صفحه 303 از 755 نخستنخست ... 203 253 293 299 300 301 302 303 304 305 306 307 313 353 403 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,021 تا 3,030 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر آشنا Saeed.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    2244

با سلام

نام: IMG_5889_3res.jpg نمایش: 540 اندازه: 277.6 کیلو بایت
    yaghoobi، MehdiM، m.a.i و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سعيد يادگاري

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.Y نمایش پست ها
    با سلام

من عيب بزرگي كه در عكس ميبينم ارتفاع پايين منبع نوريتان است كه باعث بوجود آمدن سايه هاي بد بيني بر روي صورت گرديده است . اگر ارتفاع نور را كمي بالاتر ميبرديد بهتر ميشد و سايه هاي بيني به سمت پايين كشيده ميشد .
    A_Maddah، Saeed.Y، ..hamed.. و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجید صادقی

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.Y نمایش پست ها
    با سلام

جسارتاً پیشنهاداتی را که بذهن من میرسه، خدمتتون معروض میشم:
    شاید اگر قبل از عکاسی، یک فیلتر رنگی بر روی فلاش Off-Camera نصب بشه تا نور فلاش، با نور لامپهای بخار سزیم شهری، یکی (هم دما؛ هم کلوین) بشه ... و سپس در ACR/Lr نسبت به تصحیح WB اقدام بشه ...

و اگر ارتفاع Off-Camera Flash را کمی بالاتر گرفته بشه تا سایه ی بینی، به Loop Lighting تبدیل بشه ... (با فرمایش جناب صادقی همزمان شد)

پی نویس: ظاهراً چهره ی سوژه، کاملاً ریلکس نبوده ...

تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط M-ESMAILZADEH نمایش پست ها
    با توجه به اینکه صحبت بر سر فوکال لنز در عکس پرتره است .این پرتره را که برایم خاطره انگیز نیز هست برای نمایش قرار داده و از نقد و نظر های دوستان استقبال می کنم .
    فایل پیوست 24005
    مشخصات عکس
    شاتر 1/40
    دیاف 8
    فوکال لنز 32
    بدنه 550 دی و لنز 18-55
    ایزو 200
    ( مدتی پیش این عکس را از طریق کلوپی برای جشنواره عکس بلژیک ارسال کردم که بتازگی با خبر شدم در بخش پرتره جز عکس های منتخب بوده است )
    در اين عكسي كه من ميبينم دفرمه شدن صورت نسبت به بدن كاملا واضح است نميدونم واقعا قصد شما هم اين بوده؟
    .اگزيف عكستون هم برام جالبه . درحاليكه ميتونستيد يك استاپ ديافتون رو باز كنيد ايزو رو بالا برديد .
    ميشه يه توضيح بديد كه منظورتان را متوجه بشيم؟
    M-ESMAILZADEH، Ali Bayati و mahta G تشکر می‌کنند.
    مجید صادقی

كاربر فعال Saeed Barikani آواتار ها
    تشکر کرده
    6051

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    در اين عكسي كه من ميبينم دفرمه شدن صورت نسبت به بدن كاملا واضح است نميدونم واقعا قصد شما هم اين بوده؟
    سلام ، صحبت شما درست دوست عزیز

ولی باید توجه داشته باشیم ، همه ی این موارد بسته به هدف عکاس از پرتره است ، و نوع پرتره و ...

من به شخصه در این عکس ، در نگاه اول ، دفرمه شدن صورت در این شات را ایرادی نمیبینم ، و لی شاید اگر ، در یک پرتره ی آتلیه ای این

اتفاق می افتاد ، در نگاه اول ، آن را رد میکردم

.................................................. .................................................. ....................................

با سلام
    سلام سعید جان ،

آقای شات خوبی هست ، فقط به نظرم تفاوت کنتراست نوری سمت چپ و راست صورتی کمی زیاد است ، و در این عکس کمکی به عکس

نکرده ، و همانطور که آقای بیاتی فرمودند ، باعث ایجاد سایه ی شدید ، شده ، و همچنین زاویه ی منبع نوری نیز بهتر میتوانست باشد

شاید اگر از یک رفلکتور در سمت راست سوژه استفاده مینمودید ، بسیار مطلوب تر میشد ،

موفق باشید
    1986، Saeed.Y، AliAk و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

من فکر میکنم که باید بین عکس پرتره ( شاخه مدلینگ و فشن و اونجایی که قراره سوژه ، زیباتر دیده بشه و قواعدی برای این کار وجود داره ) با عکس پرتره های انسانی ، برای ایجاد احساس ، مود ، نشاندادن حالات و احساسات انسانی ، فرهنگی و اجتماعی و .... ( که در اون لزوما زیبایی هدف نیست بلکه گاهی برعکس تاکید بر عناصر گاهی ناخوشایند مثل چین و چروک صورت و یا حتی دفرمه کردن اجزای صورت لازمند ) تفاوت قایل شد . در این حالت دوم ، اون قواعد مثل فاصله کانونی و نورپردازی و کچ لایت و سایه ها و ... دیگر مهم نیستند .
    این رو میشه از نوع عکس به راحتی تشخیص داد و بسته به قراردادها و پذیرش همگان داره . مثلن در عکس آقای اسماعیل زاده ، ضرورتی برای قواعد مرسوم در پرتره نیست . یا مثلن عکسهای خیابانی و مستند اجتماعی آقای هراتی .
    Saeed Barikani، M-ESMAILZADEH و ..hamed.. تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    490

ولی باید توجه داشته باشیم ، همه ی این موارد بسته به هدف عکاس از پرتره است ، و نوع پرتره و ...
    من در آخر عرايضم در پست قبلي از دوستمون همين سوالو كردم كه هدفشون از اين نوع عكاسي چي بوده .

من به شخصه در این عکس ، در نگاه اول ، دفرمه شدن صورت در این شات را ایرادی نمیبینم ، و لی شاید اگر ، در یک پرتره ی آتلیه ای این

اتفاق می افتاد ، در نگاه اول ، آن را رد میکردم
    دفرمه بودن دفرمه بودن است ديگه چه فرق ميكنه كه داخل آتليه باشه يا خارج از آتليه . مهم هدف عكاس از دفرمه كردن است.
    بسيار عكسهاي داخل آتليه وبيرون آتليه وجود دارد كه با دفرمه كردن بخشي از سوژه عكسهاي زيبايي بوجود آورده اند.
    مجید صادقی

تشکر کرده
    6051

من در آخر عرايضم در پست قبلي از دوستمون همين سوالو كردم كه هدفشون از اين نوع عكاسي چي بوده .

دفرمه بودن دفرمه بودن است ديگه چه فرق ميكنه كه داخل آتليه باشه يا خارج از آتليه . مهم هدف عكاس از دفرمه كردن است.
    بسيار عكسهاي داخل آتليه وبيرون آتليه وجود دارد كه با دفرمه كردن بخشي از سوژه عكسهاي زيبايي بوجود آورده اند.
    البته ، فکر میکنم ، 2 جمله ی آخرتون پارادوکس هست و همدیگر رو نقض میکند ،

در این عکس هم ، هدف عکاس ، مشخص بوده ، همینکه نیازی به رعایت قوانین پرتره نمیبیند کافی بوده ، وگرنه خود عکاس از همه ی قوانین آگاه بوده است ،

عکاس موظف نیست که هدف از ثبت خود و عدم رعایت بعضی از قوانین را در زیر عکس بیان نماید ، مهم ارائه اثر است ، و دیدن بازخورد اثر
    AliAk، M-ESMAILZADEH، کوروش و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    490

در این عکس هم ، هدف عکاس ، مشخص بوده ، همینکه نیازی به رعایت قوانین پرتره نمیبیند کافی بوده ، وگرنه خود عکاس از همه ی قوانین آگاه بوده است ،
    من از عكاس سوال كردم هدفش چيست تا هم به علم خودم بيشتر افزوده شود وهم چند نفر كه نميدانند . شما كه عكاس اين كار نيستيد. ثانيا اگه شما هدف عكاسو ميدونيد به ما هم بگيد تا تشكر ويژه اي از شما انجام دهيم. (ديگه عصباني شدن نداره كه)

عکاس موظف نیست که هدف از ثبت خود و عدم رعایت بعضی از قوانین را در زیر عکس بیان نماید ، مهم ارائه اثر است ، و دیدن بازخورد اثر

البته چون اينجا فروم عكاسي هست من از عكاس خواهش كردم.

البته ، فکر میکنم ، 2 جمله ی آخرتون پارادوکس هست و همدیگر رو نقض میکند ،
    نه عزيزم شما يك بار ديگر با خونسردي اون پست منو بخون متوجه ميشي تناقضي در كار نيست.

حرف من اين است اگه قراره قوانين رو زير پا بزاريم ايرادي نداره ولي براي كمك به زيباتر شدن اون اثر.
    چيزي كه فكر نميكنم در اثر آقاي اسماعيل زاده وجود داشته باشد .اگه ايشون از فوكال بالاتر استفاده ميكرد عكس زيباتر بود و زير پا گذاشتن قوانين در اين مورد هيچ كمكي به زيباتر شدن عكس نكرده.
    اين فقط نظر شخصي بنده ميباشد .

با آرزوي موفقيت.
    yaghoobi، MehdiM، Saeed Barikani و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجید صادقی

تشکر کرده
    6051

من از عكاس سوال كردم هدفش چيست تا هم به علم خودم بيشتر افزوده شود وهم چند نفر كه نميدانند . شما كه عكاس اين كار نيستيد. ثانيا اگه شما هدف عكاسو ميدونيد به ما هم بگيد تا تشكر ويژه اي از شما انجام دهيم. (ديگه عصباني شدن نداره كه)

البته چون اينجا فروم عكاسي هست من از عكاس خواهش كردم.

نه عزيزم شما يك بار ديگر با خونسردي اون پست منو بخون متوجه ميشي تناقضي در كار نيست.

حرف من اين است اگه قراره قوانين رو زير پا بزاريم ايرادي نداره ولي براي كمك به زيباتر شدن اون اثر.
    چيزي كه فكر نميكنم در اثر آقاي اسماعيل زاده وجود داشته باشد .اگه ايشون از فوكال بالاتر استفاده ميكرد عكس زيباتر بود و زير پا گذاشتن قوانين در اين مورد هيچ كمكي به زيباتر شدن عكس نكرده.
    اين فقط نظر شخصي بنده ميباشد .

با آرزوي موفقيت.
    آقا این حرفا نیست ، فقط گفتگویی بود برای رسیدن به نتیجه ای مشخص ،

بالاخره دیدگا ه ها متفاوت است ،

شما هم موفق باشید
    ویرایش توسط Saeed Barikani : Monday 12 March 2012 در ساعت 16:55
    mahta G تشکر می‌کند.