صفحه 309 از 755 نخستنخست ... 209 259 299 305 306 307 308 309 310 311 312 313 319 359 409 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,081 تا 3,090 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه
    تشکر کرده
    3772

farhad44، masoudfk و Ahmad_ تشکر می‌کنند.
    CANON60D&TAMRON180MM&55-250IS

كاربر آشنا ali759 آواتار ها
    تشکر کرده
    2018

نقل قول نوشته اصلی توسط hmd921 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز عکس زیبایی شده، فقط آیا ته رنگ زرد عمدی ست؟ بنظر من با تنظیم نور یا تنظیم وایت بالانس نتیجه بهتری حاصل میشد.
    علی رضایی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

نقل قول نوشته اصلی توسط Kourosh Kahal نمایش پست ها
    دوست عزیز اعلام جناب حسینی در پی ارسالات پیاپی از طرف آقای صباغی بوده.
    ایشون فقط عکس ارسال میکردند بدون هیچ توضیحی در مورد اثرشون.و یا اینکه نظری در خصوص اشکال کارهاشون جویا شوند.
    در ضمن من از عکس ایراد دار دانشم اضافه نمیشه.دوستان رو نمیدونم.
    شما با دیدن دستخط کج و ماوج دستخطتون خوب میشه.؟از دیدن خطی بد چطور میشه خوشنویس ماهری شد.
    معمولا" از اثر خوب میشه الهام گرفت....

البته در مورد مثالی که زدم منظورم شخص خاصی نیست.کلی عرض کردم.

اگر يك عكس بد به خوبي نقد بشه مطمئن باشيد به دانش شما هم اضافه ميشه. (از جمله فوايد نقد عكس)

كاربر فعال alonebaby آواتار ها
    تشکر کرده
    5569

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran m نمایش پست ها
    اگر يك عكس بد به خوبي نقد بشه مطمئن باشيد به دانش شما هم اضافه ميشه. (از جمله فوايد نقد عكس)
    سلام
    عرض بنده ارتباط مستقیمی به اقای صباغی نداره اما چون فعلا بحث در اینجا در مورد ایشون آغاز شده عرض میکنم که :
    جناب mehran m فرمایشتون متین هم بنده هم کوروش عزیز و هم جناب حسینی و بقیه دوستان قبول داریم که اگر عکسی خوب نقد بشه به دانش ما هم اضافه خواهد شد اما این نکته را هم در نظر بگیرید یک وقتی من مهدی مرادی میام و تو هر تایپیکی ( حالا خاصه این تایپیک ) شروع میکنم به آپلود عکس میبینم دریغ از 2 3 تا تشکر دوستان خب با خودم میگم لابد زمان مناسب آپلود نکردم شاید بچه ها ندیدند و از این حرف ها دو روز بعد دوباره همین کار را انجام میدهم اما باز همان آش و همان کاسه در این خلال دوستانی هم عکس های خودشان رو آپلود می کنند که هم باز خورد خوبی دارد و هم احیانا مورد نقد سازنده دوستان قرار می گیرد اما عکس های من مهدی مرادی انگار نه انگار حالا به نظر شما نباید من بیایم و با خود به این بیاندیشم که ایراد کار از کجاست ؟؟؟نباید بیایم و حد اقل نوشته ها و نقدهای دوستان در مورد آثار دیگران را بخوانم ؟؟؟نباید عکسهای دیگران را ببینم ؟؟؟؟و نباید به خودم بگویم عزیز دل برادر خب حتما عکسهام یه گیر اساسی داره که هیچ کس حتی نگاه چپ هم بهش نمیکنه چه برسه به اینکه بیاد نقدشون کنه و بعد باید به خودم بیایم و اگر واقعا دنبال کسب مهارت و بهتر شدن مهارتم هستم بیایم و تمرین و ممارست کنم تا به حد بالا برسم مشابه این مطالب بنده رو جناب عاشوری نیا در تایپیک نظر خواهی در مورد کارائی بهتر فروم فرمودند که تمرین کنیم عکس هم بگیریم اما دقت کنیم که آیا این عکس ارزش نمایش در این سایت را دارد یا ندارد.؟؟؟؟؟
    و به قول عزیزی کمی بیاندیشیم..........
    یا علی
    farhad44، Kourosh Kahal، Halalzadeh و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ساکت که ميماني ميگذارند به حساب جواب نداشتنت !!
    عمرا بفهمند داري جان ميکني تا "حرمت ها" را نگه داري....!!.
    مهدی مرادی

كاربر جديد hmd921 آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط ali759 نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز عکس زیبایی شده، فقط آیا ته رنگ زرد عمدی ست؟ بنظر من با تنظیم نور یا تنظیم وایت بالانس نتیجه بهتری حاصل میشد.
    سلام دوست عزیز
    وایت بالانس عکس تنظیم هست . اگر به رنگ پوست صورت یا سفیدی دندون ها دقت کنید متوجه این موضوع میشین .
    اون ته رنگی که تو عکس حس میکنید رنگ نور خورشید هنگام غروب هست که مو و پشت لباس یا بخار پشت مدل زرد یا نارنجی شده.

كاربر جديد abkhiz آواتار ها
    تشکر کرده
    224

سلام

در مورد پست 3085 با اجازه اساتید، من چند نکته که به نظرم میرسه عرض میکنم:

1- فکر میکنم با توجه به اینکه تمام کادر پر شده و فضای خالی ندارید و همه چی یا کاملا یا تقریبا فوکوس هست، و اختلاف نور و سایه دراماتیک ندارید و ... سیاه و سفید بودنش امتیازی براش محسوب نمیشه و شاید رنگها بیشتر جذابش میکردند.

2- تصویر اصلی نقطه فوکوسه، اما نه تنها به لبه کادر چسبیده، بلکه از روی شونه برش خورده ... اما به سمت راست انعکاس، که فوکوس نیست یه مقدار فضای مثبت دادید و وزن بیشتری پیدا کرده
    کاش عمق میدان رو بیشتر میکردید که انعکاس فوکوس بود، یا کمتر میکردید که کاملا بلور بود، الان یه چیزی این وسطه که نظر بیننده بلا تکلیف میمونه

3- خطهای اریب سمت راست و بالا-چپ باعث شدن کل کادر کج به نظر بیاد و حتی چشم رو به خطا بندازه که خط وسط هم کجه

4- قاب عکسی که گوشش سمت چپه عکس دیده میشه، کاش برمیداشتید قبل عکاسی

ارادتمندم.
    m.a.i و Mehran m تشکر می‌کنند.
    Canon 50D, Canon lens 18-200, Canon Speedlite 580exII, Photix remote flash trigger

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

در عکس بد نکته ای از نظر نقد شدن وجود نداره.
    حداقلهایی از نظر مبانی عکاسی باید وجود داشته باشه.
    فکر کنم قبلا" هزاران بار این موضوع مطرح شده...
    siamak1681، alonebaby و 1986 تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    131

در عکس بد نکته ای از نظر نقد شدن وجود نداره.
    قسمتهاي از يك عكس كه به بد بودن عكس كمك ميكند قابل نقد است. عكس خوب كه قابل تشويق است ونقد نميشود كه دوست عزيز.

حداقلهایی از نظر مبانی عکاسی باید وجود داشته باشه.
    صد در صد چون كسي كه مباني نميداند نبايد اصلا عكاسي كند.
    ولي يك نكته: اگر كسي هم يك عكس گذاشت كه مباني رو هم رعايت نكرده بود با شلاق دنبالش نكنيم وميتونيم در بهش گوشزد كنيم آقاي صباغ زاده اول مباني بعد نقد عكست.
    amparisay و shahryar.2 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Kourosh Kahal آواتار ها
    تشکر کرده
    9817

ممنون دوست عزیز

کاملا" حق با شماست.

alonebaby و Mehran m تشکر می‌کنند.
    احمق را موافق حماقتش جواب مده مبادا تو نیز مانند او بشوی.
    احمق را موافق حماقتش جواب بده مبادا خویشتن را حکیم بشمارد.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط hmd921 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    وایت بالانس عکس تنظیم هست . اگر به رنگ پوست صورت یا سفیدی دندون ها دقت کنید متوجه این موضوع میشین .
    اون ته رنگی که تو عکس حس میکنید رنگ نور خورشید هنگام غروب هست که مو و پشت لباس یا بخار پشت مدل زرد یا نارنجی شده.

من اصلن معتقد نیستم که باید همیشه رنگها واقعی باشند . حتی معتقدم که گاهی باید از واقعیت نیز چشم پوشی کرد در راه ایجاد فضا ، حالت ، احساس و .... .
    اما در مورد توضیح شما باید بگم ، از اتفاق به نظرم از روی همون دندان ها میشه فهمید که ته رنگ زرد داره . چون اینجا عمدی یا غیر عمدی بودن اون مبهم میشه . من از دوستان دیگه هم تقاضا میکنم که در این باره نظرشون رو بگن . شاید اشکال از مونیتور من باشه . من که هر چقدر دقت کردم دندانها نیز به زردی می زنند .
    ویرایش توسط کوروش : Thursday 5 April 2012 در ساعت 17:50
    Mehran m تشکر می‌کند.