1001 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

سلام
    با گفته های دوستان موافقم.اما مسئله ای که نباید از یاد برد فرهنگ اصطلاحات عامیانه است ( عامیانه به معنای مردم عادی ای که در این زمینه اطلاعات علمی و یا تخصصی ندارند.لطفا سو برداشت نشود) .
    شاید خیلی از اصطلاحاتی که مشتری های معمولی به کار میبرند از لحاظ لغت اشتباه باشد.اما یک عکاس که با مردم سر و کار دارد باید سعی کند که اصطلاحات رایج نزد مردم را شناسایی کند. از این طریق خیلی راحت تر با مشتری ارتباط برقرار میشود و مطلوب او را متوجه خواهد شد.
    بارها پیش امده که مشتری ای که از کلام اشتباهی استفاده میکرده ، در جای دیگر ، عکاس را متهم به نداستن کرده باشد.با این عبارت آشنا :" فلان عکاس اصلا نفهمید من چی گفتم...یا چی میخواستم....اصلا تا حالا به گوشش هم نخورده بود و ......"
    البته طبق گفته جناب مداح بعد از دریافت منظور مشتری بهتر است که او را با جنبه علمی و صحیح کار نیز تا حدودی آشنا کنیم.
    A_Maddah، mreza1001، tanhatanha و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

Lense: Canon 70-200 F/4 is
    Camera Model: Canon EOS 450D
    Image Date: 2009:11:06 09:52:09
    Flash Used: No
    Focal Length: 121.0mm
    Exposure Time: 0.0080 s (1/125)
    Aperture: f/4.0
    ISO equiv: 200
    White Balance: Auto
    Metering Mode: Matrix

NASSIRI4080، ME، A_Maddah و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

Arash، Amir Mohebi، رضا خوشبخت و 48 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

این عکس به نظرتون چطوره؟

S 6 f 8 ISO 3200 F105 Sigma

این از همون عکس هایی که مدل با عکاس هم نظر نیست. داشتم تست نور می گرفتم و اینکه تصمیم بگیرم که چه تنظیماتی رو اعمال کنم ... به صورت اتفاقی قبل از پاک کردن صاحب عکس عکس رو دیدن و به نظرشون یکی از بهترین عکس ها یی است که گرفته شده. منظره شب است و اونی هم که اون پشت ماه شب 14 بوده که من با تنظیمات نادرستم داغونش کردم. خیلی زیبا بود.

عکس آقای گلابی هم بسیار زیباست منون از اشتراک

پ ن : نقل قول از خودم:
    در مورد کادر و کراپ راهی که من پیشگرفتن اینه که تلاش می کنم کادر رو طوری ببندم که در کراپ نهایی انتظار دارم باشه در واقع مشطری چندان به فکر تغییر کادر و ...

ویرایش توسط mreza1001 : Sunday 8 November 2009 در ساعت 16:17
    rezakh، A_Maddah، amirgolabi و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    جناب میلانی این مشتری شما احتمالا از اون مشتری هاست که بین هزار تا یکی اینجوری در میاد:biggrin:
    شوخی می کنم .
    به نظر من یه عکاس باید راه را بر چنین سلیقه هایی ببندد.ساده ترین راهش هم اینه که شما چندین عکس خوب از ایشان بگیرید تا دیگه این عکس به چشمش نیاد.مثلا گاهی شده مشتری به مغازه آمده و خواسته یک عکس از او بگیرم.اما پس از دیدن عکس ها نظرش عوض شده و چندین عکس را برای چاپ انتخاب کرده است و گاها بعضی ها سایز بزرگ سفارش می هند.
    یکبار پیش یک دکتر رفتم طریقه صحبت با بیمار را بلد نبود البته بعد ها من فهمیدم که این دکتردر بندر عباس به این اخلاق بد معروف است.
    ایشان حتی نمی خواست برای 2 دقیقه حرفهای بیمار ش رابشنود.خوب من دیگه پیش این دکتر نرفتم.هدفم این بودکه بگم اخلاق خوب و برخورد خوب و آگاهی هایی که پزشک بشیوه صحیح به بیمار می دهد نصف درمان است.پزشکی که بیمار را با خوشرویی می پذیرد وبه بیمارش با رفتار و صحبت های مناسب این حس را القاء می کند که شما را درک می کند و بیماری شما را شناسایی کرده است و این بیماری قابل درمان است نصف راه درمان را پیش رفته است.(با عرض پوزش از پزشکان محترم اگر جسارت کردم)
    به نظر من اگر مشتری به علم وآگاهی شما در خصوص کارتان ایمان پیدا کند براحتی نظر شما را در خصوص یک عکس در اغلب موارد می پذیرد .
    پایدار باشید
    یا حق
    Meisam، farhad44، Amir Tavakoli و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

البته به احتمال قوی ایشان مشتری نیستند و از منسوبین اند و به همین خاطر احتمالا جناب میلانی جرآت نکرده اند روی حرف ایشان حرف بزنند.:biggrin:

جناب میلانی جسارتا با توجه به شناختی که از سلیقه ی خانم ها دارم ایشان چون دیده اند در این عکس از ماه شب 14 روشن تر افتاده اند از این عکس خوششان آمده است.:cool:
    ME، A_Maddah، Meisam و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

ME، A_Maddah، pinax و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر جديد M-Fathi آواتار ها
    تشکر کرده
    2

سلام.
    به نظرم جناب آرین حس سوژه خیلی مصنوعی است. البته نظر شخصیم دارم بیان میکنم.
    چهره خود سوژه سرد هست و نوع حس و فیگوری که گرفته به این حس بیشتر کمک کرده که باز به نظرم از جذابیت کار کم کرده.
    کاش بیشتر توضیح بدین در مورد این کار.

مهرداد فتحی
    www.m-fathi.com
    Rouzbeh Ehsani، jebrahim، Vahid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط M-Fathi نمایش پست ها
    سلام.
    به نظرم جناب آرین حس سوژه خیلی مصنوعی است. البته نظر شخصیم دارم بیان میکنم.
    چهره خود سوژه سرد هست و نوع حس و فیگوری که گرفته به این حس بیشتر کمک کرده که باز به نظرم از جذابیت کار کم کرده.
    کاش بیشتر توضیح بدین در مورد این کار.

مهرداد فتحی
    www.m-fathi.com
    من این پرتره رو در شاخه فشن میبینم
    که در این نوع عکاسی اینگونه پز ها رایجه و به نظرم ضعف به حساب نمیاد.
    ME و ben163s تشکر می‌کنند.