صفحه 622 از 755 نخستنخست ... 122 522 572 612 618 619 620 621 622 623 624 625 626 632 672 722 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,211 تا 6,220 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    چن میخواستم بدونم شما با این لنز سیگما مشکل خاصی ندارید ؟ خوبه یا بده کیفیت چطوره چون منم میخواستم تهیه کنم و اینکه بکراند کارتون مخملی هست یا کاغذی
    با سلام و تشکر بابت وقتی که گذاشتید . اولا اینکه با هیچ کدوم از نظراتتون علاوه بر اینکه موافق نیستم یه توضیحم بدم اینکه شما چند خطی راجع به مسایل استودیویی این عکس توضیح دادید در صورتی که این عکس اصن در استودیو گرفته نشده! این عکس با نور پنجره گرفته شده و بک گراند هم دیوار . و اینکه به نظر من نور کم موها بسیار مناسبه . اصن همین سایه های عمیق که عکس رو درام کرده و حالت سوژه هم به نظرم ارومه نه پریشون. رنگ لباس با رنگ دیوار بک گراند هم همخوانی دارن و اینکه من دوس دارم در عکسام همیشه سوژه وایت بالانس گرمی داشته باشه .
    در آخر لنز 85 بسیار لنز خوبیه سه ساله این لنزو دارم و کاملا جوابگو کار هست و رزشولوشن بسیار مناسبی رو ارایه میده و توصیه می کنم اگر قصد خرید دارید حتما بخرید
    mreza1001، lamagra، illidan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab-gh نمایش پست ها
    با سلام و تشکر بابت وقتی که گذاشتید . اولا اینکه با هیچ کدوم از نظراتتون علاوه بر اینکه موافق نیستم یه توضیحم بدم اینکه شما چند خطی راجع به مسایل استودیویی این عکس توضیح دادید در صورتی که این عکس اصن در استودیو گرفته نشده! این عکس با نور پنجره گرفته شده و بک گراند هم دیوار . و اینکه به نظر من نور کم موها بسیار مناسبه . اصن همین سایه های عمیق که عکس رو درام کرده و حالت سوژه هم به نظرم ارومه نه پریشون. رنگ لباس با رنگ دیوار بک گراند هم همخوانی دارن و اینکه من دوس دارم در عکسام همیشه سوژه وایت بالانس گرمی داشته باشه .
    در آخر لنز 85 بسیار لنز خوبیه سه ساله این لنزو دارم و کاملا جوابگو کار هست و رزشولوشن بسیار مناسبی رو ارایه میده و توصیه می کنم اگر قصد خرید دارید حتما بخرید

سلام حناب سهراب خب در ابتدا اینکه عکس مهم نیست که شما با نظرات بنده موافق باشید یا خیر مهم اینه که من ایراد های کار رو گفتم من طبق سلیقه شما نظر ندادم شما کار رو جوری که دوست داشتید گرفتید ولی منم ایرادات تکنیکی رو گوش زد کردم و اینکه فرقی نداره با چه نوری گرفته شده پنجر یا فلاش مهم کنترل نور هست شما میتونستید با یک رفلکتور ساده کم از سایه های زیادی عکس کم کنید اینکه به نظر شما رنگ لباس خوبه ما داریم در مورد قوانین رنگ در هنر صحبت میکنیم چرخه رنگ نه سلیقه شخصی قرار نیست که کاراکتر لباسی بپوشه که شبیه بکراند کار بشه یا باید تضاد باشه یا مکمل و اینکه نور مورها اصلا جالب نیست سوژه هم که خیلی بی حال پز گرفته میتونستی برای دراماتیزه کردن کار پز مناسب و اصولی بگیره بحث اصلا سر سلیقه نیست هر عکاسی اگر قرار باشه طبق سلیقه کار کنه میتونه قوانین رو زیر پا نزاره این مهمه بازم ممنون بابتن راهنمایی لنز ولی یه چیزی میگن مشکل فوکوس داره و سرعت فوکوس پایینه درسته ؟
    M.Nouri و hosseinhmj تشکر می‌کنند.

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

به نظر من تنها ایراد عکس اون سه تا تیکه مو هست که کنار دست هست
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط scorpion8 نمایش پست ها
    سلام حناب سهراب خب در ابتدا اینکه عکس مهم نیست که شما با نظرات بنده موافق باشید یا خیر مهم اینه که من ایراد های کار رو گفتم من طبق سلیقه شما نظر ندادم شما کار رو جوری که دوست داشتید گرفتید ولی منم ایرادات تکنیکی رو گوش زد کردم و اینکه فرقی نداره با چه نوری گرفته شده پنجر یا فلاش مهم کنترل نور هست شما میتونستید با یک رفلکتور ساده کم از سایه های زیادی عکس کم کنید اینکه به نظر شما رنگ لباس خوبه ما داریم در مورد قوانین رنگ در هنر صحبت میکنیم چرخه رنگ نه سلیقه شخصی قرار نیست که کاراکتر لباسی بپوشه که شبیه بکراند کار بشه یا باید تضاد باشه یا مکمل و اینکه نور مورها اصلا جالب نیست سوژه هم که خیلی بی حال پز گرفته میتونستی برای دراماتیزه کردن کار پز مناسب و اصولی بگیره بحث اصلا سر سلیقه نیست هر عکاسی اگر قرار باشه طبق سلیقه کار کنه میتونه قوانین رو زیر پا نزاره این مهمه بازم ممنون بابتن راهنمایی لنز ولی یه چیزی میگن مشکل فوکوس داره و سرعت فوکوس پایینه درسته ؟
    با سلام مرسی از وقت و انرژی زیادی که گذاشتید که بگید کار من ایراد داره هرچند یک بار جواب دادم و نظرمو گفتم . اعتماد به نفستونم از بابت باید هایی که گفتید تحسین میکنم و انرژی زیادی گرفتم چون حتی نویسنده یک کتاب رفرنس هم اینجور از باید استفاده نمیکنه .هیچ اهمیتی نداره که حرفاتون به سلیقه من باشه یا نه جالب اینجاست شما چند خط راجع به استودیویی بودن عکس صحبت می کنید بعد که من میگم این عکس با نور طبیعی گرفته شده درجا میگید اصن مهم نیست اگه مهم نبود اصن چرا گفتید ! یه کلام می گفتید موها روشن تر بود بهتر میبود .
    در آخر این جواب رو هم به احترام وقتی که گذاشتید دادم و بحث رو هم ادامه نمیدم چون جوابم رو نسبت به نظرتون گفتم و هرچی غیر از این ادامه پیدا کنه حاشیست و اینکه من با لنز مذکور تاحالا هیچ مشکلی پیدا نکردم و اگر کسی نخواد 85 1.2 بخره قطعا این بهترین انتخابه و بعد از کار کردن با 85 1و4 نیکون هم بازم میگم این لنز انتخاب به صرفه تریه
    lamagra و illidan تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو

تشکر کرده
    1708

پشت صحنه های آخرین جلسه عکاسی

نام: IMG_9865 as Smart Object-1.jpg نمایش: 568 اندازه: 226.0 کیلو بایتنام: IMG_9866 as Smart Object-1.jpg نمایش: 586 اندازه: 203.4 کیلو بایتنام: IMG_9876 as Smart Object-1.jpg نمایش: 581 اندازه: 146.2 کیلو بایتنام: IMG_9884 as Smart Object-1.jpg نمایش: 588 اندازه: 163.5 کیلو بایت
    Kourosh Kahal، Mehrdad-PL، Mohamad_Ali و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو

كاربر جديد
    تشکر کرده
    42

سلام
    عذر می خوام شما فرمودیدچیزی که تو ذوق میزنه نور نامناسبی هست که بر روی سوژه تابیده سایه ای که در صورت و گردن ایجاد شده اصلا مناسب نیست . می شه بفرمائید منظورتون چیه یعنی اصلاً نباید سایه می بود چون من اگه بخوام سایه به همین شکل داشته باشم اشتباه؟
    ممنون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    29

نقل قول نوشته اصلی توسط فاطمه میرشکار نمایش پست ها
    سلام
    عذر می خوام شما فرمودیدچیزی که تو ذوق میزنه نور نامناسبی هست که بر روی سوژه تابیده سایه ای که در صورت و گردن ایجاد شده اصلا مناسب نیست . می شه بفرمائید منظورتون چیه یعنی اصلاً نباید سایه می بود چون من اگه بخوام سایه به همین شکل داشته باشم اشتباه؟
    ممنون
    سلام و عرض ارادت.

من حرفی از اشتباه بودن سایه ها و نور نزدم که احساس بشه سایه ها به این صورت اشتباه هستن بلکه بحث من در نامناسب بودن هست و این نا مناسب بودن یعنی اینکه در این ژانری که قصد عکاسی بوده این نوع سایه ها مناسب نیست .
    برای نمایش اندام باید همه اندام ها و عضله ها مشخص میشد حال اینکه مشخص نیست چرا که سایه های غلیظ باعث از بین رفتن خطوط عضله ها شده .
    امیدوارم متوجه منظورم از نامناسب بودن شده باشید.
    شما نیز اگر همچین سایه هایی رو میخوایید در عکستون باید در جای مناسب بخوایید و در ژانر مناسب این سایه .
    nautilus_214، obsidiyan و فاطمه میرشکار تشکر می‌کنند.
    من در تلگرام : https://telegram.me/SeyyedHosein
    کانال من در تلگرام : https://telegram.me/Art_negarestan

تشکر کرده
    1708

با سلام در ابتدا بگم که این آموزش کامل نیست و فقط برای نشون دادن روند کاری روتوش پوست نشون داده شده . همونجور که در ویدیو میبینید در بخش اول لکه ها با استفاده از روشی که قبلا توضیح داده شد برداشته میشود و در بخش بعد یک لایه ساخته میشه مد آن بر روی vivid light قرار میگیره سپس با زدن ctlr+I لایه را invert میکنیم سپس از Filter>other>highpassمقداری که میخواهیم پوست محو و یکدست شود را انتخاب می کنیم و در آخر از filter > blur> guassian blur مقداری جزییاتی که میخواهیم پوست داشته باشد را انتخاب میکنیم .
    روتوش
    illidan، خزان و ali.hosseini تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

با سلام مرسی از وقت و انرژی زیادی که گذاشتید که بگید کار من ایراد داره هرچند یک بار جواب دادم و نظرمو گفتم . اعتماد به نفستونم از بابت باید هایی که گفتید تحسین میکنم و انرژی زیادی گرفتم چون حتی نویسنده یک کتاب رفرنس هم اینجور از باید استفاده نمیکنه .هیچ اهمیتی نداره که حرفاتون به سلیقه من باشه یا نه جالب اینجاست شما چند خط راجع به استودیویی بودن عکس صحبت می کنید بعد که من میگم این عکس با نور طبیعی گرفته شده درجا میگید اصن مهم نیست اگه مهم نبود اصن چرا گفتید ! یه کلام می گفتید موها روشن تر بود بهتر میبود .
    در آخر این جواب رو هم به احترام وقتی که گذاشتید دادم و بحث رو هم ادامه نمیدم چون جوابم رو نسبت به نظرتون گفتم و هرچی غیر از این ادامه پیدا کنه حاشیست و اینکه من با لنز مذکور تاحالا هیچ مشکلی پیدا نکردم و اگر کسی نخواد 85 1.2 بخره قطعا این بهترین انتخابه و بعد از کار کردن با 85 1و4 نیکون هم بازم میگم این لنز انتخاب به صرفه تریه
    یه چیزی برام جاله شما اصلا تحمل نقد عکس ندارید نه در نظر من هر جا کسی از عکس شما ایراد گرفت شما با جوری برخورد کردید که قطعا کارتون درسته و بقیه نمیفهمن یکم سعی کنید از غرور کاذبتون کم کنید همه کار دارای ایراد هست چع استادش چه مبتدیش جالا اگه شما اینجوری بهتون خوش میگذره میگم کارتون خیلی هم خوبه آفرین تجمل شنیدن نقد از اولین خصوصیت های یک هنرمنده
    M.Nouri، hosseinhmj، vaid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1708

نام: IMG_3287-as-Smart-Object-1-as-Smart-Object-1.jpg نمایش: 599 اندازه: 185.5 کیلو بایت
    Kourosh Kahal، aaallliii، lamagra و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو