صفحه 27 از 97 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 962
Like Tree1242تشکر

موضوع: فلاش تریگر

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: فلاش تریگر

البته در دوربین های کامپک و ... که شاتر مکانیکی ندارند سرعت سینک بالا یک موضوع طبیعی است اما در دوربین D50 داستان متفاوت است و داستان اش بیشتر به همان درجات سلوک و .. مربوط است ( کمال همنشینی در کنار پیام عزیز و نازنین چوب را هم به تعالی می رساند چه برسد به نیکونی دی 50 ! )

اکثر تریگر های جدید موجود در بازار حتی تا 1/200 هم هماهنگ نیستند ( متاسفانه ) تریگر های حرفه ای هم که گران قیمت هستند.

برخی از تریگر ها هم که اصولا با فول فریم ها سازگار نیستند.

مبحث بعدی میزان نور محیط است.اگر نور خیلی زیاد باشد و دیافراگم هم بسیار باز فکر کنم نتایجی اینچنین حاصل خواهد شد.( باید مقداری تست کنم ! )
    ویرایش توسط Kaveh Ghobadi : Sunday 11 April 2010 در ساعت 13:05
    Kholeno، Kamal و mreza1001 تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

منم پارسال پريسال يك عكس گرفته بودم كه با سرعت 1/4000 سينك شده اون موقع نميدونستم اصلا سرعت سينك چيه . حالا نميدونم چه طوري سينك شده؟
    الان می خواستم بگم یه شیرین کاری دیگه کردم که شما پارسال پیارسال این کار و کردید:biggrin:
    فرستنده فلاش تریگر من ورودی PC هم داره یعنی بدون گیرنده میشه با سیم فلاشها رو تریگر کرد. با این روش تا حداکثر سرعت دوربین یعنی 1/4000 سینک کرد. پس یعنی طبق صحبت شما با این مبدلهای ساده که ورودی سینک دارند هم باید بشه تا حداکثر سرعت شاتر دوربین سینک کرد.
    امیر و اسد عزیز که D70 دارید با این آداپتورها و فلاش تریگر هاتون یه تستی بکنید.
    A_Maddah، Kaveh Ghobadi، Kamal و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

اکثر تریگر های جدید موجود در بازار حتی تا 1/200 هم هماهنگ نیستند ( متاسفانه ) تریگر های حرفه ای هم که گران قیمت هستند.
    من با تریگر اکسیر لایت بالای 125 مشکل دارم! نوار باریکی رو سیاه میکنه که اگر نور روز باشه مشکلی نیست یعنی سینک دوربینم که 180 است و خودش کم است را هم از دست می دهم. اما با تریگر mdm که برای فلاش استدیو دارم تا 180 مشکلی نیست.

از pc بدنه هم استفاده می کنم بازم می فهمه فلاشی تو کاره و 180 بالاتر اصلاً نمیره. حالا امروز باید فرستنده رو به دوربین pc به pc وصل کنم ... اما بازم چون به دوربین وصل میشه بعید می دونم فرق کنه.

اصولاً خود موجود فانی باید ظرفیت نظر حق را داشته باشد مثلاً این D70 و D50 گویا دارند فکر کنم پیر مرد صاحبدلی چون D2H الان به سینک 8000/1 هم رسیده باشد . . . صد البته استاد هم شرط است.
    ویرایش توسط mreza1001 : Sunday 11 April 2010 در ساعت 14:28
    Persian، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

همان مدل باب اکسر لایت را من به راحتی تا 1/250 سینک می کنم و تا بحال مشکل نداشتم
    ولی مشکل اکثر رادیو فلاش های چینی در فضای باز و در دماهای پایین می باشد و دچار اختلال می شود
    بهترین راه خرید یک جفت پاکت ویزارد Plus II هست که قیمت ان حدودا 150 می شود
    مدل Mini TTL هم مشکل باطری دارد که باطری ان به سختی یافت می شود ( یا بطور کل در ایران اصلا یافت نمی شود - باطری مخصوص دستگاههای فلز یاب به انها می خورد )

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

سلام

D50‌ و D70 تنها با فلاش‌های TTL محدودیت سرعت سینک 1/500 دارند، آن هم بر می‌گردد به زمان لازم برای اندازه‌گیری اکسپوژر مناسب برای فلاش.

با فلاش‌های استودیویی محدودیتی در مورد سرعت سینک وجود ندارد(در مورد دوربین‌های فوق البته).

اما پیام عزیز حتماً از فلاش تریگر خوبی استفاده می‌کنند چرا که فلاش تریگرهای معمولی همان سرعت مورد ادعای خودشان را هم ساپورت نمی‌کنند.
    Persian، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    سلام

D50‌ و D70 تنها با فلاش‌های TTL محدودیت سرعت سینک 1/500 دارند، آن هم بر می‌گردد به زمان لازم برای اندازه‌گیری اکسپوژر مناسب برای فلاش.

با فلاش‌های استودیویی محدودیتی در مورد سرعت سینک وجود ندارد(در مورد دوربین‌های فوق البته).

اما پیام عزیز حتماً از فلاش تریگر خوبی استفاده می‌کنند چرا که فلاش تریگرهای معمولی همان سرعت مورد ادعای خودشان را هم ساپورت نمی‌کنند.
    فكر كنم بايد d40 و d40x رو هم اضافه كنيم چون اين دوتاهم سرعت سينك فلاش 1/500 رو دارند.
    mreza1001 تشکر می‌کند.

Forum Administrator Kholeno آواتار ها
    تشکر کرده
    4056

سلام
    بله دلیل آن وجود hybrid electronic / mechanical shutter در این دوربینهاست. ولی حالا که دوستان اینقدر به من لطف دارند نفخات عرفانی من و D50 رو هم به اون اضافه کنید. :biggrin:
    ولی مشکل اکثر رادیو فلاش های چینی در فضای باز و در دماهای پایین می باشد و دچار اختلال می شود
    مدل Mini TTL هم مشکل باطری دارد که باطری ان به سختی یافت می شود ( یا بطور کل در ایران اصلا یافت نمی شود - باطری مخصوص دستگاههای فلز یاب به انها می خورد )
    مشکل اصلی غیر از کیفیت ساخت، فرکانس پایین این تریگرهاست. درمورد باتری مگه چه نوع باتری لازم دارند؟ اگر منظورتون باتریهای لیتیومی CR2 باشه که به فور هست.
    mreza1001 و Navid7h تشکر می‌کنند.
    پيام حمزه‌ای
    PayamPix

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط kholeno نمایش پست ها
    سلام

مشکل اصلی غیر از کیفیت ساخت، فرکانس پایین این تریگرهاست. درمورد باتری مگه چه نوع باتری لازم دارند؟ اگر منظورتون باتریهای لیتیومی CR2 باشه که به فور هست.
    از این باطری های سکه ای می خوره که گویا در داخل یافت نمیشه CR2450

Kholeno و mreza1001 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    همان مدل باب اکسر لایت را من به راحتی تا 1/250 سینک می کنم و تا بحال مشکل نداشتم
    سلام

حمید جان مطمئنی CR - 2450 در ایران یافت نمی شود ؟
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    حميد جان قطعا منظورت راحت ترين راه نيست..چون من فكر ميكردم Pocket wizard تو ايران پيدا نشه !...تو ايران جايي هست كه بشه تهيه اش كرد؟

صفحه 27 از 97 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 ... آخرینآخرین