صفحه 18 از 33 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 322
Like Tree513تشکر

موضوع: Canon 580EX II

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    دوست عزیز گاید نامبر هر فلاش عددی است که حداکثر برد فلاش در ایزو 100 و اف 1 نشان می دهد.اگر اف 1 بماند با هر استاپ افزایش ایزو مقدار گاید نامبر در جذر 2(برابر 1.4 )ضرب می شود مثلا در ایزو 400 و اف 1 برد 2 برابر میشه(58*2=116)و در ایزو 1600 4 برابر.(علت آن هم حساسیت بیشتر ایزو بالاتر است)
    اما اگه اف تغییر کنه باید عدد حاصل رو بر اف تقسیم کرد مثلا در اف 4 (116/4=29) 29 میشه (در حقیقت همیشه تقسیم بر اف میشه اما چون اف رو یک در نظر گرفته بودیم تقسیم نکردیم)
    این قضیه مربوط به فلاش میشه و در نیکون و کنون تفاوتی ندارد و همچنین به فوکال لنز هم ارتباطی ندارد و به زوم فلاش بستگی دارد(در ttl در حالت واید چون زوم فلاش رو حداقل میاد برد کم میشه اما در منوال اگه زوم فلاش رو تغییر ندیم چه در واید و چه در تله مقدار برد فلاش تغییر نمی کنه)
    تعریف درست عدد راهنما یا Guide Number این است:

GN = عدد دیافراگم × برد فلاش

* اگر گاید نامبر را بر حسب فوت قرار دهیم , برد فلاش هم بر حسب فوت میشود, در واقع (GN(feet را اگر در 0.328 ضرب کنیم , به (GN(meter میرسیم .
    ** GN یک عدد بدون بعد است , بر خلاف آنچه برخی از دوستان در وصف قدرت فلاشی میگویند گاید نامبرش مثلا ً 38 متر است , باید گفت گاید نامبر فلاش مذکور 38 است.
    *** ایزوی پیش فرض 100 میباشد.

(این مطلب در ردّ مطلب دوست عزیز ehsan+ نبود , بلکه در تصحیح و ساده نوشتن آن بود).

:)
    شاهین اکبری و ehsan+ تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    752

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    دوست عزیز گاید نامبر هر فلاش عددی است که حداکثر برد فلاش در ایزو 100 و اف 1 نشان می دهد.اگر اف 1 بماند با هر استاپ افزایش ایزو مقدار گاید نامبر در جذر 2(برابر 1.4 )ضرب می شود مثلا در ایزو 400 و اف 1 برد 2 برابر میشه(58*2=116)و در ایزو 1600 4 برابر.(علت آن هم حساسیت بیشتر ایزو بالاتر است)
    اما اگه اف تغییر کنه باید عدد حاصل رو بر اف تقسیم کرد مثلا در اف 4 (116/4=29) 29 میشه (در حقیقت همیشه تقسیم بر اف میشه اما چون اف رو یک در نظر گرفته بودیم تقسیم نکردیم)
    این قضیه مربوط به فلاش میشه و در نیکون و کنون تفاوتی ندارد و همچنین به فوکال لنز هم ارتباطی ندارد و به زوم فلاش بستگی دارد(در ttl در حالت واید چون زوم فلاش رو حداقل میاد برد کم میشه اما در منوال اگه زوم فلاش رو تغییر ندیم چه در واید و چه در تله مقدار برد فلاش تغییر نمی کنه)
    سلام

من اسمی از فوکال لنز نبردم اگر گفتم درحالت واید و تله منظور زوم فلاش بود.
    فرمایش شما در مورد Guide Number درست ولی منظور من این بود که شما با دیافراگم 1 وISO 400 نمی توانید از سوژه ای به فاصله 116 متر عکس مناسبی با فلاش بگیرید یعنی نور فلاش تا یک مقداری در فاصله متر برد دارد( مثلا 40متر)

در مورد نیکون و کانن : کانن بیشترین گایدنامبر که درحالت بیشترین زوم فلاش است را ذکر می کند مانند همین فلاش که 58 در 105 میلی متر است.
    اما نیکون مثل اینکه بیشترین عدد را ذکر نمی کند مثلا گفته می شود SB600 عدد راهنامیش 30 است ولی در حالت بیشترین زوم فلاش ،یعنی 85 میلی متر فلاش می شود 40 GN

نمی دانم منظورم را رساندم یا نه!؟

پیروز باشید
    بجای .............. ........ ، عکسی کافیست.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad-d نمایش پست ها
    سلام

من اسمی از فوکال لنز نبردم اگر گفتم درحالت واید و تله منظور زوم فلاش بود.
    فرمایش شما در مورد Guide Number درست ولی منظور من این بود که شما با دیافراگم 1 وISO 400 نمی توانید از سوژه ای به فاصله 116 متر عکس مناسبی با فلاش بگیرید یعنی نور فلاش تا یک مقداری در فاصله متر برد دارد( مثلا 40متر)

در مورد نیکون و کانن : کانن بیشترین گایدنامبر که درحالت بیشترین زوم فلاش است را ذکر می کند مانند همین فلاش که 58 در 105 میلی متر است.
    اما نیکون مثل اینکه بیشترین عدد را ذکر نمی کند مثلا گفته می شود SB600 عدد راهنامیش 30 است ولی در حالت بیشترین زوم فلاش ،یعنی 85 میلی متر فلاش می شود 40 GN

نمی دانم منظورم را رساندم یا نه!؟

پیروز باشید
    فوکال لنز رو در جواب آقای اکبری نوشتم(پست 167)
    چون امکان امتحان کردن ندارم نمیتونم با قطعیت بگم.این مشخصات رو کارخونه سازنده ارائه میده پس تاثیر داره اما انتظار ندارم عکس در فاصله 116 متر با عکس در فاصله 3 متر مشابه باشه.
    در دفترچه راهنمای هر فلاش جدولی ارائه میشه که برد موثر در ایزو 100 و دیاف 1 در فاصله های مختلف زوم هد فلاش دراون نوشته شده مثلا برای نیکون sb-28 در 18م م =26 ودر 35 م م=46 و در 85م م =62
    در کل شیوه بدست آوردن برد موثر برای همه فلاشها یکی هست و وقتی گاید نامبر در 35 م م اعلام میشه،میتونید برای بدست آوردن برد در 85 م م به جدول مراجعه کنید.

پ.ن:فلاشهایی مثل نیسن که برای کنون و نیکون ارائه میشه یک گاید نامبر دارن و فرقی بین نیکون وکنون نمیذارن(فقط پایه و سیستم نورسنجی اونها فرق داره)
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    35

سلام دوستان
    من به تازگی این فلش رو خریدم. یک سوال داشتم.
    من قصد دارم از فلش به صورت off-camera و به عنوان تنها منبع نور استفاده کنم. برای این کار مراحل زیر رو انجام دادم :
    1) دکمه zoom رو نگه داشتم تا فلش وارد حالت انتخاب مود وایرلس شد.
    2) فلش رو در حالت slave گذاشتم.
    3) از منوی دوربین (canon 60D) وارد قیمت flash control شدم
    4) از قسمت built in flash function، وایرلس رو فعال کردم و اون شکلی که فقط فلش اکسترنال رو نشون میده انتخاب کردم.

برداشت من این بود که در این حالت فلش خود دوربین تاثیری در نوردهی عکس نخواهد داشت. ولی اینطور نبود و مثلا وقتی روبروی آینه عکس میگیرم بازتاب نور فلش دوربین توی عکس میفته.
    ممکنه راهنمایی بفرمایید کجا اشتباه می کنم؟
    ممنون

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط archiver نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به تازگی این فلش رو خریدم. یک سوال داشتم.
    من قصد دارم از فلش به صورت off-camera و به عنوان تنها منبع نور استفاده کنم. برای این کار مراحل زیر رو انجام دادم :
    1) دکمه zoom رو نگه داشتم تا فلش وارد حالت انتخاب مود وایرلس شد.
    2) فلش رو در حالت slave گذاشتم.
    3) از منوی دوربین (canon 60D) وارد قیمت flash control شدم
    4) از قسمت built in flash function، وایرلس رو فعال کردم و اون شکلی که فقط فلش اکسترنال رو نشون میده انتخاب کردم.

برداشت من این بود که در این حالت فلش خود دوربین تاثیری در نوردهی عکس نخواهد داشت. ولی اینطور نبود و مثلا وقتی روبروی آینه عکس میگیرم بازتاب نور فلش دوربین توی عکس میفته.
    ممکنه راهنمایی بفرمایید کجا اشتباه می کنم؟
    ممنون
    احتمالاً باید فلاش سر خود دوربین رو Disable کنید تا نزنه.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    35

وقتی فلش دوربین رو می خوابونم دیگه فلش 580 شلیک نمیکنه.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

وقتی فلش دوربین رو می خوابونم دیگه فلش 580 شلیک نمیکنه.
    پس ظاهراً 580 داره بصورت تحریک نوری با فلاش سر دوربین تخلیه میکنه.
    باید کابل TTL و یا سیستم های Radio Trigger رو استفاده کنید. ( دومی تحریک Wireless است )

رادیو تریگر به دو صورت TTL و غیر TTL موجوده.
    کابل هم بصورت فنری، سه متری و ده متری است.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    35

آخه ظاهرا 60d باید بتونه بدون نیاز به رادیو تریگر با فلاش ها ارتباط برقرار کنه و باز تا جایی که میدونم 580 به صورت نوری تحریک نمیشه یعنی فتوسل نداره.شاید من اشتباه می کنم.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

آخه ظاهرا 60d باید بتونه بدون نیاز به رادیو تریگر با فلاش ها ارتباط برقرار کنه و باز تا جایی که میدونم 580 به صورت نوری تحریک نمیشه یعنی فتوسل نداره.شاید من اشتباه می کنم.
    نیازی به استفاده از کابل یا چیز دیگری نیست
    از همان فلاش سر خود میتوانید به عنوان مستر استفاده کنید بدون اینکه اثری در عکس داشته باشد.
    اگر مشکلی وجود دارد احتمالا در تنظیمات اشتباه کرده اید (که احتمالش بیشتر است) در غیر این صورت دوربین شما مشکل دارد.
    shabab و archiver تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

سلام
    من با 7دی این قضیه رو تست کردم تاثیر نور فلاش سر دوربین بسیار کم است اما کاملا از بین نمی رود
    یعنی اگه تو تاریکی عکس بیندازید بسته به تاریکی محل روی شات تاثیر میگذارد
    archiver تشکر می‌کند.
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

صفحه 18 از 33 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 ... آخرینآخرین