صفحه 561 از 755 نخستنخست ... 61 461 511 551 557 558 559 560 561 562 563 564 565 571 611 661 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,601 تا 5,610 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر جديد
    تشکر کرده
    154

نام: s-1.jpg نمایش: 871 اندازه: 169.9 کیلو بایت
    pooya.v.f، zarfam، M.Kazemi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    سلام جناب میرصادقی
    بیشترین آثار احساس درونی افراد در چهره آن ها بروز می کند. آیا می توان گفت که چند نوع حالت خنده یا غم وجود دارد و مواردی اینچنینی که تاکنون هیچ تقسیم بندی برایشان وجود نداشته است زیرا که احساس ها مرز ندارند. هر حسی در صورت با کوچکترین تغییر در گشودگی چشم ها ، چرخش مردمک در درون حلقه چشم ، زاویه قرارگیری بینی نسبت به صورت ، بسته یا بازبودن چشم ها جمع شدن یا شل شدن عضلات صورت ، وجود آب اشک در سفیدی چشم ، جنسیت ، زاویه قرارگیری نسبت به تنه ، و ده ها مولفه دیگر به صورت تنگاتنگ در ارتباط است. شاید بتوان این حس ها را آموزش داد و پرتره های موفقی گرفت اما من و شما می دانیم که این حس ها با درون افراد مرتبط است و این ارتباط حس با درون ، پرتره هایی می آفریند که هیچ کارگردانی پشت آن نبوده است.
    آن چه مرا در کنار عکاسی منظره از همان ابتدا به خود مشغول کرد سعی در انتقال این حس ها با بهترین درصد ممکن بود.
    درست است که در عکاسی با تجهیزات نورپردازی تبحر آن چنانی ندارم و عدم امکانات نیز مزید بر علت شده است اما این امکانات ضعیف مرا واداشت به سمت روش هایی بروم که بتوان بیشترین استفاده را از نور محیط گرفت. در طول این 4 سال مطالعه و تجربه اندوزی ، راه هایی زیادی آموختم و راه های زیادی هم که ناشی از خلاقیت خودم بود ابداع کردم تا بتوانم در هر مکانی که هستم در کمترین زمان ممکن بر نور سرکش محیط افسار ببندم و آن را در جهت اهداف خویش کنترل کنم.

به دوستان عزیز در کنار عوامل بالا موارد زیر را توصیه می کنم

1- دیدن پرتره های موفق و بررسی خطوط متقاطع و مورب در آن ها
    2- اجرای پوز ها و لوکیشن های مشاهده شده در عکس برای کسب تجربه برای عکس هایی که قابل اجرا باشند
    3- استفاده از نور پنجره با یک پرده نازک سفید در جلوی آن که نقش دیفیوژر را بازی می کند.
    4- استفاده از دیفیوژهای دست ساخته
    5- یادگیری فراهم کردن سه منبع نوری با نور محیط
    6- نقش ارتفاع دوربین نسبت به صورت
    7- مطالعه مقالات در مورد انواع سبک های ادیت در پرتره
    8- آزمودن ترکیب بندی های مختلف و هم چنین توجه ویژه به کادرهای مربعی
    9-.....

در کل هر ژانر از عکاسی سختی ها و پیچیدگیهای خود را داراست و پرتره در این میان به دلیل وابستگی مستقیم یا غیرمستقیم با اکثر ژانرها انتخاب اکثر عکاسان است . به این موارد می توان کسب درآمد از راه عکاسی را اضافه نمود که در کشور ما شاید تنها ژانری باشد که فعلا می توان از آن کسب درآمد کرد. ( البته در کنار آن عکاسی صنعتی را هم می توان اضافه کرد )

در انتها اضافه کنم با این همه وقتی که برای تنظیم رنگ در عکاسی پرتره گذاشته ام باز هم تاثیرگذارترین عکس های پرتره برای من عکس های سیاه و سفید هستند.
    برای مثال هر بار که به عکس زیر نگاه میکنم برایم تازگی دارد و ناخودآگاه چند ثانیه ای به آن خیره می شوم .

فایل پیوست 69773

دوست عزیز ممنونم میشه لطف کنی برای مواردی که عرض کردی منبع هم بگی که بریم سراغش برای اون 9 مورد مشکل من اینه که من که الان دارم عکاسی میخونم تو دانشگاه ما فقط و فقط عکاسی تبلیغاتی و خبری داره و خبری از پرتره نیست علاقه خوم هم پرتره هست و نمیدونم چطور باید این موارد رو یاد بگیرم ممنون میشم کمکم کنی
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نام: 14.jpg نمایش: 965 اندازه: 272.6 کیلو بایت
    nicebluesky، Reza Safaei، kiavash و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

سلام و درود

نام: Baran 03.jpg نمایش: 971 اندازه: 183.6 کیلو بایت
    NASSIRI4080، adeliry، reza_Bahman و 88 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein Arabi نمایش پست ها
    سلام و درود

نام: Baran 03.jpg نمایش: 971 اندازه: 183.6 کیلو بایت
    عکس بسیار حس و حال خوبی داره و زیباست.
    تنها چیزی که به چشم من میاد "کمی" زیاده روی در شارپ سازی موها و دندان هاست... امیدوارم تصور من اشتباه باشه.
    nautilus_214، mohamad.k، Hossein Arabi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hosein60 آواتار ها
    تشکر کرده
    948

برای من سوال پیش اومده که ایا این بخش مدیریت شده هست یا نه ؟
    چرا اینقدر عکسهای بی کیفیت و پر اشکال در این فروم زیاد شده ؟
    فقط در همین هفت عکس اخر دو عکس داریم که از طرف هیچ کاربری حتی یک تشکر هم نگرفته اند، یعنی سطح توقع تمام کاربران بازدید کننده بیشتر از این دو عکس بوده
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

درود خدمت جناب مانی و سهراب عزیز
    مطالبی که بیان کردید بسیار زیبا و در جای خود آموزنده بود ولی ربط چندانی به صحبت من نداشت
    ببینید این عکسهارو من با 5D و 70-200 گرفتم همه جور تجهیز هم داشتم از بهترین بکگروند بگیرید تا اسپات و و و ...
    نام: Untitled-2.jpg نمایش: 916 اندازه: 202.9 کیلو بایت
    حالا این عکسارو Stanislav Puchkovsky از روسیه گرفته و طبق صحبتی که با خودش در اینستا داشتم ( و در رزمه کاریش هم گفته ) تمام عکساشو با نو طبیعی و در آپارتمان شخصیش میگیره ...!! بکش هم یک ملافه ساده است !!!!
    نام: aaaa.jpg نمایش: 942 اندازه: 86.4 کیلو بایت
    بعد من تلاش کردم دیدم رو نسبت به عکاسیپرتره کمی عوض کنم و از زاویه دیگه بهش نگاه کنم (نه برای این که سبکمو عوض کنم ).. این بود که فلش برون کالر و لنز 85 و و و... کنار گذاشتم و ابزارهای ابتدایی که پیش هر کسی پیدا میشه رو به دست گرفتم و شروع به تمرین کردم .. نتیجه اش شد این عکسها
    نام: bbb.jpg نمایش: 895 اندازه: 203.2 کیلو بایت
    با تحلیل مجموعه ای که تهیه کردم متوجه اندازه درصد دخیل بودن عوامل و امکانات در تهیه یک پرتره شدم ( از نور و لنز و ... غیره ) یعنی کم کم متوجه شدم هرکدام چه نقشی در کار من دارند و تقویت کدام یک باعث بهبود کار میشوند...
    ببینید صحبتهایی که جناب مانی گفتند بسیار کلی و تئوری و قابل قبول هستند و اینها قواعدی هستند که کمو بیش همه میداند منابع هم بسیارند.. ولی زمانی که شما برای رسیدن به یک هدف ، خودتونو به چالش میکشید و عملا وارد گود میشید میبینید که تئوری تنها بخشی کوچکی از مجموعه کاریه که میخواهید انجام بدین ..
    من هم میدونم اگر دوبینو دست یک استاد بدین عکسای به مراتب بهتری میگره .. ایا اون استاد با حرف زدن به جایی رسیده ؟ نخیر .. من بهتو اطمینان میدم که رنج بسیاری برده و زحمت زیادی کشیده ...
    من که نمیتونم عکس یک هنر مند و استاد و یا یک عکس خاص رو که تمام عوامل محیطی و حسی درش دخیل هسنتد رو نشون بدم بگم عکس یعنی این بعد عکسای خودم با توجه به این همه اطلاعات و دانستهایی که دارم ، ساده و بی محتوا باشه ... و عملا چیزی برای نمایش نداشته باشم ... همه ما میدونیم که اون کارها فوق العاده هستند ... ولی من برای رسیدن به یک عکس ایده آل چه کارهایی کردم ؟
    بدست آوردن هر توانایی اگر نیاز به 30% مطالعه داره 70% تمرین و پذیرفتن چالشهای متفاوت رو میطلبه ..
    در کل با صحبتهای شما 100% موافق هستم
    در ادامه تلاش میکنم تجربیاتم رو با دوستان و اساتید مطرح کنم که اگر مطلبی مفید بود استفاده و یا اگر اشتباه بود اصلاح بشه ...
    در طول این چند ساله این روند پیشرفت کاری من بوده...
    با تشکر پدرام
    soltaani، Amin Zarif، Fereidoon و 37 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پدرام میرصادقی
    www.pedramphotography.com

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نام: taranom 3.jpg نمایش: 833 اندازه: 85.6 کیلو بایت
    davoud maani، akkas58، hosseinhmj و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنونم میشه لطف کنی برای مواردی که عرض کردی منبع هم بگی که بریم سراغش برای اون 9 مورد مشکل من اینه که من که الان دارم عکاسی میخونم تو دانشگاه ما فقط و فقط عکاسی تبلیغاتی و خبری داره و خبری از پرتره نیست علاقه خوم هم پرتره هست و نمیدونم چطور باید این موارد رو یاد بگیرم ممنون میشم کمکم کنی

با سلام
    1- دیدن پرتره های موفق و بررسی خطوط متقاطع و مورب در آن ها
    2- اجرای پوز ها و لوکیشن های مشاهده شده در عکس برای کسب تجربه برای عکس هایی که قابل اجرا باشند
    3- استفاده از نور پنجره با یک پرده نازک سفید در جلوی آن که نقش دیفیوژر را بازی می کند.
    4- استفاده از دیفیوژهای دست ساخته
    5- یادگیری فراهم کردن سه منبع نوری با نور محیط
    6- نقش ارتفاع دوربین نسبت به صورت
    7- مطالعه مقالات در مورد انواع سبک های ادیت در پرتره
    8- آزمودن ترکیب بندی های مختلف و هم چنین توجه ویژه به کادرهای مربعی

1- در طول این چند سال برای خودم آرشیو درست کردم . عکس های موفقی که در طول هفته می بینم ( از طریق اینترنت ) جمع آوری و به آرشیو منتقل می کنم.
    دیدن چند باره این عکس ها خودش یک کلاس آموزشی است.

2- در مورد پوز ها میتوان از چندین طریق عمل نمود. الف - تقلید از عکس های موفق ب- استفاده از سمبل های مشابه زیر
    نام: 5534534.jpg نمایش: 865 اندازه: 246.0 کیلو بایت

بقیه را در پست دیگری پاسخ میدهم

K_NMT، soltaani، Fereidoon و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر همراه Omidep آواتار ها
    تشکر کرده
    1534

نام: 00.jpg نمایش: 874 اندازه: 191.6 کیلو بایت
    mreza1001، hosseinhmj، miladn1370 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امید بنی اسدی
    "Silence, and Deeper silence, When crickets hesitate"