صفحه 600 از 755 نخستنخست ... 100 500 550 590 596 597 598 599 600 601 602 603 604 610 650 700 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,991 تا 6,000 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر همراه sohrab-gh آواتار ها
    تشکر کرده
    1708

یکی از مهم ترین مساله ای که در عکاسی باید به آن توجه ویژه ای شود مساله برقراری ارتباط با سوژه است . یکی از بهترین راه های پوز دادن به سوژه استفاده از زبان اشاره عوض استفاده از کلمات به صورت تنهاست . در ویدیو زیر یکی از پایه ای ترین روش های پوز دادن آموزش داده شده است .
    آموزش عکاسی پرتره 2
    DELL، Digital Lover، lamagra و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو
    photography is about what you feel and see
    sohrabphotography.blogfa.com
    Cacal Telegram : telegram.me/sohrabphotography

تشکر کرده
    1708

دیروز علاوه براینکه این ویدیو رو آماده کردم تصمیم گرفتم از عکاسی دیروز هم چند نکته خوب رو بنویسم . اول اینکه که وقتی شما در محیط میخواهید از فلاش استفاده کنید باید بدونید که شما با سرعت شاتر تنها نور محیط رو و با استفاده از دیافراگم و ایزو هم نور هم نور محیط و هم نور فلاش رو کنترل می کنید . یکی دیگر از نکاتی که باید همیشه تا حد امکان مد نظر قرار بدید ساعت عکاسی مناسب است . در عکاسی که دیروز داشتیم متاسفانه ساعت بسیار نامناسب بود و کنتراست شدیدی داشتیم . معمولا برای اینکه بتونید با دیافراگم پایین عکاسی کنید و در عین حال بتونید کنتراست محیط رو کنترل کنید دو راه حل دارید : استفاده از تریگر با سرعت سینک بالا یا استفاده از فیلتر ان دی . در این پروژه عکاسی ، ما از هر دو راه حل استفاده کردیم چون استفاده از یکی به تنهایی جوابگو کار نبود( به دلیل اینکه قصد داشتیم از دیافراگم پایین استفاده کنیم ) . نحوه استفاده هم به این صورت بود که دو تا فیلتر ان دی 3 استاپ باهم روی لنز 24-70 بسته شد و با سرعت (به طور میانگین 1/500) و ایزو 500( به علت کمبود نور برای فلاش ) و دیافراگم 2.8( برای ایجاد عمق میدان کم و در عین حال حفظ بافت و ترکیب بندی ) ، عکاسی شد . یکی دیگه از مشکلات عکاسی در ساعات نا مطلوب کنتراست بالا و دلنشین نبودن رنگ هاست . همونجور که در عکس های زیر مشاهده می کنید رنگ اسمون تقریبا از ابی نفتی تا ابی کمرنگ موجود میباشد که این برای سلیقه من مناسب نیست . برای اسمون من یکدست بودن رنگها رو دوست دارم . ولی خب مهم این که شما بتونید تو شرایط نا مطلوب هم خروجی مورد نظرتونو تا حد امکان بگیرید . از پروژه دیروز هم این سه عکس رو انتخاب کردم .

نام: ak.jpg نمایش: 603 اندازه: 133.3 کیلو بایتنام: ak2.jpg نمایش: 603 اندازه: 265.6 کیلو بایتنام: ak3.jpg نمایش: 604 اندازه: 191.6 کیلو بایت
    Soha.T، DELL، Digital Lover و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو

كاربر همراه Pedram.m آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

درود
    چیدمان نور
    نام: images.jpg نمایش: 596 اندازه: 22.4 کیلو بایت
    از یک رفلکتور هم برای نرم کردن سایه ها استفاده کردم.
    اگزیف :
    Canon EOS 6D+70-200 f2.8
    F/10
    iso 100
    focal 88mm
    باکس broncolor
    همونظور که در پستهای قبلی اشاره کردم برقراری ارتباط با سوژه بمنظور بدست آوردن خروجی با حس حال ، زنده ، و رفتار طبیعی و حسی سوژه است که با پوز دادن تفاوت داره
    کتاب the secret of great portrait photography اثر brian smith در این زمینه معرفی کردم که مباحث کاملی رو در مورد ورانشناختی و اصول رفتاری سوژه رو بیان کرده است.
    مثلا پیتر هارلی در یکی از ورکشاپهاش گفته بود :
    برای این که بتونم یک خنده با حس واقعی رو ثبت کنم ، چند روز قبل اینکه ازش عکاسی کنم ، دعوتش کردم تا باهاش بیشتر آشنا شم .. قهوه خودیم و راجب چیزهای مختلف باهم صحبت کردیم . در این بین از مطلبی خوشش اومد که براش جالب بود و باعث مشد ناخداگاه خنده اش بگیره!! ..
    روز عکاسی وقتی شات هام رو گرفتم ، مطلب اون روز رو براش یاد آوری کردم و ناخداگاه خندید و پرتره اش رو ثبت کردم . بله قطعا به هدفم رسیده بودم .
    این که بدونید سوژه چه شخصیتی داره و چطوری میشه حس های مختلف رو ارزش استخراج کنید ، قالب مفاهیم ارتباط با سوژه رو تشکیل میده .
    نام: peter.jpg نمایش: 588 اندازه: 32.3 کیلو بایت
    با تشکر پدرام میرصادقی
    rainman1061، Nima Sadigh، mSafdel و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پدرام میرصادقی
    www.pedramphotography.com

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط sohrab-gh نمایش پست ها
    دو تا فیلتر ان دی 3 استاپ باهم روی لنز 24-70 بسته شد و با سرعت (به طور میانگین 1/500) و ایزو 500( به علت کمبود نور برای فلاش )
    [
    فيلتر nd و ايزو دقيقاً مخالف هم عمل ميکنند و با اين کار شما هم ديگه رو خنثی کردند و جز نويز و شارپنس کمتر تأثيری روی خروجی نداره
    amir.komeily، Pedram.m، Jalal Parsa و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    فيلتر nd و ايزو دقيقاً مخالف هم عمل ميکنند و با اين کار شما هم ديگه رو خنثی کردند و جز نويز و شارپنس کمتر تأثيری روی خروجی نداره
    فک میکنم بدلیل محدودیت تجهیزات این کار را انجام داده باشند چون ایزو 50 در 6 دی حدود 3 استاپ کمتر از 500 است ولی ایشان 6استاپ نوردهی را کاهش داده اند(در ایزو 500 ) .
    البته به نظرم این قسمت صحبت شما درست است که با یک فیلتر و انتخاب ایزو 50 تا 100 می شد به همین نتیجه رسید.

ارادت

پ.ن : سهراب جان من به اگزیف دقت نکردم به خیالم با 6دی عکاسی کرده بودید.
    sohrab-gh، amir.komeily و ehsan.jt تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1708

یه توضیح کوتاه میدم اولا این کاری که دوستان می گن رو امتحان کردم و نشد شدت نور به قدری زیاد بود که من سه فلاش و همه هم با قدرت ماکزیمم استفاده میکردم و تک فیلتر ان دی جوابگو نبود . کاملا به اینکه ایزو بر روی نور محیط اثر میذاره آگاه هستم ولی چون قدرت فلاش ها جوابگو نبود و دیافراگم کمتری هم نمیشد استفاده کنم مجبور بودم با ایزو بالاتر عکاسی کنم یا مجبور بودم فلاش ها رو نزدیک تر کنم که برای کادر بندی مناسب دست و پا رو میبست. به جرات میگم تو بدترین ساعت نور ممکن تو این سه سال عکاسی کردم . زیاد هم به مشکل کمبود شارپنس و نویز برنخوردم . چون دوربین که استفاده شد دی 810 بود .به هر حال تجربه خوبی بود . ولی خب بهتره تا جای ممکن تو همچین شرایط نوری فاجعه ای دست به دوربین نبرید :)

برای تکمیل توضیحاتم این عکسو میذارم ثبت اولم با ایزو 64! ببینید سه فلاش با میکزیموم قدرت از چه فاصله کمی شلیک شدند ورسما سوژه نوری نداره . و توجه کنید با دو تا اندی سه استفاده و سرعت شاتر 1/800 تازه تونستنم نور محیطو کمی کنترل کنم

نام: ALI_0979-as-Smart-Object-1.jpg نمایش: 601 اندازه: 104.5 کیلو بایت

در نهایت تجربه خوبی بود برای اینکه بدونم دفعه بعد چجور بهتر از ایندفعه باید این نورو مهار کرد
    ویرایش توسط sohrab-gh : Thursday 7 January 2016 در ساعت 21:06 دلیل: تکمیل پست
    DELL، MahBaz، kiavash و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سهراب قابزلو

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

خوب سهراب جان وقتی شما ايزو رو بالا بردی خود به خود نور محيط رو هم بالا بردی و در اصل يکی از ان دی ها رو بی اثر کرديد و اينکار تأثيری روی قدرت فلش نداشته (همه چيز رو با هم بالا برده)

اگر روی همين عکس آخری با يک nd عکس ميگرفتيد با ايزو پايين معادل همون 3 استاپ nd ميشد

روی اين عکس آخری سرعت شاتر شما خيلی زياده و باعث ميشه از های اسپيد استفاده بشه که قدرت فلش رو 1/3 کرده
    شما اگر از حداکثر سينک اسپيد استفاده کنيد که فکر کنم روی دوربين شما 1/250 باشه +nd قدرت بيشتری از فلش ها ميگيريد و اينجوری اگر لازم بود ايزو رو هم بالا ميبريد
    (با توجه به جهت حرکت شاتر ميشه کمی هم بالاتر رفت 1/320 چون تو اين عکس فلش فقط کمی از کادر رو روشن ميکنه و اگر اون قسمت توی سمت شروع حرکت باشه مشکلی پيش نمياد مخصوصاً وقتی کادر عمودی باشه)
    DELL، sohrab-gh، I.Givili و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه hosseinhmj آواتار ها
    تشکر کرده
    4122

نام: HMJ11744.jpg نمایش: 536 اندازه: 231.4 کیلو بایت
    Pedram.m و ali.hosseini تشکر می‌کنند.
    عکاسی می تواند وسیله ای برای بیان آیات خداوند باشد، این آیات می تواند در چشم زنبور عسل و یا نمایش کل جهان هستی به مخاطب باشد.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    108

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    خوب سهراب جان وقتی شما ايزو رو بالا بردی خود به خود نور محيط رو هم بالا بردی و در اصل يکی از ان دی ها رو بی اثر کرديد و اينکار تأثيری روی قدرت فلش نداشته (همه چيز رو با هم بالا برده)

اگر روی همين عکس آخری با يک nd عکس ميگرفتيد با ايزو پايين معادل همون 3 استاپ nd ميشد

روی اين عکس آخری سرعت شاتر شما خيلی زياده و باعث ميشه از های اسپيد استفاده بشه که قدرت فلش رو 1/3 کرده
    شما اگر از حداکثر سينک اسپيد استفاده کنيد که فکر کنم روی دوربين شما 1/250 باشه +nd قدرت بيشتری از فلش ها ميگيريد و اينجوری اگر لازم بود ايزو رو هم بالا ميبريد
    (با توجه به جهت حرکت شاتر ميشه کمی هم بالاتر رفت 1/320 چون تو اين عکس فلش فقط کمی از کادر رو روشن ميکنه و اگر اون قسمت توی سمت شروع حرکت باشه مشکلی پيش نمياد مخصوصاً وقتی کادر عمودی باشه)
    سلام دوستان و جناب Majix
    اون قسمتی که بولد کردم رو متوجه نمیشم من...آیا بین های اسپید شدن و کاهش یافتن قدرت فلاش رابطه ای هست؟! و اینکه اون نسبت 1/3 چطور به دست آمده؟

ممنون میشم مختصر اشاره ای بفرمایند دوستان

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    186

نام: IMG_3454.jpg نمایش: 696 اندازه: 205.6 کیلو بایت
    hosseinhmj تشکر می‌کند.