صفحه 93 از 755 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 103 143 193 593 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 921 تا 930 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    علي شاطريان عزيز، استوديوي جديدت را تبريك ميگم و اميدوارم رونق فراوان داشته باشه و برات منبع خير باشد.
    در عكس‌هايي كه توي اين چند صفحه گذاشتي يك سافتنس خاص هست كه چشمنواز نيست.
    در چند عكس رنگ پوست به صورتي مي‌زند.
    در عكس اخير هم در ويرايش پوست زياده روي شده است.
    من استوديوي علي رو از نزديك ديدم بسيار استوديوي ايدآليه و تلاش خوبي داشته مطمئنا نتيجه ميگيره در خصوص فرمايش آقاي محبي هم بله اين سافتنس تو كارهات وجود داره من اونروز جرات نكردم بهت بگم شايد گفتن اين مورد از طرف آقاي محبي موثر تر باشه كه گفته شد.
    A_Maddah، Ali Shaterian، QashQai و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

يه سئوال داشتم
    تو عكسهاي مختلف پرتره شكل Catch light بسته به نورپردازي فرق ميكنه مثلا تو همين عكسي كه سعيد گذاشته پيداست كه از سافت باكس استفاده شده لذا كچ مربع شده آيا شكل Catch light بايد هميشه گرد باشه يا نه استانداردي وجود نداره من خودم با عكسهايي كه گچ مربع دارن مشكل دارم به نظرم كچ دايره خيلي طبيعي تره
    چندي پيش تو يه سايت پرتره هايي رو ديدم كه حتي مارك سافت باكس رو ميشد تو انعكاس چشم خوند
    ویرایش توسط babakdin543 : Tuesday 15 April 2008 در ساعت 08:38
    ben163s تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

جناب دلباز برخورد ویرایشی شما با اون پرتره برخوردی شبیه ویرایش عکس منظره بوده .چرا که می تونست صورت روشنتر شود و پوست نرم تر.
    اما من فکر میکنم ویرایشی که مد نظر شماست , یک کار مصنوعی خواهد شد
    وقتی همه چیز خوبه , احتیاجی نیست که کار بیشتری صورت بگیره
    من حتی لک های صورت رو هم برطرف نکردم از هیچ رتوشی استفاده نکردم وگرنه در همین عکس خیلی راحت با استفاده از کانال رنگ قرمز به یک صورت سفید بدون لک ( والبته مصنوعی ) میرسیدم

نمیدونم چرا این عادت ایرانی ها شده که همه چیز رو در پرتره تا حد اغراق دستکاری کنیم
    صورت زن ها و بچه ها و مردای جوان باید تا حد یک پلاستیک نرم , صاف صاف بشه
    و صورت پیرمردای بدبخت تا حد ایجاد دره ای دهشتناک , پر از چاله چوله بشه
    در حالیکه نه اون دسته اول این قدر صاف و صوفند و نه این دسته دوم اینقدر پر از دست انداز
    و باز نمیدونم اگر قراره یک پرتره اندکی از شخصیت یک نفر رو بیان کنه آیا با این عمل باز هم بازگو کننده خواهد بود یا نه
    Ahmad Reza، Kholeno، azarigh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Thumbs up پاسخ: عكس های پرتره

با اجازه
    من مي خواستم روي اين جمله دلباز تاكيد كنم كه پرتره كلا در كشور ما بخصوص در نوع تجاري آن راه بيراهه اي را براي خود انتخاب كرده است يعني هر چه ويرايش شديد تري روش انجام ميشه اونوقت امتياز پرتره بهتري بهش داده ميشه (يعني تا حدودي عوام زدگي بوجود اومده و همه از پرتره هاي صاف و صوف و سفيد شده خوششون مياد).
    ولي در پرتره هنروران شهير عكاسي دنيا هميشه تاكيد بر نمايش شخصيت فرد شده و با اينهمه ويرايش معمولا شخصيت كه نمايش داده نميشه فقط عكس جوان تر و زيبا تر ميشه اونم به اكثر اوقات بسيار مصنوعي
    همين
    Delbaz، Ali Shaterian و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soha.T آواتار ها
    تشکر کرده
    1042

سلام:)

FL:85mm
    F/2.8
    S: 1/640 s
    ISO:100
    Amir Mohebi، bfarahanchi، rezakh و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سها تفرشی
    Instagram

كاربر آشنا nematyar آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط azarigh نمایش پست ها
    با اجازه
    من مي خواستم روي اين جمله دلباز تاكيد كنم كه پرتره كلا در كشور ما بخصوص در نوع تجاري آن راه بيراهه اي را براي خود انتخاب كرده است ...
    با سلام خدمت دوستان شريف. ببينيد، عکاسي ديجيتال کلن عجين است با ويرايش. يعني شما بايد اول دسته بندي را مشخص کنيد. شما پرتره آنالوگي که به فرض آقاي فخرالديني مي گيرند را در نظر داشته باشيد که چه ست-آپ ماهرانه اي از نور در استوديو را به نمايش مي گذارند و از طرف ديگه چه رماني مي سازند از چهره؛ مثل اکثر کارهايي که من ديده ام از نزديک. گروهي خرده مي گيرند که آقا جان گذشت دوره نورپردازي رامبراندي و ... عده اي هم هنوز دست از لابراتوار بر نمي دارند. جداي از هرگونه قصد و جانبداري از هر نحله اي، به نظر مي رسد که رويارويي با اتاق تاريک مجازي يک توهم نيست و بايد براي عکاس مشتاق در درجات بالاي اهميت باشد. يعني اگر قبلن ابزار اصلي عکاس دوربينش بود، حالا يکي از ابزارهاي اصليش دوربينش است! بحث آسيب شناسي پرتره و خيلي ديگر از مسايل عکاسي در ايران را مي توان با رجوع به مراجع گوناگون و سمينار هاي مختلف (که ديگر نخ نما هم شده) پي گيري نمود. مثلن همين مجله عکاسي خلاق در شماره تابستان-پاييزش حداقل دو مقاله مفيد داشت راجع به پرتره. اما چيزي که هست، جغرافياي ايران است که به نظرم مهم است. البته هيچ ربطي به سياست ندارد اما اقليم ما اين گونه است که هست! ( رک به ترانه ي جبر جغرافيايي با صداي محسن نامجو و مصاحبه اش با بي بي سي!)
    Soha.T و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    ممنون خانم تفرشی بابت ارسال پرتره های زیبایتان و به اشتراک گذاشتن ان
    خانم تفرشی موی پریشان یکی از چیزهایی که سبب زیبایی عکس خانم ها می شود اما استفاده بجا از این امتیاز به دلچسبی عکس بسیار کمک می کند منظورم این است گاهی حتی پوشاندن چشمها که یکی از ارکان اساسی در پرتره است بوسیله مو نه تنها مشکلی ایجاد نمی کند کما ا یکنه به زیبایی عکس هم کمک خواهد کرد .در این پرتره با توجه به حالت قرار گرفتن پرتره بنظر می رسد که اگر چشم پیدا بود و نگاه و جهت نگاه سوژه را می دیدیم کمک بیشتری به زیبایی عکس می کردیم .البته این نظر شخصی من بود و زیاد به آن اهمیت ندهید
    Simaei، Soha.T، alimha و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    فرساد در نگاه اول به نظر ميرسه سوژه تو كادر راحت نيست

جناب ادريس تو عكس پست 907 بك بسيار زيبايي ايجاد كردي نورپردازيش به چه شكل بوده و به نظرم اگر يكم تاريكتر بود بهتر ميشد كلا اين كار ارزش چند بار ديدن رو داره من هر از چند گاهي سري به سايتت ميزنم اما آپديت نميشه يكم كار جديدي تو سايتت بزار ببينيم برادر

اون يک بک ساده سفيد بود که با جابجا کردن نور تيره شد . در مورده سايت هم لطف کرديد بازديد کرديد .ظرف يکی 2 روز آينده به روز ميشه .ممنون از شما
    A_Maddah، babakdin543 و ben163s تشکر می‌کنند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر آشنا Simaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1094

سلام
    با تشکر از ارسال تمام دوستان. جسارتن به عرض می‌رسد.

پست 913 دلباز عزیز: با نوع ویرایش و حفظ اصالت چهره کاملن موافقم اما پس‌زمینه به خاطر نور، کمی دید را منحرف می‌کند و شلوغ به نظر می‌رسد.

پست 918 آقای غفاریان: برای این ژست، گمان می‌کنم ارتفاع دوربین کم است، ویرایش هم به زردی می‌زند.

پست 925 خانم تفرشی، با جناب مداح موافقم.
    با قرار گرفتن موها جلوی چشم، هیچ قسمتی از تصویر فوکوس به نظر نمی‌رسه.
    انحنای پایین شال هم اگر کمی با چانه فاصله بگیرد شاید بهتر باشد؛ فرم چانه حفظ خواهد شد.

ممنون
    ویرایش توسط Simaei : Tuesday 15 April 2008 در ساعت 14:45 دلیل: اصلاح علامت‌گذاری
    Soha.T، farsad و ben163s تشکر می‌کنند.
    سیمایی

Nikon D50 (body) + Nikkor 18-70 f/3.5-4.5
    Pentax SV (analog) + Asahi Super-Takomar 1:1.8/55 + Taira Tele 2.8/135

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

نقل قول نوشته اصلی توسط nematyar نمایش پست ها
    د. شما پرتره آنالوگي که به فرض آقاي فخرالديني مي گيرند را در نظر داشته باشيد که چه ست-آپ ماهرانه اي از نور در استوديو را به نمايش مي گذارند و از طرف ديگه چه رماني مي سازند از چهره؛ مثل اکثر کارهايي که من ديده ام از نزديک. گروهي خرده مي گيرند که آقا جان گذشت دوره نورپردازي رامبراندي و ...
    سلام

- اگر آن ست‌آپ ماهرانه استاد در كار باشد، با هر مديومي، آنالوگ يا ديجيتال عكس بگيريد شاهكار مي‌شود و ربطي به نوع مديوم ندارد.

- نورپردازي رامبراند به آنالوگ و ديجيتال چه ربطي دارد؟
    شايد منظورتان اين است (من هم بر اين باورم) كه عملاً با سهل‌تر شدن عكاسي با استفاده از ديجيتال، در عمل عكاسان پرتره زيادي بدون دانستن اصول نورپردازي كار مي‌كنند.
    rezakh، A_Maddah، Soha.T و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

صفحه 93 از 755 نخستنخست ... 43 83 89 90 91 92 93 94 95 96 97 103 143 193 593 ... آخرینآخرین