صفحه 612 از 755 نخستنخست ... 112 512 562 602 608 609 610 611 612 613 614 615 616 622 662 712 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,111 تا 6,120 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab-gh نمایش پست ها
    این پست آخر من در این بحثه حرفمم دوستان بخونید . قصد نواختن کاربر چه تازه وارد چه کهنه کار رو ندارم و واقعا باور دارم که باید مطالعتون رو بیشتر کنید اینم کاملا دوستانه میگم . شما انگار کمی صحبت های منو بد خوندید . بعد ظاهرا پستای منو نمیخونید اصلا . اولا اینکه کمی با لحن خسمانه میخونید بعدشم مفصل من نوشتم که ایرادات عکس چیه نمیدوننم الان این بحثا برای چیه دقیقا!
    خیر من با لحن خصمانه پست هیچ کاربری را نمیخوانم فقط به نظرم می رسد بعضی دوستان که پله های پیشرفت را یک به یک طی کرده اند و در وسط راه هستند گاهی فراموش می کنند کاربران تازه کار بدون موضوع و هدف عکاسی نمی کنند و از قضا شاید اشتیاقشان برای گرفتن عکس خوب بیشتر از خیلی از ما ها باشد.
    بحث از ابتدا در مورد این بود که بنده عرض کردم عکسی که ایراد دارد (ولو همه چیز عکس ایراد باشد) نامش اسنپ شات نیست. اسنپ شات یک تعریف واضح و مشخص دارد .

موفق باشید
    m.daneshpayeh، M.Nouri، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه bxtt69 آواتار ها
    تشکر کرده
    82

این پست آخر من در این بحثه حرفمم دوستان بخونید . قصد نواختن کاربر چه تازه وارد چه کهنه کار رو ندارم و واقعا باور دارم که باید مطالعتون رو بیشتر کنید اینم کاملا دوستانه میگم . شما انگار کمی صحبت های منو بد خوندید . بعد ظاهرا پستای منو نمیخونید اصلا . اولا اینکه کمی با لحن خسمانه میخونید بعدشم مفصل من نوشتم که ایرادات عکس چیه نمیدوننم الان این بحثا برای چیه دقیقا!
    نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    ببینید سهراب جان با این پست های عصبانی و جمله نخ نما که "برید مطالعتون رو بیشتر کنید" شاید بشود یک کاربر تازه وارد را نواخت ....
    شما عکس پرتره ای که ایده مشخص و واضحی دارد و فقط در اجرای آن ایده ضعف دارد کلا بی هدف و بدون موضوع می دانید ... این یک ضعف در تحلیل عکس است. پست قبل از شما که جناب گیولی زدند برای عکاس بسیار مفید تر و امیدوار کننده تر است.

لطفا جملات بنده را با لحن دوستانه و صریحی بخوانید.

موفق باشید
    اگر شما محتوای این عکس را برنامه ریزی شده و با ایده می دانید پیشنهاد میدم به شدت راجع به عکاسی پرتره مطالعتون رو بیشتر کنید البته اگر علاقمندید در یک موضوع خاص در عکاسی پیشرفت کنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط vaid نمایش پست ها
    آفرین ، همین روحیه درسته. من بنظرم تو این فرومها باید کوچیکترین ایرادها هم به چشم بیاد. البته ضمن اینکه مغرورانه بیان نشه. عکس رو له کنیم، عکاسش رو که نه
    و اما عکس شما، وینیتینگ شدید هستش، رنگ پوست خوب نیست، تو استفاده فیلتر باید بیشتر دقت کنین. و اینکه اون لوگو هم زیادی گنده هست هم زیادی حواس پرت کن! یعنی نمیذاشتینش هم اتفاقی نمیافتاد.
    ارادت
    من خودم قبول دارم که عکس من از نظر ویرایش اصلا در حد مطلوبی نیست و احتیاج به کار فراوان دارد اما باید این را هم در نظر بگیرید با یک مثال ساده توضیح میدهم همه که مسی و رونالدو نمیشن که بهترین باشن هر کاری ایراد خودش داره و احتیاج به دعوا کردن من ندارد !!! من خودم قبول دارم بچه که زدن نداره و این که برای بهترین شدن باید بهترین لوازم وجود داشته باشه شما این رو در نظر بگیر بنده فقط یک 5300 با لنز 50 دارم نمی توانم خیلی حرفه ای کار کنم الان از شماها هم لنز های گران قیمتتان مثل 70-200 را بگیرند و فلش های فوتکس و رفلکتورهایتان را هم بگیرند بعید می دونم بتوانید عکسی در حد بسیار بسیار عالی بگیرد

در کل باز از همه ممنون بیشتر کادر بندی و لوگو و حتما حتما ادیت رو روش کار خواهم کرد انشاالله باز هم عکس میگزارم که حتما شما اساتید روش نقد و بررسی کنید
    DELL و vaid تشکر می‌کنند.
    Nikon D7200
    nikon lenses 18-105m & 50m f1.8
    در حال تحقیق بر روی لنر 24-70 f2.8

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط bxtt69 نمایش پست ها
    من خودم قبول دارم که عکس من از نظر ویرایش اصلا در حد مطلوبی نیست و احتیاج به کار فراوان دارد اما باید این را هم در نظر بگیرید با یک مثال ساده توضیح میدهم همه که مسی و رونالدو نمیشن که بهترین باشن هر کاری ایراد خودش داره و این که برای بهترین شدن باید بهترین لوازم وجود داشته باشه شما این رو در نظر بگیر بنده فقط یک 5300 با لنز 50 دارم نمی توانم خیلی حرفه ای کار کنم الان از شماها هم لنز های گران قیمتتان مثل 70-200 را بگیرند و فلش های فوتکس و رفلکتورهایتان را هم بگیرند بعید می دونم بتوانید عکسی در حد بسیار بسیار عالی بگیرد

در کل باز از همه ممنون بیشتر کادر بندی و لوگو و حتما حتما ادیت رو روش کار خواهم کرد انشاالله باز هم عکس میگزارم که حتما شما اساتید روش نقد و بررسی کنید
    بزرگوار باید به این باور برسید که تجهیزات همه چیز نیست. کسی منکر قدرت و توانایی لنزهای گران و مرغوب نیست اما با همین ترکیبی که اکنون در دستان شماست می شود عکس های بسیار فوق العاده ای گرفت.
    لطفا نا امید نشوید و همچنان به تلاش و مطالعه ادامه بدهید.

موفق باشید
    lamagra، obsidiyan، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    قبل از ارسال هر عکس ،اول این سوالها رو از خودمون بپرسیم :
    1-مخاطبان من چه کسانی هستند ؟ (خوانواده ام ؟ افرادی در یک نمایشگاه ؟ یا جمع عکاسان در یک ژانر تخصصی ؟)
    2-هدف من از ارائه عکسم چیست ؟ ( نشان دادن زیبایی ؟ تکنیک ؟ داستان ؟ مفهوم ؟ )
    3-کادر بندی و خطوط اصلی من بر چه اساسی تنظیم شده ؟ (مفاهیم اولیه که هر عکاسی باید حداقل هاشو بلد باشه !!)
    4-ترکیب بندی عناصر در عکس من چگونه است ؟ ( چه آیتمهایی رو کجا قرار دادم ... عناصر اصلی و فرعی در عکس من کجاها قرار دارند ؟ )
    5-استانداردها و یا سبک ویرایش من در عکس هدفمند بوده یا شانسی و دلبخواهی ؟
    و....
    اگر تونستید 2 خط درمورد عکستون بنویسید و به چراها پاسخ بدین ، اون موقعه عکس رو ارسال کنید . اگر نه که همچنان شاهد ارائه آثار در سطح خوانوادگی و دوستانه خواهیم بود که شاید بهتر باشه رو هارد ذخیره بشه و بمونه بجای اینکه جایی بنمایش در بیاد.
    با تشکر پدرام
    من راجع به عکس مذکور تقریبا 20 خط توصیح دادم به صورت کامل و واضح تمام سوالات هم جواب دادم. تهشم بحث تبدیل به یک بحث چت رومی شد . پستای منو که نمیخونید حداقل این پست پدرامو بخونید شاید منظورمنو بفهمید
    M-Yousefi، lamagra، M.Nouri و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر همراه vaid آواتار ها
    تشکر کرده
    223

من خودم قبول دارم که عکس من از نظر ویرایش اصلا در حد مطلوبی نیست و احتیاج به کار فراوان دارد اما باید این را هم در نظر بگیرید با یک مثال ساده توضیح میدهم همه که مسی و رونالدو نمیشن که بهترین باشن هر کاری ایراد خودش داره و احتیاج به دعوا کردن من ندارد !!! من خودم قبول دارم بچه که زدن نداره و این که برای بهترین شدن باید بهترین لوازم وجود داشته باشه شما این رو در نظر بگیر بنده فقط یک 5300 با لنز 50 دارم نمی توانم خیلی حرفه ای کار کنم الان از شماها هم لنز های گران قیمتتان مثل 70-200 را بگیرند و فلش های فوتکس و رفلکتورهایتان را هم بگیرند بعید می دونم بتوانید عکسی در حد بسیار بسیار عالی بگیرد

نمیخوام کلیشه ای بگم مهم خود عکاس هست و ...
    اما واقعا یکسری نمونه عکس پرتره هست که میتونید توی سایت 500px پیدا کنید بر حسب نوع دوربین یا لنز، که توصیه میکنم حتما ببینید. من خودم هم D5200 دارم و متوجه حرف شما هستم.
    تجهیزات تاثیر داره اما نه انقدری که عکس بد رو خوب کنه.
    K_NMT، M-Yousefi، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    من دو سه سال پيش رفلكتور 120 سانتيمتري 5 لايه (ديفيوزر سفيد، رفلكتور نقره‌اي، طلائي و راه راه نقره‌اي طلائي) را 50 هزار تومان خريدم. هولدر رفلكتور و سه پايه اش را هم جمعاً 80 هزار تومان. همه تجهيزات عكاسي گران قيمت نيستند. لنز 50 م م شما هم لنز خوبي است.
    ارادت
    M.Nouri، sohrab-gh، obsidiyan و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه vaid آواتار ها
    تشکر کرده
    223

با سلام. لطفا نواقص رو هم بفرمایید.

نام: photo_2016-01-17_14-59-41.jpg نمایش: 636 اندازه: 301.7 کیلو بایت
    ویرایش توسط vaid : Sunday 17 January 2016 در ساعت 14:43
    rainman1061، m.daneshpayeh، Nima Sadigh و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

از نظر کادر بندی دوس داشتم کادر بندیتون رو طوری انتخاب کنید که دستها هم در عکس دخیل باشند.حس عکس مناسبه ولی کنتراست پایینه کمی . راجع به نور پردازیتون هم چون حس عکستون حس لطیفیه اگر من بودم از چیدمان نورپردازی استفاده می کردم که سایه های کنار صورت میزانش کمتر باشند . ولی به نظرم کنتراست بیشتر میتونه عکستون رو قشنگ تر بکنه.
    obsidiyan، MohammadH، miladn1370 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    به نظرم اگر به جاي صندلي از چهارپايه اسفاده مي كرديد تا هم پشتي صندلي در عكس ثبت نشود و هم سوژه صاف و بدون خم شدگي بنشيند بهتر مي بود. به نظرم نيمه چپ جهره سوژه (سمت راست عكس) و بازوي چپ نياز به روتوش دارد.
    ارادت
    alonebaby، M.Nouri، sohrab-gh و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه scorpion8 آواتار ها
    تشکر کرده
    136

دوست عزیز میشه بفرمایید چینش نورها به چه صورت بوده چه سافتی منظورم سایزش هست یه توضیحی بدید و اینکه برند نورتون چیه ممنونم میشم