صفحه 18 از 42 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 420
Like Tree2900تشکر

موضوع: ارسال عکس با موضوع بوکه ( Bokeh )

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    151

پیش فرض پاسخ: ارسال عکس با موضوع بوکه ( Bokeh )

جناب MZITech عکستون عالیه به نظر من
    من معنی اصطلاح بوکه رو همین جا تو این انجمن یاد گرفتم.
    امیدوارم این عکس هم بی ربط نباشه
    ممنون

Canon 10D + EF 75-300 @300mm iso-200 f/8 1/500
    اون پشتی یه 747 خوشگله :biggrin:
    AslanAslan، tanhatanha، saeid1354 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیشنهاد من برای ثبت بوکه بهتر اینه که یک درجه از دیاف بسته تر استفاده میکردید
    بعید میدونم این جوری که می فرمایید کیفیت بوکه تغییر کنه. معمولا بهترین بوکه تو حد اکثر فوکال و اغلب تو بازترین دیافراگم ایجاد میشه (البته تو لنزهای مرغوب با دیافراگمهای زیر 2 ممکنه بازکردن دیافراگم موجب محوی بشه که بستگی به فاصله نقاط نورانی از سوژه اصلی و لنز هم داره این عکس با دیاف 5/4 گرفته شده ) به نظر بنده اینجا چون نور انعکاسی مستقیم وجود نداشته یا میزانش کم بوده زیاد حالت بوکه پیدا نکرده و نقاط روشن حاصل از تغییر رنگ هستن
    ویرایش توسط mreza1001 : Thursday 6 August 2009 در ساعت 11:25
    alonebaby تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

comando2705، Kourosh Kahal، mreza1001 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

سلام رضا جان

نقل قول از یاسر دلباز
    اگر این نقاط نورانی وجود نداشته باشد درک شکل بوکه یا کیفیت و زیبایی آن مشکل می شود
    به همین دلیل میتوان بوکه ها را در سطح اعلای خودشان , همان قرص های نوری نامید که روی هم میافتند و یادآور تلالو نور هستند
    فکر کنم عکسای دوستان به دلیل نبود نقاط نورانی دچار عدم نمایش زیبایی و یا حس بوکه شده
    در مورد عکس ارش خان هم نقاط نورانی که بروری اون پشتی قرار داردن بدلیل فراوانی قرص های نورانی بهم تنیده شده اند
    عموما بحث زیبایی بوکه مطرح هست تا وجود بوکه ( البته نظر شخصی )
    بوکه زیبا همان نقاط نورانی خارج از فوکوس هستنر که برای ببینده نقاط خارج از فوکوس را به زیباییی به تصویر می کشد
    ARASH II و mreza1001 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    16459

سلام حمید عزیز

متوجه نشدم که در تایید پست زدی یا در اصلاح به هر حال درسته

اما تو عکس پشتی به نظر من اون نقاط نور قبل از ایجاد محو شده یعنی به وجود نیومده در عمق میدان خوبش با توجه به دوربینی هم که استفاده شده حرفی نیست.

همون کیفیت بوکه مطرحه و ضمنا نوع ترکیبش با سوژه اصلی که عکس زیبایی به وجود بیاد وگرنه ایجاد یک بوکه کامل اما بی خاصیت کار سختی نیست.

جسارتا این عکس رو یکم دسکاری کردم

محمد رضا میلانی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

اما تو عکس پشتی به نظر من اون نقاط نور قبل از ایجاد محو شده یعنی به وجود نیومده در عمق میدان خوبش با توجه به دوربینی هم که استفاده شده حرفی نیست
    سلام:

من دقیقا متوجه این قسمت نشدم....

بوکه زیبا همان نقاط نورانی خارج از فوکوس هستنر که برای ببینده نقاط خارج از فوکوس را به زیباییی به تصویر می کشد
    به هر شکل اگر چه در این تاپیک صحبت هایی شد و نظرات دوستان بیانگر این موضوعات هست

اما بنظر نمیاد بوکه فقط و فقط مختص ارزیابی circular highlights باشد.

بوکه کیفیت منطقه خارج از فکوس است به سلیقه های متفاوت ( معمولا سلیقه ها روی کیفیت هایی خوب مشترک هستند منظور اینست اگر چه میتواند سلیقه ای ارزیابی شود ولی عواملی میتواند در زیبایی آن دخالت داشته باشد که خیلی هم این موضوع سلیقه ای نباشد) چه آنکه بوکه ای بد باشد یا خوب.

و ظاهرا به معیار ارزیابی سایت هایی که روی این مناطق بررسی میکنند شامل تمامی منطقه خارج از فکوس خواهد بود. حتی اگر به معیار مفهوم بوکه که ظاهرا ریشه در زبان ژاپنی دارد ( ریش ریش یا کرکی معنی میدهد) باز هم میتوان دریافت فقط به ارزیابی نقاط نورانی بستگی نخواهد داشت بلکه ارزیابی نقاط نورانی میتواند یک پوینت مثبت از هر بوکه ای باشد یا مصداق روشنی از بوکه های زیبا (به سلیقه)

بنظرم ترکیب مفهوم عمق میدان و بوکه شاید درست نباشد عمق میدان یک واژه نسبی است و به عوامل زیادی از جمله: فاصله دید، CoC، ابعاد چاپ، و ..... بستگی خواهد داشت و بوکه کیفیت منطقه خارج از فکوس

ظاهرا یا بقولی دقیقا هر بوکه ای ( بسته به نیاز عکاس ) روی هر ابعاد چاپی ممکن است به وضوح نرسد یا اصلا نیازی به این کار نباشد اما عمق میدان بسته به شرایطی و دلایلی....... ممکن است ( وضوح ) روی یک ثبت (فرضی) بسیار متفاوت باشد.
    ARASH II، mreza1001، MAHosseini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    16459

سلام:

من دقیقا متوجه این قسمت نشدم....
    منظورم این بود که نقاط نورانی اصلا ایجاد نشده ...

بنده هم وقتی منابع غیر فارسی رو نگاه کردم(البته چند وقت پیش بود الان یادم نیست کجا دیدم) هیچ چیزی که دلالت بر این کنه که بوکه فقط نقاط نورانیه ندیدم اما وقتی بحث های فروم خودمون رو خوندم به این نتیجه رسیدم برای همینم نوشتم :
    (حد اقل به عنوان تعریفی که ما اینج تو فروم پذیرفتیم)
    اما
    بنظرم ترکیب مفهوم عمق میدان و بوکه شاید درست نباشد عمق میدان یک واژه نسبی است و به عوامل زیادی از جمله: فاصله دید، CoC، ابعاد چاپ، و ..... بستگی خواهد داشت و بوکه کیفیت منطقه خارج از فکوس

به نظرم بحث ابعاد چاپ رو بگذاریم کنار یعنی متغیر اندازه چاپ رو ثابت فرض کنیم ... حالا اگر میگیم بوکه: ( کیفیت نقاط نورانی خارج از فوکوس است) یا حتی (کیفیت مناطق خارج از فوکوس است) این کیفیت به هر حال به همون عواملی که فرمودید بستگی داره.اگر فاصله ما با سوژه اصلی یا فاصله سوژه با بکگراند یا زاویه دید دوربین ما عوض شه این کیفیت (بخوانید بوکه) تغییر میکنه اما از نظر بنده (که شاید اشتباه باشه) عمق میدان یک مساله فیزیکی و نه زیباشناختیه که به عوامل صرفا فیزیکی بستگی داره مثل دیافراگم (البته بوکه هم همینطوره ها نه؟؟!!! ولی نه چون منظورم اینه که:) در عمق میدان نحوه چیدمان بکگراند و زاویه نورهایی که توش هست و رنگ وترکیب رنگها اثر روی عمق میدان نداره ولی در بوکه چرا اثر داره یعنی اگر 4 تا نور کوچک داسته باسیم تو بکگراند عمق میدان همونی که بوده میمونه(میگیم عمق میدان از اینجا تا اونجاس) اما ممکنه بوکه (با این تعریفی که ما میگیم) بهتر بشه یا نه بدتر بشه
    محمد رضا میلانی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    250

سلام

ARASH II، Simaei، mreza1001 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حکایت غریبی است، زیستن در این دنیای پلاسیده...

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

من که سر درد گرفتم از این بحثهای که در مورد بوکه پیش میاد , بابا قضیه ایقدرهاپیچیده نیست !!
    تنها چیزی که به نظر من مهمه زیبایی عکسه ,حالا چه بوکه چه سوژه.البته اگه باهم هماهنگ باشن که دیگه عالیه (البته یه مقدار خلاقیت هم لازمه. عکس از گل , خار و درخت همه میگیرن اون نگاه متفاوت برای بدست آوردن کادر ی تازه هست که اهمیت داره )

shabab، Kourosh Kahal، vbigdeli و 10 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

صفحه 18 از 42 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین