صفحه 562 از 755 نخستنخست ... 62 462 512 552 558 559 560 561 562 563 564 565 566 572 612 662 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,611 تا 5,620 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

درود

نام: akkase.jpg نمایش: 908 اندازه: 243.1 کیلو بایت
    Silence، soltaani، merdax و 53 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    درود خدمت جناب مانی و سهراب عزیز
    مطالبی که بیان کردید بسیار زیبا و در جای خود آموزنده بود ولی ربط چندانی به صحبت من نداشت
    ببینید این عکسهارو من با 5D و 70-200 گرفتم همه جور تجهیز هم داشتم از بهترین بکگروند بگیرید تا اسپات و و و ...
    فایل پیوست 69821
    حالا این عکسارو Stanislav Puchkovsky از روسیه گرفته و طبق صحبتی که با خودش در اینستا داشتم ( و در رزمه کاریش هم گفته ) تمام عکساشو با نو طبیعی و در آپارتمان شخصیش میگیره ...!! بکش هم یک ملافه ساده است !!!!
    فایل پیوست 69822
    بعد من تلاش کردم دیدم رو نسبت به عکاسیپرتره کمی عوض کنم و از زاویه دیگه بهش نگاه کنم (نه برای این که سبکمو عوض کنم ).. این بود که فلش برون کالر و لنز 85 و و و... کنار گذاشتم و ابزارهای ابتدایی که پیش هر کسی پیدا میشه رو به دست گرفتم و شروع به تمرین کردم .. نتیجه اش شد این عکسها
    فایل پیوست 69823
    با تحلیل مجموعه ای که تهیه کردم متوجه اندازه درصد دخیل بودن عوامل و امکانات در تهیه یک پرتره شدم ( از نور و لنز و ... غیره ) یعنی کم کم متوجه شدم هرکدام چه نقشی در کار من دارند و تقویت کدام یک باعث بهبود کار میشوند...
    ببینید صحبتهایی که جناب مانی گفتند بسیار کلی و تئوری و قابل قبول هستند و اینها قواعدی هستند که کمو بیش همه میداند منابع هم بسیارند.. ولی زمانی که شما برای رسیدن به یک هدف ، خودتونو به چالش میکشید و عملا وارد گود میشید میبینید که تئوری تنها بخشی کوچکی از مجموعه کاریه که میخواهید انجام بدین ..
    من هم میدونم اگر دوبینو دست یک استاد بدین عکسای به مراتب بهتری میگره .. ایا اون استاد با حرف زدن به جایی رسیده ؟ نخیر .. من بهتو اطمینان میدم که رنج بسیاری برده و زحمت زیادی کشیده ...
    من که نمیتونم عکس یک هنر مند و استاد و یا یک عکس خاص رو که تمام عوامل محیطی و حسی درش دخیل هسنتد رو نشون بدم بگم عکس یعنی این بعد عکسای خودم با توجه به این همه اطلاعات و دانستهایی که دارم ، ساده و بی محتوا باشه ... و عملا چیزی برای نمایش نداشته باشم ... همه ما میدونیم که اون کارها فوق العاده هستند ... ولی من برای رسیدن به یک عکس ایده آل چه کارهایی کردم ؟
    بدست آوردن هر توانایی اگر نیاز به 30% مطالعه داره 70% تمرین و پذیرفتن چالشهای متفاوت رو میطلبه ..
    در کل با صحبتهای شما 100% موافق هستم
    در ادامه تلاش میکنم تجربیاتم رو با دوستان و اساتید مطرح کنم که اگر مطلبی مفید بود استفاده و یا اگر اشتباه بود اصلاح بشه ...
    در طول این چند ساله این روند پیشرفت کاری من بوده...
    با تشکر پدرام
    سلام
    راستش من تجربه ای در پرتره حرفه ای ندارم اما با توجه به مقایسه تصاویر شما با تصاویر عکاس روس (که ظاهرا مورد پسند شما بوده) اولین نکته ای که به ذهنم رسید چشم ها بود. جسارتا به جز تصویر سمت چپ در دیگر تصاویر شما ارتباط چشمی برقرار نمیشود، کاملا برعکس تصاویر عکاس روس که چشم ها گیرایی بالایی دارند. دوم سایه ها است که به نظرم در این تصاویر دلیلی بر وجود آن ها نیست و حذف آنها نوعی لطافت به تصویر میدهد.
    و سوم نوعی تن گرم در تصاویر روس است که به تصویر حرارت و زندگی بخشیده و پوست زیبا تری به نمایش می گذارد.
    البته شاید سبک عکاسی شما کاملا متفاوت این تصاویر باشد و این صرفا مقایسه بود.
    امیدوارم مفید بوده باشد. جسارتا البته.
    mreza1001، zarfam، M.Kazemi و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر همراه ShahramUae آواتار ها
    تشکر کرده
    466

نام: Sean-Jahansooz.jpg نمایش: 1002 اندازه: 276.1 کیلو بایت
    K_NMT، masoudrejae، M.Mobin و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    https://500px.com/Shahramuae
    Canon Shooter

كاربر همراه ShahramUae آواتار ها
    تشکر کرده
    466

حالا این عکسارو Stanislav Puchkovsky از روسیه گرفته و طبق صحبتی که با خودش در اینستا داشتم ( و در رزمه کاریش هم گفته ) تمام عکساشو با نو طبیعی و در آپارتمان شخصیش میگیره ...!! بکش هم یک ملافه ساده است !!!!
    فایل پیوست 69822
    پدرام عزیز
    در تکمیل فرمایشات شما این نکته رو اضافه کنم که جذابیت بصری و فیزیکی مدل هم در پرتره نقش خیلی مهمی داره
    عموما ( غیر از ما عکاس ها )‌ قبل از اینکه مغز درگیر مسایل تکنیکی و نور و ادیت عکس بشه ، به جذابیت چهره مدل توجه میشه و بر اساس اون عکس رو ارزیابی میکنن
    مثالی عرض میکنم بر اساس تجربه خودم :
    پرتره ای در استودیو گرفتم از یک مدل حرفه ای اسپانیایی ، بدون هیچ تغییری در ست آپ نور و ادیت پرتره ای مشابه گرفتم از یک مدل معمولی عرب ، نتیجه کاملا قابل پیشبینی بود ، عکس اول بازخورد خیلی بیشتری داشت (‌ عکس ها رو پیدا کنم حتما همنجا پست میکنم )

من هم از طرفداران sean archer هستم ، ولی انصافا جدا از تکنیک خوب و حرفه‌ای، از مدل های خوبی هم استفاده میکنه ، و قطعا وسواس زیادی هم در انتخاب مدل به خرج میده .

ارادت
    masoudrejae، pooya.v.f، mSafdel و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    https://500px.com/Shahramuae
    Canon Shooter

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

سلام پدرام عزیز از اینکه به چنین نتیجه ای رسیدید خیلی خوشحالم
    شناخت نور و طبیعت آن در کنار چشمی که هنری باشد علاوه بر دانش به استعداد نیز نیاز دارد
    نمی دانم چطور میتوانم منظورم را برسانم ولی پس از 7 سال کار با نور هنوز توان درک آن را در حدی که یک هنرمند نقاش دارد را ندارم و فکر می کنم شما هم به همین نتیجه رسیده اید
    davoud maani، obsidiyan، کوروش و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا IYIostafa آواتار ها
    تشکر کرده
    171

نام: DSC_0158.jpg نمایش: 984 اندازه: 67.9 کیلو بایت
    Silence، shabab، QashQai و 53 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5300 | Nikkor 18-55 VR II | Manfrotto 190xProB + 804 RC2

فتوبلاگ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

فایل پیوست 69822
    [FONT=Helvetica Neue]...
    با تشکر پدرام
    پدرام عزیز. عکسهای شما واقعا خوب هسست. و من به عکس های شما خیلی دقت می کنم. اما فرق اینها به نظرم در حس و حال عکسهاست. یعنی در این عکسها هر کدام روایتگر داستان مستقلی است. و مدلهای حرفه ای در خارج و نه معمولا در ایران - درست مثل یک بازیگر می توانند همانطور که در بدنشان پوز می گیرند در صورتشان و در نگاهشان هم پوز بگیرند.
    در ایران عموما این طور نیست. یک عکاس حرفه ای در شاخه پرتره بیشتر روایتگر پوز صورت است. که اوج آن در چشمها و نوع نگاه به وجود می آید. به نظرم عکاس حرفه ای بسته به مدلی که دارد و متناسب با او برایش داستانی تصور می کند و به او می فهماند که چطور به دوربین نگاه کند تا همان داستان را بتوان از صورت او خواند. برای همین هم هست که در عکسهای پرتره ایرانی در نمونه های رئال عکس های به شدت موفق تری را می بینیم تا در نمونه های استودیویی. چون سوژه واقعا خودش هست و اگر عکاس زرنگ بوده و بدشانس نباشد او نیز به خاطر دوربین خود واقعی اش را کنار نگذاشته است. اما در غیر از اون قضیه کاملا فرق می کنه. دیگه تماما بر میگرده به هنر عکاس و توان اجرای مدل.
    به نظر من اگر می خواهید در این زمینه موفق تر باشید از مدلتان بازی بگیرید. درست مثل یک کارگردان. بد نیست به او بخشی از کاراکترش را بگویید و از این قبیل کارها.
    موفق باشید و عکسهاتون رو بیشتر با ما به اشتراک بگذارید.
    DorDanI، M.Kazemi، davoud maani و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه S. Bagherpour آواتار ها
    تشکر کرده
    590

نام: DSC_7087_2.jpg نمایش: 940 اندازه: 216.2 کیلو بایت
    M.Nouri، davoud maani، Reza Safaei و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    تجهیزات فعلا هیچی حتی یه پوینت اند شوت !!!
    شهروز باقرپور

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نام: my love.jpg نمایش: 1030 اندازه: 142.0 کیلو بایت
    Fereidoon، m.daneshpayeh، davoud maani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    نام: my love.jpg نمایش: 1030 اندازه: 142.0 کیلو بایت
    این ادیت رو مطمئنم حداقل یه خانوم براش خوشایند نیست. منکه به همسرم نشون دادم اولین حرفش این بود که وا!!! این چرا صورتش اینجوریه!؟ چقدر جوش ولک داره!؟؟
    ben163s تشکر می‌کند.