صفحه 215 از 710 نخستنخست ... 115 165 205 211 212 213 214 215 216 217 218 219 225 265 315 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,141 تا 2,150 , از مجموع 7092
Like Tree130330تشکر

موضوع: عکس های منظره Landscape

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اسکات کلبی، جو مک‌نالی و یا هر کس دیگر.
    هیچ کدام معصوم نبوده‌اند و گاهی قصه‌هایی تعریف کرده‌اند. بصورت منطقی عکاسی منظره در این ساعات بهتر است. اما این‌که نمی‌شود عکسی در غیر این ساعات گرفت که خوب، زیبا، حرفه‌ای باشد؟ صحت ندارد.
    این‌که ادیتور‌های مجلات بر اساس ساعت عکاسی عکس را انتخاب کنند و نه بر اساس کیفیت عکس؟ به نظرم قصه‌ست.

اون ۱۵ تا ۳۰ دقیقه و این‌ها هم یک بخش دیگر از این داستان است. ۱۵ یا نهایت ۳۰ دقیقه در کجا؟ از روسیه تا عربستان، از سوئد تا مراکش این داستان ثابت است؟ بطور یقین، خیر.
    ویرایش توسط Arash : Saturday 7 April 2012 در ساعت 13:40
    Amir Mohebi، Persian، Soha.T و 33 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

بحث جالبي است
    من هم شخصا فكر مي كنم موضوع ساعت عكاسي و اينكه در يك منظره، آيا در ساعاتي غير از زمانهاي طلائي بايد عكاسي كرد يا خير، تا حد زيادي به منظره مورد نظر بستگي داره.
    چه بسا در يك منظره، در ساعات طلائي، كل منظره در يك سايه يكنواخت بي مصرف قرار بگيره!
    اما فكر مي كنم در اكثر موارد، ساعات نزديك به ظهر، كه آفتاب تقريبا در حالت عمودي قرار مي گيره و هايلايتهاي خيلي تند و سايه هاي شديد در منظره قرار بگيره (به شرط ابري نبودن آسمان)، نمي شه بهترين نتيجه رو از ثبت گرفت...حتي با اديت مناسب...يعني من حداقل اون ثبت رو براي ارائه و يا مثلا نصب روي ديوار منزل، انتخاب نخواهم كرد.
    اما در بسياري موارد مثلا ساعات بين 8 تا 10 صبح هم مناسب خواهد بود...حداقل تجربه و سليقه من اين رو نشون داده.
    فعلا...
    Arash، A_Maddah، Saadat و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

پیرو صحبت های دوستان و طبق تجربیات اندک من به نظرم بهتر به جای ساعت طلایی بگیم نور طلایی.
    حالا این نور بسته به سوژه میتون عمود باشه و یا مایل. یا مثل عکاسی از آسمان شب اصلا نباشه
    Saadat، Amir Abdolpanah، Saeed Barikani و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر فعال ssobhdel آواتار ها
    تشکر کرده
    5521

به یاد پاییز
    نام: jj.jpg نمایش: 342 اندازه: 263.6 کیلو بایت
    A_Maddah، K_NMT، Halalzadeh و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    هیچ کدام معصوم نبوده‌اند و گاهی قصه‌هایی تعریف کرده‌اند. بصورت منطقی عکاسی منظره در این ساعات بهتر است. اما این‌که نمی‌شود عکسی در غیر این ساعات گرفت که خوب، زیبا، حرفه‌ای باشد؟ صحت ندارد.
    این‌که ادیتور‌های مجلات بر اساس ساعت عکاسی عکس را انتخاب کنند و نه بر اساس کیفیت عکس؟ به نظرم قصه‌ست.

اون ۱۵ تا ۳۰ دقیقه و این‌ها هم یک بخش دیگر از این داستان است. ۱۵ یا نهایت ۳۰ دقیقه در کجا؟ از روسیه تا عربستان، از سوئد تا مراکش این داستان ثابت است؟ بطور یقین، خیر.

منظور دقیقتون همون جمله معروف " اکثرهم لا یعقلون" هست دیگه!

پی نوشت: ناراحت نشید ٬ به شوخی گفتم. من که تجربه ای ندارم.
    m.a.i و کوروش تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها

آرش خان عزیز !
    این دیگه از اون حرفها بود ! شاید نویسنده کتاب ، مانند هر نویسنده دیگری ، از تکنیک اغراق برای اهمیت دادن و تاکید بیشتر بر جمله ای استفاده کرده باشه- که اتفاقن در ادبیات ما نیز تکنیک بسیار شناخته شده ای است - و در ضمن ایشون فقط در مورد سیاست هیات ژوری این موسسه صحبت کرده و نه به طور کل و به عنوان یک قانون اساسی !! اما بیشک این مطلب از کسی که نقل قول شده که مدرس نشنال جئوگرافی است و به طور حتم بیشتر از ما در جریان امور داخلی و سیاست گذاری های نشنال جئوگرافی قرار داره .

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

آرش خان عزیز !
    این دیگه از اون حرفها بود ! شاید نویسنده کتاب ، مانند هر نویسنده دیگری ، از تکنیک اغراق برای اهمیت دادن و تاکید بیشتر بر جمله ای استفاده کرده باشه- که اتفاقن در ادبیات ما نیز تکنیک بسیار شناخته شده ای است - و در ضمن ایشون فقط در مورد سیاست هیات ژوری این موسسه صحبت کرده و نه به طور کل و به عنوان یک قانون اساسی !! اما بیشک این مطلب از کسی که نقل قول شده که مدرس نشنال جئوگرافی است و به طور حتم بیشتر از ما در جریان امور داخلی و سیاست گذاری های نشنال جئوگرافی قرار داره
    ۱- ادبیات این جملات پیچیده نیست. اما شما پیچیده‌اش می‌کنید. مشکلی نیست نویسنده‌ای از تکنیک اغراق استفاده کند. اوکی. اما اگر کسی از من سوال کند که آیا این‌چنین است؟ باید چه بگویم؟ باید اغراق کنم؟ به جانش بی‌افتم؟
    ۲- من نمی‌دانم در ترجمه‌ی این متن چه اتفاقی افتاده. اما این‌که
    شما می‌توانید فقط در دو زمان از روز از منظره‌ای عکاسی کنید.
    که آن‌را هم محدود به یک ۱۵ دقیقه و یک ۳۰ دقیقه کنیم، بدون شک غلط است.
    همانطور که بارها توصیه کردم که از لنز تله برای پرتره استفاده کنید. اما اینقدر پرتره‌ی خوب و درخشان با لنزهای نرمال و واید در تاریخ عکاسی تا امروز ثبت شده و می‌شود که غیر قابل شمارش است. این باید‌ها بستگی به شرایط دارد که لازم است تذکر دهیم.
    می‌توان گفت: توصیه می‌شود که برای عکاسی از منظره دراین زمان‌ها عکاسی کنید.

۳- جریان ۱۵ دقیقه و ۳۰ دقیقه هم بستگی به فصل و فاصله‌ی محل عکاسی از استوا دارد. عدد دقیق و قابل ارائه‌ای نیست.

۴- چه کسی مدرس نشنال جئوگرافی‌ست؟

۵- به هیچ‌شکل چنین سیاستی را از سمت مجله نشنال جوگرافی باور نمی‌کنم. مگر این‌که کسی لینکی به سایت رسمی این مجله بدهد و یا چنین چیزی در مجله چاپ شده باشد.

۶- گمان می‌کنم نسخه‌ی فارسی این مجله‌ هم بزودی سر و کله‌اش پیدا شود!
    ویرایش توسط Arash : Saturday 7 April 2012 در ساعت 19:25
    K_NMT، rainman1061، Saadat و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

این 15 دقیقه تا 30 دقیقه دیگه خیلی عجیب به نظر می آید. خود من هم باهاش موافق نیستم. البته نور بسیار خوبی است اما خب تنها نور خوب نیست! من مثلا هم رده این نور، نور میانه (1 یا 2 ساعت از عمود بودن خورشید جلوتر یا عقب تر) روزهای ابری (ابرهای بارانی) را دوست دارم و بسیار مناسب عکاسی می دانم.
    A_Maddah، K_NMT، lamagra و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

كاربر جديد abkhiz آواتار ها
    تشکر کرده
    224

نام: sun1.jpg نمایش: 365 اندازه: 68.8 کیلو بایت

سلام

از عکس خود آقای سعادت عزیز و اختلاف ارتفاع محل اجسام و سایه ها میشه حدودا حدس زد خورشید کجاست، و فارغ از زمان ثبت، خورشید در همون جایی قرار گرفته که طبق تعریف ساعت طلایی انتظار داریم باشه!

اما در همین ساعت، اگه عکاس از محل فلش به صخره نگاه میکرد این سایه ها رو نمیدید و این زیبایی ثبت نمیشد.

به نظر من همه دوستان به موضوع کاملا اشراف دارند، اختلاف سر نحوه استفاده از کلمات است، که به گونه ای بیان شده که من مبتدی درکش کنم.

پس فکر میکنم به جای "ساعت طلایی"، بهتره گفته بشه "زمان و مکان طلایی".
    Saadat، A. Shahbazi، m.a.i و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 50D, Canon lens 18-200, Canon Speedlite 580exII, Photix remote flash trigger

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

این عکس درست وسط روز و ساعتی ثبت شده که خورشید در عمود ترین شکل خود در آسمان جای گرفته بود
    آیا این عکس بدی است؟ آیا اشکالی دارد؟
    نه تنها اشکالی ندارد بلکه تمامی عکسهای مجموعه فوق ثبت های موفقی بودند...
    دقیقا خاطرم هست با برنامه ریزی و بررسی قبلی حدود ساعت 14 ظهر به محل رفتم و مشغول عکاسی بودم تا ساعت 15 بعد عکاسی را تعطیل کردم و بقیه پروژه را ماکول به فردای آنروز کردم. زیرا که نور و وضعیت روشنایی محل بعد از ساعت 15 مناسب کار و مد نظر بنده نبود.
    دوستانی که قشم حظور داشته اند حتما تجربه کرده اند که بهترین زمان برای عکاسی از منطقه چاه کوه درست وسط ظهر و زمانی است که خورشید کاملا عمود بر سطح زمین قرار گرفته باشد ,اینکه آیا در زمان غروب یا طلوع از ان مکان میتوان عکاسی کرد ,حتما که میشود ولی تفاوتی با عکاسی شب نخواهد داشت!
    همانطور که قبلا هم نظرمو بیان کردم تایم-های طلایی یک تعبیر و عبارت کلی است آنقدر کلی که از حوصله توضیح خارج است
    تایم طلایی و زمان مناسب برای عکاسی از هر منطقه و صحنه ای میتواند متفاوت باشد حتی این اختلاف ها در فصلهای مختلف نیز قابل تغییر می باشد و حتی بسته به ایده های عکاسی و عکاس نیز میتواند تغییر کند و و و و و