صفحه 611 از 755 نخستنخست ... 111 511 561 601 607 608 609 610 611 612 613 614 615 621 661 711 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,101 تا 6,110 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    اسنپ شات به معنی عکس بی ارزش و غیرقابل استفاده نیست.

سوژه خوش تیپ ، خوش لباس با مدل موی آراسته و زیبا .... پوز استاندارد مناسب (یک دست پشت سر و یک دست در امتداد بدن)

فایل پیوست 74383
    درست نمیخونید حرفای منو. من نگفتم بی ارزش و غیر قابل استفاده گفتم ارزش یک اسنپ شات! یعنی عکس طوریه که انگار بی برنامه بدون هیچ ایده قبلی گرفته شده . سوژه خوشتیپ و خوش لباسو ... اینا جزو ویژگی های یه عکس خوبه؟! پوز شاید استاندارد باشه ولی من تو این حالت برای این سوژه مناسب نمیبینم چون نوع کادر بندی طوریه که دست جلویی که بلا استفاده است . دست عقبم چسبیده به صورت در صورت که برای پوز دست من ترجیح میدم به صورت لمس باشه نه این شکلی. این عکسی که شما گذاشتی ربطی نداره به عکس مربوطه چون نوع کادر بندی عکس طوریه که دستا موضوع عکس شدند ولی تو عکس اصلی خیر.
    حقیقتا هم بخواید نظر منو راجع به این عکس بدونید این عکسم اسنپ شاتی بیشتر نیست . شما میتونستید با موبایل هم این ثبتو انجام بدید
    mSafdel، lamagra، kiavash و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

نام: DSC_3833.jpg نمایش: 460 اندازه: 274.6 کیلو بایت
    DELL، m.daneshpayeh، Ali_Nouri و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر همراه vaid آواتار ها
    تشکر کرده
    223

نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69 نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشی اگر امکانش هست تمام ایرادات عکس بنده رو بگویید من از انتقاد نه تنها ناراحت نمی شوم بلکه در پشرفت خود از ان استفاده میکنم با تشکر از شما اساتید

فایل پیوست 74376
    آفرین ، همین روحیه درسته. من بنظرم تو این فرومها باید کوچیکترین ایرادها هم به چشم بیاد. البته ضمن اینکه مغرورانه بیان نشه. عکس رو له کنیم، عکاسش رو که نه
    و اما عکس شما، وینیتینگ شدید هستش، رنگ پوست خوب نیست، تو استفاده فیلتر باید بیشتر دقت کنین. و اینکه اون لوگو هم زیادی گنده هست هم زیادی حواس پرت کن! یعنی نمیذاشتینش هم اتفاقی نمیافتاد.
    ارادت
    miladn1370 و bxtt69 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab-gh نمایش پست ها
    درست نمیخونید حرفای منو. من نگفتم بی ارزش و غیر قابل استفاده گفتم ارزش یک اسنپ شات! یعنی عکس طوریه که انگار بی برنامه بدون هیچ ایده قبلی گرفته شده . سوژه خوشتیپ و خوش لباسو ... اینا جزو ویژگی های یه عکس خوبه؟! پوز شاید استاندارد باشه ولی من تو این حالت برای این سوژه مناسب نمیبینم چون نوع کادر بندی طوریه که دست جلویی که بلا استفاده است . دست عقبم چسبیده به صورت در صورت که برای پوز دست من ترجیح میدم به صورت لمس باشه نه این شکلی. این عکسی که شما گذاشتی ربطی نداره به عکس مربوطه چون نوع کادر بندی عکس طوریه که دستا موضوع عکس شدند ولی تو عکس اصلی خیر
    فکر نمیکنم هیچ مخاطبی این عکس را عکسی بی برنامه و بی ایده بداند.

مجددا پست بنده را مرور بفرمایید....

لذا این عکس پرتره ای است با سوژه و پوز خوب و کادربندی و ویرایش قابل بهبود.
    بنده در مورد خوب یا بد بودن عکس نظر ندادم عرض کردم این عکس اسنپ شات نیست . سوژه و پوز خوبی هم دارد . ضمن اینکه در پاسخ باید بگم چرا که نه ! سوژه خوشتیپ و خوش لباس و آراسته در یک عکس پرتره استاندارد یکی از فاکتور های خوب بودن عکس است و برعکسش هم (استفاده از سوژه نامناسب ، نا آراسته ، ناهمگون با فضای عکس ) ایراد محسوب می شود.

موفق باشید
    obsidiyan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1708

فکر نمیکنم هیچ مخاطبی این عکس را عکسی بی برنامه و بی ایده بداند.
    اگر شما محتوای این عکس را برنامه ریزی شده و با ایده می دانید پیشنهاد میدم به شدت راجع به عکاسی پرتره مطالعتون رو بیشتر کنید البته اگر علاقمندید در یک موضوع خاص در عکاسی پیشرفت کنید
    lamagra، Dariush Chegini، abehrooz و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

سلام

سوالی داشتم از دوست عزیزم جناب سهراب خان
    ضمن تشکر از زحمات شما جهت راهنمایی اعضای فروم و در اختیار قرار دادن دانسته هایتان به دوستان
    در چند جا از نقدهای شما در مورد ارسالهای دوستان گفتید که مثلا ارسال بی هدف ویا بدون موضوع است سوالم اینست که اولا یک عکس پرتره چه موضوعی غیر از پرتره می تواند داشته باشد.؟ و ثانیا اهدافی را که از ثبت پرتره می توان داشت چگونه دسته بندی می کنید؟

سپاس مجدد
    lamagra، M.Nouri، sohrab-gh و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط M-Yousefi نمایش پست ها
    سلام

سوالی داشتم از دوست عزیزم جناب سهراب خان
    ضمن تشکر از زحمات شما جهت راهنمایی اعضای فروم و در اختیار قرار دادن دانسته هایتان به دوستان
    در چند جا از نقدهای شما در مورد ارسالهای دوستان گفتید که مثلا ارسال بی هدف ویا بدون موضوع است سوالم اینست که اولا یک عکس پرتره چه موضوعی غیر از پرتره می تواند داشته باشد.؟ و ثانیا اهدافی را که از ثبت پرتره می توان داشت چگونه دسته بندی می کنید؟

سپاس مجدد
    با سلام خدمت آقای یوسفی عزیز. والا در مثال قبلی که زدم سعی که به طور کامل منظورمو توضیح داده باشم. ولی چشم باز هم باز صحبتامو باز می کنم . ببینید ما در ژانر پرتره داریم عکاسی می کنیم این به این معناست که موضوع اصلی عکس ما یک انسانه .خب حالا سوال دوم اینه چه چیزی از این انسان رو میخوایم به نمایش بذاریم .اهدافی که از ثبت پرتره وجود داره زیر مجموعه های اونو تشکیل میدن به عنوان مثال عکاسی گلامور هدف کلی نشون دادن زیبایی یک انسانه در عکاسی نود هدف نشان دادن فرم و در عکاسی بودوار...اینکه من میگم این عکس ها اسنپ شاتن دلیلش اینه که دقیقا مثل یه عکس اسنپ شات برای نورپردازی و ویرایش و ... هیچ برنامه ریزی نشده و این رو من با توجه به خروجی میگم . من دوس دارم عکسی که میبینم بهم نشون بده عکاس حداقل به این موارد پایه توجه داشته نه اینکه یک شات همینجوری زده و فی امان الله گذاشته ببینه چی میشه(منظورم هیچ شخص و عکس خاصی نیست و حرفام کلیه ) . من دیدم نسبت به پرتره سخت گیرانست چون این سبک رو دوس دارم و جدی میگیرم و به نظر من کسی نمیتونه در همه جا صاحب نظر باشه و راجع به هر سبکی فکر کنه استاده . واقعا دوست دارم عکسهای پرتره بهتری از عکاسای ایرانی ببینم . تمام دلیلیم که دارم با هزار زحمت مطالب آموزشی آماده می کنم و با شرایط نا مناسب ویدیو آماده می کنم همینه .
    M-Yousefi، lamagra، M.Nouri و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

اگر شما محتوای این عکس را برنامه ریزی شده و با ایده می دانید پیشنهاد میدم به شدت راجع به عکاسی پرتره مطالعتون رو بیشتر کنید البته اگر علاقمندید در یک موضوع خاص در عکاسی پیشرفت کنید
    ببینید سهراب جان با این پست های عصبانی و جمله نخ نما که "برید مطالعتون رو بیشتر کنید" شاید بشود یک کاربر تازه وارد را نواخت ....
    شما عکس پرتره ای که ایده مشخص و واضحی دارد و فقط در اجرای آن ایده ضعف دارد کلا بی هدف و بدون موضوع می دانید ... این یک ضعف در تحلیل عکس است. پست قبل از شما که جناب گیولی زدند برای عکاس بسیار مفید تر و امیدوار کننده تر است.

لطفا جملات بنده را با لحن دوستانه و صریحی بخوانید.

موفق باشید
    jalalkarimi، KHAKSAR، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1708

ببینید سهراب جان با این پست های عصبانی و جمله نخ نما که "برید مطالعتون رو بیشتر کنید" شاید بشود یک کاربر تازه وارد را نواخت ....
    این پست آخر من در این بحثه حرفمم دوستان بخونید . قصد نواختن کاربر چه تازه وارد چه کهنه کار رو ندارم و واقعا باور دارم که باید مطالعتون رو بیشتر کنید اینم کاملا دوستانه میگم . شما انگار کمی صحبت های منو بد خوندید . بعد ظاهرا پستای منو نمیخونید اصلا . اولا اینکه کمی با لحن خسمانه میخونید بعدشم مفصل من نوشتم که ایرادات عکس چیه نمیدوننم الان این بحثا برای چیه دقیقا!
    M-Yousefi، lamagra، abehrooz و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط I.Givili نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز عمده ایراد شما رو بنده در مر حله ادیت میدونم ، همین که اصلاح رنگ مناسبی نداشتین و در جاهایی از عکس ادیت کمی تخریبی بوده است .

فایل پیوست 74377

1 - لوگوی شما من رو یاد اولین لوگوی شرکت اپل انداخت ، البته آن از نوع سیاه سفیدش بود ، که یک سیب در حال افتادن به کله نیوتون بود کلی دارو درخت و المان های دیگر درش بود واقعا این مدل لوگو های شلوغ (اگر بشه اسمش رو گذاشت لوگو) هم چشم رو منحرف می کند و هم واقعا منسوخ شده اند .
    فایل پیوست 74378

2- به نظرم پوست زیادی سافت شده و همچنین کمی brun شده است ، مخصوصا در بازوی دست چپ (در تصویر سمت راست) پوست کاملا سافت شده و بافت پوست حالت زنانه پیدا کرده

3- آن تکه سنگ و یا شاید صخره کنار تصویر کمی بالانس کادر رو به هم زده ، ای کاش یا در ادیت حذفش میکردین و یا وینت زیاد نمیدادید که اینقدر به چشم بیاید .

نکته آخر هم مشکل وایت بالانس و شارپ نبودن مناسب سوژه است که شدیدا به چشم میاید .

ارادت
    خیلی ممنون از راهنمایی شما بله من همیشه در موقع ادیت عکس مشکل زیادی دارم و هنوز کامل رو ادیت عکس کارم اصلا خوب نیست
    در مورد لوگو و ساخت اون هم اگر امکانش هست من را راهنمایی به فرماید برا این که ساخت و پیدا کردن همین لوگو خیلی وقت من و گرفت

من عمده ایرادات رو در قسمت ثبت میدونم و اونرو اسنپ شات میبینم . کادر بندی نامناسب از بالا و بی هدف و بدون موضوع . نور سنجی و کنتراس تند و تیز و عکاسی در ساعت نامناسب و زاویه نامناسب
    این عکس رو هم میشه اسنپ شات گفت هم از قبل تهیه روش فکر شده حالا چرا اسنپ چون اصلا قرار گرفتن عکس های این چنینی رو ما نداشتیم و فقط رفتن به بیرون و کلا بدون تجهیزات بودم حالا فکر نکنین من خیلی تجهیزات حرفه ای دارم ها
    هم میشه گفت طراحی شده چون دیدم بکگراند باحالی میشه خوشم امد و گفتم چنتا عکس این چنینی بگیریم
    در مورد هدف من متوجه نمشم یعنی چی عکس باید هدف داشته هدف من عکاسی از سوژه است دیگر و این که افتادن نور خورشید رو لبه عینک به نظر من باحال بود و هدف دیگرم افتادن این نور رو لبه عینک بود

سلام. یکی از ویژگی های اسنپ شات این است که بدون آماده سازی قبلی و "یهویی" گرفته شده باشد ولی در اینجا مشخصا سوژه پوز گرفته است. لذا این عکس پرتره ای است با سوژه و پوز خوب و کادربندی و ویرایش قابل بهبود.

ارادت
    در مورد اسنپ بودن یا یوهویی بودن همه اره هست هم نه ویرایش هم قبول دارم افتضاح هست و خیلی باید روش کار کنم اگر امکانش هست من رو در مورد ویرایش نهایی رو عکس هام راهنمایی کنید و چند تا اموزش خوب به بنده بگید که بهتر بشه کارم
    کادر بندی هم از نظر من خوبه اما دوستان میگن یه کم بده از این به بعد یکم بیشتر روی کادر بندی تمرکز می کنم البته به نظر خودم خوبه اما تحقیق میکنم بیشتر

در کل ممنون از همه خیلی به هم کمک کرد
    miladn1370 تشکر می‌کند.
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8