صفحه 29 از 102 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 79 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 281 تا 290 , از مجموع 1013
Like Tree8749تشکر

موضوع: عکاسی از کودکان

BEN
    BEN آنلاین نیست
    كاربر آشنا BEN آواتار ها
    تشکر کرده
    314

پیش فرض پاسخ: عکاسی از کودکان

كاربر آشنا sahamdarjoz آواتار ها
    تشکر کرده
    123

majid-ms تشکر می‌کند.

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

tanhatanha و xman_a تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2002

Austin.A، tanhatanha و xman_a تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2002

xman_a تشکر می‌کند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

جناب عباسی عزیز سلام

چیزی که در تمامی عکسهای شما دیده میشه مشکل وایت بالانس و کمی هم کنتراست هست و اگه خودتون هم دقت کنید تمام عکسهاتون یک ته رنگ زرد دارند.

مورد دیگه بحث دوربری عکس‌هاست که خیلی ابتداییست . و مشکل وایت بالانس اون رو بیشتر نشون میده. در صورتیکه می‌خواهید عکس‌ها رو دقیقا از لبه ها برش ندین باید وایت بالانس رو طوری تنظیم کنید که زمینه سفید شما هیچ ته رنگی نداشته باشه و بعد با روشن کردن قسمت های سفید اونها رو تا جایی که میتونید به رنگ سفید نزدیک کنید. بعد با استفاده از پاک کن در فوتوشاپ در حالتی که لبه ها رو محو پاک کنه دور تا دور تصویر رو پاک کنید.

در مورد استفاده از کادرها والمان های گرافیکی در عکس هم من شخصا با اینگونه کادرهایی که شما میگذارید موافق نیستم. و سطح کیفی اونها رو خیلی پایین می‌بینم. هرچند که خیلی از بینندگان و مردم عادی به طرز غیر قابل باوری اینطور کادرها رو میپسندند. من ترجیح میدم عکس رو روی زمینه سفید به مشتری تحویل بدم ولی از این گونه کادرها و المان های گرافیکی روی اونها استفاده نکنم.

فکر میکنم اگه یک مقدار بیشتر بر روی حالت ها و پز سوژه هاتون دقت کنید بهتر باشه. مثلا در این عکس آخر حالت قرارگیری کودک جلو و شکل گرفتن لباس کودک جلو توسط کودک پشت سر اصلا خوب نیست. و دیگه اینکه در اکثر عکساتون نگاه سوژه ها به دوربین نیست. البته اینکه سوژه حتما باید به دوربین نگاه کنه یک قانون کلی نیست ولی من فکر میکنم بهتره در بیشتر مواقع نگاه سوژه به دوربین جذب بشه مگر در عکس‌های خاص.

امیدوارم شاهد عکسهای بهتری از شما باشیم.
    Kamal، majid-ms و eos500d تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط farsad نمایش پست ها
    .......

. هرچند که خیلی از بینندگان و مردم عادی به طرز غیر قابل باوری اینطور کادرها رو میپسندند. .....

جدي مي فرماييد فرساد جان؟ واقعا كسي هست كه چنين كادرهايي رو بپسنده ؟

ممكنه كادر هاي به قول فرنگي ها Fun و كودكانه و مانند آن طرفدارهايي داشته باشه ولي كادرهايي كه دوستمون استفاده كرده اند بيشتر به دست گرمي هايي مي ماند كه از دست در رفته اند و به كليت كار صدمه ي خيلي جدي زده اند.
    farsad، Kamal، Halalzadeh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    جدي مي فرماييد فرساد جان؟ واقعا كسي هست كه چنين كادرهايي رو بپسنده ؟

ممكنه كادر هاي به قول فرنگي ها Fun و كودكانه و مانند آن طرفدارهايي داشته باشه ولي كادرهايي كه دوستمون استفاده كرده اند بيشتر به دست گرمي هايي مي ماند كه از دست در رفته اند و به كليت كار صدمه ي خيلي جدي زده اند.
    بله فرهاد جان
    متاسفانه هنوز فرهنگ گرافیکی مردم اونقدر افزایش پیدا نکرده که بتونند سطح کارهای گرافیکی رو تشخیص بدن. ممکنه برای من و شما و شاید خیلی از دوستان این گونه کارها دست گرمی ها و کارهای غیر قابل انتشار باشه ولی برای خیلی از مردم کارهای زیبا و جذابی به حساب میاد. این تجربه ایست که من در طی انجام کارهای گرافیکی مختلف داشته ام. در بیشتر مواقع از بین طرح های مختلفی که برای مشتری میزنیم مشتری ها اونهایی رو انتخاب میکنند که از نظر من جالب نیست و سطح گرافیکی خیلی پایین تری دارند!
    اتفاقا یکی از آشنایان ما به تازگی شروع به عکاسی از کودکان کرده. و کیفیت کاریشون هم تقریبا در همین حد است. خودشون میگفتند اول عسکها رو به بدون هیچ کادر و المانی به مشتری ها میداند و یک بار که از این چنین کادرها و المان هایی استفاده کرده اند ناگهان با سیل تشکرها و تقدیرهای اولیاء کودکان مواجه شده اند و چند نفر هم مشتری دائمی ایشون شده اند! :biggrin:

:cool:
    farhad44، Kamal، Austin.A و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

هر چقدر کار را داغان‌تر کنید، مشتری بیشتری دارد. شک نکنید. گل‌و بلبل به مقدار فراوان، پس زمینه‌های اجق وجق، رتوش‌های ماله‌ای، تصویر در تصویر ( مانند تبلیغی که برای تلویزیون می‌شود!) و ...

یکی از آشنایان اخیرا در یک آتلیه عکس پرتره ای تهیه کرده بود و بابت آن 100هزارتومان پرداخته بود. وقتی سوال کردم چه چیز عکس باعث شد که چنین مبلغی برای یک چاپ 13×18 بپردازد، گفت : کار زیادی کرده بود. علاوه بر عکس اصلی، یک عکس محو نیز از من در پس‌زمینه قرار داده بود.
    Amir Mohebi، SBadri، Mashhadi Vahid و 16 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر جديد katayun آواتار ها
    تشکر کرده
    82

سلام

من تازه توی این سایت عضو شدم. چیز زیادی از عکاسی نمی دانم و تازه می خوام توی یک دوره کلاس عکاسی مقدماتی شرکت کنم. این عکس رو از پسرم توی بالکن خونه گرفتم و با زمینه ی کاغذ! می دونم نورش درست نیست! شرمنده امکانات نبود توی یه جای تنگ و کوچیک 1-2 متری گرفته شده با یه پسر شیطون که یه جا بند نمیشه. سایه ای که توسط فلاش پشت هومن افتاده بود رو توی فتوشاپ پاک کردم! برای همین شاید یه قسمت دور موهاش طبیعی نشده! (خودم دارم نقد میکنم)

در مورد عکس دوستمون آقای کمال منم با کادرهای کارتونی مخالفم ولی متاسفانه توی دوستام هم دیدم که خیلی از کارهای اینجوری استقبال می کنن!!!! با کمی دستکاری توی فتوشاپ میشه زردی زمینه را با کادر اطراف هماهنگ کرد که توی ذوق نزنه. (این هم نظر یک نامتخصص)

تاپیک خیلی خوبیه من که خیلی استفاده کردم.
    Kamal و mreza1001 تشکر می‌کنند.

صفحه 29 از 102 نخستنخست ... 19 25 26 27 28 29 30 31 32 33 39 79 ... آخرینآخرین