صفحه 17 از 54 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 535
Like Tree626تشکر

موضوع: فلاش براي دوربين هاي نيكون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

پیش فرض پاسخ: Nikon Flash

نقل قول نوشته اصلی توسط artara74 نمایش پست ها
    يك سوال داشتم. اگه مي شه جواب بديد و به دفترچه راهنماي فلاش دايركت نكنيد چون با خوندن اون به نتيجه اي نرسيدم (به خصوص دكتر روشن)

براي استفاده از وايرلس فلش ،‌فلش رو مي ذارم روي C يا همون كامندر. همه كار خوب پيش ميره اما مشكل اينه كه وقتي مي خوام وايرلس استفادهه كنم built in فلش حتما بايد بالا باشه و فلش بزنه. چكار كنم كه اينطوري نباشه و فقط فلش اكسترنال فلش بزنه؟
    خوب چرا اصرار داری که فلاش دوربین بسته باشه؟ اگه نمیخوای که فلاش دوربین روی عکست اثری داشته باشه، میتونی‌ تو همون مود کامندر قسمت مربوط به built in flash رو روی -- قرار بدی. البته اینجوری باز هم فلاش دوربین موقع عکس گرفتن، فلاش میزنه اما اون قدر قدرتش کم هست که بر عکس اثر خاصی‌ نمیذاره ولی‌ باعث فعال شدن فلاش خارجی‌ میشه.
    artara74 و mohamad az تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

پیش فرض پاسخ: Nikon Flash

خوب چرا اصرار داری که فلاش دوربین بسته باشه
    بحث اصرار و خواستن و نخواستن نیست. روشش همینه یعنی برای اینکه بخوای از فلاش های نیکون به صورت اکسترنال استفاده کنی یک دستوردهنده یا کامندر باید عمل کنه که در دوربین هایی مثل دی 90 این کامندر همون فلاش سرخود دوربین می تونه باشه حالا اگر بخواهید این فلاش فقط کامندر باشه و در نورپردازی شرکت نداشته باشه باید در قسمت مربوطه گزینه -- رو انتخاب کنید و در غیر این صورت متناسب با نوع و میزان نوردهی از گزینه های دیگر مثل ttl با میزان جبران نوردهی مثبت یا منفی یا خنثی ...
    Persian، artara74 و Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کنند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

fkh
    fkh آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    80

پیش فرض flash sb 600 and nikon d60

میخوام برای دوربین d60 خودم فلاش بخرم بیشتر هم قصدم کار کردن بصورت off camera است نظرم بر روی sb 600 است بخاطر قیمت مناسبترش در فلاشهای نیکون حالا چند سوال برام پیش اومده
    1- d60 فلاش کامندر نداره و من ttl رو بصورت off camera نخواهم داشت حالا منطقیه که من این فلاش رو بگیرم یا اینکه یه فلش بدون ttl از مارکهای دیگه با قیمت ارزون تهیه کنم
    2- ایا این فلش قابلیت تریگر شدن بصورت رادیویی را داره منظورم اون پورت لازم برای وصل کردن تریگر رادیویی را داره یا نه
    3- اگه این فلش رو توی سافت باکس بزارم ایا با فلاش سرخود دوربین هم تریگر میشه با توجه به اینکه دید مستقیم بین فلاش سرخود دوربین و فلاش داخل سافت باکس نیست
    4-قدرت این فلاش چقدر نسبت به sb 800 کمتره با توجه با اینکه من میخوام بصورت offcamera به همراه یه چتر استفاده کنم اصلا آیا برای این کار مناسبه یا اینکه فکر خرید sb 800 باشم

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

پیش فرض پاسخ: فلاش براي دوربينهاي نيكون

سلام خدمت همگی
    ماشاءا... همه حرفه ای شدن کسی اینجا سوال نمیپرسه , دیگه نوبت من شد که تاپیک رو از خاک خوردگی در بیارم !
    چند روزه یه فلاش sb600 گرفتم و دارم باهاش ور میرم ببینم چطوری کار میکنه :biggrin:
    در حالتی که رو خود دوربین وصله مشکلی نیست و حالت وایرلس رو هم به کمک این راهنما فعال کردم
    کد PHP:
    http://www.nikoncls.com/SB-600/sb600_cls_remote.html 
    اما مشکل اینه که در حالت وایرلس وقتی فلاش عمل میکنه عکس به قدری نورش شدیده که همه جا اور اکسپوز میشه
    اگه میشه لطف کنید یه توضیح مختصر بدین که چه تنظیماتی باید انجام بدم , اصلا فرق حالت ttl با حالتهای دیگه در چیه ؟

دفترچشو خوندم ولی از اونجایی که کلا تا حالا از روی دفترچه چیزی رو یاد نگرفتم این یکی رو هم یاد نگرفتم
    هم اکنون نیازمند یاری نیکونیتان هستیم ...
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

كاربر همراه Halalzadeh آواتار ها
    تشکر کرده
    7988

نقل قول نوشته اصلی توسط SIAMAK™ نمایش پست ها
    سلام خدمت همگی
    ماشاءا... همه حرفه ای شدن کسی اینجا سوال نمیپرسه , دیگه نوبت من شد که تاپیک رو از خاک خوردگی در بیارم !
    چند روزه یه فلاش sb600 گرفتم و دارم باهاش ور میرم ببینم چطوری کار میکنه :biggrin:
    در حالتی که رو خود دوربین وصله مشکلی نیست و حالت وایرلس رو هم به کمک این راهنما فعال کردم
    کد PHP:
    http://www.nikoncls.com/SB-600/sb600_cls_remote.html 
    اما مشکل اینه که در حالت وایرلس وقتی فلاش عمل میکنه عکس به قدری نورش شدیده که همه جا اور اکسپوز میشه
    اگه میشه لطف کنید یه توضیح مختصر بدین که چه تنظیماتی باید انجام بدم , اصلا فرق حالت ttl با حالتهای دیگه در چیه ؟

دفترچشو خوندم ولی از اونجایی که کلا تا حالا از روی دفترچه چیزی رو یاد نگرفتم این یکی رو هم یاد نگرفتم
    هم اکنون نیازمند یاری نیکونیتان هستیم ...
    همونطور كه دوستان استروبيست كار! در تاپيك استروبيست هم گفته اند، شما براي استفاده در حالت ريموت، اغلب بهتره كه قدرت فلاش رو بصورت منوال و تجربي تنظيم نماييد.
    براي اين كار لازمه كه در دوربينتون و در قسمت كامندر فلاش ، حالت منوال رو انتخاب كنيد و مقدارمناسب اون رو بعد از كمي بالا پايين كردن، بدست بياريد.
    البته براي حالت TTL هم ميتوانيد مقدار -3 تا +3 رو هم به مقدار محاسبه شده در TTL اضافه نماييد.(باز هم در همون قسمت كامندر در دوربينتون)

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

خیر. الزامی نیست که حتما در مد دستی کار کنید. اصلا تمام جذابیت این سیستم همان مد TTL‌اش است و گرنه می شد با فلاش 20-30 تومانی هم در مد دستی کار کرد.

بفرمایید که دوربین و فلاش در چه تنظیماتی بودند تا علت مشکل مشخص شود.
    Amir Mohebi، raffi، Halalzadeh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط nmroshan نمایش پست ها
    خیر. الزامی نیست که حتما در مد دستی کار کنید. اصلا تمام جذابیت این سیستم همان مد TTL‌اش است و گرنه می شد با فلاش 20-30 تومانی هم در مد دستی کار کرد.

بفرمایید که دوربین و فلاش در چه تنظیماتی بودند تا علت مشکل مشخص شود.
    ممنونم جناب دکتر روشن
    والا فلاش که دقیقا در این حالت بود منتهی به جای زوم 50 زوم 24 بود

دوربین هم در قسمت کامندر گزینه Built-in flash در حالت -- قرار داشت و Group A در قسمت مد روی m و در قسمت comp روی 1/1 بود !
    فکر کنم مشکل مربوط به این 1/1 باشه چون وقتی کاهش دادم و مثلا آوردم روی 1/16 نور کمتری داشتم
    یه چیز دیگه , در قسمت Group A به غیر از M حالتهای TTL و AA هم وجود داره , اینا چه تفاوتهایی با هم دارن ؟
    الانم نشستم دارم تاپیک استروبیست رو میخونم ببینم به نتیجه ای میرسم
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    سیامک جان اگر شما فلاش را در حالت تی تی ال قرار دهید و در دوربین هم مود تی تی ال رو انتخاب کنید مشکل شما به احتمال زیاد حل خواهد شد یعنی بنده تا حالا در این حالت بهترین نتیجه رو گرفتم
    SIAMAK™ تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    با سلام
    سیامک جان اگر شما فلاش را در حالت تی تی ال قرار دهید و در دوربین هم مود تی تی ال رو انتخاب کنید مشکل شما به احتمال زیاد حل خواهد شد یعنی بنده تا حالا در این حالت بهترین نتیجه رو گرفتم
    خب نکته اینجاست که در حالت ریموت هر کاری میکنم نمیشه رو فلاش مد m رو تغییر داد
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

بر اساس توضیحات شما مشکل مشخص شد.
    قبل از آن بگویم که در حالت Remote نمی‌توان روی فلاش مد را تغییر داد ( چه در sb600 و چهsb800) بلکه کنترل آن با دوربین است.

در مورد مشکل‌تان، در قسمت تنظیمات دوربین، گزینه روبروی Group A را باید روی TTL قرار دهید. حالت M‌مربوط به دستی است و نور فلاش را باید با سعی و خطا کاهش دهید اما در حالت TTL تنظیم به صورت خودکار است ( اگر کمی نور کم یا زیاد بود باCompensation در همان قسمت قدرتش قابل اصلاح است).
    Persian، raffi و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 17 از 54 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 ... آخرینآخرین