صفحه 103 از 755 نخستنخست ... 3 53 93 99 100 101 102 103 104 105 106 107 113 153 203 603 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه amirgolabi آواتار ها
    تشکر کرده
    814

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

85mm

Amir Mohebi، rezakh، A_Maddah و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com
    Canon EOS 5D - Canon ef 24-105 L- Canon Speedlite 580 EX II

كاربر فعال yasin-m آواتار ها
    تشکر کرده
    4861

جناب گلابی عزیز:
    - ته رنگ زرد -سبز در بخش راست و زیر گردن
    -ته رنگ آبی در چشم ها
    -به جا ماندن شارپ سازی بین پلک چشم چپ و بینی
    -یک لکه در سفیدی چشم راست
    Amir Mohebi، babakdin543، towfigh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    یاسین محمدی

Nikon D700 / 70-200 vr / 24-70 N / 85 f 1.8D / 14-24 N / ٍSB 800 /Manfrotto 190MF4 / CompuRover AW /MC-36 Remote

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

بنده نظر خودم را در مورد روتوش می‌گويم
    همان طور که اسد عزيز گفتند، قضیه کاملاً به فرهنگ مشتری وابسته است.
    مشتری‌ها با توجه به روند بازاری موجود در زمينه روتوش و پرتره،‌ سليقه‌شان بيش‌تر به سمت روتوش‌های زياد و اغراق‌آميز متمايل است.
    مثلاً در مورد عروس و دامادها متاسفانه فرهنگ غالب، بسيار بسيار کورکورانه و برمبنای چشم و هم‌چشمی پايه‌ريزی شده‌است.
    اغلب با عروس و داماد‌هايی خسته و درمانده و با جيب خالی مواجه می‌شوم که با اين حال زار، از هيچ چيز کوتاه نمی‌آيند. آن‌ها می‌خواهند از جريان روز عقب نمانند،‌ بیش از 600 تومان به آرايش‌گاه می‌پردازند تا آن‌ها را به موجود عجيبی تبديل کند که اصلاً شباهتی به آن‌ها ندارد. جالب است بدانيد که از شاهکارهای بهترين آن‌هاٰ، تراشيدن کامل ابروهای عروس و تتوی کامل می‌باشد! همچنين گاهی موهای طبيعی را پنهان کرده و پوستيژ جای آن قرار می‌دهند! اگر شما دستپخت اين ها را ببينيد غم بزرگی می‌خوريد که چرا بشر بايد به اين‌جا برسد که به چهار تا خاله خديجه چيپ، اجازه بدهد تا درسی را که کورکورانه و ناقص يادگرفته‌اند روی سر و صورت - اغلب - زيبای آن‌ها پياده کند. نکته جالب اين جاست که تمام اين شاخ و برگ‌ها به خاطر گرفتن پول بيش‌تر است. و الا با يک آرايش سبک با سليقه متمايل به اروپايی و آمريکايی نمی توان خلق‌اله را اينقدر تيغيد.
    خوب تکليف معلوم است! چنين مشتری همه چيز را پرفکت می‌خواهد: پوست بی‌نقص! اجزاء صورت همه عالی (دماغ قلمی روی شاخش است!) رنگ پوست هم جسيکا آلبا!
    يکی از دوستانم چند پرتره هنری از چند تا آدم فرهيخته نشان داد و از من پرسيد که کار شما بيش‌تر اين طوری است يا کلاسيک‌تر است؟ به او جواب دادم کار من متمايل به فرهنگ مشتری‌ است.
    در اين زمينه عقايد بسيار متنوع اند، برخی اصلاً روتوش را دوست ندارند اما به شما می‌گويم بدون روتوش سخت بتوان يک استودیو را داير و اداره کرد.
    اما با تمام اين حرف‌ها می‌توان مرزهايی برای کارخود قائل بود.
    مثلاً در مورد کبودی و چروک زير چشم، معمولاً در یک لایه جدا آن را کاملاً از بین می‌برم بعداً از 40 تا 60 درصد اپاسيته با آزمودن چشمی از فاصله کافی، لايه مورد نظر را تنظيم می‌کنم تا مقدار کمی از ناهنجاری برجای بماند.
    يا در مورد پوست هم همين‌طور، در يک لايه جدا روتوش خود را با چشم محک و کاليبره می‌کنم.
    طبيعی است که نقطه تعادل قضيه با توجه به تجربه وگذشت ساليان کاری جابه‌جا خواهد شد.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Saturday 26 April 2008 در ساعت 22:27
    nmroshan، Nader Kohansal، zarei677 و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

نقل قول نوشته اصلی توسط babakdin543 نمایش پست ها
    در خصوص كچ لايت كاملا موافقم و نكته رو ميدانم اما بعد از برداشتن اثر سافت باكس عكس به شكل وحشتناكي ساختگي به نظر ميرسيد و چشمها بسيار بي رمق شد اگر لازم ميدانيد آن عكس رو آپلود كنم

در خصوص ويرايش صورت هم من اول Opacity لايه ويرايشي صورت رو به حالت 100 گذاشته بودم و صورت بسيار پلاستيكي به نظر رسيد بعد از ديدن عكس توسط همسرم (سوژه) تصميم گرفتم Opacity لايه رو پايين بيارم اين حد كاملا مورد موافقط ايشان بود پس دكتر كماكان زنده ام خيالتان راحت شايد بعد از مطالعه تاپيك و كامنت شما سرم به باد بره

مد رنگي را چي بايد بزارم اين مد پيش فرض اصلي بود AdobeRGB بزارم يا RGB خالي تو كارگاه پيشنهاد AdobeRGB داده بوديد
    اين مد رنگي پيش فرض لايت رومه وقتي اوردم تو فتوشاپ نميدونم چرا هنگام خروجي گرفتن عوض نشده تو فتو شاپ تنظيم شده رو RGB بود نظرتون چيه همه رو AdobeRGB بزارم يا RGB
    در كل به نظر ميرسه اگر تو پروسس از نظر خود سوژه استفاده نشه براي بينندگان بهتره اما خود سوژه ممكنه راضي نباشه اگر سوژه راضي باشه بقيه بينندگان نظرات متفاوتي داره كدام رويكرد رو پيشنهاد ميديد

كلا همسر من از پروسس زياد خوشش نمياد مثلا پرتره قبلي رو زياد نپسنديد چون معتقده اصلا اون صورت واقعيات شخصيتي سوژه رو كه از قديم ميشناسه نداره و براش غريبس

بابک جان به عرایض بنده توجه نکردید. پلاستیکی شدن، نتیجه رتوش گلوبال بیش از حد است. در حالیکه من گفتم این عکس نیاز به رتوش لوکال دارد. آنهم قبل از رتوش گلوبال.

در مورد فضای رنگی، خروجی نهایی ربطی به فضای کاری فتوشاپ ندارد. در مرحله آخر بایستی از طریق Edit > Convert to Profile تبدیل نهایی را انجام دهید. و یا از همان اول از لایت روم خروجی sRGB بگیرید. چرا که میخواهید عکس را در وب نمایش دهید.
    Amir Mohebi، Persian، A_Maddah و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    بابک جان به عرایض بنده توجه نکردید. پلاستیکی شدن، نتیجه رتوش گلوبال بیش از حد است. در حالیکه من گفتم این عکس نیاز به رتوش لوکال دارد. آنهم قبل از رتوش گلوبال.
    چشم دوباره ويرايش ميكنم ببينم چي ميشه
    ben163s تشکر می‌کند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

ببخشيد كه با تاخير مي‌نويسم

بابك عزيز، در مورد پرتره شما اين نكات به نظرم مي‌آيد:

-جناب روشن به روتوش لوكال اشاره درستي كردند. براي تمام افراد به صورت روتين نياز است تا روي قسمت‌هاي زيادي مثل زير چشم‌ها كار شود. حالا كم و زياد آن دست شماست،‌ اما دست نخورده ماندنش كم لطفي به سوژه‌است.
    -نورپردازي تخت و بدون عمق است
    -در مورد سياه و سفيد شدن، انگار كه با ديساچوريشن به تنهايي اين كار را انجام داده باشيد، بسيار كم كنتراست و بي‌جان در آمده است
    كلاً فكر مي‌كنم سوژه خود را به هيچ وجه در يكي از بهترين حالات خودش ثبت نكرده باشيد.

امير گلابي عزيز
    علاوه بر نكاتي كه ياسين عزيز گفتند و مربوط به رنگمايه‌هاي مزاحم بود. بايد عرض كنم كه در ثبت زيبايي كلي و درخشندگي چشم‌هاي سوژه موفق بوده‌ايد.
    فقط اي كاش در پروسس رنگ‌ها و تن پوست دقت بيش‌تري به خرج مي‌داديد. در مورد پز هم زاويه سر براي سه‌رخ مناسب است. اما مقدار كافي از تنه براي ساپورت مناسب سر موجود نيست، يعني بايد تنه مقدار كمي به سمت دوربين متمايل تر مي‌شد.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Sunday 27 April 2008 در ساعت 14:48
    nmroshan، A_Maddah، babakdin543 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1219

بنده نظر خودم را در مورد روتوش می‌گويم
    طبيعی است که نقطه تعادل قضيه با توجه به تجربه وگذشت ساليان کاری جابه‌جا خواهد شد.
    با درود
    جناب محبی
    شما توضیح کاملی در مورد چگونگی رتوش و بعضی انواع رتوش که مناسب صورت می باشد در جزوه نور پردازی پرتره بیان نموده اید که امید وارم مفید استفاده دوستان واقع شود.
    اما برای بنده جمله فروغ فرخزاد بسیار آموزنده بود.
    بااجازه شما و از قول شما تکرار میکنم:
    هیچ صیادی در جوی حقیری که به گودالی میریزد مرواریدی صید نخواهد کرد.
    Amir Mohebi و ben163s تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    814

امير گلابي عزيز
    علاوه بر نكاتي كه ياسين عزيز گفتند و مربوط به رنگمايه‌هاي مزاحم بود. بايد عرض كنم كه در ثبت زيبايي كلي و درخشندگي چشم‌هاي سوژه موفق بوده‌ايد.
    فقط اي كاش در پروسس رنگ‌ها و تن پوست دقت بيش‌تري به خرج مي‌داديد. در مورد پز هم زاويه سر براي سه‌رخ مناسب است. اما مقدار كافي از تنه براي ساپورت مناسب سر موجود نيست، يعني بايد تنه مقدار كمي به سمت دوربين متمايل تر مي‌ش
    جناب محبی عزیز ضمن تشکر از بذل توجه شما باید بگم در مورد رنگ خودم هم رضایت ندارم اما نمیدونم چه کارش کنم بهتر میشه ؟ اگر ممکنه یه راهنمایی بفرمایید ، نکته دیگه که جالب در نیومده سایه آبی بالای چشم راست سوژه است که نمیدونم چطوری از بینش ببرم ( منظورم از سایه همون آرایشه ) خیلی جالب نشده.
    Amir Mohebi و ben163s تشکر می‌کنند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com

تشکر کرده
    814

باز هم 85 .

[IMG]http://i25.*******.com/nd0ocy.jpg[/IMG]
    nmroshan، Amir Mohebi، bfarahanchi و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیررضا گلابی
    amirgolai@yahoo.com

كاربر همراه Pouriya آواتار ها
    تشکر کرده
    508

Amir Mohebi، DELL و ben163s تشکر می‌کنند.
    DeviantArt
    حسبنا الله