صفحه 82 از 530 نخستنخست ... 32 72 78 79 80 81 82 83 84 85 86 92 132 182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 811 تا 820 , از مجموع 5297
Like Tree106403تشکر

موضوع: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

كاربر آشنا greyowl آواتار ها
    تشکر کرده
    82

پیش فرض پاسخ: عکاسی از حیات وحش Wild Life Photography

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    سلام
    این پرنده در رودان یکی از کوچکترین پرندهها بشمار می آید .البته یک پرنده دیگر هم دیده ام که به نظر از این پرنده کمی (خیلی جزئی)کوچکتر است .تنه این پرنده که در تصویر پایین می بینید به اندازه دوبند انگشت میانی می شود.بلندی دمش هم اندازه به اندازه تنه آن می رسد .شاید کلا این پرنده 7تا 8 سانتیمتر بیشتر نشود. عکاسی از این پرنده 20-25 دقیقه وقت من را گرفت که کلی لذت بردم .
    این پرنده روی بوته های و خارو خاشاک کنار و در باغ ها بیشتر پرسه می زند .از جذابیتهای این پرنده این بود که مثلا تا ارتفاع 3 متر پرواز میکرد و خلاف جهت باد حرکت می کرد زیاد دوام نمی اورد و زود خسته میشد و دوباره مسیر رفت را برمی گشت به همین خاطر من 20 تا 25 دقیقه ای که با این پرنده بودم در دایره ای به شعاع 35 متردنبال این پرنده بودم و از ان عکاسی می کردم و دیگه می دانستم که هر لحظه این پرنده می خواهد چه کاری انجام دهد بعبارتی رفتارش حفظم شده بود .جالب بود این پرنده عادت داشت سریع وارد مرکز (شلوغ ترین جای بوته) بوته می شد وسپس خود را به زمین می رساند 2-3تا نوک به زمین می زد و دوباره وارد بوته می شد وسپس به بالاترین نقطه بوته می آمد و محیط را ورانداز می کرد و جایش را به بوته بعدی تغییر می داد.
    نام محلی این پرنده ترتنک (Tertenak)است و نام اصلی آن را نمی دانم .کلا نام اصلی پرنده هارا نمی دانم ولی نام محلی ان ها را می دانم .دوستان لطف کنند نام ان را بگویند تا من هم نامش را یاد بگیرم.
    موفق باشید یا حق

1/80sec at f/8 - Iso 320 - 500mm

سلام دوست عزیز،
    عکس شما Graceful Prinia(Prinia Gracilis) یا همان سسک شکیل است. جمعیت خوبی در تمامی کناره جنوبی ایران دارد.این سسک صدای کاملا مشخصی دارد که باعث می شود کاملا از دیگر سسک ها متمایز شود.اصولا دو جنس نر و ماده در این گونه شبیه به هم اند، پرنده بالغ در زمستانها دارای رنگ روتنه روشنتری و راه راه نا مشخص تری بوده و رنگ نوک هم کمی کمرنگتر است.
    FarhadBahramii، A_Maddah، yasin-m و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علی علی اسلام

كاربر همراه farhad81 آواتار ها
    تشکر کرده
    1272

آهو پارک ملی گلستان

این عکس را در دشت میرزا بایلو در پارک ملی گلستان گرفتم
    متاسفانه به خاطر کمبود وقت فقط چند شات از داخل ماشین تونستم بگیرم.

Arash، bfarahanchi، FarhadBahramii و 21 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد رضوی

تشکر کرده
    82

سهره جنگلی - (Chaffinch ( Fringilla Coelebs
    EOS 40D - EFs 55-250 @250mm - S 1/200 - F8 - ISO 800

[IMG]http://i44.*******.com/2jdl8cg.jpg[/IMG]
    Nader Kohansal، FarhadBahramii، A_Maddah و 25 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علی علی اسلام

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام
    دیروز قصد کردم که صبح جمعه بروم آبنما . آبنما نام پلی بزرگی است در رودان .که رود خانه تمام فصل رودان از زیر آن می گذرد والبته بخاطر خشکسالی کم آب شده است .اما انقدر ها آب دارد که هر سال پرنده های مهاجر به طرف خود بکشد .البته عکس پایین اگر اشتباه نکنم آبچیلک می باشد که این پرنده همیشه در رودان موجود می باشد و ربطی به مهاجرت نداره .
    پرنده های مهاجر هم که خدا خیرشون بده از فاصله400 متری ,ادم رو که ببینند فرار می کنند ولی من نا امید نمی شم .
    خوب امروز صبح نیم ساعت بعد از اذان صبح سر رود خانه حاضر بودم .نیم ساعت هم بحالت استتار منتظر نشستم ولی خوب پرنده ای نیامد. مثل همیشه گفتم راه بیافتم و تو مسیر رودخانه عکاسی کنم . خلاصه 4 ساعتی عکاسی کردم که مشکلترین جایش عبور از رودخانه با عرض 10 تا 15 متر بود فکر کن از ساعت 6 تا 30/8 من مجبود شدم 5 بار عرض روخانه رو رد بشم خداییش پاهام یخ زده می زدو تو بخوان خشک می شد ولی کلی لذت می بردم از عکاسی از این موجودات زیبا ,همین امر سبب دلگرمی برای ادامه عکاسی میشد و به همین خاطر سرما رو زود فراموش می کردم .کلا هر بار که برای عکاسی از پرنده یا پرنده های خاصی رفته ام اگر موفق به گرفتن عکس خوبی از پرنده های مورد نظر نشده ام ولی کلی عکس های نسبتا خوبی (نسبتا خوب از دید آماتوری خودم نه دوستان حرفه ای ) گرفته ام که پس از دیدنشون خستگی رو از تنم بیرون می کنه .خلاصه اینکه عکاسی از حیات وحش واقعا لذت داره .
    جناب علی اسلام لطفا عکس های زیبایتان را در ******* آپلود نکنید تا دوستان بتوانند عکس های ارسالی شما را ببینند .
    موفق باشید
    یا حق
    500mm f6/3 Iso 400 1/200 sec

ویرایش توسط A_Maddah : Friday 23 January 2009 در ساعت 16:49
    nmroshan، Arash، Amir Mohebi و 30 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر همراه mehrdadr آواتار ها
    تشکر کرده
    134

این عکس جدید نیست. هرچند ممکنه سوال خنده داری باشه اما اسم این پرنده رو میشه بگید؟

1/1600s, F3.5, 200mm, ISO400
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده  
    bfarahanchi، A_Maddah، Mashhadi Vahid و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Olympus E5,E-P2, E510
    ZD14-54 F2.8-3.5, ZD50-200 F2.8-3.5, ZD50 F2, Sigma 150 F2.8, mZD14-42 F3.5-5.6, MMF-1, EC-14, EX-25, FL-50R, FL-14
    Lowepro Mini Trekker AW, Manfrotto 718B

تشکر کرده
    82

جناب علی اسلام لطفا عکس های زیبایتان را در ******* آپلود نکنید تا دوستان بتوانند عکس های ارسالی شما را ببینند .
    اولا که نسبت به من لطف دارید ، در مورد tiny pic هم چشم آ قای مداح!!
    ویرایش توسط greyowl : Saturday 24 January 2009 در ساعت 12:31
    A_Maddah تشکر می‌کند.
    علی علی اسلام

تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadr نمایش پست ها
    این عکس جدید نیست. هرچند ممکنه سوال خنده داری باشه اما اسم این پرنده رو میشه بگید؟

1/1600s, F3.5, 200mm, ISO400
    سلام دوست عزیز،
    عکس شما( Western reef heron (Egretta Gularisیا همان اگرت ساحلی است.این پرنده جمعیت خوبی در تمامی کناره جنوبی ایران دارد. اگرت ساحلی در دو رنگ سفید و خاکستری تیره و به ندرت نوع intermediate دیده می شود . نر و ماده این گونه شبیه به هم اند. عکس شما که حدس میزنم آن را در خور های مانگرو اطراف روستای طبل در قشم گرفته اید !! یک اگرت ساحلی از نوع تیره است. نوع سفید آن از نظر شکل کلی شباهت زیادی به Little Egret دارد، با این تفاوت که Egretta Gularis دارای منقاری کلفت تر به رنگهای زرد، قهوه ای، قهوه ای و صورتی و قهوه ای و سبز زیتونی و معمولا در نوک آن دارای یک افتادگی کوچک می باشد. پاها نیز قهوه ای تیره مایل به سبز زیتونی و یا قهوه ای و صورتی است. در نوع تیره علاوه بر موارد فوق لکه سفید رنگی در زیر چانه و جلوی گلو نیز دیده می شود. اما مهمترین field mark همان رنگ و شکل منقار می باشد چرا که رنگ نوک در اگرت کوچک کاملا سیاه رنگ است.
    bfarahanchi، A_Maddah، yasin-m و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علی علی اسلام

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط greyowl نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    عکس شما( Western reef heron (Egretta Gularisیا همان اگرت ساحلی است.این پرنده جمعیت خوبی در تمامی کناره جنوبی ایران دارد. اگرت ساحلی در دو رنگ سفید و خاکستری تیره و به ندرت نوع intermediate دیده می شود . نر و ماده این گونه شبیه به هم اند. عکس شما که حدس میزنم آن را در خور های مانگرو اطراف روستای طبل در قشم گرفته اید !! یک اگرت ساحلی از نوع تیره است. نوع سفید آن از نظر شکل کلی شباهت زیادی به Little Egret دارد، با این تفاوت که Egretta Gularis دارای منقاری کلفت تر به رنگهای زرد، قهوه ای، قهوه ای و صورتی و قهوه ای و سبز زیتونی و معمولا در نوک آن دارای یک افتادگی کوچک می باشد. پاها نیز قهوه ای تیره مایل به سبز زیتونی و یا قهوه ای و صورتی است. در نوع تیره علاوه بر موارد فوق لکه سفید رنگی در زیر چانه و جلوی گلو نیز دیده می شود. اما مهمترین field mark همان رنگ و شکل منقار می باشد چرا که رنگ نوک در اگرت کوچک کاملا سیاه رنگ است.
    همه چيزو گفتيد بجز اين مورد
    تو عکاسي از اين گونه متوجه يه موضوعي شدم سيستم فوکوس دوربين نميتونه رو اين پرنده به خوبي عمل کنه و معمولا عکسهايي که گرفتم يا ديدم خوب فوکوس نبودن احتمالا به خاطر رنگش دوربين رو تو فوکوس به خطا وا ميداره
    ميگيد نه بريد تجربه کنيد
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه amir_h_madadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1384

سلیم خرچنگ خوار

canon 50D
    sigma 50-500
    bfarahanchi، FarhadBahramii، A_Maddah و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر حسین مددی
    http://www.slr.ir
    canon 50D / canon 10-22 efs /Canon 24-105 L / sigma 50-500

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

سلام
    آقای مددی عکس زیبایی گرفتید تشکر بابت ارسال آن ولی حجمش برای آپلود در فروم زیاد است(450 کیلو بایت)و همینطور چرا این عکس اینقدر نویز دارد؟ یا من درست نمی بینم؟ گمان کنم هیچ نوع کار ویرایشی روی عکس انجام نداده اید.
    amir_h_madadi و rezafh تشکر می‌کنند.

صفحه 82 از 530 نخستنخست ... 32 72 78 79 80 81 82 83 84 85 86 92 132 182 ... آخرینآخرین