صفحه 16 از 85 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 151 تا 160 , از مجموع 847
Like Tree1155تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش اکسترنال ( هات شو )

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid-P نمایش پست ها
    با تشکر از دوستان.
    من خودم خیلی روی فلاش Nissin 866 نظر دارم. نمیدانم مشکل همخوانی نداشتن را چطور باید فهمید؟
    این فلاش با میزان پول من همخوانی دارد. اما نمیدانم فلاشهای Third Party چه مقدار مشکل ساز میشوند. و عدم همخوانی چگونه است؟
    اگر مشکلات خیلی حاد باشد، با این پول باید 430EX II بخرم.
    اگر میشد فلاش را خوب تست کرد خیلی خوب بود.:cool:
    اگر امکان دارد، عدم همخوانی را دوستان برای من کمی بشکافند. که دقیقا منظور چیست؟ مشکلات چیست؟
    ممنون.
    یکی از معایب فلاش های third party جنس بدنه آنها می باشد و به نسبت بدنه فلاش های کنون یا نیکون از کیفیت پایینی برخوردارند
    وبحث دیگری هم که مطرح است که نور این فلاش ها تا چه مقدار به اصطلاح کالیبره هست و کلوین درستی دارند و تفاوت در یک شات خیلی فاحش نباشد
    Queen و Hamid-P تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام
    به نظر من خودتان را خسته نکنید. بهتر است یکی از فلاشهای کانون را خرید کنید .زیرا :
    1- عدم همخوانی در سینک شدن
    2- عدم کارکرد در حالت live view
    3- تفاوت در قدرت واقعی و درجه کلوین نور
    Queen تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

متفرقه داریم تا متفرقه!

فلاش های متز کمافی السابق از کیفیت ساخت و کارکرد عالی برخوردارند. معمولا یک پله قوی تر (از نظر عدد راهنما) از فلاشهای هم رده در برند ها ساخته می شوند و از نظر کلوین هم بسیار قابل اعتماد هستند.
    Persian، farhad44، Queen و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    متفرقه داریم تا متفرقه!

فلاش های متز کمافی السابق از کیفیت ساخت و کارکرد عالی برخوردارند. معمولا یک پله قوی تر (از نظر عدد راهنما) از فلاشهای هم رده در برند ها ساخته می شوند و از نظر کلوین هم بسیار قابل اعتماد هستند.
    متز تو این قیمت فلاش مناسب دارد؟ تا حداکثر 250 تومان؟
    حمید
    6D / 24-70L f2.8 II / 24-105L / 70-200L f2.8 III / 600EX / 430EX II
    parsluxe.com

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

متز تو این قیمت فلاش مناسب دارد؟ تا حداکثر 250 تومان؟
    سلام

مثل اينكه بودجه رو روي 250 محكم بستيد :biggrin: ... با يه جستجو در اينترنت به اين مدل Metz رسيدم:

Metz 48 AF-1

قيمت : تقريبا 200 دلار
    GN=48
    قابليت ارتقا با پورت usb
    Made in Germany :biggrin:
    برنده جايزه TIPA 2008

اطلاعات بيشتر :

کد:
    http://www.metz.de/en/photo-electronics/mecablitz-models/system-flash-units/mecablitz-48-af-1-digital/product-information.html
    ضمناً،
    دليلي نداره نسبت به همخواني di866 شك داشته باشيد :confused: وقتي مدلهاي di466 يا di622 از همون سازنده كه در داخل هم يافت ميشوند با كنون مشكلي ندارند و سايت nissin هم رسما اعلام كرده كه فلاشهاشو براي كنون يا نيكون ميزنه ...
    mreza1001 و Hamid-P تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh Ehsani نمایش پست ها
    سلام
    ضمناً،
    دليلي نداره نسبت به همخواني di866 شك داشته باشيد :confused: وقتي مدلهاي di466 يا di622 از همون سازنده كه در داخل هم يافت ميشوند با كنون مشكلي ندارند و سايت nissin هم رسما اعلام كرده كه فلاشهاشو براي كنون يا نيكون ميزنه ...
    دوست عزیز
    جناب احسانی

فقط جهت یاد آوری عرض کنم که ،دلیل اینکه می توان به چنین محصولاتی شک داشت این است که کمپانی مادر ( مثلا کنون) چون خودش تولید کننده این محصولات جانبی است، اطلاعات فنی اصلی را در اختیار دیگر تولید کنندگان قرار نمی دهد.به همین دلیل تولید کنندگان متفرقه با استفاده از مهندسی معکوس و روش های دیگر محصولی تولید می کنند که ممکن است با بعضی از بدنه ها و یا در بعضی از شرایط عملکردی مشابه محصول اصلی نداشته باشند.

البته ممکن است.
    SBadri، farhad44، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

دقيقا اين اتفاق قبلا هم افتاده. مثلا فلاش 500 سيگما كه با مدل هاي 350D و 40D و ... همخوان بود با مدل هاي جديد تر (50D و ...) همخواني نداشت و دوستاني كه آن فلاش را داشتند با آپگريد بدنه هايشان مجبور شدند فلاش هايشان را هم بفروشند و اين در حاليست كه بدنه هاي جديد حتا با فلاش هاي قديمي تر همان برند (مثل 550 كنن) همخواني دارد.

از فوت كوزه گري غافل نشويد !
    ویرایش توسط farhad44 : Friday 11 December 2009 در ساعت 09:47 دلیل: اصلاح يك غلط املايي لپي مهلك! با تشكر از عليرضا بهمن آبادي عزيز
    SBadri، Persian، reza_Bahman و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

سلام.
    برای من چند تا سوال راجع به فلاش پیش آمده، دوستان لطف کنند راهنمایی کنند.:confused:
    1) من مفهوم اصطلاح off camera را متوجه نمیشوم! نمیدانم یعنی اینکه فلاش از دوربین جدا باشد و فلاش سر خود دوربین خاموش و فلاش اکسترنال عمل کند؟:confused:
    2) وقتی میگویند فلاشی مستر نمیشود، اسلیو است یعنی چی؟ آیا این درست است که فلاش اسلیو بصورت اکسترنال عمل نمیکند؟ و باید حتما یک فلاش دیگر با قابلیت مستر کنارش باشد؟ آیا با رادیو فلاش هم بصورت TTL عمل نمیکند؟:confused:
    3) اگر کسی فقط یک فلاش بخواهد داشته باشد، اگر فلاش اسلیو بگیرد، میتواند بصورت مجزا از دوربین استفاده کند؟ بصورت وایرلس.:confused:
    شرمنده سوالهایم بسیار مبتدیانه است، من خیلی گشتم(در مقالات هم چیزی یافت نشد.)، اما جایی اصول اولیه نوشته نشده بود.یه چیزایی دستگیرم شده، اما چون تا حالا با فلاش کار نکردم متوجه نمیشوم.
    بالاخره هر چی باشه پرسیدن بهتر از نپرسیدنه.;)
    با تشکر.
    حمید
    parsluxe.com

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

سلام.
    برای من چند تا سوال راجع به فلاش پیش آمده، دوستان لطف کنند راهنمایی کنند.:confused:
    1) من مفهوم اصطلاح off camera را متوجه نمیشوم! نمیدانم یعنی اینکه فلاش از دوربین جدا باشد و فلاش سر خود دوربین خاموش و فلاش اکسترنال عمل کند؟:confused:
    2) وقتی میگویند فلاشی مستر نمیشود، اسلیو است یعنی چی؟ آیا این درست است که فلاش اسلیو بصورت اکسترنال عمل نمیکند؟ و باید حتما یک فلاش دیگر با قابلیت مستر کنارش باشد؟ آیا با رادیو فلاش هم بصورت TTL عمل نمیکند؟:confused:
    3) اگر کسی فقط یک فلاش بخواهد داشته باشد، اگر فلاش اسلیو بگیرد، میتواند بصورت مجزا از دوربین استفاده کند؟ بصورت وایرلس.:confused:
    شرمنده سوالهایم بسیار مبتدیانه است، من خیلی گشتم(در مقالات هم چیزی یافت نشد.)، اما جایی اصول اولیه نوشته نشده بود.یه چیزایی دستگیرم شده، اما چون تا حالا با فلاش کار نکردم متوجه نمیشوم.
    بالاخره هر چی باشه پرسیدن بهتر از نپرسیدنه.;)
    با تشکر.
    1) اف کمرا یعنی فلاش به دوربین متصل نباشد , می تواند فلاش روی دوربین هم حضور داشته باشد ( در معنای لغتی فلاشی که دور از دوربین شلیک کند )
    2 ) اسلیو و مستر شدن یک امکان جانبی در فلاش ها می باشد , در حالت اسلیو حتما باید یک فرمان از طریق فلاش مستر یا کامندر فلاش ( موجود در دوربین های دی 70 به بالای نیکون و 7 دی کنون ) و یا ترنسمیتر ها ارسال شود تا فلاش اسلیو فعال شود - البته رادیو فلاش ها و فتو سل ها کاربرد های مشابه ای دارند
    رادیو فلاش های پاکت ویزارد قابلیت تی تی ال شدن را دارند ولی قیمت های بالایی دارند
    3) باید یک رادیو فلاش خریداری کند
    mreza1001 و Hamid-P تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    1) اف کمرا یعنی فلاش به دوربین متصل نباشد , می تواند فلاش روی دوربین هم حضور داشته باشد ( در معنای لغتی فلاشی که دور از دوربین شلیک کند )
    2 ) اسلیو و مستر شدن یک امکان جانبی در فلاش ها می باشد , در حالت اسلیو حتما باید یک فرمان از طریق فلاش مستر یا کامندر فلاش ( موجود در دوربین های دی 70 به بالای نیکون و 7 دی کنون ) و یا ترنسمیتر ها ارسال شود تا فلاش اسلیو فعال شود - البته رادیو فلاش ها و فتو سل ها کاربرد های مشابه ای دارند
    رادیو فلاش های پاکت ویزارد قابلیت تی تی ال شدن را دارند ولی قیمت های بالایی دارند
    3) باید یک رادیو فلاش خریداری کند
    ممنون حمید جان.
    در مورد جواب 3، یعنی با یک رادیو فلاش پاکت ویزارد و یک فلاش اسلیو، مشکلی نیست؟
    این پاکت ویزارد چیه؟ مدله؟
    با ترنسمیتر، مد تی تی ال فعال میشود؟ یا فقط باید از یک رادیو فلاش استفاده کرد؟( یک مقدار گیج شدم تو اینجاش)
    باز هم ممنون.
    حمید
    parsluxe.com

صفحه 16 از 85 نخستنخست ... 6 12 13 14 15 16 17 18 19 20 26 66 ... آخرینآخرین