صفحه 28 از 77 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 761
Like Tree1422تشکر

موضوع: فلاش هاي Nissin

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    5- افزایش ظرفیت sub flash power نسبت به مدل قبلی
    فایل پیوست 15248
    (عکس سمت راست866 Mark II و عکس سمت چپ متعلق به 866 هست )

در مجموع به خاطر داشتن پایه فلزی و سیستم ETTL 2 و تفاوت قیمت 40 هزار تومانیش فلاش با ارزشی هستش اضافه کردن میزان قدرت subflash از 1/32 تا 1/128 دست رو برای نوردهی Bounce باز تر میزاره و میشه سایه ها رو بهتر پر کرد چون در مدل قبلی گاها نور sub flash خودش ایجاد نور زیاد یا سایه میکرد
    /
    سلام دوست عزیز
    این مطالبی که عنوان کردید ربطی به قدرت sub flash ندارد !
    اگر گاید نامبر را نگاه کنید همان 12 هست .
    چیزی که اضافه شده ،امکان کاهش دادن بیشتر نور subflash هست ونه افزایش قدرت !
    در مدل قبلی تا 1/32 میتوانستید کاهش دهید و در فلاش جدید این میزان به 1/128 کاهش پیدا کرده است .
    در کل ربطی به افزایش قدرت ندارد ! قدرت فلاش همانند مارک یک هست .
    ممنون
    Daruosha، behzad_milad، siavash_f و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

شما عضو قدیمی سایت هستی و از ما قدیمی در مورد ایراداتی که گفتی جند تا سوال دارم
    در مد منوال HSS یا high Speed Synch یا 2nd Curatian چه کاربردی میتونه داشته باشه ؟ و در چه فلاش رسمی این دو قابلیت در مد منوال گنجانده شده ؟
    در مد TTL چه مشکلی داره Over یا Under من که مشکلی ندارم به خوبی نوردهی میکنه که باید خوب نورسنجی کرده باشه ، شاید فلاش شما ایرادی داره
    موفق باشید/
    من تضادی بین حالت Manual و HSS نمی بینم. همین طور برای 2nd curtain sync. کاریرد آنها را را هم می توانید در forum جستجو کرده و مطالعه فرمائید (پیشاپیش از اینکه در همینجا توضیح نمی دهم، عذرخواهی می کنم).

flash های Sigma DG 500 Super و Canon 580 EX II به راحتی امکان استفاده HSS و 2nd curtain sync (و حتی bracketing) را در همه حالات در اختیار کاربر قرار می دهند، اما Nissin 866 II ظاهرا اینطور نیست.

و اما در مورد نورسنجی TTL: من آزمایش های محتلفی را انجام دادم و در حالتی که سر flash را bounce می کنید،تصویر حاصله بین 2 تا 3 stop، دچار underexpose می شود. در حالی که اگر flash را بدون عمل bounce استفاده کنیم، عکس حدود 1/3 تا 1 stop دچار overexpose می شود. در صورتی که با Canon 580 EX II، شلیک فلاش کاملا دقیق است و به اصطلاح خروجی دارای consistency می باشد.

من از سایر دوستانی هم که از flash های Nissin استفاده می کنند، این قضیه را تلفنی مطرح کردم و همه آنها اشکال در نورسنجی TTL را تائید کردند.
    shabab، Saeed.gh.sh، R.Asgari و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    37

سلام !! بچه ها یک مشکل بد دارم .... امروز رفتم یک فلش 622 گرفتم شادو خوشحال اومدم با تریگر مدلphottix مچ کردم حالا هرکار میکنم فایر نمیکونه . من دوربینم 550d(kiss x4) هست و وایرلس نداره واسه همین تریگر گرفتم . فلش هم خریدم فقط واسه اسلیو و از راه دور حالا هم اینجوری شده ..... حالا هم تریگر به درد نمیخوره هم فلاش .... لطفا من مبتدیو شما اساتید کمک کنین. ممنون

كاربر فعال M. Beyrami آواتار ها
    تشکر کرده
    9860

نقل قول نوشته اصلی توسط 350 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    این مطالبی که عنوان کردید ربطی به قدرت sub flash ندارد !
    اگر گاید نامبر را نگاه کنید همان 12 هست .
    چیزی که اضافه شده ،امکان کاهش دادن بیشتر نور subflash هست ونه افزایش قدرت !
    در مدل قبلی تا 1/32 میتوانستید کاهش دهید و در فلاش جدید این میزان به 1/128 کاهش پیدا کرده است .
    در کل ربطی به افزایش قدرت ندارد ! قدرت فلاش همانند مارک یک هست .
    ممنون
    البته میدانم شما هم منظورتان قدرت فلاش نبوده ولی با ابهام بیان کردید که شاید باعث گمراهی میشد.
    M.Barani تشکر می‌کند.
    مسعود بیرامی
    Jhowan photography

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط Daruosha نمایش پست ها
    من تضادی بین حالت Manual و HSS نمی بینم. همین طور برای 2nd curtain sync. کاریرد آنها را را هم می توانید در forum جستجو کرده و مطالعه فرمائید (پیشاپیش از اینکه در همینجا توضیح نمی دهم، عذرخواهی می کنم).

flash های Sigma DG 500 Super و Canon 580 EX II به راحتی امکان استفاده HSS و 2nd curtain sync (و حتی bracketing) را در همه حالات در اختیار کاربر قرار می دهند، اما Nissin 866 II ظاهرا اینطور نیست.

و اما در مورد نورسنجی TTL: من آزمایش های محتلفی را انجام دادم و در حالتی که سر flash را bounce می کنید،تصویر حاصله بین 2 تا 3 stop، دچار underexpose می شود. در حالی که اگر flash را بدون عمل bounce استفاده کنیم، عکس حدود 1/3 تا 1 stop دچار overexpose می شود. در صورتی که با Canon 580 EX II، شلیک فلاش کاملا دقیق است و به اصطلاح خروجی دارای consistency می باشد.

من از سایر دوستانی هم که از flash های Nissin استفاده می کنند، این قضیه را تلفنی مطرح کردم و همه آنها اشکال در نورسنجی TTL را تائید کردند.
    در مورد فلاش canon 580 دقیقا موردی بود که منتظر شنیدنش بودم 580 قیمتش 620تومن هست در صورتی که 866 مارک 2 قیمتش 290 هست پس باید دارای قابلیت های بالایی باشه فلاش canon 580
    در مد TTL خودتون گفتید bounce پس در این مد ما انتظار زیادی نداریم از فلاش و برای جبران نوردهی از sub flash استفاده میکنیم که کم و کاستی رو پر کنیم حق دارید در صورت فاصله زیاد از سوژه کمی Under داریم که معمولا از این تکنیک برای فاصله های دور استفاده نمیشه در حالت مستقیم هم کم پیش میاد که بخواد over بده که اگر هم بده افتضاح نیست که بگیم به لعنت خدا هم نمی ارزه به هر حال ما توی سایت میگیم که در فلاشهای غیر اصلی فلاش خوبیه و قیمت خوبی با امکانات خوبی ارائه میده اگر قرار بود 580 باشه که دیگه 290 تومن نمیشد
    در هر حال کارخانه مال پدرم نیست و دوست داریم بتونیم عکس خوبی بگیرم با هم فکری هم و از تجربیات هم
    نقل قول نوشته اصلی توسط 350 نمایش پست ها
    البته میدانم شما هم منظورتان قدرت فلاش نبوده ولی با ابهام بیان کردید که شاید باعث گمراهی میشد.
    شما که عینا مطلب من رو در شماره 5 اورده اید که نوشتم ظرفیت و منظورم افزایش قابلیت کنترل بوده از 1/1-1/128 ممنون از توجهت
    چند بار خوندم که اشکالی نداشته باشه که دوستان نکته سنج اشکالی نگیرن بازم نشد/
    موفق و پیروز باشید/
    Daruosha، Sina.J، M. Beyrami و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

در مورد فلاش canon 580 دقیقا موردی بود که منتظر شنیدنش بودم 580 قیمتش 620تومن هست در صورتی که 866 مارک 2 قیمتش 290 هست پس باید دارای قابلیت های بالایی باشه فلاش canon 580
    در مد TTL خودتون گفتید bounce پس در این مد ما انتظار زیادی نداریم از فلاش و برای جبران نوردهی از sub flash استفاده میکنیم که کم و کاستی رو پر کنیم حق دارید در صورت فاصله زیاد از سوژه کمی Under داریم که معمولا از این تکنیک برای فاصله های دور استفاده نمیشه در حالت مستقیم هم کم پیش میاد که بخواد over بده که اگر هم بده افتضاح نیست که بگیم به لعنت خدا هم نمی ارزه به هر حال ما توی سایت میگیم که در فلاشهای غیر اصلی فلاش خوبیه و قیمت خوبی با امکانات خوبی ارائه میده اگر قرار بود 580 باشه که دیگه 290 تومن نمیشد
    البته قیمت پائین نکته ای است که کاستی ها آن را تا حد زیادی جبران می کند، شاید هم انتظار من زیاد است . ولی امیدوارم این مسئله HSS در firmware های بعدی حل شود.
    این مشکل شاید در دوربین های Canon تا حدی کمی قابل اغماض باشد، اما در دوربین های Nikon اگر گزینه Auto FP روشن و Flash هم روی حالت manual تنظیم شده باشد، عکس ها خراب می شوند.

دقت کم نورسنجی TTL هم در بعضی مواقع قابل چشم پوشی نیست (به خصوص هنگام ثبت عکس های خبری و ...) و ممکن است منجر به از دست دادن کل صحنه شده و یا در خوشبینانه ترین حالت به کیفیت پائین عکس (به علت push کردن) منتهی شود. هرچند فرمایش شما در مورد نسبت قیمت به کیفیت کاملا درست است.

واقعیت قضیه این است که بعد از خرید خیلی تو ذوقم خورد. علی رغم کلی مشورت با دوستان، هیچکس به این موارد اشاره نکره بود (حتی در همین topic هم هیچ دوستی در این مورد چیزی ننوشته بود) و من surprise شدم! در صورتی که اگر نسبت به این کاستی ها آگاهی قبلی داشتم، هیچ مشکلی برایم بوجود نمی آمد.

به هر حال از اینکه در بحث شرکت کردید و پاسخ منطقی ارائه فرمودید، سپاسگزارم.
    ویرایش توسط Daruosha : Saturday 20 August 2011 در ساعت 22:28
    M. Beyrami، siavash_f و ehsan+ تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    37

پیش فرض help:(

سلام !! بچه ها یک مشکل بد دارم .... امروز رفتم یک فلش 622 گرفتم شادو خوشحال اومدم با تریگر مدلphottix مچ کردم حالا هرکار میکنم فایر نمیکونه . من دوربینم 550d(kiss x4) هست و وایرلس نداره واسه همین تریگر گرفتم . فلش هم خریدم فقط واسه اسلیو و از راه دور حالا هم اینجوری شده ..... حالا هم تریگر به درد نمیخوره هم فلاش .... لطفا من مبتدیو شما اساتید کمک کنین. ممنون

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

بهتر بود مارک 2 میگرفتید
    مارک1 با وایرلس مشکل داره
    هنوز دیر نیست و میتونید تعویضش کنید و مارک 2 بگیرید
    Rshamm تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    37

یک شماره از جایی که nissin بفروشن به من میدین

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

نقل قول نوشته اصلی توسط Rshamm نمایش پست ها
    یک شماره از جایی که nissin بفروشن به من میدین
    شماره تماس رو براتون پیام خصوصی کردم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rshamm نمایش پست ها
    ای کاش توی همین تاپیک یک مطالعه میکردید تا رادیو فلاشی رو که برای این فلاش مناسب هست تهیه کنید در مورد این موضوع خیلی مطلب نوشته شده در این تاپیک و تاپیک رادیو تریگر
    برای این فلاش توی رده ارزون قیمت میتونی از رادیو فلاشهای youngnou استفاده کنی مدل 602 بین 1/200 تا 1/160 میشه به راحتی تریگ کرد به این علت یک فاصله رو اوردم که خیلی به باطری بستگی داره اگر پر باشه بهتر با رادیو فلاش کار میکنه
    موفق باشید/
    Rshamm تشکر می‌کند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

صفحه 28 از 77 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 ... آخرینآخرین