صفحه 43 از 128 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 93 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 421 تا 430 , از مجموع 1276
Like Tree24764تشکر

موضوع: سلف پرتره Self Portrait

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط soha نمایش پست ها
    سلام

پیرو فرمایشات جناب برنجی، در واقع اصل سلف پرتره واقعا همون نشون دادن تفکرات و شخصیت و نوع نگرش افراد هست تا نشون دادن چهره فرد.

IMG]http://up.iranblog.com/images/zhsm80g1gn97i9dsrvl.jpg[/IMG]

تفکرات افراد!
    نوع نگرش افراد!
    شخصیت افراد!

کدوم فرد؟
    واگر اینطور باشد میتوان هر شی را بعنوان سلف پرتره نشان داد.
    مجید صادقی

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad71 نمایش پست ها

باز هم برخلاف نظر جناب روزبهانی در باره سلف پرتره خانم سها , من ثبت ایشون رو سلف پرتره میدونم ( ممکنه در قوت و ضعفش جای گفتگو باشه )‌ چون با توجه به گفته ایشون که از آن ثبت بعنوان سلف پرتره نام بردند بنده با اینکه هیچ برخوردی نزدیک با ایشون نداشتم , میتونم با توجه به ثبتشون از روحیات متاثر از شخصیتشون مطلع شده و مثلا در صحبتها و مکاتبات و ارتباطات معنوی با ایشون اخلاق خاصی رو برای بهینه شدن و تداوم این ارتباط رعایت کنم . (‌ بعنوان مثال عرض کردم و در این مثال هر شخصی میتواند حضور داشته باشد )
    با توجه به اینکه دوستان در فروم کم و بیش با نقطه نظرات و همچنین شخصیت اعلامی از طرف هر عضو ( با در نظر گرفتن ثبتها و نوشته های هر شخص ) آشناییهایی دارند به اشتراک گذاشتن سلف پرتره از طرف ایشان تکمیل کننده و نهایی کننده طرز فکر ما نسبت به همدیگر میتواند باشد .
    پس سلف پرتره میتونه اهم (‌ یا برآیند ) هویت شخصی رو که ما هیچ آگاهی و اطلاعی از شخصیت و روحیات ثابت و منحصر بفرد ایشون نداریم هم در یک ثبت به ما منتقل بکنه .
    باز هم ببخشید که پرحرفی کردم .
    درمورد قسمت اول صحبت هاتون, به نظر من هم اگر عنوان یا توضیح عکس چیزی از واژه سلف پرتره نداشته باشه, نمی توان به معناهایی که در نظر دارید دست یافت. ( شرح نویسی درباره عکس, درست یا غلط؟)

در مورد قسمت دوم صحبتتون هم نظر من چیز دیگریست, سلف پرتره به نظر من می تونه در بردارنده احساسات یا هیجانات آنی و گذرا شخص هم باشد.
    Farhad71 تشکر می‌کند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

در مورد تعریف دقیق ئ علمی سلف پرتره، مطالعه لینک زیر را به دوستان عزیز توصیه می کنم:
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Self-portrait
    و اما نظر شخصی من: همانطور که از نام سلف پرتره برمی آید، مهمترین و اصلی ترین هدف این سبک آثار (عکس، نقاشی، مجسمه و ...) به تصویر کشیدن هنرمند صاحب اثر است و مهمترین عنصر تصویری پرتره نگارنده اثر است. حال هنرمند این اجازه را دارد تا تصویر خود را آنگونه که مایل است پیاده سازی نماید و افکار و اعتقادات خویش را در قالب پرتره خود به نمایش بگذارد.

فقط احساس کردذم که تاپیک کمی به بی راهه میرفت. شکی نیست که همه دوستان از بنده بیشتر اطلاعات دارند و هرکدام استاد هستند.
    FarshadPix، Mehdi Rojaie و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال merdax آواتار ها
    تشکر کرده
    5013

از سری عکسهای آلبوم ِ "روزهای سرد سیاتل"،هجده مارچ دوهزار و ده میلادی

تشکر کرده
    10736

nmroshan، NASSIRI4080، Amir Mohebi و 81 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال M.Meghdari آواتار ها
    تشکر کرده
    8725

من در عماري ...
    عماري: چيزي شبيه نخل اما در اندازه كوچكتر كه در ايام سوگواري محرم روي آن را با آينه و برگ مورد تزئين و روي سر حمل مي كنند.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    nmroshan، yaghoobi، K_NMT و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه HoneyVand آواتار ها
    تشکر کرده
    320

پیش فرض ...

nmroshan، A_Maddah، Daruosha و 27 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    10736

پیش فرض توضیح

در مورد عکس پست قبلیم به نظرم رسید باید یه سری توضیحات داده می شد, قصور بنده را ببخشید:

عکس "تک شات" است و دارای اگزیف حدود ساعت 11:30 شب گرفته شده با ایزوی 400, 30 ثانیه نوردهی و ƒ 3.5

و توضیحش این که: برای گرفتن این عکس به مدت 30 ثانیه بی حرکت بودم! البته می دونم کار با زدن فلاش هم دقیق تر می بود هم عاقلانه تر, اما از روی کنجکاوی تصمیم بر این شد که کل 30 ثانیه بی حرکت بمانم, البته تصویر حاصله 100 شارپ نیست ولی برای 30 ثانیه شارپنس جالبی داشت. ( از لرزه گیر خودم راضی بودم! ;) )

آ.ت: یاد اون سوژه هایی افتادم که در زمان قدیم مجبور بودند 2 3 دقیقه بی حرکت بمانند تا تصویرشان ثبت شود, بیچاره ها چه استقامتی داشتند!
    A_Maddah، K_NMT، farhad44 و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Abdolpanah نمایش پست ها
    در مورد عکس پست قبلیم به نظرم رسید باید یه سری توضیحات داده می شد, قصور بنده را ببخشید:
    عکس "تک شات" است و دارای اگزیف حدود ساعت 11:30 شب گرفته شده با ایزوی 400, 30 ثانیه نوردهی و ƒ 3.5
    و توضیحش این که: برای گرفتن این عکس به مدت 30 ثانیه بی حرکت بودم! البته می دونم کار با زدن فلاش هم دقیق تر می بود هم عاقلانه تر, اما از روی کنجکاوی تصمیم بر این شد که کل 30 ثانیه بی حرکت بمانم, البته تصویر حاصله 100 شارپ نیست ولی برای 30 ثانیه شارپنس جالبی داشت. ( از لرزه گیر خودم راضی بودم! ;) )
    آ.ت: یاد اون سوژه هایی افتادم که در زمان قدیم مجبور بودند 2 3 دقیقه بی حرکت بمانند تا تصویرشان ثبت شود, بیچاره ها چه استقامتی داشتند!
    جناب عبدل پناه عکستون قشنگ شده، فقط اگه میشه در مورد اون خطوط مارپیچ پشت سرتون هم توضیحاتی بدین (به نظر نور میاد که حرکت داشته).
    با تشکر.
    Amir Abdolpanah تشکر می‌کند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط king4 نمایش پست ها
    جناب عبدل پناه عکستون قشنگ شده، فقط اگه میشه در مورد اون خطوط مارپیچ پشت سرتون هم توضیحاتی بدین (به نظر نور میاد که حرکت داشته).
    با تشکر.
    مرسی از لطفتون ... بله درست حدس زدید, یک منبع نوری قویتر که در این عکس نور صفحه موبایل بوده ... با چراغ قوه نتیجه بهتر خواهد بود, البته زحمت این کار رو یکی از دوستان کشیده بود.
    king4 و Walkman تشکر می‌کنند.

صفحه 43 از 128 نخستنخست ... 33 39 40 41 42 43 44 45 46 47 53 93 ... آخرینآخرین