صفحه 567 از 755 نخستنخست ... 67 467 517 557 563 564 565 566 567 568 569 570 571 577 617 667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,661 تا 5,670 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

پست و نظر هر دو دوست، تایید می‌شود . نه اگزیف خیلی بار آموزشی دارد و نه البته بی‌تاثیر است.
    بیشتر، اطلاعاتی‌ست که می‌تواند مفید فایده باشد در مواردی.
    صحبت جناب احمدی هم در مورد سواد بصری دوستان با‌تجربه‌تر، در دیدن عکس و کشف اطلاعات صحیح است. به هر حال مغایرت زیادی بین صحبت دو عزیز نیست.
    اما به هر حال بر طبق قوانین فروم باید اگزیف ارایه شود به دلایلی.
    Fereidoon، m.daneshpayeh، M.Kazemi و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط davood نمایش پست ها
    سلام
    چون یه جورایی عملکرد لنزهای مختلف رو در شرایط متفاوت ببینم و کمک میکنه به شناسایی لنزها واسه انتخاب و خرید
    راستش روش شما برای شناسایی لنزها کاملا اشتباهه.از روی یک عکس ریسایز شده 750 پیکسلی و همینطور ویرایش شده دقیقا به چه نتیجه ای میشه رسید؟
    برررسی لنز فرایند خیلی پیچیده و تخصصی است.از روی عکسهای ویرایش شده و ریسایز شده نتیجه خاصی نمیشه گرفت.
    nejadi، M.Nouri، S. Bagherpour و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط farsan نمایش پست ها
    4353463656546
    با سلام چند نکته :
    جناب ایجاد ته رنگ زرد عمدی بوده؟ چرا؟ ضمنا به نظر من گونه راست سوژه کمی اور شده (یا شاید مشکل از مانیتور منه) نور پنچره است دیگه؟ فکر میکنم کمی فاصله از منبع نور و یا استفاده از یک پرده نازک به عنوان سافت باکس مفید واقع شود
    ben163s تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نام: s-001.jpg نمایش: 874 اندازه: 150.9 کیلو بایت
    suzanfire، davoud maani، drmottaghizade و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    255

پیش فرض سیده النا

نام: IMG_0326.jpg نمایش: 755 اندازه: 162.7 کیلو بایت
    suzanfire، drmottaghizade و hosseinhmj تشکر می‌کنند.

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    راستش روش شما برای شناسایی لنزها کاملا اشتباهه.از روی یک عکس ریسایز شده 750 پیکسلی و همینطور ویرایش شده دقیقا به چه نتیجه ای میشه رسید؟
    برررسی لنز فرایند خیلی پیچیده و تخصصی است.از روی عکسهای ویرایش شده و ریسایز شده نتیجه خاصی نمیشه گرفت.

سلام
    راستش از شما که جزو ریش سفیدهای فروم به حساب میاین تعجب میکنم که چرا اینقدر صفر و یک به مسائل نگاه میکنید و اینقدر نسبت به نظرات دوستاتون پارتیزانی واکنش نشون میدید

بنده اصلا نگفتم روشم واسه انتخاب لنز اینه که به عکسای فروم نگاه کنم ، که اگه این بود صدها صفحه تاپیک از سال 2006 تا حالا رو نخونده بودم و سایتهای مختلف رو روزانه زیر و رو نمیکردم

اما با توجه به فرمایشات حضرتعالی برام عجیبه که پس هزاران هزار نمونه عکس که از لنزهای مختلف توی سایتهای مختلف قرار میگیره و کلی سایت که اختصاصی واسه مشاهده نمونه عکسهای لنزها ایجاد شده واسه چی بوده

بحث سایز و کیفیت و ادیت به کنار
    اما بالاخره دیدن یه عکس هرچی که باشه ، هرجا که باشه ، خوبه اگه چیزی بیش از به به گفتن برام داشته باشه

شما رو نمیدونم
    اما من هدفم از اومدن اینجا بیشتر یاد گرفتنه تا ایراد به دیگران گرفتن

از توجهتون ممنونم
    Behzad43، amir.komeily، ali.rezaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه aliakbar آواتار ها
    تشکر کرده
    755

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها

سلام

اما از روی EXIF همون عکس میشه به یه نتایجی رسید .

دیاف عکس . مدت نوردهی . ISO . ودر چه زمانی از روز ثبت شده. (البته این نظر من هست وبا توجه به تجربیاتی که از دیدن عکسها و اگزیفشون به دست اوردم بیان کردم)

خب البته هر عکاسی برای یاد گرفتن یه راهی رو پیش گرفته یا به صورت تجربی و استفاده از تجربه دیگران(خودم) یا به صورت اکادمیک و اصولی

برای کسی که با دیدن یه عکس میتونه حتی نوع لنزشو هم حدس بزنه خوب این عالیه اما برای کسانی که اماتور هستند باید اینقدر عکس با اگزیف (جزئیات کامل) ببینند تا بتونه نوع لنزها رو تشخیص بده(از روی فوکال. بوکه عکس وخیلی جزئییات دیگه)

خیلی از تکنیکهای عکاسی هست که فقط با دیدن همین اگزیف میتونیم ازش استفاده بکنیم
    مثلا یه عکس پرتره از که در فضای باز هست رو در نظر بگیرید. طوری نورپردازی شده که فضای اطراف سوژه به طور محسوسی تاریکتر(کم نورتر نسبت به سوژه) و خارج از فکوس و خود سوژه که با فلاش نورپردازی شده کمی روشنتر و در فکوس کامل .
    خب اولین سوال که در مورد نورپردازی و نوع تنظیمات دوربین و لنز پیش میاد اینکه چطوری با چنین دیافراگم بازی تونسته هم بوکه تصویر رو حفظ بکنه هم از شدت نور ایجاد شده ای که به خاطر دیاف باز ایجاد شده کم کنه ؟ ایا با نرم افزار این عمق میدان رو بوجود اورده ؟ ایا با نرم افزار تونسته شدت نور رو کم
    کنه ؟ یا شاید در اواخر روز این عکسو ثبت کرده؟. شاید منه اماتور به یک استاد عکاسی دسترسی نداشته باشم
    اولین کاری که میکنم روجوع به EXIF عکس هست .
    نام: 2013-08-14_0003.jpg نمایش: 941 اندازه: 122.9 کیلو بایت

EXIF عکس: F1.8 1/160s 100 ISO 5D Mark II lens 85mm 1.8 lens time 2:39 PM

با دیدن اگزیف به چند سوال اصلی پاسخ داده شد. دیاف (F1.4)که در باز ترین حالت قرار داره پس حالت بوکه نرم افزاری نیست. سرعت شاتر (1/160)که عمومی ترین سرعت سینک با فلاشهای معمولی هست. ساعت ثبت که تقریبا اواسط روز هست و شدت نور خورشید بالاست بر عکس اواخر روز که نور خورشید ضعیف هست .
    فقط یک سوال باقی میماند چطور توانسته نور رو کنترل کنه
    سرعت بالای شاتر که منتفی است .فقط میماند استفاده از یک وسیله جانبی به نامNeutral Density Filter یا همان ND فیلتر

امیدوارم موفق باشید

EXIF در سایت عکاس
    ویرایش توسط aliakbar : Thursday 16 July 2015 در ساعت 18:08
    Fereidoon، MahBaz، Hoda Zaeimi و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط davood نمایش پست ها
    من به عنوان یه تازه وارد آماتور که دارم هر روز توی این فروم مطالب جدید یادمیگیرم از اگزیف داشتن عکسها استقبال میکنم چون یه جورایی عملکرد لنزهای مختلف رو در شرایط متفاوت ببینم و کمک میکنه به شناسایی لنزها واسه انتخاب و خرید
    اگر میخواهید یک جوابی به من داده باشید که فقط جواب من رو داده باشید که هیچ...مختارید باز هم بنویسید.اما اگر اینطور نیست برای من مشخص بکنید بالاخره منظورتون این فروم هست یا همه سایتهای عالم از جمله سایتهای تخصصی که با استاندارد و روشهای کاملا متفاوتی اقدام به ارائه نمونه عکس لنزها میکنند؟ چون این فروم استاندارد 750 پیکسلی داره که در هر صورت برای شناسایی و خرید لنز مرجع مناسبی نیست.
    لطفا نوشته ای رو که همه دیدند و هنوز هم موجوده عوض نکنید.اگر برای یاد گیری به اینجا اومدید این رو بدونید که یک جاهایی گفتن بله من اشتباه کردم یا حق با شماست بار آموزشی خیلی زیادی داره.
    در آخر اینکه اگر بنده جزو ریش سفیدهای این فروم هستم احتمالا نیازی به برخورد پارتیزانی با کسی ندارم.اگر چنین حسی بهتون منتقل شده دلیلش رو در خودتون جستجو بکنید.در همین تاپیک من با خیلی از دوستان با تجربه بحثهای خیلی خیلی حساس و داغی هم داشتم که هیچ طرف بحث طرف مقابل رو به صفر و یک و برخورد پارتیزانی متهم نکرده.البته دلیل اون برخورد حرفه تر اون دوستان بوده...
    sohrab-gh، amir.komeily، miladn1370 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

سلام دوستان
    مزایایی که اگزیف عکس به ما میده
    1- فرضا من اگر بخواهم میان canon 85 f1.8 و سیگما 85f1.4 یکی رو انتخاب کنم قطعا برای مشاهده کیفیت بوکه ها در دیاف های 1.8 نیاز به مقایسه شانه به شانه دارم. پس دنبال عکس هایی با اگزیف یکسان میگردم تا بتوانم با مقایسه تصمیم بگیرم

2- وقتی عکس منظره ای رو می بینم اطلاعات اگزیف خیلی بهم کمک میکنه
    مثلا اخیرا عکس هایی رو از یک عکاس دیدم که در همه اون ها از ایزوی 600 و گاها بالاتر استفاده شده بود . اگر اگزیف رو نمیدیدم اصلا باورم نمیشد این عکس ها در چنین شرایطی ثبت شده

3- گاها اگزیف عکاس رو لو میده و مشخص میکنه که مثلا به خاطر محدودیت هایی چون نداشتن سه پایه طرف مجبور بوده به سمت این تنظیمات برود و یا اگر سه پایه داشته دانش کم اون رو نمایان میکنه و اینجاست که یک با تجربه با دیدن اگزیف به اون طرف راهنمایی لازم رو میکنه ( همون بار آموزشی که مد نظر بیشتر ماست )

4- در عکس های با نوردهی طولانی ، عکس های تک شات از آب در حال حرکت ساحل ، عکس های ضد نور اگزیف بسیار کمک کننده می باشد از این بابت که در شرایط زمانی و مکانی محدود عکاس بر اساس چه معیارهایی این تنظیمات را انتخاب کرده که اگر از سوی یک حرفه ای بوده باشد قابل تامل بوده و با آموزشی بالایی خواهد داشت.

5- از همه گذشته اگزیف شناسنامه عکس است پس عکسی که می خواهد از نظر فنی بحث شود نه از نظر پیام نیاز به اگزیف دارد.

6- گاها مشاهده اگزیف نشان می دهد که عکس ترکیبی بوده و ما لازم نیست این رو از عکاس بپرسیم

یه مدت من واسه خودم یک سیستم آموزش معکوس تعریف کردم به این صورت که وقتی عکس رو میدیدم مشخصات عکس رو حدس میزدم تو ذهنم و خودم را جای ثبت کننده میگذاشتم. بعد که اگزیف رو میدیدم اونایی که اشتباه حدس زده بودم رو واسه خودم نقد میکردم که چرا و به چه دلیلی من این را اشتباه حدس زدم. باور کنید بعد از یک مدتی این کار همون حس عکاسی رو به من میداد . نتیجه قابل لمسش هم این بود که باعث شد این حس ها رو به لحظه گرفتن عکس هنگام عکاسی منتقلش کنم
    nautilus_214، M.Kazemi، aliakbar و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    داود معانی

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط aliakbar نمایش پست ها
    سلام

اما از روی EXIF همون عکس میشه به یه نتایجی رسید .

دیاف عکس . مدت نوردهی . ISO . ودر چه زمانی از روز ثبت شده. (البته این نظر من هست وبا توجه به تجربیاتی که از دیدن عکسها و اگزیفشون به دست اوردم بیان کردم)

خب البته هر عکاسی برای یاد گرفتن یه راهی رو پیش گرفته یا به صورت تجربی و استفاده از تجربه دیگران(خودم) یا به صورت اکادمیک و اصولی

برای کسی که با دیدن یه عکس میتونه حتی نوع لنزشو هم حدس بزنه خوب این عالیه اما برای کسانی که اماتور هستند باید اینقدر عکس با اگزیف (جزئیات کامل) ببینند تا بتونه نوع لنزها رو تشخیص بده(از روی فوکال. بوکه عکس وخیلی جزئییات دیگه)

خیلی از تکنیکهای عکاسی هست که فقط با دیدن همین اگزیف میتونیم ازش استفاده بکنیم
    مثلا یه عکس پرتره از که در فضای باز هست رو در نظر بگیرید. طوری نورپردازی شده که فضای اطراف سوژه به طور محسوسی تاریکتر(کم نورتر نسبت به سوژه) و خارج از فکوس و خود سوژه که با فلاش نورپردازی شده کمی روشنتر و در فکوس کامل .
    خب اولین سوال که در مورد نورپردازی و نوع تنظیمات دوربین و لنز پیش میاد اینکه چطوری با چنین دیافراگم بازی تونسته هم بوکه تصویر رو حفظ بکنه هم از شدت نور ایجاد شده ای که به خاطر دیاف باز ایجاد شده کم کنه ؟ ایا با نرم افزار این عمق میدان رو بوجود اورده ؟ ایا با نرم افزار تونسته شدت نور رو کم
    کنه ؟ یا شاید در اواخر روز این عکسو ثبت کرده؟. شاید منه اماتور به یک استاد عکاسی دسترسی نداشته باشم
    اولین کاری که میکنم روجوع به EXIF عکس هست .
    نام: 2013-08-14_0003.jpg نمایش: 941 اندازه: 122.9 کیلو بایت

EXIF عکس: F1.8 1/160s 100 ISO 5D Mark II lens 85mm 1.8 lens time 2:39 PM

با دیدن اگزیف به چند سوال اصلی پاسخ داده شد. دیاف (F1.4)که در باز ترین حالت قرار داره پس حالت بوکه نرم افزاری نیست. سرعت شاتر (1/160)که عمومی ترین سرعت سینک با فلاشهای معمولی هست. ساعت ثبت که تقریبا اواسط روز هست و شدت نور خورشید بالاست بر عکس اواخر روز که نور خورشید ضعیف هست .
    فقط یک سوال باقی میماند چطور توانسته نور رو کنترل کنه
    سرعت بالای شاتر که منتفی است .فقط میماند استفاده از یک وسیله جانبی به نامNeutral Density Filter یا همان ND فیلتر

امیدوارم موفق باشید

EXIF در سایت عکاس
    با سلام.
    نمیدونم اگر شما طبق اون تجربیاتی که فرمودید و اگزیفی که از این عکس مطالعه کردید میتونید چنین عکسی ثبت بکنید یا با خوندن اگزیف یک عکس میتونید به اون عکس نزدیک بشید برای من جالبه.این برای من جالبه که آخرین و تنها سوال باقی مانده نور پردازی است و فکر میکنید با فهمیدن اگزیف و احتمالا تجهیزات بیشتر مسیر ثبت عکس رو طی کردید...
    خیلی این بحث اگزیف رو ادامه نمیدم و حرف آخرم رو میزنم.اگر عکاسی اگزیف عکس رو حذف میکنه قصدش پنهان کردن یک فن پیچیده و فوت آخر کوزه گری نیست! خیلی وقتها اصلا دلیل خاصی هم شاید نداشته باشه.بنده از کسانی هستم که اگزیف رو حذف نمیکنم و اگر هم در فایل عکس حذف شده باشه زیر عکس مینویسم اما این فقط برای برطرف کردن کنجکاوی دوستان در مورد تجهیزات هست.
    من موضوع رو به زمان و تجربه میسپارم...دوستانی که طرفدار حذف نکردن اگزیفند و فکر میکنند اگزیف اطلاعات حیاتی در خودش داره به خودشون زمان بدن...اگر به امید خدا عکاس خوب و حرفه ای شدید با نگاه کردن به عقب خواهید دید که از اگزیف خوانی جز ارضا حس کنجکاوی چیز بزرگی نصیبتون نشده و اون مواردی که برای پیشرفت عکاسیتون به دنبالش بودید از جاهای دیگری یاد گرفتید.اگر هم کماکان در مرحله اگزیف خوانی توقف کردید و راز عکسها رو در اگزیف اونها جستجو میکنید رک و راست بگم: هنوز در سطوح ابتدایی عکاسی قرار دارید.
    بنده نه دشمنی با کسی دارم نه دنبال دشمن تراشیم نه نیازی بهش دارم.نظرم رو میگم و بسته به جنبه و انصاف خواننده مطلبم رو منتقل میکنم یا نه.
    nejadi، sohrab-gh، morteza khademy و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی