صفحه 100 از 755 نخستنخست ... 50 90 96 97 98 99 100 101 102 103 104 110 150 200 600 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 7544
Like Tree81983تشکر

موضوع: پرتره Portrait

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: عكس های پرتره

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    خوب یک پیش‌نهاد دارم:

در این تاپیک عکس‌های پرتره‌ای ارسال شوند که:

- با نورپردازی گرفته شده و پست‌پروسس شده‌است.
    - در فضای باز گرفته شده و پست‌پروسس‌شده‌است.
    - پرتره‌ای که در مکان دلخواه و با هر نوری گرفته‌شده و با دقت پست‌پروسسس شده‌است.

پس تکلیف‌ عکس‌های پرتره دیگر به این صورت معلوم می‌شود:

- اسنپ‌شات‌ که احیاناً در منزل، پارک و ... از فرزندمون می‌گیریم و مشکلات فنی دارند و پست‌پروسس نشده‌اند در تاپیک مخصوص اسنپ‌شات (که به غلط تاپیک شکار لحظه‌ها نام گرفته) ارسال شوند. مثل پست 810 شهریار عزیز و 799 شافی و 792 اسدجان.
    - پرتره‌های مستند اجتماعی (مثل عکس آخر اسد عزیز و پست شماره 798 alone و ...)‌در تاپیک مخصوص به خودش.
    - عکس‌های موبایل در تاپیک خودش
    همینطور بقیه پرتره‌ها... درتاپیک‌های خودشان.

هیچ‌کدام از این پرتره‌هایی که از این پس‌ درتاپیک‌های خودشان می‌روند کم‌ارزش‌تر یا نامناسب نیستند.
    اما مثلاً در مورد عکس‌های مستند اجتماعی، ارزش آن‌ها در تاپیک‌خودش نمود می‌کند.
    یا در مورد اسنپ‌شات، وقتی یک اسنپ‌شات درجای خودش باشد، لبخندی برلب می‌آورد و کسی در فکر مسائل فنی‌اش نمی‌رود (چون اسنپ‌شات اسنپ‌شات است و اگر سراغ عیوبش برویم، بیهوده‌است)

اما فایده‌بزرگ‌تر این کار این است که این تاپیک، با داشتن شرایط فوق، یک‌ تاپیک تخصصی پرتره‌ باقی می‌ماند و مرجعی می‌شود برای خودمان.

پس با اجازه دوستان، از این پس عکس‌هایی که شامل شرایط فوق نباشند، به تاپیک مناسب هدایت می‌شوند. در صورت امکان، این‌کار برای پرتره‌های پست‌های قبل نیز انجام خواهد شد.

نکته دیگر این که خواهش می‌کنم یا اظهار نظر مناسبی در نظر داشته‌باشید، یا پست‌ ارسال نکنید که تاپیک الکی شلوغ نگردد.
    سلام فکر کنم تاپیک یکمی داره به بیراهه می ره .لطفا مدیران هم فکری بکنند که تازه واردان محترم بنده های خدا نمی دانند که در اینجا چه پرتره هایی را باید قرار دهند.در آخر هم فکر کنم قرار شد عکس هایی در این تاپیک بگذاریم که خودمان گرفته ایم اگر اشتباه نکم .می گردم ببینم می تونم پیدا کنم یا نه .
    Kaveh Ghobadi، Ali Shaterian و ben163s تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A نمایش پست ها
    سلام
    بد نيست گاهي خودمان به جاي طرف فكر كنيم، و با فرض اين كه طرف حسن‌نيت داشته، به منظور او پي‌ببريم.
    بايد عرض كنم من در مورد عكس فرزندان فقط مثال زدم! هيچ‌كس مثل من از ديدن فرزندان گل اعضا خوشحال نمي‌شود.
    اگر بخواهم دقيق‌تر بگويم، عكس‌هايي (اسنپ‌شات يا غير اسنپ‌شات!) مناسب اين تاپيك‌ هستند كه:
    - در مرحله عكاسي و پست‌پروسس دقت لازم در آن‌ها به عمل آمده است.
    علاوه برآن، عكس‌هايي خاص مثل عكس‌هاي مستند اجتماعي ، درتاپيك خودشان نمود بهتري پيدا مي‌كنند. چون در اين تاپيك ممكن است با نقد فني، عملاً برآن‌ها جفا شود.

با اين حساب، عكس بي دقت و آب زيپو! از جنيفرلوپز هم كه باشد، تكليفش معلوم خواهد بود.
    همينطور عكس فني و خوش آب و رنگ با كامپوزيشن خوب، از صاحب محترم سوپر محله نيز تكليفش معلوم مي‌شود.
    و در ادامه
    Kaveh Ghobadi و ben163s تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    نمی دونم اسم این کار پرتره است یا سلف پرتره. من اسمش رو گذاشتم Self & My wife portrait!
    به خاطر اینکه عکس رو خانمم گرفته :biggrin:
    عیب و ایراداتش رو لطفا بگیید. یکیش اینه که سایه چشم راست باید کمی بالا می رفت تا سفیدی چشم کامل میشد.
    ولی خداییش پرتره گرفتن خیلی راحتتر از مدل شدنه.

Amir Mohebi، rezakh، A_Maddah و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

پیام جان خیلی خوشتیپ هستید :::big grin::: همینطور همسر هنرمندی هم دارید.
    خوب من معمولا انقدر با دوربین و ۳ پایه و فاصله ور میرم که وقتی از خودم عکس میندازم چهره ام کاملا خسته است .خوب اینو گفتم که قرمزی چشم تون رو یاداور بشم
    بنظر من بهترین راه حل همانا نفازولین به مقدار خیلی کم است (مصرف دائم خطرناک است)
    گوشه پیشانی سمت چپ هم نور نامناسبی دارد
    A_Maddah، Kholeno و ben163s تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13944

سلام

جناب حمز ه ا ی عکس خوبی است .و خوش بحالت که خانمت از شما عکس می گیره .اما گفتنیها رو خودتان و رضا جان گفتید .
    برای چنین عکس هایی فکر کنم یک نور دیفیوزر لازم است حتی اگه قرار باشه با کنتراست شدید عکس بگیریم .نور بالا سر هم اگر کمی سر فلاش را بطرف عقب می کشیددید نور روی ابرویتان نمی افتاد .راستی ان تاریکی در قسمت چشم و قرمزی چشم هم می شد با فتوشاپ یک کاریش کرد .
    ویرایش توسط A_Maddah : Monday 21 April 2008 در ساعت 21:46
    rezakh، Kaveh Ghobadi، Kavan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

پیام جان خیلی خوشتیپ هستید همینطور همسر هنرمندی هم دارید.
    خوب من معمولا انقدر با دوربین و ۳ پایه و فاصله ور میرم که وقتی از خودم عکس میندازم چهره ام کاملا خسته است .خوب اینو گفتم که قرمزی چشم تون رو یاداور بشم
    بنظر من بهترین راه حل همانا نفازولین به مقدار خیلی کم است (مصرف دائم خطرناک است)
    گوشه پیشانی سمت چپ هم نور نامناسبی دارد
    قربانت رضا جان.
    والا قرمزی چشم بیشتر به خاطر از صبح تا شب پشت کامپیوتر نشستنه. ولی یه چیزی که خیلی مهمه اینه که اینقدر باید مهارت بدست آورد که تو همون شاتهای اول کار رو تموم کرد. چون زدن شاتهای طولانی باعث خسته شدن مدل و مخصوصا بی روح شدن چشمها میشه.
    برای چنین عکس هایی فکر کنم یک نور دیفیوزر لازم است حتی اگه قرار باشه با کنتراست شدید عکس بگیریم .نور بالا سر هم اگر کمی سر فلاش را بطرف عقب می کشیددید نور روی ابرویتان نمی افتاد .راستی ان تاریکی در قسمت چشم و قرمزی چشم هم می شد با فتوشاپ یک کاریش کرد .
    جناب مداح حق با شماست ولی من عاشق پرتره های پرکنتراستم. من فقط یک چتر دیفوزر دارم. با اون به کنتراستی که می خوام نمی رسم. باید راه دیگه ای پیدا کنم.
    ممنون
    rezakh، A_Maddah و ben163s تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها

جناب مداح حق با شماست ولی من عاشق پرتره های پرکنتراستم. من فقط یک چتر دیفوزر دارم. با اون به کنتراستی که می خوام نمی رسم. باید راه دیگه ای پیدا کنم.
    ممنون
    سلام
    جناب حمزه ای باچتر دیفیوزر به کنتراست با لبه برجستهمورد نظرت نخواهی رسید شما باید یک چتر معمولی انعکاسی بخرید البته این چتر هم کمی نور را دیفیوز می کند ولی فکر کنم کنتراست مورد نظر شما را ایجاد کند .البته بین 10 الی 15 تومن اب می خوره .واگر باز می خواهی مرز سایه ها بازم برجسته تر بشه باید بدون چتر با همون فلاش خالی عکس بگیرید .
    ویرایش توسط A_Maddah : Tuesday 22 April 2008 در ساعت 14:05
    Kholeno و ben163s تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

البته كنتراست به نوع ديفيوزر (هر نوع چتر / سافت‌باكس) ربطي ندارد.

كنتراست را ميزان نور فيل تعيين مي‌كند، با فقدان Fill، كنتراست حداكثر است.
    اگر با نبود اين نور به كنتراست دلخواه نرسيديد، مشكل پست‌پروسس و اندازه نوردهي‌ است، نه نوع چتر و كلاً نوع ديفيوزر.

نوع ديفيوزر (انواع چتر / سافت باكس) تنها كيفيت نور را تعيين مي‌كند كه بيشتر ديفيوز باشد يا نقطه‌اي. در ضمن روي مرز سايه‌ها نيز تاثير گذار است.

شما با يك نور حداكثر ديفيوز شده (مثل سافت باكس با دو ديفيوزر) مي توانيد حداكثر كنتراست را داشته باشيد.
    با نور فلاش خشن (مثلا بدون هر گونه ديفيوزر‌، فقط با كاسه فلاش) هم مي‌توانيد حداكثر كنتراست را داشته باشيد.

البته نورهاي خشن، تصور كنتراست بيشتري را در ذهن بيننده ايجاد مي‌كنند (به علت ترانزیشن سریع سایه به هایلایت).
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Friday 25 April 2008 در ساعت 14:22
    nmroshan، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر بسیار فعال ajjadesa آواتار ها
    تشکر کرده
    2486

هرچی فکر کردم که این عکس را کجا باید ارائه بدم به نتیجه نرسیدم اگه جاس اشتباه هست دوستان ببخشن
    [IMG]http://i31.*******.com/2hz2tg3.jpg[/IMG]
    nmroshan، Amir Mohebi، Soha.T و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    سجاد عبدالهی
    Canon EOS 5D Mark II/Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM/Canon EF 50mm f/1.4 USM /Canon EF 180mm f/3.5 L USM Macro /Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG

تشکر کرده
    13944

سلام
    با عرض معذرت بخاطر اینکه من دو سه کلمه در پست قبلیم جا انداختم وپست را مجددا مرور نکردم و سبب این سوء تفاهم شد م. در خصوص ایجاد حداکثر کنتراست دقیقا حق با امیر جان است .در پست قبلی منظور من کنتراست با لیه های برجسته بود البته در این خصوص ما قبلا هم در تاپیکی دیگر بحث کرده بودیم و البته همراه باتصویر .نمی دونم در کدام تاپیک بود .در خصوص کنتراست ولبه سایه ها و تاثیر چتر و دیفیوزر ها .
    من مجددا پست قبلی را تصحیح می کنم .البته کلمات تصحیحی را بصورت بولد می نویسم .که سبب گمراهی کسی نشود .
    با عرض شرمندگی
    Amir Mohebi و ben163s تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح