صفحه 645 از 755 نخستنخست ... 145 545 595 635 641 642 643 644 645 646 647 648 649 655 695 745 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,441 تا 6,450 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

درود
    یکی از بزرگترین مشکلاتی که بر سر راه ماست ، عدم توایی درک و تحلیل یک اثر از نظر ساختاری و جایگاه اون در تفکر ما ، اجتماع یا جوامع بین المللیست . چطور میتوان به یقین گفت اثر یک هنرمند داری ارزش هنریست و در جایگاه عالی نشسته ؟ با شروع این پرسش هزاران فکر ، نظر و ایده به ذهن شما میرسد که همه آنها کمو بیش درست است اما سوال اصلی این است : معیار شما در ارزش نهادن یک اثر چیست ؟ سلیقه ؟ مطالعه اصول جهان بینی و فرهنگی ؟ تجربیات شخصی ؟ مدرنیسم ؟ یا پست مدرنیسم ؟ و...

چیزی که کاملا برای من واضح است، تمامی مطالبی که این چند روز در تاپیک پرتره مطالعه کردم دارای ساختار سلیقه ایست ، بدون هیچ گونه زمینه تخصصی و کارشناسی . این مطلب آنجایی اهمیت پیدا میکند که مثلا پست #6402 با ساختار ویرایشی تخریبی فراوان و غیر قابل قبول و ترکیب بندی بد و .... مورد توجه قرار میگیره و تشکرهای بسیاری رو جذب و حتی بعدش کلی بحث و تبادل نظر درمورد چگونگی ثبت اثر ایشان و چه و چه... میکنند.

ارائه ساختار غلط و قرار دادن اون به عنوان یک الگو برای پیشرفت ، بزرگترین دردیست که این فروم جدیدا بدان گرفتار شده است.
    نمونه آن اثار منتخب است.

اینجا متوجه میشوم این فروم دیگر جای من نیست ، چراکه باید به گفتگو بپردازم و به 75 نفر (بلکه بیشتر) ثابت کنم که چرا این اثر ارزش بسیار کمی در یک جمع هنری و تخصصی دارد .
    حداقل این امر در توان من نیست .

البته محدود دوستانی که سعی در ارائه مطلبی داشتند بدون در نظر گرفتن حسن نیت ، بشدت با ایشان برخورد شد . ایکاش با کمی حفظ احترام و راهنمایی شما دوستان این روند هدایت در مسیر درست قرار میگرفت. ایکاش دیگران با نمایش اثر خود به گفتگو میپرداختند نه با افکار عجیب و بیانات آرمانی که نه تنها در ایران بلکه در هیچ جای دنیا قابل قبول نیست.
    فضای فعالیت مسموم است و جز خود ، هیچ کس نمیتواند اطلاعات فنی و بصری شمارا ارتقاع بدهد . از چشم دل باید دید ...

این رو بعنوان یک خداحافظی از بنده قبول بفرمایید . اگر چه در خدمت دوستان بزرگوار هستم ولی فعالیتم به حداقل خواهد رسید .
    با تشکر پدرام میرصادقی
    nautilus_214، Nima Sadigh، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پدرام میرصادقی
    www.pedramphotography.com

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    درود
    یکی از بزرگترین مشکلاتی که بر سر راه ماست ، عدم توایی درک و تحلیل یک اثر از نظر ساختاری و جایگاه اون در تفکر ما ، اجتماع یا جوامع بین المللیست . چطور میتوان به یقین گفت اثر یک هنرمند داری ارزش هنریست و در جایگاه عالی نشسته ؟ با شروع این پرسش هزاران فکر ، نظر و ایده به ذهن شما میرسد که همه آنها کمو بیش درست است اما سوال اصلی این است : معیار شما در ارزش نهادن یک اثر چیست ؟ سلیقه ؟ مطالعه اصول جهان بینی و فرهنگی ؟ تجربیات شخصی ؟ مدرنیسم ؟ یا پست مدرنیسم ؟ و...

چیزی که کاملا برای من واضح است، تمامی مطالبی که این چند روز در تاپیک پرتره مطالعه کردم دارای ساختار سلیقه ایست ، بدون هیچ گونه زمینه تخصصی و کارشناسی . این مطلب آنجایی اهمیت پیدا میکند که مثلا پست #6402 با ساختار ویرایشی تخریبی فراوان و غیر قابل قبول و ترکیب بندی بد و .... مورد توجه قرار میگیره و تشکرهای بسیاری رو جذب و حتی بعدش کلی بحث و تبادل نظر درمورد چگونگی ثبت اثر ایشان و چه و چه... میکنند.

ارائه ساختار غلط و قرار دادن اون به عنوان یک الگو برای پیشرفت ، بزرگترین دردیست که این فروم جدیدا بدان گرفتار شده است.
    نمونه آن اثار منتخب است.

اینجا متوجه میشوم این فروم دیگر جای من نیست ، چراکه باید به گفتگو بپردازم و به 75 نفر (بلکه بیشتر) ثابت کنم که چرا این اثر ارزش بسیار کمی در یک جمع هنری و تخصصی دارد .

البته محدود دوستانی که سعی در ارائه مطلبی داشتند بدون در نظر گرفتن حسن نیت ، بشدت با ایشان برخورد شد . ایکاش با کمی حفظ احترام و راهنمایی شما دوستان این روند هدایت در مسیر درست قرار میگرفت. ایکاش دیگران با نمایش اثر خود به گفتگو میپرداختند نه با افکار عجیب و بیانات آرمانی که نه تنها در ایران بلکه در هیچ جای دنیا قابل قبول نیست.
    فضای فعالیت مسموم است و جز خود ، هیچ کس نمیتواند اطلاعات فنی و بصری شمارا ارتقاع بدهد . از چشم دل باید دید ...

این رو بعنوان یک خداحافظی از بنده قبول بفرمایید . اگر چه در خدمت دوستان بزرگوار هستم ولی فعالیتم به حداقل خواهد رسید .
    با تشکر پدرام میرصادقی
    سلام
    جناب میرصادقی یعنی واقعا اعتقاد دارید این عکس ، یک اثر بی ارزش ، پر اشکال ، غیر قابل قبول و غیرقابل ارائه است ؟!!

البته قصد شرکت در بحث را ندارم ولی دوست دارم از تشکری که به پای عکس کرده ام دفاع کنم. به نظر من همینقدر که صاحب اثر جسورانه و آگاهانه از کادر واید 24 میلی متری برای ثبت عکس پرتره استفاده کرده است نشان دهنده تسلط عکاس بر تکنیک ها و مفاهیم و انتخاب المان ها در کادر است. از طرف دیگر ظرافت زیادی که در ویرایش به خرج داده شده از نظر من به هیچ وجه قابل انکار نیست.

ارادت

پی نوشت : اصطلاح "ویرایش تخریبی" آنطور که مراد قرار گرفته به نظرم گنگ و نامفهوم است. خوب است تاپیک حد و مرز ویرایش را ببینیم شاید بهتر مرز های تخریب را متوجه بشویم
    ashkan 78، Digital Lover، Nima Sadigh و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Pedram.m نمایش پست ها
    درود

نمونه آن اثار منتخب است.

با تشکر پدرام میرصادقی
    درود پدرام جان
    قسمتهایی از صحبتهای شما قابل تامل بود. ولی در مورد آن عکس می توان بیشتر صحبت کرد.

جناب معانی از کاربران فروم هست که بعد از برداشته شدن مدیریت عکسها، در تاپیکهای مختلف عکسهای بیشتری را ازشون می بینیم. من می توانم ایشان را "متخصص ترکیب ژانرهای مختلف" خطاب کنم و این تخصص دقیقا مترادف با داشتن خلاقیت است؛ بسیاری از منابع، تعریف خلاقیت را ترکیب چند چیز شناخته شده و ساخت چیز جدید می دانند.
    من شخصا از تکرار چیزها خسته می شوم و به شدت دنبال دیدن چیزهای جدید هستم فکر می کنم بقیه انسان ها و مخاطبین هم همین گونه باشند. با دیدن عکس ایشان در میان دیگر عکسها واقعا به وجد آمدم و خلاقیتشون را تحسین کردم و همچنان این عکس را یکی از تاثیرگذارترین عکسهایی می دانم که در چند ماه اخیر دیده ام و فکر می کنم این عکس هیچ گاه از ذهنم پاک نشود. شاید هر بار از منجیل رد شدم به یاد این عکس بیفتم.
    البته اگر کمی دقیق نگاه کنیم در ترکیب بندی(کمی چرخیدن پره ها در جهت پاد ساعت بهتر بود) و ویرایش(مثلا بندینگ رنگها در آسمان یا محوی عجیب بک گراند) نقاط ضعفی مشاهد می کنیم که در برابر تاثیرگذاری کلی عکس قابل ذکر نیستند.

در آخر به نظرم تفاوتی که در کارهای شما با این عکس از داوود معانی دیده می شود در متفاوت بودن مخاطب عکسها و همچنین نحوه سفارش گیری آن هست. که فکر می کنم خود ایشان بهتر می توانند تفاوت مخاطب و نحوه سفارش گیری را توضیح دهند. البته بیشتر این مسئله در پست بعد از عکس توضیح داده شده است.
    ارادت
    davoud maani، I.Givili و obsidiyan تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    درود پدرام جان
    قسمتهایی از صحبتهای شما قابل تامل بود. ولی در مورد آن عکس می توان بیشتر صحبت کرد.

جناب معانی از کاربران فروم هست که بعد از برداشته شدن مدیریت عکسها، در تاپیکهای مختلف عکسهای بیشتری را ازشون می بینیم. من می توانم ایشان را "متخصص ترکیب ژانرهای مختلف" خطاب کنم و این تخصص دقیقا مترادف با داشتن خلاقیت است؛ بسیاری از منابع، تعریف خلاقیت را ترکیب چند چیز شناخته شده و ساخت چیز جدید می دانند.
    من شخصا از تکرار چیزها خسته می شوم و به شدت دنبال دیدن چیزهای جدید هستم فکر می کنم بقیه انسان ها و مخاطبین هم همین گونه باشند. با دیدن عکس ایشان در میان دیگر عکسها واقعا به وجد آمدم و خلاقیتشون را تحسین کردم و همچنان این عکس را یکی از تاثیرگذارترین عکسهایی می دانم که در چند ماه اخیر دیده ام و فکر می کنم این عکس هیچ گاه از ذهنم پاک نشود. شاید هر بار از منجیل رد شدم به یاد این عکس بیفتم.
    البته اگر کمی دقیق نگاه کنیم در ترکیب بندی(کمی چرخیدن پره ها در جهت پاد ساعت بهتر بود) و ویرایش(مثلا بندینگ رنگها در آسمان یا محوی عجیب بک گراند) نقاط ضعفی مشاهد می کنیم که در برابر تاثیرگذاری کلی عکس قابل ذکر نیستند.

در آخر به نظرم تفاوتی که در کارهای شما با این عکس از داوود معانی دیده می شود در متفاوت بودن مخاطب عکسها و همچنین نحوه سفارش گیری آن هست. که فکر می کنم خود ایشان بهتر می توانند تفاوت مخاطب و نحوه سفارش گیری را توضیح دهند. البته بیشتر این مسئله در پست بعد از عکس توضیح داده شده است.
    ارادت
    البته تصور میکنم محل عکاسی تفرجگاه عینالی تبریز باشد. تبریز را دست کم نگیرید نیماجان
    Nima Sadigh، I.Givili و obsidiyan تشکر می‌کنند.

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

برای عوض شدن حال و هوای تاپیک، پسر بچه کار، مشغول حمل گاری پسته، نور غروب

نام: HMJ_0008.jpg نمایش: 740 اندازه: 162.3 کیلو بایت
    Shadows تشکر می‌کند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر همراه I.Givili آواتار ها
    تشکر کرده
    1572

با تشکر پدرام میرصادقی
    درود

حس کردم باید این آف تاپیک را ثبت کنم
    من یکم گیج شدم ، الان خداحافظی آقای میر صادقی به جه دلیل بود ؟ عکس زیبای آقای معانی ، یا نقد مثبت دوستان نسبت به ثبت ایشان؟
    دوختند ، بریدند ، دلخور شدند و خدا حافظی کردن !!
    بنده چون کار های آقای میر صادقی رو دوست دارم و ایشون رو یک آدم حرفه ای میدانم کمی متعجب شدم (شاید هم متاسف از عدم حضور ایشون) ، البته باید رفتن آقای قازلو رو هم به لیست تعجب هایم اضافه کنم !
    در هر فرومی این بحث ها طبیعیست اما خداحافظی و ترک کردن فروم به دلیل عدم تفاهم یا تفاوت سلیقه کمی بچگانه (واقعا عذر میخواهم کلمه دیگری پیدا نکردم) به نظر میرسد .
    بحث دوستان تازه وارد کمی جداست ، اما عزیزانی که حدا قل 3-4 سال هست که در فروم فعال هستند و بار فنی بالایی دارند رفتار حرفه ای تری ازشان انتظار میرود .
    به قول جناب چگینی ، حس میکنم دوستان پست های یکدیگر رو کمی با لحن تند برداشت میکنند که در واقعیت و اکثر مواقع اینگونه نیست ، چند صفحه آخر این تاپیک شده دلخوری و دل نوشته های عزیزان ، البته در این بین جناب دانشپایه عکسی قرار دادند تا فضا عوض بشود ، اما انگار نشد ....
    فکر میکنم ریزش اعضا بدترین اتفاقی هست که میتونه برای این فروم دوستداشتنی بی افتد .
    کاش یکم رویکردمون رو نسبت به هم عوض کنیم ، N تا لایک خوردن یک اثر حتی اگر به زعم ما غلط باشد ، نباید ما رو منقلب کند تا همه رو به باد انتفاد بگیریم .
    بنده معمولا در اینگونه بحث ها شرکت نمیکنم که باعث دلخوری کسی نشوم ، اما جسارتا حس میکنم لازم است دوستان ، مخصوصا قدیمی های فروم کمک کنند تا کمی این فضای دلخوری و تاختن به هم عوض بشود .

با تشکر
    m.daneshpayeh، Nima Sadigh، M.Meghdari و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "آیدین گیویلی"
    www.idingivili.ir
    Canon 70D + 100mm macro L , 50mm F1.4 , 10-18mm , Speedlite 600ex-rt

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

چقدر بد و نازیباست که به این راحتی دوستانمون رو از دست میدیم و اینقدر زود برای رفتنشون توجیه میتراشیم.یعنی واقعا از قطع همکاری آقای قابزلو و کناره گیری آقای میرصادقی احساس غبن نمی کنید؟حتی اگر اندکی، ولی در این ژانر دست کم با تجربه تر از خیلی از ما نبودن؟ البته وقتی فروم امثال آقای عاشوری نیا و آقای قبادی رو از دست داد و عده ای ککشون هم نگزید این مثل هم دور از انتظار نیست.بحث شخص نیست.صحبت از تحمله.همینه که در اغلب تاپیکها اینقدر پستها کم شدن.
    nautilus_214، lamagra، Ali_Nouri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

دوستانی که کمتر در فروم میبینید به دلیل مشغله زیاد تغییر سبک زندگی و شغل و مواردی از این دست چندان فرصتی ندارند که بخواهند فعالیت مداوم داشته باشند. ولی این به معنی عدم حضور یا قهر با فروم یا همفرومی ها نیست و ارتباط قوی و تنگاتنگی با فروم برقرار است.

اینکه دوستی فعالیت را ادامه دهد یا خیر به خودش مربوط است. تجربه نشان داده که فروم عکاسی دات کام با رفتن دوستان ضرری نخواهد کرد و افراد دیگر جای خالی دوستان را پر خواهند کرد.

اینکه اغلب دوستانی که خداحفظی کرده اند هم بعد از چند سال هنوز با چراغ خاموش فروم را پیگیری میکنند بحث دیگری است.

بهتر است عکس ها به لحاظ فنی بررسی شود و از نظرات کلی و بدون دلیل روشن خودداری کنیم تا کدورتی پیش نیاید.
    Amin Zarif، Fereidoon، nejadi و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Majid.No آواتار ها
    تشکر کرده
    644

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    دوستانی که کمتر در فروم میبینید به دلیل مشغله زیاد تغییر سبک زندگی و شغل و مواردی از این دست چندان فرصتی ندارند که بخواهند فعالیت مداوم داشته باشند. ولی این به معنی عدم حضور یا قهر با فروم یا همفرومی ها نیست و ارتباط قوی و تنگاتنگی با فروم برقرار است.

اینکه دوستی فعالیت را ادامه دهد یا خیر به خودش مربوط است. تجربه نشان داده که فروم عکاسی دات کام با رفتن دوستان ضرری نخواهد کرد و افراد دیگر جای خالی دوستان را پر خواهند کرد.

اینکه اغلب دوستانی که خداحفظی کرده اند هم بعد از چند سال هنوز با چراغ خاموش فروم را پیگیری میکنند بحث دیگری است.

بهتر است عکس ها به لحاظ فنی بررسی شود و از نظرات کلی و بدون دلیل روشن خودداری کنیم تا کدورتی پیش نیاید.
    درود
    در تائید فرمایشات اقای میلانی یکی از سنتهای نامناسبی که من در این فرم مشاهده کرده ام، سنت خداحافظی می باشد. پیشنهاد می کنم از این به بعد هر کس خداحافظی کرد هم فرمیهای عزیز یک خداحافظی در دل گفته و نهایتا با پیام خصوصی با هم در ارتباط باشند تا موضوع کش پیدا نکرده و روال طبیعی تاپیک ادامه پیدا بکند.
    Nima Sadigh، ahmad_sh و Shadows تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Shadows آواتار ها
    تشکر کرده
    659

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinhmj نمایش پست ها
    برای عوض شدن حال و هوای تاپیک، پسر بچه کار، مشغول حمل گاری پسته، نور غروب

نام: HMJ_0008.jpg نمایش: 740 اندازه: 162.3 کیلو بایت
    سلام به نظرم حالتی که از صورت کودک ثبت شده جالب است
    اما فضای خالی اطراف عکس به آن کمکی نکرده است
    میتونم این کراپ را پیشنهاد بدم بهتون
    نام: port.jpg نمایش: 724 اندازه: 37.8 کیلو بایت
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    Nima Sadigh، hosseinhmj و Majid.No تشکر می‌کنند.