صفحه 642 از 755 نخستنخست ... 142 542 592 632 638 639 640 641 642 643 644 645 646 652 692 742 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,411 تا 6,420 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab-gh نمایش پست ها
    تمرین ویرایشی امروز:

فایل پیوست 75765

سلام

جناب قابزلو
    جسارت مرا می بخشید
    شخصا برای من جای سوال دارد که چه پتانسیل بالایی در این عکس دیدید که اقدام به ویرایش آن نموده اید
    گرچه ویرایش خاصی روی عکس نمی بینم.

منظور دوستمان این است عکسی را به نمایش بگذاریم که در یکی از موارد زیر بیننده تخصصی فروم را به حدی به وجد بیاورد که در آن مورد چیزی به دانشش اضافه شود
    1- نورپردازی خلاقانه
    2- انتخاب لوکیشن جذاب
    3- ویرایش منحصر بفرد
    4- حس سوژه
    5- ترکیب بندی

قطعا شما کارهای بسیار موفق تری دارید که می تواند برای دوستان مفید باشد
    می توانید روی آن ها وقت بگذارید که در آن صورت نیز بنده معتقدم باید آماده شنیدن هر نوع نقدی از سوی دوستان باشید.
    یک مورد هم در مورد کارهای اخیر جدا از نقدی که در صفحه قبل نوشتم اضافه کنم با توجه به تجربه خودم در زمینه ویرایش ، در نگاه اولی که به عکس شما می نگرم ایرادهای بسیار آشکار ویرایشی در کار شما نظرم را به خود جلب می کند.

با تشکر از اینکه نوشته های مرا در جهت راهنمایی و اعمال یشرفت در کارهایتان می خوانید
    ویرایش توسط davoud maani : Tuesday 15 March 2016 در ساعت 01:16
    ashkan 78، mSafdel، M.Nouri و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    سلام

جناب قابزلو
    جسارت مرا می بخشید
    شخصا برای من جای سوال دارد که چه پتانسیل بالایی در این عکس دیدید که اقدام به ویرایش آن نموده اید
    گرچه ویرایش خاصی روی عکس نمی بینم.

منظور دوستمان این است عکسی را به نمایش بگذاریم که در یکی از موارد زیر بیننده تخصصی سایت فروم را به حدی به وجد بیاورد که در آن مورد چیزی به دانشش اضافه شود
    1- نورپردازی خلاقانه
    2- انتخاب لوکیشن جذاب
    3- ویرایش منحصر بفرد
    4- حس سوژه
    5- ترکیب بندی

قطعا شما کارهای بسیار موفق تری دارید که می تواند برای دوستان مفید باشد
    می توانید روی آن ها وقت بگذارید که در آن صورت نیز بنده معتقدم باید آماده شنیدن هر نوع نقدی از سوی دوستان باشید.
    یک مورد هم در مورد کارهای اخیر جدا از نقدی که در صفحه قبل نوشتم اضافه کنم با توجه به تجربه خودم در زمینه ویرایش ، در نگاه اولی که به عکس شما می نگرم ایرادهای بسیار آشکار ویرایشی در کار شما نظرم را به خود جلب می کند.

با تشکر از اینکه نوشته های مرا در جهت راهنمایی و اعمال یشرفت در کارهایتان می خوانید
    جالبه من نه هیچ جایی نوشتم این عکس یه شاهکاره هنریه نه چیز دیگه . و اینکه شما سعی دارید حرف دوستمون رو تلطیف کنید هم ... چون منظور رو میفهمم هنوزم میگم برای بار سوم عکس خوب بذارید تا عکس خوب ببینند . دلایلم هم عرض کردم که چرا اینجور عکس ها رو به نمایش میذارم دیگه واقعا نمیدونم چه جواب جدیدی بهتون بدم .اگر هم ایرادات زیادی میبینید خوشحال میشم بگید چیز بدی نیست که . من تا زمانی که بحث عکاسی باشه لذت هم میبرم . یه نکته ای هم رک بگم . در تمام این همه نظراتی که به من میدن! اگر فرض کنیم 500 تا باشن . 495 تاش حتی یک اپسیلون ! به سواد من اضافه نکرد بلکه بیشتر سعی بر این بود که بگن من عکاس بد متعصب تندرو و ... هستم . تشکر ویژه هم میکنم از همشون
    lamagra و Pedram.m تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

جالبه من نه هیچ جایی نوشتم این عکس یه شاهکاره هنریه نه چیز دیگه . و اینکه شما سعی دارید حرف دوستمون رو تلطیف کنید هم ... چون منظور رو میفهمم هنوزم میگم برای بار سوم عکس خوب بذارید تا عکس خوب ببینند . دلایلم هم عرض کردم که چرا اینجور عکس ها رو به نمایش میذارم دیگه واقعا نمیدونم چه جواب جدیدی بهتون بدم .اگر هم ایرادات زیادی میبینید خوشحال میشم بگید چیز بدی نیست که . من تا زمانی که بحث عکاسی باشه لذت هم میبرم . یه نکته ای هم رک بگم . در تمام این همه نظراتی که به من میدن! اگر فرض کنیم 500 تا باشن . 495 تاش حتی یک اپسیلون ! به سواد من اضافه نکرد بلکه بیشتر سعی بر این بود که بگن من عکاس بد متعصب تندرو و ... هستم . تشکر ویژه هم میکنم از همشون
    منظور مرا متوجه نشدید
    شما اونقدر تجهیزات می برید برای ثبت
    اما همین عکسی که قرار دادید بدون اون تجهیزات هم میشد ثبت کرد حتی بهتر از آن
    پس این وسط تاثیر تجهیزات به چشم نمیاد
    در تمام عکس هایی که من در این تایپیک قرار دادم هیچ کدام از فلاش استفاده نشده
    اما برای مثال در کارهای اخیر جناب حسین ور این ابزارها نقش و تاثیر خودشو نشون داده
    و من رو کم کم مجاب کرده به سمتش بروم و بیازمایم
    M.Nouri، hosein1973، obsidiyan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

كاربر همراه Arash Sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1953

.... در 495 تاش ... حتی یک اپسیلون ! به سواد من اضافه نکرد بلکه بیشتر سعی بر این بود که بگن من عکاس بد متعصب تندرو و ... هستم ....
    اگر 495 نفر چیزی رو به من میگفتند شاید ایرادی در گفتار یا کارم هست که برای قریب به نیم هزار نفر این تصور رخ داده است!
    Nima Sadigh، Soheil Qoddusi، M.Nouri و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1708

نقل قول نوشته اصلی توسط davoud maani نمایش پست ها
    منظور مرا متوجه نشدید
    شما اونقدر تجهیزات می برید برای ثبت
    اما همین عکسی که قرار دادید بدون اون تجهیزات هم میشد ثبت کرد حتی بهتر از آن
    پس این وسط تاثیر تجهیزات به چشم نمیاد
    در تمام عکس هایی که من در این تایپیک قرار دادم هیچ کدام از فلاش استفاده نشده
    اما برای مثال در کارهای اخیر جناب حسین ور این ابزارها نقش و تاثیر خودشو نشون داده
    و من رو کم کم مجاب کرده به سمتش بروم و بیازمایم
    خب خیلی عالیه موفق باشید
    سهراب قابزلو

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

با هم دوست باشين اينقدر به هم گير نديد

قرار نيست سليقه همه با هم يکجور باشه و يا از 100 تا عکس يک نفر همش خوب باشه
    حتی حرفه اي ها هم عکس های بد دارند و بعد از کلی وسواس يکی رو انتخاب ميکنند

من بعد از مدت ها يک عکس فرستادم ، به نظرم عکس خوبی بود ديدم استقبالی نشد خودم فهميدم ايرادی تو کاره و سعی ميکنم اصلاحش کنم
    ديگه اينهمه ايراد گرفتن و توجيح کردن نميخواد
    ashkan 78، Nima Sadigh، M.Nouri و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

تشکر کرده
    1708

من هیچ وقت جدی از این سایت نرفتم ولی حقیقتا این یکی دوماهه به قدری انرژی برای این تاپیک به هدر دادم که ترجیح میدم جاهای دیگه استفاده کنم ازش . امیدوارمم همتون تو این تاپیک پیشرفت کنید چون این تاپیک رو خیلی دوس دارم و برام مهمه که از هموطنام چندتام شده عکس خوب ببینم ( منظورم تاپیک عکسای منتخب و ... نیست) . منم با وجود همه بی احترامیایی که شد بدون وقفه سعی کردم مطالب آموزشی بذارم که خب اونجوری که دوس داشتم نشد . تمام دوستانی که هم با من عکاسانه چه تو پیام خصوصی چه جاهای دیگه حرف زدند میدونند چطور جوابشونو دادم و وجدانم پیش خودم راحته ! با این حال هنوزم من کانالی دارم تو تلگرام و وبلاگی دارم و ویدیو هایی که به زودی آپلود میشن(در همه زمینه ها) و کسایی که دنبال یاد بگیری باشن در من همیشه روشون بازه هرچند هنوزم نیاز به کار دارم خیلی زیاد! از کسانیم تشکر میکنم که از سایت رفتن ولی تنها کسایی بودند که من ازشون چیزی یاد گرفتم جناب حسینی و دکتر روشن کاوه قبادی و بهنام صفر زاده .

این بخش هم مخصوص کسیه که تو این چند وقته زیاد باهم بحث کردیم و خوش گذروندیم . پدرام جان شاید تو فضای حرفه ای بحث های زیاد ولی خوبی باهم داشتیم . ولی کاش یا فضا حرفه ای تر بود یا اصلا در فضای غیر حرفه ای باهم همصحبت میشدیم .

در آخر هم از همه کسانی که فک میکنند بهشون با انتقاداتم بی احترامی کردم و یا تصور میکنند که من جایی نوشتم من بهترین هستم و کارام نقص نداره ، عذر خواهی نمیکنم . فضای حرفه ای یعنی انتقاد حرفه ای و اینکه بدونی حرفی که میزنی آیه قرآن نیست.
    lamagra، illidan و Pedram.m تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

من هیچ وقت جدی از این سایت نرفتم ولی حقیقتا این یکی دوماهه به قدری انرژی برای این تاپیک به هدر دادم که ترجیح میدم جاهای دیگه استفاده کنم ازش . امیدوارمم همتون تو این تاپیک پیشرفت کنید چون این تاپیک رو خیلی دوس دارم و برام مهمه که از هموطنام چندتام شده عکس خوب ببینم ( منظورم تاپیک عکسای منتخب و ... نیست) . منم با وجود همه بی احترامیایی که شد بدون وقفه سعی کردم مطالب آموزشی بذارم که خب اونجوری که دوس داشتم نشد . تمام دوستانی که هم با من عکاسانه چه تو پیام خصوصی چه جاهای دیگه حرف زدند میدونند چطور جوابشونو دادم و وجدانم پیش خودم راحته ! با این حال هنوزم من کانالی دارم تو تلگرام و وبلاگی دارم و ویدیو هایی که به زودی آپلود میشن(در همه زمینه ها) و کسایی که دنبال یاد بگیری باشن در من همیشه روشون بازه هرچند هنوزم نیاز به کار دارم خیلی زیاد! از کسانیم تشکر میکنم که از سایت رفتن ولی تنها کسایی بودند که من ازشون چیزی یاد گرفتم جناب حسینی و دکتر روشن کاوه قبادی و بهنام صفر زاده .

این بخش هم مخصوص کسیه که تو این چند وقته زیاد باهم بحث کردیم و خوش گذروندیم . پدرام جان شاید تو فضای حرفه ای بحث های زیاد ولی خوبی باهم داشتیم . ولی کاش یا فضا حرفه ای تر بود یا اصلا در فضای غیر حرفه ای باهم همصحبت میشدیم .

در آخر هم از همه کسانی که فک میکنند بهشون با انتقاداتم بی احترامی کردم و یا تصور میکنند که من جایی نوشتم من بهترین هستم و کارام نقص نداره ، عذر خواهی نمیکنم . فضای حرفه ای یعنی انتقاد حرفه ای و اینکه بدونی حرفی که میزنی آیه قرآن نیست.
    دوستان و اساتید زیادی در همین تالار قصد آموزش داشته اند ولی کمی در کار خود عجله نکرده اند و با صبر و تحمل در موقعیت مناسب مطالب خود را ارایه کرده اند و از بحث روی مطالب خودشون بسیار استقبال کردند چون می دانند که با بحث روی مطالب آموزشی، مطالب جدید، پایه ای و عمیقتری را یاد خواهد گرفت. معمولا در همه ی رشته ها از جمله مهندسی، پزشکی و ... استادهای دانشگاه به روزترین ها و کم خطاترین ها در رشته خودشان هستند. دلیلش هم در تعامل بودن با دانشجوها و شنیدن سوالات و نظرات گوناگون آنها است.
    M.Nouri، davoud maani، hamid.jmsd و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

سلام به همه دوستان و عزیزان
    یه مدت کم فعالیت میکنم ولی گه گاهی میام و میخونم الان دو سه صفحه ی آخرو خوندم
    قصد طرفداری از هیچ کس رو ندارم فقط دید شخصی خودم رو بیان میکنم
    دوستان بزرگوار ایراداتی رو گرفتن از عکس آقا سهراب چون دانش من در حد فهم این موارد نیست هیچ نظری نمیدم اما به عنوان کسی که از گرفتن عکس پرتره بیزار بوده ولی با دیدن عکس های همین دوستان مثل آقا سهراب و آقا پدرام و .... به این نوع عکاسی علاقه پیدا کرده و هنوز اول یادگیریه نظر شخصیمو میدم
    خیلی از مواقع عکس هایی میگیرم که کلی ایراد دارن از دید خودم همش فکر میکنم چجوری باید یه مرحله بالاتر برم هی تو عکاسی و تنظیمات دقت میکنم رفلکتور و بالا پایین میکنم با فلش گرون قیمتم ( لامپ کم مصرف ) نور پردازی میکنم و باز میبینم که نه خوب نشده یا پرتره محیطی اصلا دل نشین نیست
    ولی همین عکس آقا سهراب که دوستان نقد دارن نباید تو این قسمت قرار بگیره و مناسب تاپیک نیست به من به عنوان یه تازه کار یاد داد اهمیت ادیت ( هرچند به گفته آقای معانی ادیت دارای ضعف ) چطور میتونه یه عکس معمولی رو تبدیل به عکسی بهتر بکنه الان دوست دارم برسم خونه برم پای سیستم و رو یه سری عکس ها کار کنم و ادیتمو تقویت کنم سوای تجهیزات و تاثیرشون فکر میکنم من چیزای زیادی از همین عکس یاد گرفتم حداقل از دید من شاید مابقی دوستان هم اینطور بهش نگاه کنن قابل قبول باشه براشون
    illidan، Pedram.m، naghli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

اگه من باید چیزی رو ثابت کنم اول به نوع خودم, ویابه عبارت دیگه امدنم دلیلی داره باید بمونم و انجامش بدم. اثبات کنم یا یادبگیرم. اگه موضوعی جوابی داره که بایددرعمل جواب داده بشه واگه نادرست باشه هم انسان عاقل متوجهش میشه. تازمانی که کسی توهینی نکرده باشه دلیلی نمیبینم ناراحتی بوجود بیاره یک بحث! باری...سهراب خان رفتن هیچ کس رو خوشحال نکرده.
    اگه به نقد باشه که فیلم کاپولا هم نقد میشه.ولی دلیلی بر بدبودن نیس!