صفحه 26 از 97 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 962
Like Tree1242تشکر

موضوع: فلاش تریگر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

پیش فرض پاسخ: فلاش تریگر

نقل قول نوشته اصلی توسط khoddami نمایش پست ها
    سلام اقای ذبیح مند
    لطفا شماره اون دوستی که فرمودید pm کنید.
    ---------------------------------------------------------------------------
    40متر فاصله کمی نیست..برای اولین بار وقتی با حمید مرادی داشتیم تستش میکردیم این فاصله برامون به نظر زیاد می اومد...من تا حالا عکاسی رو ندیدم که از چتر یا سافت باکسش بیش از 10الی 15امتر فاصله بگیره
    شاید به نظر زیاد بیاد اما در نظر بگیرید که با لنز Canon EF 200mm f/2.8 L II USM d یک عکس تمام قدر به همراه مقداری فضای اطراف داشته باشید.. چند متر فضا لازم است؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    974

سلام به همه دوستان
    سال نو مبارک.
    کسی از بچه ها فلاش تریگر هات شو دار برای دو یا سه فلاش رو سراغ داره که بشه تهیه کرد؟
    من دو تا از یک مارک دارم ولی متاسفانه همزمان تریگر نمی شند.
    سیامک زرگریان

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    من یک تستی با فلاش تریگرهام کردم تمام مفروضاتم رفت زیر سئوال
    منتها قبلش برای اینکه ضایع نشم بفرمایید که با دوربین بنده که حداکثر سرعت سینک 1/500 است و با فلاشهای استودیویی، آیا با سرعت بیشتر هم امکان سینک هست یا خیر؟ با فرض اینکه فلاش تریگر ها محدودیت سرعت سینک نداشته باشند. یا با دوربینهایی که حداکثر سرعت 1/250 است آیا امکان سینک فلاش های استودیویی (در حالت عادی) بالاتر از این سرعت هست یا خیر؟ (همانطور که عرض کردم فرض کنید فلاش تریگر یا هر وسیله دیگری که استفاده می کنیم محدودیتی نداشته باشد)
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    سلام
    من یک تستی با فلاش تریگرهام کردم تمام مفروضاتم رفت زیر سئوال
    منتها قبلش برای اینکه ضایع نشم بفرمایید که با دوربین بنده که حداکثر سرعت سینک 1/500 است و با فلاشهای استودیویی، آیا با سرعت بیشتر هم امکان سینک هست یا خیر؟ با فرض اینکه فلاش تریگر ها محدودیت سرعت سینک نداشته باشند. یا با دوربینهایی که حداکثر سرعت 1/250 است آیا امکان سینک فلاش های استودیویی (در حالت عادی) بالاتر از این سرعت هست یا خیر؟ (همانطور که عرض کردم فرض کنید فلاش تریگر یا هر وسیله دیگری که استفاده می کنیم محدودیتی نداشته باشد)
    سلام جناب حمزه ای

شما وقتی از یک فلاشHot shoe به همراه دوربین استفاده میکنید سیستم چون میداند فلاش روی آن نصب است مثلا اجازه نمیدهد سرعت از 1/500 بیشتر شود. مگر آنکه High Speed Sync یا FP را روی فلاش فعال کرده باشید.

در صورتی که وقتی از تریگر استفاده می کنید دوربین نمی فهمد فلاش به آن وصل است ( فقط یک پایه از 4-5 پایه کفشک به تریگر وصل است ) در این صورت شما امکان استفاده از سرعت های بالا تر را خواهید داشت که نتیجه همان نرسیدن نور فلاش به برخی از نواحی سنسور خواهد بود
    Kholeno تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

جواب منفی است.

سینک شدن یا نشدن (با فرض عدم محدودیت رادیو فلاش مثلاً وقتی از یک کابل خوب استفاده می کنیم) ارتباطی با مشخصات فلاش ندارد. بلکه وابسته به ویژگی شاتر دوربین و نحوه عملکردش است که تا چه سرعتی می تواند تمام سطح سنسور یا فیلم را یکباره در مقابل نور لحظه ای فلاش قرار دهد.

مگر اینکه فلاش استدیویی خاصی داشته باشیم که قابلیت High Speed Sync را با اون دوربین خاص داشته باشد. ( فلاش و دوربین همدیگرو بشناسند و این قابلیت برای هردو تعریف شده باشد و رابط بینشان هم امکان منتقل کردن اطلاعات لازم رو داشته باشه)

خط رو خط شدیم با نوید

در صورتی که وقتی از تریگر استفاده می کنید دوربین نمی فهمد فلاش به آن وصل است
    پنتاکس می فهمد! اگر یک جوری میشد گولش زد خوب بود.

کسی از بچه ها فلاش تریگر هات شو دار برای دو یا سه فلاش رو سراغ داره که بشه تهیه کرد؟
    من دو تا از یک مارک دارم ولی متاسفانه همزمان تریگر نمی شند.

مارکش چیه؟ کانال ها را یک بار دیگر و در حالت های مختلف تست کنید نباید مشکلی باشد.
    Kholeno تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    4056

شما وقتی از یک فلاشHot shoe به همراه دوربین استفاده میکنید سیستم چون میداند فلاش روی آن نصب است مثلا اجازه نمیدهد سرعت از 1/500 بیشتر شود. مگر آنکه High Speed Sync یا FP را روی فلاش فعال کرده باشید.
    درسته نوید جان. منتها من عرض کردم فلاش استودیویی. فلاش هم Mettle هست.
    پس با نادیده گرفتن نقش رابط بین فلاش استودیویی و دوربین حداکثر سرعت سینک همان حداکثر سرعت سینک دوربین است. که خوب باید هم همینطور باشه. اما من با دوربینم و فلاش 160 Mettle که همان JTL است تا 1/800 ثانیه سینک کردم!
    حالا جالبترش فلاش تریگر هست. حداکثر سرعت فلاش تریگرم 1/250 است اما با اون هم تا 1/800 ثانیه سینک شد
    حالا پیدا کنید پرتقال فروش را.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

حالا جالبترش فلاش تریگر هست. حداکثر سرعت فلاش تریگرم 1/250 است اما با اون هم تا 1/800 ثانیه سینک شد
    حالا پیدا کنید پرتقال فروش را.
    حالا دوربین و فلاش یک چیزی ساید دلیلی دارد اما تریگر کننده تان چه مدلی است؟؟؟

احتمالاً D50 در اثر ممارست و ریاضتی که بهش داده اید به درجاتی از عرفان رسیده که می تونه با 800/1 ثانیه سینک کنه.
    Kholeno، Navid7h و Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    4056

احتمالاً D50 در اثر ممارست و ریاضتی که بهش داده اید به درجاتی از عرفان رسیده که می تونه با 800/1 ثانیه سینک کنه.
    فکر کنم منطقی ترین جواب همین باشد.:biggrin:
    اتفاقا من می خواستم خواهش کنم دوستانی که دوربینی با حداکثر سرعت سینک 1/500 دارند ( که این روزها خیلی نایاب است) با فلاش تریگرشان (هرچی که هست) تست کنند ببیند می تونند تا 1/500 سینک کنند. چون من فکر می کنم اگر دوربین و شاتر می تونست با سرعت بیشتری سینک کنه فلاش تریگر سینک می کرد در واقع دوربین کم میاره نه فلاش تریگر. (لااقل این فلاش تریگر)
    وقتی سرعت رو روی 1/1000 می گذارم کل تصویر سیاه میشه نه فقط قسمتی از اون
    فلاش تریگرم RF-602 هست.
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    فکر کنم منطقی ترین جواب همین باشد.:biggrin:
    اتفاقا من می خواستم خواهش کنم دوستانی که دوربینی با حداکثر سرعت سینک 1/500 دارند ( که این روزها خیلی نایاب است) با فلاش تریگرشان (هرچی که هست) تست کنند ببیند می تونند تا 1/500 سینک کنند. چون من فکر می کنم اگر دوربین و شاتر می تونست با سرعت بیشتری سینک کنه فلاش تریگر سینک می کرد در واقع دوربین کم میاره نه فلاش تریگر. (لااقل این فلاش تریگر)
    وقتی سرعت رو روی 1/1000 می گذارم کل تصویر سیاه میشه نه فقط قسمتی از اون
    فلاش تریگرم RF-602 هست.
    آقا پيام
    من با lx3 كه يه كامپكته و محدوديت سينك ندارم هم دچار همين وضعيت شده بودم و الان كه پست شما رو ديدم ياد داستان خودم افتادم.
    البته فلاش مورد استفادم sb-26 نيكونه.
    تريگرم مارك exir light كه خيلي از بچه هاي فروم دارند.سرعت سينكشو زده 250/1 ثانيه.
    اما من تونستم تا 640/1 ثانيه سينك كنم و عكاسي كنم و يادمه كه حدود 800/1 افت نور رو احساس ميكردم...
    Kaveh Ghobadi، Kholeno و mreza1001 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

سلام

منم پارسال پريسال يك عكس گرفته بودم كه با سرعت 1/4000 سينك شده اون موقع نميدونستم اصلا سرعت سينك چيه . حالا نميدونم چه طوري سينك شده؟

البته در اين عكس دوربين با كابل دست ساز به يك فلاش ارزون قيمت وصل شده

صفحه 26 از 97 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 29 30 36 76 ... آخرینآخرین