صفحه 18 از 85 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 68 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 171 تا 180 , از مجموع 847
Like Tree1155تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش اکسترنال ( هات شو )

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

پیش فرض پاسخ: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش

به نظرم همان کنون را بخرید بهتر است (کلا) اگر کنون نخواستید بخرید متز Metz بخرید که جدیدا در ایران هم وارد شده است و برای نیکون و کنون قابل خریداری است. این مدل nissin را نمی دانم اما مدل هایی که من از نزدیک دیده ام با فلاش هایی که از نیکون و کنون و پنتاکس و ویویتار و متز از نظر کیفیت ساخت خیلی فرق داشت حالا الکترونیکش رو نمی دونم اما ندید می گم به متز نمی رسه!!! (علم غیب!)

به نظر من می توانید یک فلاش اسلیو مثلا 430 بخرید با یک ریدیو تریگر خوب (حالا ویزارد هم نشد نشد یک چیز خوب باشه) و در فرصت بعد یک 580 بگیرید. الانم اگه یک 580 تنها بخرید از قابلیت مسترش نمیتونید استفاده کنید که.چون یک عدد فلاش دارید .قدرتش البته بیشتره ولی به نظر من نور کم نخواهید آورد!

یا الان یک 580 بگیرید با یک تریگر خوب که گران می شود پس یک 580 با یک تریگر معمولی 35 هزار تومانی. اصلا نمی دانم شما قصد آف کمرا دارید یا خیر که ما هی دم از ریدیو تریگر می زنیم؟ اگر خیلی دور نمی شوید یک کابل تی تی ال برای کنون به قیمت 25 هزار تومان هم شاید بد نباشد تا بعد یک فلاش اسلیو بخرید ....

در باره متز و قیمتش هم جدی فکر کنید ضرر نداره.
    Hamid-P و alonebaby تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    550

از دوستان کسی از این مدل فلش ماکرو سیگما استفاده کرده یا خیر؟ Sigma EM 140 DG Macro Flash

در کل آیا این مدل فلش(حالا چه کانن چه سیگما) پیشنهاد میشه یا خیر؟ من نتونستم نمونه عکسهای گرفته شده توسط این مدل فلشها را پیدا کنم.

یک عکس خوب گویاتر از هزار نامه است.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

به تاپيك زير مراجعه فرماييد :

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=9758
    alonebaby و Chik تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

سلام
    آقا ...ما... بالاخره بعد از 5 ماه حسرت در تاريخ 15/12/1388 تونستيم يك فلاش المپوس FL-36r براي اين LX3 پدرمرده به قيمت 190000 تومن از خود نيكسان آسيا بدون گارانتي بگيريم...
    بالاخره يكي پيدا شد كه اين LX3 مارو شناخت...fl36r رو ميگم..نميدونين چه دل و قلوه اي بهم ميدن ..منظورم فول TTL هست :biggrin: (ببخشيد يه خرده چون ذوق زده شدم اينطوري مينويسم)
    اين fl36r براي من بيشتر شبيه باقلواست تا يه استروب...ساخت چينه ولي كيفيت ساختش فراتر از عاليه! وزنش با باتري 280 گرمه كه بر خلاف sb-26 نيكونم (با 420 گرم وزن ) روي lx3 با تعادل مناسبي ميشينه.

و اما شرح ما وقع:

تو اين 5 ماه اخير اولش كه پول داشتم به هرجا زنگ ميزدم و ميپرسيدم ميگفتن نداريم و فقط FL-50r داشتند. ... تا اينكه رسيد به ژانويه 2010 و نيكسان آسيا گفت كه سه چهارتا دونه ( دقيقا همينو گفت ) وارد كرديم به قيمت 220 تومن اگه ميخواين از فلان جا بگيرين ولي......مشكل اين بود كه حالا پول نداشتم ( بالاخره زندگي يه خرجايي داره ديگه..)..تا بالاخره رسيد به چند روز بيش كه يه پولي اومد دستم.حالا كافي بود كه فقط يه fl36r پيدا ميكردم( اونجوري كه يارو گفت " سه چهارتا" زياد اميدي نداشتم)

خلاصه:

1- تماس با نيكسان كه گفت خودمون نداريم ولي چندتا شماره فروشگاه داد حوالي جمهوري.

2-تماس با فروشگاهها كه هيچكدوم نداشتند و هر كدوم شماره چندتا ديگه رو دادند كه اونا هم نداشتند ( ديگه تقريبا مطمئن شدم كه پيدا نميشه )

3- تماس دوباره با نيكسان ..يكي ديگه گوشيو برداشت و گفت ما اشتباه كرديم اين مدل اصلا نيست ولي اگه سفارش بدين 40 تا 50 روزه براتون مياريم و ...منم سيريش شدم گفتم چيكار بايد كنم...گفت مدل مورد نظرتون رو يكبار ديگه دقيق بگين ( حالا يكي نيست بگه مگه المپوس چند مدل فلاش داره كه انقدر گيج ميزنين ).. همينطور داشتيم حرف ميزديم كه ظاهرا پشت خط يكي يه پچ پچي كرد و بعد يارو گفت آقا ببخشيد يه دونه داريم :confused:.....
    سرتونو درد نيارم وقتو تلف نكردم مستقيما رفتم نيكسان آسيا تو خيابان وزرا و اون يك دونه fl36r ي كه تو مملكت مونده بود !!! رو همونجا نقدا خريديم...

4- پرده آخر: سر خوش از خريد فلاش نايابم سر راهم گفتم يه سرم به مجتمع پايتخت بزنم....طبقه دوم پشت ويترين يه چيزي ديدم كه سرم گيج رفت....اره ...درسته .... يه fl36r خوشگل روي يه E-620 سوار بود...
    خودمو دلداري دادم كه حتما رو همه... يعني اگه دوربينو بخري فلاشو بهت ميدن ( مثل اون موقع ها كه نوشابه رو بدون ساندويچ نميدادن) ولي نه حقيقت داشت ....به قيمت 195000 تومان ميفروختند

نتيجه اينكه:
    nmroshan، rodentia، Mashhadi Vahid و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    اقا مبارک باشه
    ببخشید اینجا مطرح می کنم فلاش نیکون رو میفروشین؟
    بنده خریدارم آخه خیلی وقته دنبال اس بی 25 یا 26 می گردم ولی تمیز و البته با قیمت مناسب پیدا نمی کنم:)

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

نقل قول نوشته اصلی توسط raffi نمایش پست ها
    با سلام
    اقا مبارک باشه
    ببخشید اینجا مطرح می کنم فلاش نیکون رو میفروشین؟
    بنده خریدارم آخه خیلی وقته دنبال اس بی 25 یا 26 می گردم ولی تمیز و البته با قیمت مناسب پیدا نمی کنم:)
    سلام
    ممنون raffi جان
    آقا اين sb-26 باور كنيد قابل شما رو نداره ... ولي حقيقتش من اين fl36r رو با هدف تكميل منابع نوري مورد نيازم خريدم و با اينكه ttl بهم ميده ولي نميتونه جاي sb-26 قدرتمند رو بعنوان main light در جاهايي كه off-camera استفاده ميكنم برام بگيره...اينه كه فعلا قصد فروش ندارم
    Mashhadi Vahid، raffi و mreza1001 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

با سلام.

یک سوال:
    آیا قدرت فلاش (در شرایط یکسان) برای استفاده از دوربینهای مدیوم فرمت نسبت به دوربینهای 35mm باید بیشتر باشد؟
    واگر اینطور هست چقدر باید بیشتر باشد؟

با کمال تشکر.

كاربر همراه Maisam.H آواتار ها
    تشکر کرده
    2471

دوستان میخواستم بدونم فلاش sigma 500 super چه مزایا و معایبی در مقابل 430 ex داره؟

با تشکر
    ...

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

آیا قدرت فلاش (در شرایط یکسان) برای استفاده از دوربینهای مدیوم فرمت نسبت به دوربینهای 35mm باید بیشتر باشد؟
    واگر اینطور هست چقدر باید بیشتر باشد؟
    بدجوری مشکوک میزنید ها!

جواب دادن به این سوالات شما در صلاحیت عده معدودی از بزرگان فروم (به معنای واقعی و بدون تعارف) است.

بنده جسارتاً در حد اندکی که تجربه کسب کرده (و در واقع ور رفته ام) عرض می کنم و امیدوارم باعث شود بزرگان به راهنمایی و اصلاح پاسخ ها ادامه دهند.

تا جایی که من دیده ام از آنجایی که مدیوم فرمت ها برای مقاصد خاص و اغلب تبلیغاتی و صنعتی استفاده می شوند و از طرفی عمق میدان کمتری نسبت به قطع 35 مم (و البته کراپ دار ها) دارند اغلب ناچار می شوید برای رسیدن به عمق میدان مورد نظر دیافراگم را بیشتر ببندیم. بر فرض عکسی که در 35 مم با دیافراگم 8 قابل ثبت است در مدیوم باید با دیافراگم 16 بگیریم تا همان عمق میدان را داشته باشد (مثال فرضی) پس به 2 استاپ نور بیشتر نیاز خواهیم داشت.

شاید دلایل دیگری هم باشد که نمی دانم.

این را هم بدانید بد نیست که فلاش های پنتاکس سیستمی دارد که فرمت دوربین را تشخیص می دهد و در گوشه LCD آنرا نمایش می دهد یعنی می فهمد که فلاش روی 35 مم روی 645 یا 67 بسته شده. اما اینکه چه تغییری در عملکردش یه وجود می آید نمی دانم.
    ویرایش توسط mreza1001 : Tuesday 25 May 2010 در ساعت 02:50
    Amir Mohebi، SBadri، Persian و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط Maisam.H نمایش پست ها
    دوستان میخواستم بدونم فلاش sigma 500 super چه مزایا و معایبی در مقابل 430 ex داره؟

با تشکر
    معایبش؛

کیفیت ساخت پایین، گیج زدن در تنظیم نور، احتمال سازگار نبودن با دوربین‌های جدیدتر (به دلیل مهندسی معکوس)، مشکلاتی در مدار و مادربرد پس از مدتی استفاده و نهایتاً آزار عکاس.

البته ممکن است شما این فلاش را استفاده کنید و هیچکدام از این مشکلات را نبینید ... اما به هر حال احتمال هدر رفتن وقت، پول، موقعیت و نهایتاً عکس وجود دارد که به نظرم خرید فلاش هم مارک خود دوربین (هرچند گران) معقول‌تر و به صرفه‌تر است...
    Persian، K_NMT، Sama01 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    .

صفحه 18 از 85 نخستنخست ... 8 14 15 16 17 18 19 20 21 22 28 68 ... آخرینآخرین