صفحه 628 از 755 نخستنخست ... 128 528 578 618 624 625 626 627 628 629 630 631 632 638 678 728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,271 تا 6,280 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم سوژه حدود 1 استاپ کم نور ثبت شده. به نظرم در چنین مواردی شاید بهتر باشد که نورسنجی را به صورت نقطه ای و روی صورت سوژه انجام دهیم (با قفل نورسنج) البته آسمان پس زمینه مقداری اوور می شود که می شود با Highlight Recovery اصلاحش کرد.
    ارادت
    ممنون جناب چگینی ، بله عکس تاریک هست در زمان ادیت هم کمی دو دل بودم که عکس رو روشن تر کنم، ولی در نهایت احساسم نسبت به تم تاریکتر بهتر بود .

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    با اينكه در تركيب بندي 1-2 مورد قانون شكني ديده مي شود ولي به نظر من از اين نظر هنوز در محدوده ي قابل قبول قرار دارد.
    حس مورد نظرتان به خوبي به من منتقل شد. عكس تاثير گذاري هست. و در ميان عكسهاي اين تاپيك به طرز خاصي خود نمايي مي كند. شايد دليلش حالت عكاسي كانديد(بي خبر) باشد.
    متشكر
    خیلی ممنون جناب صدیق. خوشحالم تونستم در این زمینه تا حدودی موفق باشم

از همه دوستان و اساتید تشکر می کنم ، نظرات ، نقدها و راهنمایی هایشان همیشه خیلی برایم کمک کننده بوده.
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    شاهین بوذرجمهری

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط *HMN* نمایش پست ها
    بسیار خوب. صحیح. هد + روم می شود فضای کله!سر!

رعایت هد روم در این شات یعنی چه؟ چه باید میکرد عکاس؟ اه اه چه خورشید زشتی! چه آسمان بی جانی...اصلاً آسمان میخواهم چکار!!
    چه باید میکرد عکاس برای این هد + روم؟
    الان این شات زیاده رومی است؟ در کراپ کوتاه تر با گلایۀ خورشید چه کنیم؟ هد سوژه می سوخت!! (کاملاً جدی بود این عرض بنده). از این روست که باز هم میگویم این رعایت هدروم در اینجا یعنی چه؟!
    ممنون
    با سلام اولا که این ادبیات یکم نامناسبه چون ایشون توضیح لازمه دادند معمولا وقتی میگن رعایت هدروم یعنی به نظرشون فضای بالای سر سوژه زیادی و میتونیست کراپ بشه شما باید بپرسید به نظر شما کراپ مناسب چی میتونست باشه نه اینکه پنج خط بنویسید با 10 تا علامت تعجب و سوال
    عکس به نظر من ایرادات زیادی داره ولی ته تهش از حس و کنتراست عکس خوشم اومد . با اینکه می دونید از عکس هایی با کنتراست زنده و جوندار خوشم میاد ولی یه حسی تو عکس جریان داره(بیشتر به خاطر ساعت عکاسیه) که باعث شد خوشم بیاد ولی هنوز تا عکس حتی خوب! خیلی فاصله داره
    rainman1061، mreza1001، Mehrdad-PL و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

نقل قول نوشته اصلی توسط *HMN* نمایش پست ها
    بسیار خوب. صحیح. هد + روم می شود فضای کله!سر!

رعایت هد روم در این شات یعنی چه؟ چه باید میکرد عکاس؟ اه اه چه خورشید زشتی! چه آسمان بی جانی...اصلاً آسمان میخواهم چکار!!
    چه باید میکرد عکاس برای این هد + روم؟
    الان این شات زیاده رومی است؟ در کراپ کوتاه تر با گلایۀ خورشید چه کنیم؟ هد سوژه می سوخت!! (کاملاً جدی بود این عرض بنده). از این روست که باز هم میگویم این رعایت هدروم در اینجا یعنی چه؟!
    ممنون
    دوست عزیز لطفا ادبیات مناسب فروم هنری رو بکار ببرید و به قول جناب قابزلو از "ادبیات چت رومی"پرهیز کنید.
    باسپاس
    mreza1001، Mehrdad-PL، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    یک استاپ کم نور نسبت به چی داریوش خان؟ (جان؟!!)
    نسبت به نور سنجی اوتو روی سوژه؟ یا نسبت به پرتره ای که مایل هستیم ببینیم یا همیشه در عکسها میبینیم؟ بنظر من این عکس از نظر نور سنجی و روشنایی شدو و هایلات مشکلی نداره. شاید مقدار خیلی کمی روشن کردن سایه ها کمک میکرد. برای من ملاک نور سنجی برداشت ذهنیم از دید در شرایط واقعی است. در واقع هم چشم من چیزی نزدیک به این عکس را از سوژه پشت به خورشید درخشان میدید. حداقل چشم حساس به نور من که اینطور است.
    البته شما هم ممکن بگویید در برداشت ذهنیتان (برداشت ذهنی عکاسانهتان ) چند نفر در خارج از کادر با رفلکتور وجود دارند پس از این زاویه دید نور کم است .
    سلام
    مهدی عزیز
    به نظر من سوژه نسبت به مقدار روشنائی که باید داشته باشد تا جزئیات صورت سوژه را بتوانیم ببینیم و همچنین مقدار روشنائی که سوژه را به اندازه کافی روشن کند که چشم را به سمت خود بکشاند، مقداری تاریک تر است. اصولاً به نظرم استفاده از فلاش، رفلکتور و ... هم در عکاسی پرتره به همین منظور است. به نظرم به عنوان نمونه ی عکس پرتره محیطی با نور طبیعی با نور سنجی مناسب می توان به عکس 6282 اشاره کرد. البته این فقط سلیقه و نظر من است و اصراری بر آن ندارم.
    ارادت

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط rainman1061 نمایش پست ها
    دوست عزیز لطفا ادبیات مناسب فروم هنری رو بکار ببرید و به قول جناب قابزلو از "ادبیات چت رومی"پرهیز کنید.
    باسپاس
    نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab-gh نمایش پست ها
    با سلام اولا که این ادبیات یکم نامناسبه چون ایشون توضیح لازمه دادند معمولا وقتی میگن رعایت هدروم یعنی به نظرشون فضای بالای سر سوژه زیادی و میتونیست کراپ بشه شما باید بپرسید به نظر شما کراپ مناسب چی میتونست باشه نه اینکه پنج خط بنویسید با 10 تا علامت تعجب و سوال
    عکس به نظر من ایرادات زیادی داره ولی ته تهش از حس و کنتراست عکس خوشم اومد . با اینکه می دونید از عکس هایی با کنتراست زنده و جوندار خوشم میاد ولی یه حسی تو عکس جریان داره(بیشتر به خاطر ساعت عکاسیه) که باعث شد خوشم بیاد ولی هنوز تا عکس حتی خوب! خیلی فاصله داره
    سلام
    جدای از اینکه از شاهین بوذرجمهری به مهر می خواهم تا اجازه دهند عکس ارسالی ایشان برای روشن شدن کمکی که رعایت هد روم می توانسته به آن بکند، توسط رین من یا سهراب قابزلو ویرایش شود و در فروم به اشتراک گذاشته شود،از شما آقای قابزلو و رین من نیز صراحتاً می خواهم تا این آخرین باری باشد که به جای پاسخ مناسب به موضوع مطروحه، به بنده با چنین ادبیاتی می تازید. توصیف چت رومی بودن عرایض بنده، دردی را دوا نمی کند حال آنکه به ذات، قبحی در آنچه شما چت روم خطاب می کنید هم وجود ندارد، که این خود گواه نیت هرچند غیر عمد شما در استخفاف عرایض بنده با منتسب کردن آن به چت روم است. این که من یا دیگری در چند سطر و با استفاده از چه نوعی از علامتهای سجاوندی مطلب خود را مطرح مینماییم، بسیار دورتر از آن است که برای "مناسب فروم هنری" شدن آن! به ذهن و بنان خود زحمت اولاً و دوماً بدهید. کشف ادبیات مناسب فروم هنری گنگ ترین جمله ایست که حتی ابروهای داستین هافمن را هم بالا می اندازد. لطفاً سانسور خوداموختۀ خود را با لفاظی، به دیگران، آنهم اینجا که میگویید هنریست تسری ندهید.

این متن هم 6 یا 7 سطر دارد و گمان نمی کنم که باز هم به سادگی بتوان به آن انگ چت رومی بودن زد و البته ادبیات فروم هنری نیز روحش شاد و راهش پر رهرو!
    ویرایش توسط *HMN* : Sunday 14 February 2016 در ساعت 17:03

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

در مورد شخصی بودن موضوع موافقم.
    اما در این عکس بخصوص و یا شبیه این، سوژه اصلی میتونه فرد نباشه! با اینکه پرتره است، فرد هم میتواند یکی از اجزای تصویر باشد و در ارتباط با محیط تعریف شود. نه کمتر و نه بیشتر. بدون نیاز به تاکید بیشتر. شاید ضد نور یک فرم اغراق شده اش باشد. البته این برداشت من در نقطه مقابل پرتره بازاری است.
    Dariush Chegini، Kane و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

نام: IMG_0838.jpg نمایش: 601 اندازه: 244.7 کیلو بایت

فلش در ساعت هفت بدونه شکل دهند نور!
    adeliry، mreza1001، Digital Lover و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

از نظر بنده ویرایش عکس آزاد هست.

فقط از دوستان خواهش دارم فضای دوستانه و صمیمیت حفظ بشه.

برای خالی نبودن عریضه و آفتاپیک نبودن :
    نام: IMG_1800s.jpg نمایش: 1080 اندازه: 230.8 کیلو بایت
    rainman1061، Digital Lover، Marefat و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    شاهین بوذرجمهری

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    نام: IMG_0838.jpg نمایش: 601 اندازه: 244.7 کیلو بایت

فلش در ساعت هفت بدونه شکل دهند نور!
    جناب دانش پایه عزیز، باید عرض کنم نور فلاش باعث تخت شدن بیش از حد سوژه شده و رابطه سوژه با منظره بک کاملا بهم خورده و اینطور وانمود میشه که : یک کار مونتاژ اتفاق افتاده درصورتی که با کم کردن نور فلاش و یا گذاشتن لایه نازک دستمال کاغذی جلوی فلاش نور ملایم تر و از شدتش کاسته میشد و اون هماهنگی لازم ایجاد میشد، درمورد پوز سوژه باید بگم خیلی دوست داشتم سوژه دقیقا با همین پوز ولی بصورت ریورس قرار می گرفت: یعنی اون حرکت لباس به سمت نور اتفاق می افتاد و اون اتفاق چشم بیننده را به سمت غروب زیبا هدایت می کرد، راستی یه توصیه هم دارم برای این مناظر زیبای غروب و طلوع اون اماکن خاص در طبیعت که شما اونجا تشریف دارید: از پرتره های سیلوئتی که دور سوژه یه ریم لایت طلایی ایجاد میکنه غافل نشید و حتما تجربه کنید.
    با آرزوی موفقیت
    ashkan 78، m.daneshpayeh، Amin.S و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر همراه rez4 آواتار ها
    تشکر کرده
    736

نام: 12331629_504775886369769_456743372_n.jpg نمایش: 574 اندازه: 232.1 کیلو بایت
    MEHRDAD.D و hosseinhmj تشکر می‌کنند.