صفحه 8 از 16 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 71 تا 80 , از مجموع 152
Like Tree442تشکر

موضوع: Canon 600EX- RT

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

نقل قول نوشته اصلی توسط akimora نمایش پست ها
    سلام، میخواستم بدونم که کدوم بدنه های کانن قابلیت کنترل وایرلس فلاش رو دارند؟

اگر اشتباه نکنم 7D, 60D, 600d قابلیت وایرلس دارند و تریگر نمیخوان، درست میگم؟
    درود
    در ادامه توضیحات اساتید، واژه وایرلس در اینجا به معنی ارتباط رادیوئی نمیباشد و در بدنه های نامبرده، فقط ارتباط نوری برقرار میگردد. ولی توانائی ارتباط رادیوئی جهت کنترل دیگر فلاش ها را دارد.
    obsidiyan، Dariush Chegini و akimora تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    درود
    در ادامه توضیحات اساتید، واژه وایرلس در اینجا به معنی ارتباط رادیوئی نمیباشد و در بدنه های نامبرده، فقط ارتباط نوری برقرار میگردد. ولی توانائی ارتباط رادیوئی جهت کنترل دیگر فلاش ها را دارد.
    منم دقیقا همینو مونده بودم چون من تازه فلش 600 گرفتم و با بدنه 60d که تست گرفتم فقط با فلش روی دوربین کار میکرد (همون ارتباط نوری) و وقتی فلش دوربین رو میبستم دیگه 600ex فلش نمیزد.
    فقط یچیز رو موندم: چرا توی منوی 60D از واژه wireless function استفاده کرده ولی ارتباطش نوریه!!!

به نظرتون بین دو حالت ETTL و Ext.A کدوم بهتره و راحت تره، البته به غیر از منوال چون من هنوز کامل کار با فلاش رو بلد نشدم.
    و اگر اشتباه نکنم در حالت ETTL نورسنجی فلش رو دوربین انجام میده و تو حالت Ext.A نورسنجی به عهده خود فلش هست که با اون قسمت قرمزه جلوش (که اسمش رو نمیدونم :) ) انجام میشه. حالا کدوم دقیق تر و اتوماتیک تره.
    با تشکر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    128

نقل قول نوشته اصلی توسط akimora نمایش پست ها
    منم دقیقا همینو مونده بودم چون من تازه فلش 600 گرفتم و با بدنه 60d که تست گرفتم فقط با فلش روی دوربین کار میکرد (همون ارتباط نوری) و وقتی فلش دوربین رو میبستم دیگه 600ex فلش نمیزد.
    فقط یچیز رو موندم: چرا توی منوی 60D از واژه wireless function استفاده کرده ولی ارتباطش نوریه!!!

به نظرتون بین دو حالت ETTL و Ext.A کدوم بهتره و راحت تره، البته به غیر از منوال چون من هنوز کامل کار با فلاش رو بلد نشدم.
    و اگر اشتباه نکنم در حالت ETTL نورسنجی فلش رو دوربین انجام میده و تو حالت Ext.A نورسنجی به عهده خود فلش هست که با اون قسمت قرمزه جلوش (که اسمش رو نمیدونم :) ) انجام میشه. حالا کدوم دقیق تر و اتوماتیک تره.
    با تشکر
    سلام
    دوست عزیز wireless یعنی بدون سیم که طبیعتا ارتباط نوری را هم شامل میشود. برای استفاده از امکانات رادیویی فلاش 600ex استفاده از یکی از لوازم زیر الزامیست:
    1- استفاده از یک فلاش 600ex بعنوان مستر در حالتی که مستقیما روی دوربین نصب شده یا با استفاده از کابل TTL ارتباط مستقیم با دوربین داشته باشد. در این حالت شما باید حد اقل دو عدد فلاش 600ex داشته باشید که از یکی بعنوان مستر و از دیگری بعنوان اسلیو استفاده کنید.
    2- استفاده از ترانسمیتر کانن ST-E3-RT
    بعنوان کامندر که در اینصورت میتوانید فلاش 600 را بصورت وایرلس رادیویی تحت کنترل بگیرید.
    3- استفاده از ترانسمیتر یونگنو (YN-E3-RT) که علاوه بر توانائیهای ترانسمیتر کانن امکانات دیگری نیز به این محصول افزوده شده است.
    در مورد تفاوت TTL و Ext A همانطور که خودتان اشاره کرده اید در مورد اولی نورسنجی و کنترل فلاش توسط دوربین انجام میشود ولی در مورد Ext A میزان نور خروجی فلاش توسط تریستور فلاش و بصورت محاسبه میزان انعکاس نور فلاش از موضوع محاسبه و کنترل میشود. و هر کدام امکاناتی را در اختیار عکاس میگذارند که نمیتوان ارجحیتی برای یکی بر دیگری قائل شد.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط dayani نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز wireless یعنی بدون سیم که طبیعتا ارتباط نوری را هم شامل میشود. برای استفاده از امکانات رادیویی فلاش 600ex استفاده از یکی از لوازم زیر الزامیست:
    1- استفاده از یک فلاش 600ex بعنوان مستر در حالتی که مستقیما روی دوربین نصب شده یا با استفاده از کابل TTL ارتباط مستقیم با دوربین داشته باشد. در این حالت شما باید حد اقل دو عدد فلاش 600ex داشته باشید که از یکی بعنوان مستر و از دیگری بعنوان اسلیو استفاده کنید.
    2- استفاده از ترانسمیتر کانن ST-E3-RT
    بعنوان کامندر که در اینصورت میتوانید فلاش 600 را بصورت وایرلس رادیویی تحت کنترل بگیرید.
    3- استفاده از ترانسمیتر یونگنو (YN-E3-RT) که علاوه بر توانائیهای ترانسمیتر کانن امکانات دیگری نیز به این محصول افزوده شده است.
    در مورد تفاوت TTL و Ext A همانطور که خودتان اشاره کرده اید در مورد اولی نورسنجی و کنترل فلاش توسط دوربین انجام میشود ولی در مورد Ext A میزان نور خروجی فلاش توسط تریستور فلاش و بصورت محاسبه میزان انعکاس نور فلاش از موضوع محاسبه و کنترل میشود. و هر کدام امکاناتی را در اختیار عکاس میگذارند که نمیتوان ارجحیتی برای یکی بر دیگری قائل شد.
    آقای Dayani از توضیحاتتون ممنونم، دقیقا چیزهایی که دنبالش بودم تو توضیحاتتون بود و خیلی بمن کمک کرد.
    بازم ممنونم ازتون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

سلام به دوستان عزیز،
    من یک ست Godox که شامل 3 عدد هد هست خریدم و میخوام با فلش 600ex-rt سینک باشه، اگه بشه میخوام فلش 600 مستر باشه و بقیه اسلیو باشن، حالا ایا این امکان هست بدون استفاده speedlite transmitter و با خود فلش 600 اینکارو کرد؟ آیا حتما باید فلش روی دوربین باشد؟ میشه فلش روی دوربین نباشه و همه سینک بشن؟
    یه سوال دیگه speedlite transmitter canon و تریگرهای فوتیکس و گودکس و ... دقیقا یک کار میکنن؟
    سیستم جدیدی که شنیده بودم 600 داره، توش اگر اشتباه نکنم تریگر داره و لازم نیست تریگر جدا بخرین، ایا درسته یا اشتباه میکنم؟
    سوال بعدم اینه که توی ست گودکس یدونه تریگر هم هست، میشه تریگر رو به دوربین وصل کنم و فلش 600 (به عنوان نور بکگراند ) و بقیه با هم شلیک بشن؟
    در اخر میخواستم بدونم که آیا این 2 مورد رو درست میگم: 1. سیستم وایرلس دوربین 60D فقط از طریق ارتباط نوری با فلش روی دوربین فرمان میده و تریگرها فقط با ارتباط رادیویی، و 2. تا الان دوربینی که در خودش ارتباط رادیویی داشته باشه تولید نشده.

پیشاپیش از همتون ممنونم و بابت سوال های ابتدایی که پرسیدم عذرخواهی میکنم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

دوستان با سلام دوربین من canon 70d است که میخواهم با فلاش پاپ آپ یک فلاش 600ex-rt را در حالت high speed کنترل کنم .اما سرعت شاتر از 250 بیشتر نمیشه درصورتی که وقتی فلاش رو روی بدنه نصب میکنم امکان سینک در سرعت بالا وجود داره. ایا با اپتیکال تریگر امکان عکاسی با high speed وجود ندارد؟؟؟؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    299

نقل قول نوشته اصلی توسط acynonix نمایش پست ها
    دوستان با سلام دوربین من canon 70d است که میخواهم با فلاش پاپ آپ یک فلاش 600ex-rt را در حالت high speed کنترل کنم .اما سرعت شاتر از 250 بیشتر نمیشه درصورتی که وقتی فلاش رو روی بدنه نصب میکنم امکان سینک در سرعت بالا وجود داره. ایا با اپتیکال تریگر امکان عکاسی با high speed وجود ندارد؟؟؟؟
    وجود دارد.
    lamagra تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    128

نقل قول نوشته اصلی توسط acynonix نمایش پست ها
    سلام
    خیر دوست عزیز حداکثر سرعت سینک فلاش پاپ آپ همان سرعت سینک معمولی است(250) برای استفاده از HSS باید از تریگری که HSS را پشتیبانی کند یا از یک فلاش 600ex-rt بعنوان مستر(اتصال مستیقم رود دوربین یا بوسیله کابل TTL) و از یک فلاش اکسترنال دیگر بعنوان اسلیو استفاده کنید.
    obsidiyan و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    82

نقل قول نوشته اصلی توسط eternal نمایش پست ها
    درود بر شما
    همه فلاشها مستر نیستند...در کنون فلاشهایی مانند 580 و 600 فابلیت مستر و اسلیو دارند و فلاش 430 فقط اسلیو است.بدین معنی که فقط فرمان گیرنده هستند و توسط تریگرها،دوربین یا یک فلاش مستردیگر قابلیت کنترل شدن دارند اما خود فرمان دهنده نیستند.در موردی که فرمودین فقط عکس آن صادق است یعنی فلاش 600 را روی دوربین ببندید و با آن 430 را کنترل کنید.
    سلام دوست عزیز
    من دارم ی فلش 600 ex rt میگیرم و بودجه ام هم برای خرید تریگو ندارم ...
    ایا میتونم 600 رو روی دوربین ببندم و 480 و 580 رو بصورت رادیویی کنترل کنم ....؟؟
    ومیشه ایا از برند نیسین استفاده کنم برای کنترل رادیویی فلاش 600 کنون یا خیر...؟؟؟
    متشکرم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    128

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl 13 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من دارم ی فلش 600 ex rt میگیرم و بودجه ام هم برای خرید تریگو ندارم ...
    ایا میتونم 600 رو روی دوربین ببندم و 480 و 580 رو بصورت رادیویی کنترل کنم ....؟؟
    ومیشه ایا از برند نیسین استفاده کنم برای کنترل رادیویی فلاش 600 کنون یا خیر...؟؟؟
    متشکرم
    سلام
    600 EX rt تنها فلاشی است که قابلیت فرماندهی و فرمان پذیری رادیویی بدون نصب تریگر اسلیو را دارد. به جز این فلاش بقیه (430 و 580) تنها از طریق اپتیک یا استفاده از اسلیو تریگر قابل کنترل و فرماندهی هستند.
    Mahdi.A.Tabar و abolfazl 13 تشکر می‌کنند.

صفحه 8 از 16 نخستنخست ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... آخرینآخرین