صفحه 22 از 85 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 72 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 847
Like Tree1155تشکر

موضوع: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش اکسترنال ( هات شو )

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

پیش فرض پاسخ: راهنمايي در مورد خريد انواع فلاش

با گذشت زمان و تجربه عملی و مطالعه بیش‌تر خواهید دید که آن چه در تئوری وجود دارد، با کمی تغییر در عمل نیز قابل اجراست.

مثلاً من وقتی با فلاش JTL خودم قدرت را از روی نصف قدرت به روی تمام قدرت سوئیچ می‌کنم، گاهی بستن یک استاپ دیافراگم جواب‌گو نیست و به یک هاف‌استاپ بستن بیش‌تر نیاز می‌شود. مسلماً من اینجا تئوری را زیر سوال نمی‌برم و همان طور که فرهاد عزیز دقیق فرمودند به جایش لبخندی به نشانه دقیق نبودن سیستم فلاش خودم بر لب می‌آورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    نوري كه از فلاش خارج مي شود تابع خيلي چيزهاست و لزوما ميزان لوكس نور خارج شده از يك فلاش با اون ميزاني كه قرار است (و در بروشور نوشته شده) باشد يكسان نيست. اين ميزان نور به عوامل مختلفي از معتبر يا نا معتبر بودن كارخانه ي سازنده، نو بودن و كهنه بودن لامپ، ولتاژ دقيق برق ورودي به فلاش، تعداد دفعاتي كه فلاش پشت سر هم در دقايق قبل تخليه شده و حتي به دماي محيط و ... بستگي دارد.

نوري كه به سوژه مي رسد هم تابع خيلي چيزهاي ديگر است. اين ميزان نور به عوامل مختلفي از فاصله ي نور تا سوژه، زاويه ي نور با سوژه، نوع و جنس نرم كننده ها و بازتابنده ها، جنس و رنگ فون و ديوار و سقف آتليه و ... ارتباط دارد.
    البته فرهاد عزیز در یک تست که شرایط یک‌سان دارد و قرار است در شات های متوالی که برای تست گرفته می‌شود تنها دیافراگم یا قدرت فلاش کم و زیاد شود تنها عامل موثر در درست ازآب در نیامدن تئوری، کم بودن دقت تکرار و دقیق نبودن قدرت فلاش در تنظیمات مختلف است. دوستان اگر مورد دیگری به نظرشان می‌آید اضافه کنند.
    A_Maddah، farhad44، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir Mohebi نمایش پست ها
    با گذشت زمان و تجربه عملی و مطالعه بیش‌تر خواهید دید که آن چه در تئوری وجود دارد، با کمی تغییر در عمل نیز قابل اجراست.

مثلاً من وقتی با فلاش JTL خودم قدرت را از روی نصف قدرت به روی تمام قدرت سوئیچ می‌کنم، گاهی بستن یک استاپ دیافراگم جواب‌گو نیست و به یک هاف‌استاپ بستن بیش‌تر نیاز می‌شود. مسلماً من اینجا تئوری را زیر سوال نمی‌برم و همان طور که فرهاد عزیز دقیق فرمودند به جایش لبخندی به نشانه دقیق نبودن سیستم فلاش خودم بر لب می‌آورم.

البته فرهاد عزیز در یک تست که شرایط یک‌سان دارد و قرار است در شات های متوالی که برای تست گرفته می‌شود تنها دیافراگم یا قدرت فلاش کم و زیاد شود تنها عامل موثر در درست ازآب در نیامدن تئوری، کم بودن دقت تکرار و دقیق نبودن قدرت فلاش در تنظیمات مختلف است. دوستان اگر مورد دیگری به نظرشان می‌آید اضافه کنند.
    امير جان ظاهرا منظورم رو درست نرساندم. منظورم از تست، تست موقع عكاسي معمول در آتليه نبود. منظورم تستهايي كه حميد جان و جناب 777 انجام داده بودند بود.
    در هر حال همانطور كه قبلا عرض كردم (و از اساتيدي مثل شما آموخته ام) من فكر مي كنم در قدرت هاي بيشتر رفلكس هاي ناخواسته و كم اثر شدن ديفيوزر و چتر و مانند آن هم اتفاق مي افتد كه البته همانطور كه فرموديد قاعدتا نبايد بيش از نيم استاپ تاثير داشته باشند و همه ي دعواها هم سر همين نيم تا ماگزيمم يك استاپ است. نه كمتر و نه بيشتر. يادش به خير در زمان فيلم ما اين نيم تا يك استاپ رو زمان چاپ اصلاح مي كرديم و بيش از آن قابل اصلاح نبود ولي امروزه (با پذيرش از دست دادن برخي جزئيات ) گاهي تا دو استاپ هم در زمان پراسس قابل اصلاح است.
    Persian، mreza1001 و Hamid Moradi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

یک تجربه !

هر وقت یک جای کار می لنگد من اول بخودم شک می کنم. بالاخره وسیله ای که هزاران کیلومتر آنورتر ساخته شده و به دست من رسیده و هزاران تا آدم دیگه هم دارن استفاده می کنند لابد درست کار می کنه.

البته مواردی مثل دقیق نبودن پیچ جی تی ال که حتی منم متوجه شدم و یا مثلاً اینکه گاهی تریگر نمی شود ... اما هیچ وقت به قوانین شک نمی کنم.

در این مورد به نظر بنده نور بازگشتی از سقف و دیوار است که نتیجه را خراب می کند. چون متوجه شده ام که محیط سفید با خاکسری یا مشکی یا جایی که دیواری ندارد از زمین تا آسمان نور پردازیش فرق داره و کنترل نور در فضای سفید حد اقل برای من خیلی سخت است.

پیشنهادم برای انجام مجدد تست کزایی با فلاش متل اینه که با کاغذ سفید یا روزنامه یک قیف درست کنید و روی فلاش بچسبانید و تست را برای یک جسم کوچک مثلاً همان بند دوربین در حالی تست کنید که از فون سفید یا دیوار پشتی فاصله 3 متر داشته باشد.
    farhad44 تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه 7777 آواتار ها
    تشکر کرده
    490

یک سوال.
    در یک آتلیه برای گرفتن عکس پرتره با بک سیاه با دیاف 32 وایزو 100 وسرعت 250/1 چه قدرت فلاشی نیاز است؟
    ممنون.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    یک سوال.
    در یک آتلیه برای گرفتن عکس پرتره با بک سیاه با دیاف 32 وایزو 100 وسرعت 250/1 چه قدرت فلاشی نیاز است؟
    ممنون.
    سلام دوست عزیز

بسیار شرمنده
    از آنچه از پست های شما خوانده ام فکر میکنم شما آشنایی مناسبی با عکاسی دارید

یک سوال برام پیش آمد

به نظر شما میشه به این سوال شما جواب داد ؟

A_Maddah، farhad44، mreza1001 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

یک سوال.
    ممنون.
    سلام

دوست عزيز با توجه به مطالبي كه شما مي گذاريد (يك خط در ميان سطح سوالاتتان در اوج و حضيض است)؛ نمي دانم چرا احساس مي كنم مارا دست انداخته ايد ؟!

پي نوشت: با نويد جان خط رو خط شديم و به نظر مي رسد من در اين احساس تنها نيستم. خدا كند كه اشتباه كرده باشم.
    A_Maddah، mreza1001، Navid7h و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

یک سوال.
    ممنون.
    هر چند این سوال به این تاپیک مربوط نیست ولی

سرعت شاتر ربطی به موضوع نداره میخواد 1/20 باشه یا 1/250 ثانیه

عوامل دیگر مثل , فاصله تا سوژه , زاویه تابش , دیفیوزر ها هم تاثیر مستقیم و غیر قابل انکار دارند

شاید ادامه این مبحث و پست های قبلی به این تاپیک انتقال یابد بد نباشه , تا نظر مدیران چه باشد

نورپردازي استوديويي

سوء تفاهم نشود.
    من قصد دست انداختن کسی رو ندارم و دلیلی هم برای این کار وجود ندارد.
    منظورم از این سوال این است که بدونم حداکثر قدرت فلاشی که نیاز هست از نظر دوستان چقدر است.
    خوب عضو گرامی چرا به مطالعه نمی پردازید در فروم که نمیشه از ب بسم ا... شروع کرد به پرسیدن تا ..........
    قصد جسارت نباشه
    ولی روند پرسش های شما در فروم بیشتر در جهت خوبی پیش نرفته چه در این تاپیک و چه در تاپیک های دیگر
    ویرایش توسط Hamid Moradi : Wednesday 26 May 2010 در ساعت 23:42

تشکر کرده
    490

سوء تفاهم نشود.
    من قصد دست انداختن کسی رو ندارم و دلیلی هم برای این کار وجود ندارد.
    منظورم از این سوال این است که بدونم حداکثر قدرت فلاشی که نیاز هست از نظر دوستان چقدر است.

تشکر کرده
    490

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    هر چند این سوال به این تاپیک مربوط نیست ولی

سرعت شاتر ربطی به موضوع نداره میخواد 1/20 باشه یا 1/250 ثانیه

عوامل دیگر مثل , فاصله تا سوژه , زاویه تابش , دیفیوزر ها هم تاثیر مستقیم و غیر قابل انکار دارند

شاید ادامه این مبحث و پست های قبلی به این تاپیک انتقال یابد بد نباشه , تا نظر مدیران چه باشد

نورپردازي استوديويي
    وقتی میگوییم عکس پرتره.بقیه عوامل موقعیتشان تقریبا معلوم است.
    ضمنا سرعت شاتر در نور دهی موثر است.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

وقتی میگوییم عکس پرتره.بقیه عوامل موقعیتشان تقریبا معلوم است.
    ضمنا سرعت شاتر در نور دهی موثر است.
    خیر موثر نیست

بنده کف بین نیستم که بدانم فضای اتلیه شما چند متر هست , چه سافت باکسی دارید , چه برندی هست , دیفیوزر داخلی نصب هست یا خیر , فیلتر ان دی روی فلاش نصب هست یا خیر , دیوار ها در چه وضعیتی هستند , ایا رفلکتور به کار بردید و ...............

صفحه 22 از 85 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 32 72 ... آخرینآخرین